صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 182

موضوع: سوالات در مورد زندگی در سوئيس

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد زندگی در سوئيس

كلا سوئيس به مانند كشور لوكزامبورگ و منطقه خودمختار موناكو در فرانسه، مناطقي هستند كه محبوب اشراف ها و لوكسوري ها و ميليونرهاي اروپاست!!!!
    در تاپيك ديگه من گفتم كه اجاره ماهانه يه آپارتمان در شهر لوزان سوئيس حدود 950 يورو!!!! آب ميخوره.....
    كلا اگه فول فاند هستيد و يا يه پول تپل مپل داريد به نحصيل و زندگي در اين كشور دوست داشتني فكر كنيد وگرنه ميتونيد يه سفر چند روزه بريد و از خوردن شكلات هاي خوشمزه اش لذت ببريد!
    در مورد كار دانشجويي،
    در همه جاي اروپا اين يك مورد عادي هستش و پيدا كردنش آسونه.....اما:
    مطمئنا تا يك سال اول اگه هم پيدا بشه خودتون وقت نميكنيد كه كار كنيد بخاطر حجم درس هايتان و كارهاي روزمره مثل غذا درست كردن...
    ضمنا
    سوئيس يك كشور 4 زبانه هستش: خود من 3 تاشو ميدونستم ولي چهارميش رو هم از دوست سوئيسي ام شنيدم!!!:
    1- فرانسوي
    2- آلماني
    3- ايتاليايي
    4- رومانشRomansh
    محيط كاري هم محيطي است كه با مردم عادي سروكار داريد، پس بايد بتونيد با زبان محاوره اي اين زبان ها بسته به شهري كه هستيد صحبت كنيد.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member mdashti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

سلام دوستان،

از این به بعد از طریق مطالب این وبلاگ هم می‌تونید بهتر و دقیق‌تر با زندگی در سوئیس آشنا بشید:
    http://faranglog.blogfa.com

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط mdashti نمایش پست ها
    سلام دوستان،

از این به بعد از طریق مطالب این وبلاگ هم می‌تونید بهتر و دقیق‌تر با زندگی در سوئیس آشنا بشید:
    http://faranglog.blogfa.com
    از وبلاگت لذت بردم....اميدوارم زود به زود آپ كني.
    شما لوزان هستي؟
    فاند داشتي؟
    از هزينه ها برامون بگو ؟
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    geology.ferdowsi of university at masshhad

Smile پاسخ : سوالات در مورد زندگی در سوئيس

سلام
    کسی میدونه که برای همسر کسی که فول فاند هم ساپورت مالی میدن و میشه اونم پاشه بیاد Lusanne
    کلا راهی هست؟
    ممنون میشم برای پاسخ
    ویرایش توسط pApAr : December 6th, 2012 در ساعت 02:27 PM دلیل: فینگیلیش

رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

سلام،

یک پست جدید در مورد هزینه‌های زندگی توی سوئیس در http://faranglog.blogfa.com/post/11 گذاشته شده که می‌تونید استفاده کنید و اگر سؤالی داشتید بپرسید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezajam نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه که برای همسر کسی که فول فاند هم ساپورت مالی میدن و میشه اونم پاشه بیاد Lusanne
    کلا راهی هست؟
    ممنون میشم برای پاسخ
    سلام

اگر فول فاند برای دکترا باشه که هیچ مشکلی نیست.
    اگر برای فوق لیسانس باشه، در حالت عادی نمیشه. ولی معمولا همسران ویزای توریستی میگیرن و بعدش هم اینجا یه پذیرشی میگیرند یا کلاس زبانی ثبت نام میکنند و به این شکل موندنی میشن. (البته من اطلاعاتم در مورد فوق لیسانس کمه. لطفا دوستانی که دقیق میدونن کمک کنن. تا جایی که من میدونم اینجوریه)

موفق باشید
    ویرایش توسط soheil1986 : December 7th, 2012 در ساعت 05:24 PM
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Senior Member

سلام،

یک پست جدید در مورد هزینه‌های زندگی توی سوئیس در http://faranglog.blogfa.com/post/11 گذاشته شده که می‌تونید استفاده کنید و اگر سؤالی داشتید بپرسید.
    سلام
    ممنون از اطلاعات خوبتون. فقط برای اینکه بچه ها یه کم دید بهتری داشته باشند، بعضی جاها یه کم تخمین هزینه ها رو بالا عنوان کردید. مثلا برای خونه، در بسیاری از موارد هزینه های جانبی مثل آب و برق روی خود خونه هست. 1400 فرانک میتونه با محاسبه این موارد باشه. یا مجموع هزینه ها برای دو نفر هم میتونه به مراتب کمتر از 1900 باشه (حداقلش رو عرض میکنم). مثلا میشه با 1600 زندگی کرد. البته این ها رو از این جهت عرض میکنم که با توجه به نرخ بالای ارز الان (حدود 3000 تومن) اختلاف 300 فرانکی (حدود یک میلیون تومن) ممکنه، کشور سوئیس رو از بین گزینه های برخی از افراد حذف کنه در حالی که عملا میشه به اینجا اومد و با 1600 فرانک هم، نه چندان سخت، زندگی کرد.
    موفق باشید
    ویرایش توسط soheil1986 : December 7th, 2012 در ساعت 05:15 PM
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از اطلاعات خوبتون. فقط برای اینکه بچه ها یه کم دید بهتری داشته باشند، بعضی جاها یه کم تخمین هزینه ها رو بالا عنوان کردید. مثلا برای خونه، در بسیاری از موارد هزینه های جانبی مثل آب و برق روی خود خونه هست. 1400 فرانک میتونه با محاسبه این موارد باشه. یا مجموع هزینه ها برای دو نفر هم میتونه به مراتب کمتر از 1900 باشه (حداقلش رو عرض میکنم). مثلا میشه با 1600 زندگی کرد. البته این ها رو از این جهت عرض میکنم که با توجه به نرخ بالای ارز الان (حدود 3000 تومن) اختلاف 300 فرانکی (حدود یک میلیون تومن) ممکنه، کشور سوئیس رو از بین گزینه های برخی از افراد حذف کنه در حالی که عملا میشه به اینجا اومد و با 1600 فرانک هم، نه چندان سخت، زندگی کرد.
    موفق باشید
    سلام

ما با تجربه‌ی چند ماهه خودمون و با توجه به اینکه همه هزینه‌هامون رو نوشتیم (جتی ریز هزینه‌ها رو داریم) این تخمین رو بدست آوردیم که مقدار متوسط هزینه رو هزینه‌ی خودمون در نظر گرفتیم و از اون هم هزینه‌های غیر ضروری رو حذف کردیم و اون رو حداقل هزینه تلقی کردیم. البته حرف شما رو هم قبول دارم و دو نفر آدم اگر به خودشون خیلی خیلی سختی بدن، شاید با ۱۶۰۰ تا هم بتونن زندگی کنن، اما باید از طرفی معقول هم بود و جای بعضی چیزهای دیگه مثل پوشاک، تفریح و این چیزها رو هم باز گذاشت. با این حال این نظر شما رو هم اضافه می‌کنیم. البته بگم که برای هر شهری توی سوییس هم این هزینه ها فرق می‌کنه.

با تشکر
    محمد

Junior Member

Smile پاسخ : سوالات در مورد زندگی در سوئيس

سلام،

ممنون از وبلاگتون. آیا شما فاند هستین یا با خرج خودتون اومدید؟ اگر فاند گرفتین بگید چقدر فاند گرفتید.
    ویرایش توسط pApAr : December 13th, 2012 در ساعت 06:47 PM دلیل: فینگیلیش

رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط mn66 نمایش پست ها
    ممنون از وبلاگتون. آیا شما فاند هستین یا با خرج خودتون اومدید؟ اگر فاند گرفتین بگید چقدر فاند گرفتید.

آره، کلا همه دانشجوهای دکتری توی EPFL با فاند هستند و اصلا کسی نمی‌تونه با خرج خودش اینجا دانشجوی دکتری باشه. حدود ۳۰۰۰ فرانک هم میدن.
    اطلاعات بیشتر رو توی اینجا می‌تونید پیدا کنید: http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post931163

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)