صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

این ددلاین 15 آوریل که برای قبول آفر گذاشتن شامل خود 15 آوریل هم می شود؟
    برای من تو ایمیلی که از دانشگاه اومده این نوشته:
    Please see attached letter and let us know, no later than April 15, 2015, if you will accept or decline the offer.
    تو لتر اتچ شده این نوشته:
    we require your response by the deadline date on April 15, 2015
    تو اولی نوشته no later than و تو دومی نوشته by. حالا کدوم میشه؟ من منتظر آفرهای دیگر هم هستم شاید فرجی بشه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamarjmand نمایش پست ها
    این ددلاین 15 آوریل که برای قبول آفر گذاشتن شامل خود 15 آوریل هم می شود؟
    برای من تو ایمیلی که از دانشگاه اومده این نوشته:
    Please see attached letter and let us know, no later than April 15, 2015, if you will accept or decline the offer.
    تو لتر اتچ شده این نوشته:
    we require your response by the deadline date on April 15, 2015
    تو اولی نوشته no later than و تو دومی نوشته by. حالا کدوم میشه؟ من منتظر آفرهای دیگر هم هستم شاید فرجی بشه
    هر دوش یکیه و شامل 15 آوریل میشه.

Junior Member

سلام دوستان.

من از یک دانشگاه پذیرش با فاند گرفتم و از 4 دانشگاه دیگه پذیرش بدون فاند دارم(یعنی هر چهار تاشون گفته بودند فاند بعدا معلوم میشه که تا حالا نشده). لذا من به اون چهار تا هیچ جوابی ندادم. الان دانشگاهی که فاند داشتم رو اکسپت کردم. سوالم اینه که لازم هست به هر 4 دانشگاه بدون فاند بگم که نمیام؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من از یک دانشگاه پذیرش با فاند گرفتم و از 4 دانشگاه دیگه پذیرش بدون فاند دارم(یعنی هر چهار تاشون گفته بودند فاند بعدا معلوم میشه که تا حالا نشده). لذا من به اون چهار تا هیچ جوابی ندادم. الان دانشگاهی که فاند داشتم رو اکسپت کردم. سوالم اینه که لازم هست به هر 4 دانشگاه بدون فاند بگم که نمیام؟
    معمولا تو نامه پذیرش مهلتی برای اکسپت هست که اگر تو اون مهلت جوابی ندید خودش به منزله رد و عدم قبول پیشنهاده.
    البته اگر هنوز مهلتتون مونده و مطمینید نمیخواید برید بهتره پذیرش رو دکلاین کنید تا فرصت به دانشجوی دیگه ای برسه.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام
    امکانش وجود داره یکی از پذیرش هایی که گرفتم و defer کنم برا 1 ترم و برا دانشگاه دیگه ای اقدام به ویزا بکنم و 1 ترم و اونجا بخوانم و بعدش ترنسفر کنم به دانشگاهی که دیفر کردم؟ از لحاظ قانونی مانعی وجود داره؟ یا اگه دیفر کنم و ترنسفر نکنم بعد 1 ترم چی میشه؟
    برا دیفر کردن پذیرشم باید I20 بگیرم ؟ یا میتونم 1 ترم بعد که میخوام برم همون موقع بگم برام بفرستن؟
    هر دو دانشگاه هم آمریکاس
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin92 نمایش پست ها
    سلام
    امکانش وجود داره یکی از پذیرش هایی که گرفتم و defer کنم برا 1 ترم و برا دانشگاه دیگه ای اقدام به ویزا بکنم و 1 ترم و اونجا بخوانم و بعدش ترنسفر کنم به دانشگاهی که دیفر کردم؟ از لحاظ قانونی مانعی وجود داره؟ یا اگه دیفر کنم و ترنسفر نکنم بعد 1 ترم چی میشه؟
    برا دیفر کردن پذیرشم باید I20 بگیرم ؟ یا میتونم 1 ترم بعد که میخوام برم همون موقع بگم برام بفرستن؟
    هر دو دانشگاه هم آمریکاس
    خیلی ممنون
    برخی اینکار را کرده و میکنند اما قانونا و اخلاقا که چنین چیزی درست نیست.
    اولا پذیرش همزمان دو آفر با هم را باید انجام دهید
    دوما دیفر کردن در اغلب دانشگاهها یکی از شروطش اینستکه قصد شرکت در دوره Post Secondary دیگری را نداشته باشید
    که هر دو قانونی با اینکار انجام نمیشه ولی خوب گفتم برخی شرایط خاص هم هست که شما اگر شامل آنها هستید(رشته و گرایشهای خاص) ممکن است چنین کاری کنید وگرنه توصیه نمیشود. عملکرد دانشجویان ایرانی تاثیر مستقیم روی سوابق خود و دیگران در اینگونه موارد دارد.
    همچنین در مورد دیفر کردن و ترانسفر نکردن باید درخواست Withdraw بفرستید و انصراف دهید از دوره جدیدتان
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام
    راستش سوال من یه کم فرق داره با عنوان تاپیک و جای بهتری پیدا نکردم

من SFU برای CS تو مقطع دکترا برای 2015 اقدام کرده بودم و چون همون اوایل کورس اپلای یه جواب خوب از استاد مربوطه داشتم،با این اطمینان توهمی که حتما ادمیت خواهم شد و رنکش هم تو علوم کامپیوتر قابل قبول بود حتی بیخیال خوندن gre شدم(کلا خیلی آمریکا مد نظرم نبود) و در حد یکی دو روز خوندم که سر جلسه بدونم چی به چیه (Q167-V140-3.5)و حتی جاهای دیگه کانادا هم خیلی مانور ندادم واسه پیدا کردن استاد و نهایتا همون یه sfu رو اپلای کردم. بعدا اواخر ژانویه فهمیدم یه استادی از USC columbia دارن میان ایران وتصمیم گرفتم که محض هدر نرفتن gre داده شده هم که شده اینجا هم اپلای کنم به عنوان سوپاپ اطمینان. خیلی زود ادمیشن فول فاند(TA) گرفتم و کلی استاد تحویلم میگیره و آدم خیلی خوبی هست وجوون. از اونطرف هم که انتظار ارلی ادمیشن! از sfu داشتم همین هفته قبل استاد میل زد که نمیخوام بگیرمت(غیر مستقیم گفت اپلایکنت بهتر پیدا شده)!! فقط همین دو دانشگاه رو اپلای کردم(اشتباهی که توصیه میکنم کسی انجامش نده)

خلاصه رزومم هم به این شکله که 1 مقاله اشپرینگر + 2 تا در دست نگارش+ارشد امیرکبیر( شاگرد سومgpa 3.83)+تافل 104+توصیه نامه های قوی+سابقه 2 سال TA و چندین technical committee تو رخداد های مختلف بین المللی و... لکه ننگ رزومم فقط معدل لیسانسم هست که حدود 13 هستش و کاملا به نقش برجسته منفیش تو رزومم واقف هستم!!

الان نمیدونم بمونم و سال بعد باز اپلای کنم یا همینو برم. راستش همونطور که گفتم USC columbia برای من فقط یه سوپاپ اطمینان بود که کاملا چشم بسته اپلای کردم و اگر هدفم آمریکا بود قطعا با کسب gre خیلی بهتر جاهای با رنک بالاتر (حداقل زیر 100) اقدام میکردم (به دلایل اخلاقی به ترنسفر و... اصلا فکر نمیکنم). از اونجایی که هدفم بعد از تحصیل موندن تو دانشگاه و کار آکادمیک هست و ابدا علاقه ای به صنعت ندارم میترسم با گرفتن مدرک از USC columbia در آینده شانس چندانی برای هیئت علمی شدن نداشته باشم(پست داک خوب هم گرفتنش سخته هم به اندازه خود دکترا مهم نیس). از طرف دیگه با وجود اینکه مطمئن هستم gre +330 , toefl +110 و مقالات بیشتر و بهتر خیلی برام دور از دسترس نیست ولی میترسم ننگ معدل لیسانس به هیچ وجه تو رزومم کمرنگ نشه و همین شانس رو هم از دست بدم. شرایط مملکت و ویزا و ... هم بماند که معلوم نیست در طی یکسال آینده به چه سمت و سویی خواهد رفت.
    The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs...one step at a time

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SmartRobot نمایش پست ها
    سلام

من SFU برای CS تو مقطع دکترا برای 2015 اقدام کرده بودم و چون همون اوایل کورس اپلای یه جواب خوب از استاد مربوطه داشتم،با این اطمینان توهمی که حتما ادمیت خواهم شد و رنکش هم تو علوم کامپیوتر قابل قبول بود حتی بیخیال خوندن gre شدم(کلا خیلی آمریکا مد نظرم نبود) و در حد یکی دو روز خوندم که سر جلسه بدونم چی به چیه (Q167-V140-3.5)و حتی جاهای دیگه کانادا هم خیلی مانور ندادم واسه پیدا کردن استاد و نهایتا همون یه sfu رو اپلای کردم. بعدا اواخر ژانویه فهمیدم یه استادی از USC columbia دارن میان ایران وتصمیم گرفتم که محض هدر نرفتن gre داده شده هم که شده اینجا هم اپلای کنم به عنوان سوپاپ اطمینان. خیلی زود ادمیشن فول فاند(TA) گرفتم و کلی استاد تحویلم میگیره و آدم خیلی خوبی هست وجوون. از اونطرف هم که انتظار ارلی ادمیشن! از sfu داشتم همین هفته قبل استاد میل زد که نمیخوام بگیرمت(غیر مستقیم گفت اپلایکنت بهتر پیدا شده)!! فقط همین دو دانشگاه رو اپلای کردم(اشتباهی که توصیه میکنم کسی انجامش نده)

خلاصه رزومم هم به این شکله که 1 مقاله اشپرینگر + 2 تا در دست نگارش+ارشد امیرکبیر( شاگرد سومgpa 3.83)+تافل 104+توصیه نامه های قوی+سابقه 2 سال TA و چندین technical committee تو رخداد های مختلف بین المللی و... لکه ننگ رزومم فقط معدل لیسانسم هست که حدود 13 هستش و کاملا به نقش برجسته منفیش تو رزومم واقف هستم!!

الان نمیدونم بمونم و سال بعد باز اپلای کنم یا همینو برم. راستش همونطور که گفتم USC columbia برای من فقط یه سوپاپ اطمینان بود که کاملا چشم بسته اپلای کردم و اگر هدفم آمریکا بود قطعا با کسب gre خیلی بهتر جاهای با رنک بالاتر (حداقل زیر 100) اقدام میکردم (به دلایل اخلاقی به ترنسفر و... اصلا فکر نمیکنم). از اونجایی که هدفم بعد از تحصیل موندن تو دانشگاه و کار آکادمیک هست و ابدا علاقه ای به صنعت ندارم میترسم با گرفتن مدرک از USC columbia در آینده شانس چندانی برای هیئت علمی شدن نداشته باشم(پست داک خوب هم گرفتنش سخته هم به اندازه خود دکترا مهم نیس). از طرف دیگه با وجود اینکه مطمئن هستم gre +330 , toefl +110 و مقالات بیشتر و بهتر خیلی برام دور از دسترس نیست ولی میترسم ننگ معدل لیسانس به هیچ وجه تو رزومم کمرنگ نشه و همین شانس رو هم از دست بدم. شرایط مملکت و ویزا و ... هم بماند که معلوم نیست در طی یکسال آینده به چه سمت و سویی خواهد رفت.

SFU در زمینه CS خوب دانشگاه پرطرفداری تو کاناداست و اینهم که شما برای جای دیگه ای اپلای نکردید جای امیدواری برای گزینه های بعدی را براتون بسته است. نکته ای که شما مطرح کردید دیگر انتخاب بین دو دانشگاه یا چند دانشگاه پذیرفته شده و موضوع این تاپیک نیست ولی چون به هرحال مساله شما انتخاب این دانشگاه یا دانشگاه دیگری در سال آینده است از این دیدگاه نیز می توان به مساله مدیریت بین پذیرشها با تاخیرزمانی نیز نگاه کرد. در چنین شرایطی می توان خیلی به مساله شخصی نگاه کرد که تصمیم گیری برای هرفرد تغییر می کند. به شخصه ترجیح نمی توان داد که این پذیرش بهترین پذیرش ممکن شما باشد ولی تضمین نیز نمی توان کرد که سال آینده شما با پذیرش بهتری یا حتی وجود پذیرشی مواجه شوید. البته شانس همیشه هست اما امکان ایجاد شرایط غیرقابل پیش بینی در هرزمینه ای نیز هست. این سوال شما را سالها پیش دوستان همرده ما که می خواستند امتحان کنکور دهند می پرسیدند و جواب شما به این پاسخ بسیار نزدیک است:" آیا با این شرایط انتخاب رشته کنیم یا یکسال بشینیم و بخونیم؟" آیا پاسخی کلی به این سوال میشود داد؟ چه بسیار کسانی که این راه برای آنها مفید بوده و بسایری که برعکس نتوانسته اند حتی به رتبه قبلی خود دست یابند؟!!!
    من توصیه میکنم به ویژه اگر فاند شما از نوع TA است به این انتخاب امیدوار باشید و پیگیری کنید چه بسا اهمیت استاد و تحقیق در دوره دکتری کم از دانشگاه نیست و همینطور امکان جابجایی نیز در صورت مشاهده اوضاع غیرقابل قبول وجود دارد و به مراتب ساده تر از اپلای و پذیرش مجدد از ایران است. با این حال به همان دلایل فوق تصمیم گیری در این مورد بسیار بسیار وابسته به خصوصیات و ویژگیهای فردی است که بایستی توسط شخص خودتان با مشاهده جمیع جهات صورت پذیرد.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط SmartRobot نمایش پست ها
    سلام

تبریک بابت پذیرش شما! آخه دوست عزیز کی نقد بیخیال می شه می چسبه به نسیه! تازه این نسیه هم نیست! هزینه و وقتت سر امتحانات تافل و جی ار ای دوباره تلف نکن جاش برو همین دانشگاه کار علمی انجام بده و رزومت قوی کن. شما که به کار آکادمیک علاقه مندید می تونید با تقویت رزمتون برای پست داک به یک دانشگاه خیلی بهتر برید. اگه دوست نداشتی در کنارش برای سال بعد اپلای میکنی. چون TA هم هستی اصلا غیر اخلاقی نیست ترنسفر کنی شما کار کردی برای دانشکده بابتش پول هم گرفتی. گرفتن فاند خیلی سخت شده الان مخصوصا اینکه معدل لیسانس شما که مهمترین معیار دانشگاه های خوب برای پذیرش هست خیلی پایینه و به نظر میرسه از دانشگاه نه چندان معروف هم لیسانستون گرفتید. شما اگر تو آمریکا باشی شانس اینکه بتونی از طریق روابط (شرکت در کنفرانس ها و ...) دانشگاه بهتری پذیرش بگیری خیلی بیشتر از این هست که تو ایران باشی. جی ار ای و نمرات تافل بالا ضعف معدل لیسانس جبران نمی کنه چون اپلیکیشن شما برای دانشگاه های خیلی خوب قراره با اپلیکیشن هایی مقایسه بشه که این ضعف ندارند و در کنارش نمرات زبان بسیار خوبی دارند. مگر اینکه بتونید از طریق مقاله مخ استادی بزنید که در این صورت باید تعداد مقالات بالا و با کیفیت داشته باشید. در مورد نمرات زبان هم این به شما بگم گرفتن تافل 110+ و جی ار ای 330+ کار آسونی نیست. شما شاید بگین خب تافل 104 شدم یک کمی هم میخوتم میرسونم به 110 درصورتی که افزایش نمره در نمرات بالاتر رابطه خطی با زمانی که صرف مطالعه می کنید نداره. جی ار ای که شرایطش خیلی بدتره. فرصت ها رو از دست ندید

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برخی اینکار را کرده و میکنند اما قانونا و اخلاقا که چنین چیزی درست نیست.
    اولا پذیرش همزمان دو آفر با هم را باید انجام دهید
    دوما دیفر کردن در اغلب دانشگاهها یکی از شروطش اینستکه قصد شرکت در دوره Post Secondary دیگری را نداشته باشید
    که هر دو قانونی با اینکار انجام نمیشه ولی خوب گفتم برخی شرایط خاص هم هست که شما اگر شامل آنها هستید(رشته و گرایشهای خاص) ممکن است چنین کاری کنید وگرنه توصیه نمیشود. عملکرد دانشجویان ایرانی تاثیر مستقیم روی سوابق خود و دیگران در اینگونه موارد دارد.
    همچنین در مورد دیفر کردن و ترانسفر نکردن باید درخواست Withdraw بفرستید و انصراف دهید از دوره جدیدتان
    ممنون از پاسختون ولی من متوجه نشدم کاملا. اگه غیر قانونی باشه نباید بشه اصلا همچین کاری کرد.
    رشته و گرایش خاص نیستم( مهندسی مکانیک ). علت اینکه میخوام دیفر کنم اینه که از یه دانشگاه با رنک خیلی خوب پذیرش بدون فاند دارم و احتمال اینکه استاد بتونه برا ترم بعد برام فاند جور کنه هست (هزینه دانشگاه خیلی بالاست و امکان اینکه بخوام با هزینه خودم برم وجود نداره)... از طرفی از یه دانشگاه با رنک معمولی پذیرش با فاند دارم و میخوام برم ویزا بگیرم برا این دانشگاه و ترم 1 و اونجا بخونم. (مشکل سربازی دارم و نمیتونم صبر کنم )
    2 تا سوال داشتم:
    1. دانشگاه اول اگه بخوام دیفر کنم لازمه بگم برام I20 صادر کنن و مبلغ deposit و الان واریز کنم یا همش میمونه برا ترم بعد؟
    2. ترم بعد بخوام ترنسفر کنم دانشگاه اول می پذیره که واحدامو که ترم1 تو دانشگاه دیگه ای پاس کردم انتقال بدم؟ امکان داره وقتی متوجه شدن ترم1 و دانشگاه دیگه ای بودم و علت دیفر کردنم چی بوده با ترنسفر مخالفت کنن ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)