نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: اعتراض هوشمندانه به نتیجۀ ریجکت (appealing to a rejection letter)

پیش فرض اعتراض هوشمندانه به نتیجۀ ریجکت (appealing to a rejection letter)

با سلام

چند روز پیش مطلبی خوندم راجع به اینکه چطور به صورت هوشمندانه میشه به نامه ریجکت اعتراض کرد.
    مسلما نمیشه ایمیل زد و گفت که شما پرونده من رو درست بررسی نکردین یا حق من ضایع شده و .... اما در صورتی که دانشگاه این حق رو به دانشجویان داده باشه که بتونن به اصطلاح appeal کنند دانشجو میتونه با هوشمندی این کار رو انجام بده مثلا ممکنه در فاصله اپلای کردن تا گرفتن نتیجه رزومه شخص بهتر شده باشه و بتونه از دانشگاه بخواد که بر اساس رزومه جدید مجددا پرونده رو بررسی کنند تا شاید اون ریجکت آخر قصه نباشه و بشه نتیجه رو تغییر داد.

توضیحات بیشتر در این لینک.

با آرزوی موفقیت.

پیش فرض پاسخ : اعتراض هوشمندانه به نتیجۀ ریجکت (appealing to a rejection letter)

من از یه جا ریجکت شدم
    به دانشگاه ایمیل زدم که فکر کنم سوءه تفاهم شده و اینکه من خیلی علاقه مندم و ... لطفا پروندمو دوباره بررسی کنین که باعث شد از یک ریجکتی به اکسپتی بدون فاند برسم که خوب بهتر از هیچیه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اعتراض هوشمندانه به نتیجۀ ریجکت (appealing to a rejection letter)

معمولا از ددلاین میگذریر ا ریجکت شدن
    شما برای ترم بعدش پذیرش گرفتید احتمالا یا همان ترم؟
    مقطع و رشته را ممکن اسن معرفی کنید و کشور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    من از یه جا ریجکت شدم
    به دانشگاه ایمیل زدم که فکر کنم سوءه تفاهم شده و اینکه من خیلی علاقه مندم و ... لطفا پروندمو دوباره بررسی کنین که باعث شد از یک ریجکتی به اکسپتی بدون فاند برسم که خوب بهتر از هیچیه

ApplyAbroad Guru

معمولا در کشورهایی مثل کانادا که استاد محور هست این امر سخت و شاید غیرممکن باشد به ویژه اگر کمیته پذیرش ریجکت داده باشه و نه تحصیلات تکمیلی.
    اگر تحصیلات تکمیلی به علت مینیممها ریجکت بده هم سخته ولی با امتحان مجدد زبان و تا حدودی هم مدارک تکمیلی در برخی مواقع شاید ممکن باشه اما استاد و کمیته پذیرش رقابتیه و خیلی شاید نشه دلیلی توش اورد که قانع کنه پذیرش داده شه!

من برای یک دوره مشترک اپلای کردم که منو ریجکت کردن که منم ایمیل زدم و گفتم خیلی علاقه مندم که منشی استاد بهم جواب داد که اگر بتونی با پوله خودت بیای بهت پذیرش میدیم که فکرکنم چیزه خاصی نیست چون بدون فاند خیلی جاها پذیرش میدن و بدرد نمیخوره

پست خانم شهرزاد در تاپیک نتایج پذیرش نشون میده که دانشگاه UIC فرصت اعتراض رو به دانشجوها میده

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

با سلام.

1) وقتی اپلیکیشن دکترا از یک دانشگاه آمریکا رد میشه، امکان اعتراض و بررسی مجدد پرونده وجود داره؟
    2) اگه دانشگاه به 10 نفر پذیرش بده و از این 10 نفر مثلا 3 نفر برن جایی دیگه، بعد دانشگاه اون 3 نفره رو جایگزین میکنه؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    با سلام.

1) وقتی اپلیکیشن دکترا از یک دانشگاه آمریکا رد میشه، امکان اعتراض و بررسی مجدد پرونده وجود داره؟
    2) اگه دانشگاه به 10 نفر پذیرش بده و از این 10 نفر مثلا 3 نفر برن جایی دیگه، بعد دانشگاه اون 3 نفره رو جایگزین میکنه؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز،
    اگه منظورتون از اعتراض مثل اون چیزی که تو ایرانه، نه رایج نیست، در حقیقت هر کاری یه شیوه مخصوص داره. ولی یه کار میشه کرد:
    اول تشکر کنین ازینکه اپلیکیشن تون رو بررسی کردن و بگین که میدونید admissions committee منصفانه بررسی میکنن، بعدا بگین که شما به اپلیکیشن تون ایمان داشتین و اینکه فیت مناسبی واسه اون دانشگاه بودین (حالا واقعا واسه شما همینطور هست؟) و بپرسین احتمال داره نتیجه ریجکت یکی دیگه واسه شما اومده باشه، اینطوریه که میتونین خواهش کنین و ترغیبشون کنین که یه نگاه دیگه ای به اپلیکیشنتون بندازن.
    ولی یه نکته ای رو بگم: نتیجه رو من نشنیدم عوض کنن (مگر اینکه رزومتون تغییر فاحشی داشته باشه و اون گروه این رو قبول داشته باشه که مجدد اپلیکیشن شما رو بررسی کنه) یعنی وقتی تصمیمی گرفته میشه دیگه حتمیه، مگر اینکه واقعا همون اشتباهی که گفتم پیش اومده باشه، یعنی نتیجه رو اشتباهی فرستاده باشن. یه سایت خوندم که این فرستادن اشتباهی گاها پیش میاد، هرچند خیلللللی کم. و اگر از اپلیکیشنتون خیلی مطمئن هستین درخواست بررسی مجدد بدین.
    در نهایت هم درخواست کنین که حتی اگه هم نتیجه رو اشتباه نفرستادن بهتون بگن کدوم قسمت های اپلیکیشن شما باعث شد که ریجکت شین، بگین دوس دارین در سال بعد رو اون بخش ها کار کنین. این حرف تاثیر مثبتی داره واسه سال بعد.
    واسه سوال دومتون: بله جایگزین میکنه ولی نه از تو ریجکتی ها، بلکه از تو waiting list
    موفق باشین.

سلام دوستان:
    من دیروز یک نامه از رپیس دپارتمان یکی از دانشگاهای آمریکا که اپلای کرده بودم دریافت کردم مبنی بر ریجکت شدن پروندم. توی نامه با توضیحات کامل قید شده بود که علت ریجکت شدن چی هست و اینکه اگه سوالی در این زمینه دارم می تونم ازشون بپرسم!! ایرادی که به پرونده ی من گرفته شده بود این بود که توی اون دپارتمان، اساتید روی موضوعات من کار انجام نمی دن. این در حالیه که من توی رزومه به بعضی از زمینه های تحقیقاتی اساتید همون دپارتمان اشاره کرده بودم اما گویا توی Statement of Purpose نتونسته بودم اون طوری که باید و شاید توجیهشون کنم که چرا می خوام توی زمینه ی کار اونا کار کنم. حالا یک نامه بهشون زدم و سعی کردم توی نامه دلایلم رو برای اپلای به اون دپارتمان خاص، با توضیحاتی جامع و کامل عنوان کنم و نهایتا ازشون خواستم که در صورت امکان، پرونده ی من رو مجددا بررسی کنن.
    فعلا جوابی ازشون نگرفتم اما می خواستم بدونم از دوستان، کسی تجربه ای مشابه با این موضوع رو داشتن که در صورت امکان من رو راهتمایی کنن؟
    می خوام بدونم که چقدر ممکنه نامه ی من به اونا روی نظرشون تاثیر بذاره و واقعا پرونده رو بازبینی کنن؟
    ممنونم.

با سلام به دوستان
    کسی نمونه از این درخواستها ندارد که اینجا بزاره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)