صفحه 10 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان.
    نتیجه پذیرش من از دانشگاه ایالتی کنزاس رسید. تو نامه یه سری مسایل هست که متوجه نمیشم. مخصوصا قسمت هایی که میگه Out of state tuitionو in-state و اینا. دوستان یه نگاهی به یه قسمت نامه بندازین بالاخره من فول فاندم یا چی؟

.Once you are admitted, we will also offer you a GTA. Your appointment as a GTA will be for 5 tenths time and will began on August 10, 2018 with classes on August 20, 2018
    Note that 5 tenths time is the standard GPA appointment. your studies are counted as the other 5 tenths of your time. Also note that your appointment will start before classes began
    you are expected to attend to orientation activities on campus the week before classes began. The exact orientation schedule will be announced in early summer. For this appointment, you will earn 17000 for 9 months, if you choose to work as a GTA during the summer semester, you will earn approximately 3288 for a total 20288 for the year
    As 5 tenths time GTA, you will receive a tuition waiver for up to 10 credit hours per semester during the Fall and spring(9 credits is considered full-time), and 6 credits during the summer ,6 credits is considered full-time in summer
    Note that out of state tuition for 26 credits hours would be over 23000. GTA tuition waiver is provided for tuition benefits only. You will be responsible for campus
    privilege fees :student health, activity fees
    .Please note: Any hours taken above and beyond the level of the waiver will be billed at in-state tuition rates
    You are required to maintain your status as a full time student for your Graduate Teaching Assistantship

دوستان جاهای بلد شده را توضیح بدین ممنون میشم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    نتیجه پذیرش من از دانشگاه ایالتی کنزاس رسید. تو نامه یه سری مسایل هست که متوجه نمیشم. مخصوصا قسمت هایی که میگه Out of state tuitionو in-state و اینا. دوستان یه نگاهی به یه قسمت نامه بندازین بالاخره من فول فاندم یا چی؟

.Once you are admitted, we will also offer you a GTA. Your appointment as a GTA will be for 5 tenths time and will began on August 10, 2018 with classes on August 20, 2018
    Note that 5 tenths time is the standard GPA appointment. your studies are counted as the other 5 tenths of your time.

منظورش اینه که پنج دهم وقت شما (یعنی نصف زمان موجود در طول هفته) برای GTA در نظر گرفته شده و نصف دیگر هم برای مطالعۀ درس های خودتون. از اونجایی که ساعات کاری مجاز در طول هفته، 40 ساعته، تصور من اینه که برای شما، 20 ساعت GTA در طول هفته در نظر گرفته شده.

As 5 tenths time GTA, you will receive a
    tuition waiver for up to 10 credit hours per semester during the Fall and spring(9 credits is considered full-time), and 6 credits during the summer ,6 credits is considered full-time in summer
    به ازای GTA، شهریۀ تا 10 واحد در ترم های Fall و Spring شما صفر میشه؛ اگه 9 واحد توی هر کدام از این دو ترم بردارید، دانشجوی فول تایم محسوب میشید. برای ترم Summer هم شهریۀ 6 واحد براتون صفر میشه که همون تعداد واحد باید اخذ کنید تا دانشجوی فول تایم به حساب بیاید. نکته اینه که کسی که فاند TA کامل دریافت میکنه، معمولا الزام داره که به تعدادی واحد برداره که فول تایم محسوب بشه. توضیحات این ایمیل دانشگاه هم برای روشن شدن شماست.

Note that out of state tuition for 26 credits hours would be over 23000. GTA tuition waiver is provided for tuition benefits only.
    توجه داشته باشید که شهریۀ 26 واحد درسی برای کسانی که سیتیزن یا مقیم قانونی (PR) ایالت کانزاس نیستند، بیش از 23 هزار دلار میشه. فاند GTA هم فقط شهریۀ شمارو پوشش میده نه سایر هزینه ها.

%%%

با توجه به متن ایمیل، شهریۀ متغیر (Fee) دروس انتخابی، بیمه، و هزینۀ زندگی به عهدۀ شماست. اگر درسی بیش از موارد ذکر شده در شروط GTA بردارید تا ترمها زودتر تموم بشند، شهریۀ اون دروس اضافه براتون مثل دانشجوی اینترنشنال محاسبه نمیشه و بهتون فرصت داده شده که هزینۀ دانشجوی سیتیزن یا مقیم (یعنی in-state) را بپردازید که معمولا میتونه بین 50 تا 70 درصد تخفیف هزینه براتون محاسبه بشه.

خلاصۀ کلام: شما فول فاند نیستید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    منظورش اینه که پنج دهم وقت شما (یعنی نصف زمان موجود در طول هفته) برای GTA در نظر گرفته شده و نصف دیگر هم برای مطالعۀ درس های خودتون. از اونجایی که ساعات کاری مجاز در طول هفته، 40 ساعته، تصور من اینه که برای شما، 20 ساعت GTA در طول هفته در نظر گرفته شده.

به ازای GTA، شهریۀ تا 10 واحد در ترم های Fall و Spring شما صفر میشه؛ اگه 9 واحد توی هر کدام از این دو ترم بردارید، دانشجوی فول تایم محسوب میشید. برای ترم Summer هم شهریۀ 6 واحد براتون صفر میشه که همون تعداد واحد باید اخذ کنید تا دانشجوی فول تایم به حساب بیاید. نکته اینه که کسی که فاند TA کامل دریافت میکنه، معمولا الزام داره که به تعدادی واحد برداره که فول تایم محسوب بشه. توضیحات این ایمیل دانشگاه هم برای روشن شدن شماست.

توجه داشته باشید که شهریۀ 26 واحد درسی برای کسانی که سیتیزن یا مقیم قانونی (PR) ایالت کانزاس نیستند، بیش از 23 هزار دلار میشه. فاند GTA هم فقط شهریۀ شمارو پوشش میده نه سایر هزینه ها.

%%%

با توجه به متن ایمیل، شهریۀ متغیر (Fee) دروس انتخابی، بیمه، و هزینۀ زندگی به عهدۀ شماست. اگر درسی بیش از موارد ذکر شده در شروط GTA بردارید تا ترمها زودتر تموم بشند، شهریۀ اون دروس اضافه براتون مثل دانشجوی اینترنشنال محاسبه نمیشه و بهتون فرصت داده شده که هزینۀ دانشجوی سیتیزن یا مقیم (یعنی in-state) را بپردازید که معمولا میتونه بین 50 تا 70 درصد تخفیف هزینه براتون محاسبه بشه.

خلاصۀ کلام: شما فول فاند نیستید.
    خیلی ممنون از راهنماییهات.
    من قراره 20 ساعت در هفته کار کنم. اینو تو همین ایمیل نوشتن. همچنین نوشته:
    The university also offer a health insurance for Graduate Assistant. Health insurance coverage is mandatory for international students regardless of their course load. 153 per semester and 61 for summer.

در چه شرایطی میشه گفت که فول فاند شدم؟
    مگه هفته ای 20 ساعت فول فاند به حساب نمیاد؟؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

خیلی ممنون از راهنماییهات.
    من قراره 20 ساعت در هفته کار کنم. اینو تو همین ایمیل نوشتن. همچنین نوشته:
    The university also offer a health insurance for Graduate Assistant. Health insurance coverage is mandatory for international students regardless of their course load. 153 per semester and 61 for summer.

در چه شرایطی میشه گفت که فول فاند شدم؟
    مگه هفته ای 20 ساعت فول فاند به حساب نمیاد؟؟
    تعداد ساعت های کار در هفته لزوما ملاک فول فاند بودن نیست چون بسیاری از دانشجوها نوع فاندشون متفاوته و فول فاند محسوب میشند در حالی که الزامی به انجام کار ندارند؛ مثلا کسانی که Scholarship یا Fellowship یا award دریافت میکنند.

شما فول فاند خواهید بود اگر پکیج مالی دانشکده، چهار آپشن برای شما دست کم برای 12 ماه اول تحصیلتون فراهم کنه:

1- توییشن (Tuition) مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان دانشجوی فول تایم
    2- فی (Fee) مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان دانشجوی فول تایم
    3- بیمه (Health Insurance)
    4- حقوق ماهانه (Stipend) برای زندگی

از قرار معلوم و بر اساس چیزی که من متوجه میشم، دانشکده به شما هزینه زندگی نداده؛ مگر این که منظورشون از اون عدد 20288 برای یک سال که ذکر شده، پولی باشه که علاوه بر توییشن ویور بهتون داده میشه، که در اون صورت، شما فول فاند خواهید بود. میتونید اینو مجدد با ادمیشن آفیس چک کنید و بپرسید که آیا این عدد 20288، علاوه بر توییشن ویور و به عنوان استایپند بهتون تعلق میگیره یا این که همون توییشن ویور هست که در قالب عدد ذکر شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    تعداد ساعت های کار در هفته لزوما ملاک فول فاند بودن نیست چون بسیاری از دانشجوها نوع فاندشون متفاوته و فول فاند محسوب میشند در حالی که الزامی به انجام کار ندارند؛ مثلا کسانی که Scholarship یا Fellowship یا award دریافت میکنند.

شما فول فاند خواهید بود اگر پکیج مالی دانشکده، چهار آپشن برای شما دست کم برای 12 ماه اول تحصیلتون فراهم کنه:

1- توییشن (Tuition) مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان دانشجوی فول تایم
    2- فی (Fee) مورد نیاز برای ثبت نام به عنوان دانشجوی فول تایم
    3- بیمه (Health Insurance)
    4- حقوق ماهانه (Stipend) برای زندگی

از قرار معلوم و بر اساس چیزی که من متوجه میشم، دانشکده به شما هزینه زندگی نداده؛ مگر این که منظورشون از اون عدد 20288 برای یک سال که ذکر شده، پولی باشه که علاوه بر توییشن ویور بهتون داده میشه، که در اون صورت، شما فول فاند خواهید بود. میتونید اینو مجدد با ادمیشن آفیس چک کنید و بپرسید که آیا این عدد 20288، علاوه بر توییشن ویور و به عنوان استایپند بهتون تعلق میگیره یا این که همون توییشن ویور هست که در قالب عدد ذکر شده.
    خیلی ممنون از راهنماییهات دوست عزیز.
    میشه بگی فرق بین tuition و fee چی هست؟
    و اینکه من الان جزو دسته out of state هستم دیگه درسته؟ پس با این حساب الان شهریه من بالای 23000 دلار میشه و این فاند حتی خود شهریه رو هم کاور نمیکنه؟؟

سلام دوباره

نتیجه من از university of New Mexico هم اومد.
    اگه ممکنه راجب این پیام هم نظر بدین ببینم این یکی فول هست؟فاندش چقدر میشه؟
    The Department of Mathematics & Statistics is pleased to admit you to the PhD Pure Mathematics for the Fall 2018 semester. We are also pleased to offer you a full Teaching Assistantship. The assistantship stipend currently is $8646 for the semester plus 12 credit hours of tuition paid by the department. The University of New Mexico also offers free health insurance coverage for all TA’s.
    ممنون دوستان

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

خیلی ممنون از راهنماییهات دوست عزیز.
    میشه بگی فرق بین tuition و fee چی هست؟
    و اینکه من الان جزو دسته out of state هستم دیگه درسته؟ پس با این حساب الان شهریه من بالای 23000 دلار میشه و این فاند حتی خود شهریه رو هم کاور نمیکنه؟؟
    توییشن شبیه شهریه ثابت دانشگاه های ایرانه و فی هم شبیه شهریه متغیر. مثلا برای انتخاب یه درس 3 واحدی ممکنه 50 دلار فی (Fee) پرداخت بشه.

شما قاعدتا اینترنشنال هستید یعنی همون Out of State ولی یه طیفی از دانشگاه ها که توان مالی بالایی برای ساپورت کامل دانشجوی اینترنشنال ندارند، میاند براش یه تبصرۀ تخفیف هزینه ها میزنند؛ بهش میگند که ما هزینه هاتو بجای اینترنشنال، in-state محاسبه میکنیم یعنی شبیه کسانی که سیتیزن یا مقیم اون ایالت هستند. این تبصره گاهی باعث میشه بین 50 تا 70 درصد هزینۀ دانشجو که باید به دانشگاه پرداخت کنه (توییشن و فی) پایین بیاد.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام دوباره

نتیجه من از university of New Mexico هم اومد.
    اگه ممکنه راجب این پیام هم نظر بدین ببینم این یکی فول هست؟فاندش چقدر میشه؟
    The Department of Mathematics & Statistics is pleased to admit you to the PhD Pure Mathematics for the Fall 2018 semester. We are also pleased to offer you a full Teaching Assistantship. The assistantship stipend currently is $8646 for the semester plus 12 credit hours of tuition paid by the department. The University of New Mexico also offers free health insurance coverage for all TA’s.
    ممنون دوستان
    با این آفر، شما TA هستید برای 20 ساعت کار در هفته. توییشن براتون به ازای 12 واحد درسی صفر میشه و بهتون 8646 دلار به عنوان حقوق در یک ترم داده میشه. پوشش بیمۀ کامل و رایگان هم براتون در نظر گرفته شده. ظاهرا فول فاند هستید ولی باید یکی دو نکته روشن تر بشه:

1- این TA برای چند ترمه؟ در حال حاضر به صراحت نگفته که برای چند ترم شما TA هستید و این آفر برای چند ترم اجرا میشه.
    2- به صراحت گفته نشده که تکلیف تابستون شما چی میشه.

پیش تر گفته بودم که توی آفر باید چهار چیز حداقل برای 12 ماه اول تحصیل شما تعیین تکلیف بشه: توییشن و فی برای ثبت نام به عنوان دانشجوی فول تایم، بیمه، حقوق ماهانه.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

دوستان سلام.

من از دانشگاه نیو مکزیکو امریکا فاند کامل و همچنین دانشگاه کارلتون کانادا ولی نیمه فاند پدیرش دارم.
    اما خوب خودم کانادا رو به دلیل دلایلی مثل دیدار خانواده، اقامت و ..ترجیح میدم اما مشکلم فاند هستش که استاده گفته نتیجه فاند ماه اوریل مشخص میشه.

من میخوام یه کاری کنم دوستان نظر بدن ایا منظقیه؟
    میخوام به کارلتون میل بزنم و بگم که من یه افر از امریکا دارم و مشکلم فانده و اگه شما فاند کامل بهم ندین ترجیحا اونو انتخاب میکنم اما خودم کانادا رو ترجیح میدم.

خوبه ایا؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

سلام موفقیت شما را تبریک میگویم. به نظرم نظرتان کاملا صحیح باشد. به دانشگاه کانادایی بفرمایید که مایل هستید با آنها شروع کنید ولی مسایل مالی شما را در دوراهی قرار داده است و باید تصمیم گیری کنید لذا آیا میتوانند در شرایط فاند تجدید نظر کنند؟ واقعیت این است که پس از آفر دانشگاهها خیلی مایل نیستند فرد منتخب را از دست بدهند (شاید به دلیل اینکه این به معنی قبول اشتباه در بررسیهای انتخاب کاندیداها باشد و گاهی هم راستش : تنبلی) و احتمال اینکه یکبار دیگر به منابع مالیشان برای تکمیل فاند شما رجوع کنند کم نیست. البه ممکن است افر جدید را با شرایطی همراه کنند مثلا بخواهند چند ساعتی تدریس کنید و غیره. که در آن صورت شما بازهم امکان تصمیم گیری نهایی را دارید.
    موفق باشید
    دوستان سلام.

من از دانشگاه نیو مکزیکو امریکا فاند کامل و همچنین دانشگاه کارلتون کانادا ولی نیمه فاند پدیرش دارم.
    اما خوب خودم کانادا رو به دلیل دلایلی مثل دیدار خانواده، اقامت و ..ترجیح میدم اما مشکلم فاند هستش که استاده گفته نتیجه فاند ماه اوریل مشخص میشه.

من میخوام یه کاری کنم دوستان نظر بدن ایا منظقیه؟
    میخوام به کارلتون میل بزنم و بگم که من یه افر از امریکا دارم و مشکلم فانده و اگه شما فاند کامل بهم ندین ترجیحا اونو انتخاب میکنم اما خودم کانادا رو ترجیح میدم.

خوبه ایا؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)