صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 109 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییهات دوست عزیز.
    میشه بگی فرق بین tuition و fee چی هست؟
    و اینکه من الان جزو دسته out of state هستم دیگه درسته؟ پس با این حساب الان شهریه من بالای 23000 دلار میشه و این فاند حتی خود شهریه رو هم کاور نمیکنه؟؟

ممنون دوست عزیز. من راجب اینکه آیا این 17000 دلار چیزی جدای از شهریه هست ازشون پرسیدم و اینو جواب دادن:

Your total compensation would include the stipend and tuition waiver. If you did not receive a stipend from the university, then you would have to pay the out of state/non-resident rates for tuition.

The $17000 is the stipend for fall and spring semesters. The tuition waiver is in addition to your stipend, the department waives up to 10 credit hours of tuition during the fall and spring semesters (6 during the summer) any courses taken above the 10(6) credit hours is billed to the student at the resident/in-state rate. The campus privilege fees and other administrative fees normally end up being between $700-$900 a semester.

با این حساب به نظرم فول فاند شدم. ایا به نظرتون نکته ای مبهم تو این لیمیل هست؟
    اون قسمت که بلد کردمو متوجه نمیشم.
    اینم ادامه پیامه:

Tuition (the resident/in-state rate is $414.60 per credit hour compared; to the non resident rate of $935.90) is 100% waived up to 10 credit hours for GTAs supported by the Department of Mathematics. The GTA's costs are books, registration and campus privilege fees which amount to approximately $700 per semester plus any other miscellaneous costs. (Clothing, postage, travel, extra meals, social activities, season football tickets (150), season football and basketball ticket combo (295 ICAT or 235 general admission), yearbook (52), parking permit (170), etc.) See the university's cost of attendance page and/or the Tuition and Fee Schedules.

یعنی بیمه و هزینه خوابگاه تو اون 700 دلارست؟ که با بقیه هزینه های گفته شده جمع میشه و نهایتا میشه 1300 دلار و همه اینا از اون 17000 تا کم میشه درسته؟

الان شهریه من در هر دو صورت in state و out of state توسط دانشگاه پرداخت میشه دیگه درسته؟؟؟
    مگر اینکه من بخوام واحدی مازاد بر اینا در طول ترم بردارم

ممنون
    ویرایش توسط elaheab : March 13th, 2018 در ساعت 06:30 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ممنون دوست عزیز. من راجب اینکه آیا این 17000 دلار چیزی جدای از شهریه هست ازشون پرسیدم و اینو جواب دادن:

Your total compensation would include the stipend and tuition waiver. If you did not receive a stipend from the university, then you would have to pay the out of state/non-resident rates for tuition.

The $17000 is the stipend for fall and spring semesters. The tuition waiver is in addition to your stipend, the department waives up to 10 credit hours of tuition during the fall and spring semesters (6 during the summer) any courses taken above the 10(6) credit hours is billed to the student at the resident/in-state rate. The campus privilege fees and other administrative fees normally end up being between $700-$900 a semester.

با این حساب به نظرم فول فاند شدم. ایا به نظرتون نکته ای مبهم تو این لیمیل هست؟
    اون قسمت که بلد کردمو متوجه نمیشم.
    اینم ادامه پیامه:

Tuition (the resident/in-state rate is $414.60 per credit hour compared; to the non resident rate of $935.90) is 100% waived up to 10 credit hours for GTAs supported by the Department of Mathematics. The GTA's costs are books, registration and campus privilege fees which amount to approximately $700 per semester plus any other miscellaneous costs. (Clothing, postage, travel, extra meals, social activities, season football tickets (150), season football and basketball ticket combo (295 ICAT or 235 general admission), yearbook (52), parking permit (170), etc.) See the university's cost of attendance page and/or the Tuition and Fee Schedules.

یعنی بیمه و هزینه خوابگاه تو اون 700 دلارست؟ که با بقیه هزینه های گفته شده جمع میشه و نهایتا میشه 1300 دلار و همه اینا از اون 17000 تا کم میشه درسته؟

الان شهریه من در هر دو صورت in state و out of state توسط دانشگاه پرداخت میشه دیگه درسته؟؟؟

ممنون
    اون قسمت بولد شده میگه که اگر کسی بهش استایپند تعلق نگیره، توییشن out of state باید بپردازه که البته با توجه به ادامۀ توضیحات، برای شما موضوعیت نداره.

بله شما فول فاند هستید یعنی بهتون تخفیف شهریۀ 100 درصدی تعلق میگیره برای اون تعداد واحدی که ذکر شده. در کنارش، 17000 دلار هم بهتون برای زندگی میدند و شما باید با این مبلغ، هم هزینۀ زندگی را بدید و هم ترمی 700 دلار برای Fee و کتاب و سایر هزینه های مربوط به متعلقات دانشجویی که ریزشون ذکر شده. هزینۀ بیمه توی این ریز هزینه ها ذکر نشده؛ در نتیجه، یا خود دانشکده براتون می پردازه یا خودتون باید بپردازید. البته اگه اشتباه نکنم، چند پست بالاتر گفتید که براتون خود دانشکده پرداخت میکنه (اینجا). از خوابگاه حرفی نزده و هزینۀ خوابگاه از ریز اعداد ذکر شده بیشتره. اون 17 هزار تایی که بهتون میدند باید هزینۀ زندگیتون بشه که داخلش هم خوراک و مسکن هست هم سایر ریز هزینه های زندگی دانشجویی.

آره همینطوره

%%%

با این توضیحات، به نظر میاد فول فاند هستید و چندان جای نگرانی نیست. نهایتا، ریز جزئیاتی که داخل فرم I-20 نوشته میشه بیشتر از هر ایمیلی قابل استناده.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

دوستان من یک افر رو اکسپت کردم ولی الان پشیمون شدم و میخوام جای دیگه برم؟
    چیکار کنم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم به دانشگاه و استاد - اگر با استادی در ارتباط بودید- نامه بدهید و دلایل تصمیمتان را روشن و مستدل و منطقی توضیح بدهید. اگر پذیرشتان با فاند نبوده یک alibi خوب مسایل مالی است که موفق نشده اید منابع کافی فراهم کنید.عید مبارک و موفق باشید
    دوستان من یک افر رو اکسپت کردم ولی الان پشیمون شدم و میخوام جای دیگه برم؟
    چیکار کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مربوط به زمان گرفتن خبر نهایی (پذیرش/رد) از دانشگاهها و رشته های مختلف

من از UIUC پذیرش پرفتم. تو بخشی از نامه ام اینو نوشته. متوجه منظورشون نمیشم
    we are prepared to offer you departmental funding at 50% appointment for academic year of 2018-2019

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مربوط به زمان گرفتن خبر نهایی (پذیرش/رد) از دانشگاهها و رشته های مختلف

سلام عبارت کامل نیست. به نظرم می اید بعد از این جمله باید شروطی را گفته باشند که بعد از احراز ۵۰% مورد نظر در اختیار شما گداشته خواهد شد. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sepnta نمایش پست ها
    من از UIUC پذیرش پرفتم. تو بخشی از نامه ام اینو نوشته. متوجه منظورشون نمیشم
    we are prepared to offer you departmental funding at 50% appointment for academic year of 2018-2019

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

دوستان من از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش با فاند گرفتم و چون فرصت افر محدود بود و ممکن بود از دستش بدم اکسپت کردم. با این وجود هنوز نتیجه دو تا از دانسگاه های دیگه مونده که به شهر و گرایش آن ها علاقه بیشتری دارم. اگر جواب این دانشگاه ها اومد بخوام افر قبلی رو رد کنم مشکلی به وجود نمی آید؟ با توجه به این که با استاد دانشگاهی که بهم افر داده خیلی وقته در ارتباط بودم و برای پذیرشم خیلی تلاش کرده

سلام دوستان
    به مشاوره فوری احتیاج دارم تا بیشتر ازین شرمنده نشم

من اکتبر 2017 یه مصاحبه با یک استاد از دانشگاه های کانادا داشتم و ایشون تقریبا اوکی پذیرش رو دادن. به محض اینکه 15 ژانویه اپلای کردم، دو هفته بعد نامه پذیرشم اومد و قبول کردم. کارهای ویزا رو با این پذیرش انجام دادم درحالیکه جواب دانشگاه های دیگه کانادا نیومده بود. بعد کلی مدت، استاد یکی از دانشگاه های بهتر کانادا، جواب من رو داد و مصاحبه صورت گرفت و 26 جون 2018 نامه پذیرش جدید اومد. من چون میترسیدم با اطلاع به استاد و دانشگاه اولی پروسه ویزا طولانی تر بشه (متوسط مدت زمانی تایید ویزا وقتی اقدام کردم 22 هفته بود)، تا الان خبر ندادم بهشون که پذیرش دیگه دارم و نمیام. الان پاس ریکوئست شدم و قصد دارم اطلاع بدم. چندتا سوال:

1- این مسئله تو ویزام مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    2- dli رو کی تغییر بدم؟ الان؟ بعد پیکاپ ویزا؟ بعد ورود به کانادا؟ بعد تغییرش، کار دیگه لازم نیست؟
    3- راهنمایی میکنید تا یه متن مودبانه و موجه برای رد آفر اولی بنویسم که استاد اولی ناراحت نشه ازین قضیه (که صد در صد میشه، ولی خب بدلیل شرایط گل و بلبل کشورمون من خودمم خیلی ناراحتم بابت این قضیه)

سلام

دوستان، من خودم تا الان مدیریت مالی خوندم ایران.
    برای دکتری، با فاند رشته ی اقتصاد در دانشگاه میلان پذیرش گرفتم.
    از طرفی یک تجربه ی ناموفق و دردناک در لوکزامبورگ رو هم داشتم.
    من برای المان و استرالیا هم اپلای کردم، و اجتمال داره از المان پذیرش بگیرم، برای رشته ی neurofinanc ک البته دستیار تحقیقی هستش. از دانشگاه لینکلن نیوزلند هم پذیرش (بورسیه اپلای نکردم) گرفتم، ولی خیلی استادش ضعیفه! آلمان هم استادش خیلی ضعیفه!
    من استرالیا رو بعید میدونم پذیرش بگیرم، یا فاندش رو متعاقبا.

مشکلی ک من دارم، اینه ک میترسم اقتصاد سخت باشه و نتونم پاس کنم، و یه بار دیگه برگردم ایران دست خالی. البته لوکزامبورگ بورسیه نداشتم.
    ولی ایتالیا 4 سال بورسیه کامل هستش.
    من ترجیحم، دکتری انگلیس و استرالیا هستش ک تحقیق محوری هستن. و کورس ندارن. از طرفی، به خاظر اپلای 3ساله سربازی نرفتم و نگه داشتم و الان 27 سالمه.
    یه سری محدودیتهاهم این سربازی برام ایجاد کرد، مثلا دانشگاه شفیلد، برای یک پوزیشن دعوت شدم ک برم اونجا برای مصاحبه حضوری ک پولشم خودشون میدادن.
    ولی بخاطر سربازی نشد برم. (سایه سربازی بالا سرمه)

کورسهای رشته ی اقتصاد و مالی خیلی بهم نزدیکن، و تقریبا میشه سال اول از 5-6 درس، 4تاش یکی هستش در اکثر دانشگاهها! گرچه بعضیا از همون اول مالی میخونن و اصلا دروس اقتصادی رو نمیبینن ک تعداد
    این دانشگاهها هم کم نیست. من نگرانیم اینه ک نرم بلایی ک لوکزامبورگ سرم اومد بیاد. استاد بزنه زیر همه چیز، دوتا از درسامو بیفتم. لوکزامبورگ خیلی فشرده بوده جخم کلاسا
    و 300 ترم اول. ولی ایتالیا بار درسی کمتره. مثلا لوکزامبورگ هر هفته 25 ساعت کلاس بود، اینجا بین 9 تا 12 ساعت در هفته خواهد.
    معدل کلاس هم 10.3 بوده یعنی در جد افتادن (مثل ایران از 20)، و همه بچه ها بجز یک نفر یه درسو باهم افتادیم.

از طرفی من میخام، بعد از دکتری برم انگلیس یا اگ شد امریکا. نمیدونم با مدرکش میشه یا نه؟
    این دانشگاه ایتالیایی، استادای خیلی قوی داره، خداقل مقاله و ریسرچگیتشون خیلی بالاست، سایتیشنهاشون. استاداشون اکثرا انگلیس و امریکا درس خوندن.
    ممن به چندتا از افراد و فارع تحصیلاش ایمیل زدم، جواب نمیدن عوضیا. یک استاد ایرانی و دانشجو ایرانیم داره، اونام جواب نمیدن! نمیدونم مگه فوش دادم تو ایمیل!!! جواب نمیدن.

الان، تقریبا 85 درصد کسایی ک اومدن این رشته این دانشگاه، همه اقتصاد خونده هستن، و بعضیاشون دوتا مدرک فوق اقتصاد دارن!
    الان هم کلاسی هایم ک مثلا بخام باهاشون برم سر کلاس، همه ایتالیایین و من ایرانی میشم.

نمیدونم، خلاصه چ کنم، برم سربازی بعدش بیام ببینم میشه رفت انگلیس و استرالیا و تو این بین مقاله خوب بنویسم. یا اینکه همینو برم؟!

ممنونم از راهنمایی هاتون

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)