صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 182

موضوع: سوالات در مورد زندگی در سوئيس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد زندگی در سوئيس

سلام ما دونفریم برای شش ماه فرصت مطالعاتی داریم میریم لوزان. میخوساتم بدونم چه جوری میشه خونه اجاره کرد؟ خونه... خوابگاه.. چی؟

Junior Member

سلام دوستان
    ممكنه بگيد چطوري ميشه اقامت سويس گرفت؟.....

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samting نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممكنه بگيد چطوري ميشه اقامت سويس گرفت؟.....
    سلام
    گرفتن اقامت سوئیس خیلی سخته. به عنوان دانشجو، اولش به شما اقامت از نوع B میدن. من از یکی شنیدم که بعد از 5 سال میتونید درخواست اقامت C کنید که عملا شهروند سوئیس میشید و فقط حق رای ندارید. ولی خوب شنیدن کی بود مانند دیدن. استاد راهنمای من اهل بلژیکه و الان ده ساله که سوئیس زندگی میکنه و هنوز اقامت دائم نداره. بنا به گفته ایشون، بعد از 12 سال شما تازه میتونید درخواست بررسی بدید که اون هم ظاهرا مراحل راحتی نداره و اینجوری نیست که هرکی درخواست بده مقیم شه.
    موفق باشید
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodn نمایش پست ها
    سلام ما دونفریم برای شش ماه فرصت مطالعاتی داریم میریم لوزان. میخوساتم بدونم چه جوری میشه خونه اجاره کرد؟ خونه... خوابگاه.. چی؟
    سلام
    پست شما رو دیدم. نمیدونم جوابی براش پیدا کردید یا نه. شایدم اصلا الان لوزان باشید.
    بهترین راهی که هست اینه که از طریق همون جائی که درخواست فرصت کردید، کمک بگیرید. به طور کلی اجاره هر چیزی (به جز هتل) اینجا از راه دور خیلی خیلی سخته. والا ما که توی اجاره حضوریش موندیم.
    من لوزان نیستم ولی بگردید توی اینترنت جاهایی که استودیو (همون سوئیت خودمون) اجاره میدن رو پیدا میکنید. مثلا اینجا:
    http://www.arc-lemanique-immobilier.ch/en/index.php
    موفق باشید
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام
    گرفتن اقامت سوئیس خیلی سخته. به عنوان دانشجو، اولش به شما اقامت از نوع B میدن. من از یکی شنیدم که بعد از 5 سال میتونید درخواست اقامت C کنید که عملا شهروند سوئیس میشید و فقط حق رای ندارید. ولی خوب شنیدن کی بود مانند دیدن. استاد راهنمای من اهل بلژیکه و الان ده ساله که سوئیس زندگی میکنه و هنوز اقامت دائم نداره. بنا به گفته ایشون، بعد از 12 سال شما تازه میتونید درخواست بررسی بدید که اون هم ظاهرا مراحل راحتی نداره و اینجوری نیست که هرکی درخواست بده مقیم شه.
    موفق باشید
    پس اینطور که شما می گید بعد درس خوندن آدمو می ندازند بیرون؟ نمی شه مثلا بعد دکترا که 5 سا اونجا بودی درخواست اقامت بدی؟

Senior Member

با سلام به دوستان،

می خواستم بدونم شانس پیدا کردن کار بعد از تحصیل در مقطع فوق لیسانس در سویس چقدره؟ آیا بعد از اتمام تحصیل از نظر ویزا فرصتی داده میشه که کار پیدا کرد؟

ممنون
    Interview & CSQ Date = 14 July 2010
    Federal F.N Date = 25 August 2010
    Medical Date = 30 July 2013
    PassRequest = 28 Oct 2013

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidek نمایش پست ها
    با سلام به دوستان،

می خواستم بدونم شانس پیدا کردن کار بعد از تحصیل در مقطع فوق لیسانس در سویس چقدره؟ آیا بعد از اتمام تحصیل از نظر ویزا فرصتی داده میشه که کار پیدا کرد؟

ممنون
    بعد از تحصیل، یک فرصت شش ماهه برای پیدا کردن کار به شما میدن ولی کار پیدا کردن برای غیراروپایی های سخته. چون قوانین کاری سوئیس به شدت به نفع نیروی کار محلی تعریف شده و فرصت برای خارجی ها خیلی محدوده. البته با تلاش مناسب، میشه تو بخش های تحقیقاتی کار پیدا کرد ولی بخش های صنعتی بیشتر گیر میدن.
    اقامت سوئیس هم تقریباً محاله. چون باید 12 سال زندگی کنین تا شهروندی بگیرید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط psoleimani نمایش پست ها
    بعد از تحصیل، یک فرصت شش ماهه برای پیدا کردن کار به شما میدن ولی کار پیدا کردن برای غیراروپایی های سخته. چون قوانین کاری سوئیس به شدت به نفع نیروی کار محلی تعریف شده و فرصت برای خارجی ها خیلی محدوده. البته با تلاش مناسب، میشه تو بخش های تحقیقاتی کار پیدا کرد ولی بخش های صنعتی بیشتر گیر میدن.
    اقامت سوئیس هم تقریباً محاله. چون باید 12 سال زندگی کنین تا شهروندی بگیرید.
    می دونید من دارم تحقیق می کنم که بین چند کشور اروپایی برای فوق لیسانس کدوم رو انتخاب کنم. بین کشورها دیدم که نرخ بیکاری سویس از همه پایینتره پس این فکر رو کردم که امکان پیدا کردن کار اگر مدرک فوق لیسانس رو از اونجا بگیرم زیادتره.

آیا بعد از فوق لیسانس امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکترا بیشتر میشه؟ و اینکه شنیدم داشتن دکترا شانس پیدا کردن کار در همین زمینه های تحقیقاتی رو بیشتر می کنه.
    و اینکه آیا این فرصت 6 ماهه شامل حال همسر هم می شود؟
    Interview & CSQ Date = 14 July 2010
    Federal F.N Date = 25 August 2010
    Medical Date = 30 July 2013
    PassRequest = 28 Oct 2013

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majidek نمایش پست ها
    می دونید من دارم تحقیق می کنم که بین چند کشور اروپایی برای فوق لیسانس کدوم رو انتخاب کنم. بین کشورها دیدم که نرخ بیکاری سویس از همه پایینتره پس این فکر رو کردم که امکان پیدا کردن کار اگر مدرک فوق لیسانس رو از اونجا بگیرم زیادتره.

آیا بعد از فوق لیسانس امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکترا بیشتر میشه؟ و اینکه شنیدم داشتن دکترا شانس پیدا کردن کار در همین زمینه های تحقیقاتی رو بیشتر می کنه.
    و اینکه آیا این فرصت 6 ماهه شامل حال همسر هم می شود؟
    شانس پذیرش دکترا، اگر مستر رو همونجا بگیرید که قطعاً بالاتر هست. بعد از دکترا هم احتمال پیدا کردن کار تحقیقاتی نسبت به مستر بالاتره ولی بازم نسبت به کشورهای دیگه مثل آلمان و ... کمتره.
    نمیدونم اون فرصت شامل حال همسر هم میشه یا نه، ولی منطق من میگه که باید بشه، چون ویزای همسر به تبع ویزای فرد دانشجو صادر میشه و اعتبارش منوط به اون میشه یه جورایی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط psoleimani نمایش پست ها
    شانس پذیرش دکترا، اگر مستر رو همونجا بگیرید که قطعاً بالاتر هست. بعد از دکترا هم احتمال پیدا کردن کار تحقیقاتی نسبت به مستر بالاتره ولی بازم نسبت به کشورهای دیگه مثل آلمان و ... کمتره.
    نمیدونم اون فرصت شامل حال همسر هم میشه یا نه، ولی منطق من میگه که باید بشه، چون ویزای همسر به تبع ویزای فرد دانشجو صادر میشه و اعتبارش منوط به اون میشه یه جورایی.
    ولی تا جایی که من می دونم تو سفارت تاییده ترک کشور گرفتن یعنی دیگه نمی شه برای 6 ماه موند بعد از تحصیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)