صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 182

موضوع: سوالات در مورد زندگی در سوئيس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد عمران - مهندسی و مدیریت منابع آب

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد زندگی در سوئيس

سلام دوستان عزیز.
    دوستان در مورد مهاجرت به سوئیس کمی اطلاعات لازم داشتم که ممنون میشم بهم کمک کنید.
    من لیسانس عمران خاک و پی دارم از تهران مرکز و فوق لیسانس عمران مدیریت منابع آب از دانشگاه آزاد ارومیه.
    مدت 2 سال سابقه کار دارم به صورت بیمه ای .
    برای زندگی و کار قصد دارم به سوئیس برم ولی متاسفانه اطلاعات کافی در مورد شروع کار و اقدامات اولیه و هزینه ها و کار و غیره ندارم.
    از نظر مالی خدا روشکر تا حدی میتونم پول جمع و جور کنم و مشکلی ندارم.
    من فقط و فقط جهت ادامه زندگی و کار می خوام برم سوئیس و نه تحصیل.
    ممنون میشم یک اطلاعاتی بهم بدید که به چه صورت هست تا بیشتر بتونم از شما عزیزان کمک بگیرم.
    موفق و پیروز باشید.

Junior Member

پیش فرض سوالات در مورد زندگی در سوئيس

سلام دوستان گل،یه سوال داشتم در مورد دوره های ausbildung
    این دوره ها چی هست؟تحت چه شرایطی میشه واردش شد؟از ایران میشه اقدام کرد،مثلا اگر یه شخصی در سوییس به عنوان کارفرما ساپورت کنه امکانش هست؟هر کسی میتونه ساپورت کنه؟خلاصه که اگر در مورد این مورد اطلاعات دارید ممنون میشم کامل برام توضیح بدید!با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad1989 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    دوستان در مورد مهاجرت به سوئیس کمی اطلاعات لازم داشتم که ممنون میشم بهم کمک کنید.
    من لیسانس عمران خاک و پی دارم از تهران مرکز و فوق لیسانس عمران مدیریت منابع آب از دانشگاه آزاد ارومیه.
    مدت 2 سال سابقه کار دارم به صورت بیمه ای .
    برای زندگی و کار قصد دارم به سوئیس برم ولی متاسفانه اطلاعات کافی در مورد شروع کار و اقدامات اولیه و هزینه ها و کار و غیره ندارم.
    از نظر مالی خدا روشکر تا حدی میتونم پول جمع و جور کنم و مشکلی ندارم.
    من فقط و فقط جهت ادامه زندگی و کار می خوام برم سوئیس و نه تحصیل.
    ممنون میشم یک اطلاعاتی بهم بدید که به چه صورت هست تا بیشتر بتونم از شما عزیزان کمک بگیرم.
    موفق و پیروز باشید.
    سویس سیاست مهاجرتی بسیار سختگیرانه ای داره
    متاسفانه کار پیدا کردن در سویس بدون داشتن مدرک از سویس برای غیر اروپاییها تقریبا غیر ممکنه

سلام دوستان ؛ من متولد 78 هستم ، یعنی حدود 17 سالمه ( چند ماهه دیگه 17 سالم تمام میشه ). به شدت علاقه دارم ک قبل از 18 سال وارد سوئیس بشم و اقامت سوئیسو بگیرم .
    بنده برنامه نویسی کار میکنم و حدود 30 میلیون تومان جمع کردم با کار کردن.
    دیپلم کامپیوترمم دارم میگیرم و به زبان انگلیسی تا حدی تسلط دارم .
    از چ راهی میتونم اقدام کنم ک قبل از 18 سال وارد سوئیس بشم با این مبلغ ( 30 تا 40 میلیون تومان ) ؟ ( حدود 1 سال و 3 ماه وقت دارم ک 18 نشم :| )

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط kingwolf11 نمایش پست ها
    سلام دوستان ؛ من متولد 78 هستم ، یعنی حدود 17 سالمه ( چند ماهه دیگه 17 سالم تمام میشه ). به شدت علاقه دارم ک قبل از 18 سال وارد سوئیس بشم و اقامت سوئیسو بگیرم .
    بنده برنامه نویسی کار میکنم و حدود 30 میلیون تومان جمع کردم با کار کردن.
    دیپلم کامپیوترمم دارم میگیرم و به زبان انگلیسی تا حدی تسلط دارم .
    از چ راهی میتونم اقدام کنم ک قبل از 18 سال وارد سوئیس بشم با این مبلغ ( 30 تا 40 میلیون تومان ) ؟ ( حدود 1 سال و 3 ماه وقت دارم ک 18 نشم :| )
    چه شرایط تقریبا مشابهی داریم!

مقطع لیسانس در کشور سوئیس ۴ ساله ست کسایی که متقاضی ورود به این مقطع هستند باید مدرک دیپلم داشته باشند تا بتونند در این دوره شرکت کنند.
    همچنین دوره ۴ ساله لیسانس به زبان آلمانی و فرانسوی تدریس می شه و فرد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 داشته باشه- که بهتره در ایران این مدرک را کسب کنه و بعد به کشور سوئیس مهاجرت تحصیلی کنه زیرا دوره ی کالج زبان آلمانی و فرانسوی در کشور سوئیس دوره ایه که سفارتُ برای دادن ویزا به متقاضی متقاعد می کنه و لذا جهت مراجعت به سفارت باید پذیرش یک مقطع تحصیلی ارائه بشه.

اما در مورد هزینه الان دقیق تو این لحظه نرخ فرانک 3660 و هزینه هرماه زندگی مثلا تو زوریخ 1200 فرانکه که تقریبا میشه ماهی 4400000 (چهارمیلیون و چهارصد) این حوالی پس تقریبا هزینه یک سال میشه چیزی در حدود 54 میلیون و 30-40 که شما داری به نظر کافی نمیاد برای شروع- حالا جدای از هزینه های دیگه مثل ویزا و مدارک و اپلای و... و تازه نرخ شهریه ها که من دقیق ندارمش الان
    بهتره بیشتر تحقیق کنی

یک چیزی هم یک جایی خوندم که قبل از 18 سالگی به تنهایی به فرد اجازه ورود به کشور داده نمیشه... شایدم یه کشور دیگه بود مطمئن نیستم!!
    ولی تو حالت کلی بهت پیشنهاد میکنم اینقدر عجله نکنی برای قبل 18 سالگی رفتن... اگه خواستی بیشتر برات توضیح بدم که چرا پ.خ بده

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

پیش فرض سوال در مورد پذیرش از طریق خانواده درجه یک

سلام
    خوب بیشتر تاپیکها تحصیلی هستند. البته من در پی پذیرش تحصیلی هم هستم اما بتازگی از دوستی شنیدم که اگر یکی از اعضای درجه یک فامیل شما در اون کشور اقامت داشته باشند (یعنی بیش از 10 سال زندگی کرده باشند و مقیم شده باشند) میتونند برای خانواده درجه یک خودشان اقدام کنند.
    وضعیت من اینطوریه که خواهرم 14 سال هست سوئیسه.
    اما دو تا مشکل هست یکی اینکه در ابتدای رفتن بصورت پناهندگی وارد شده البته الان اجازه کار گرفته و از این نظر مشکلی نداره.
    و مشکل دوم اینکه بضاعت لازم برای ساپورت مالی من نداره.
    حالا با این تفاسیر اگر من ضمانتی بسپرم امکان اینکه اون اقدام کنه هست؟
    و اگر بله چه مراحلی داره و این اطلاعات رو چطور میتونم کسب کنم؟
    ممنون میشم اگر کسی میدونه کمکم کنه.
    متشکرم

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

Junior Member Dr_darya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmecy student in valencia university

دوستان کسی هس پزشک یا دندون پزک باشه ک از ایران مدرک گرفته بعد رفته سویس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی زلزله

سلام... من واسه PHD میخوام از سوئیس پذیرش بگیرم. بعد اتمام درسم میتونم اقامت بگیرم تا کار کنم و موندگار بشم اونجا؟ راهش چیه؟ میشه راهنمایی بفرمایین؟

Junior Member

سلام دوستان
    ایا کسی اینجا هست که برای پست داک به سوئیس رفته باشه؟ کمی راهنمایی نیاز داشتم.
    سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد پذیرش از طریق خانواده درجه یک

نقل قول نوشته اصلی توسط aikash نمایش پست ها
    سلام
    خوب بیشتر تاپیکها تحصیلی هستند. البته من در پی پذیرش تحصیلی هم هستم اما بتازگی از دوستی شنیدم که اگر یکی از اعضای درجه یک فامیل شما در اون کشور اقامت داشته باشند (یعنی بیش از 10 سال زندگی کرده باشند و مقیم شده باشند) میتونند برای خانواده درجه یک خودشان اقدام کنند.
    وضعیت من اینطوریه که خواهرم 14 سال هست سوئیسه.
    اما دو تا مشکل هست یکی اینکه در ابتدای رفتن بصورت پناهندگی وارد شده البته الان اجازه کار گرفته و از این نظر مشکلی نداره.
    و مشکل دوم اینکه بضاعت لازم برای ساپورت مالی من نداره.
    حالا با این تفاسیر اگر من ضمانتی بسپرم امکان اینکه اون اقدام کنه هست؟
    و اگر بله چه مراحلی داره و این اطلاعات رو چطور میتونم کسب کنم؟
    ممنون میشم اگر کسی میدونه کمکم کنه.
    متشکرم
    اقامت گرفتن از سویس از طریق فامیلی(البته غیر از همسر) غیر ممکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)