صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin92 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ولی من متوجه نشدم کاملا. اگه غیر قانونی باشه نباید بشه اصلا همچین کاری کرد.
    رشته و گرایش خاص نیستم( مهندسی مکانیک ). علت اینکه میخوام دیفر کنم اینه که از یه دانشگاه با رنک خیلی خوب پذیرش بدون فاند دارم و احتمال اینکه استاد بتونه برا ترم بعد برام فاند جور کنه هست (هزینه دانشگاه خیلی بالاست و امکان اینکه بخوام با هزینه خودم برم وجود نداره)... از طرفی از یه دانشگاه با رنک معمولی پذیرش با فاند دارم و میخوام برم ویزا بگیرم برا این دانشگاه و ترم 1 و اونجا بخونم. (مشکل سربازی دارم و نمیتونم صبر کنم )
    2 تا سوال داشتم:
    1. دانشگاه اول اگه بخوام دیفر کنم لازمه بگم برام I20 صادر کنن و مبلغ deposit و الان واریز کنم یا همش میمونه برا ترم بعد؟
    2. ترم بعد بخوام ترنسفر کنم دانشگاه اول می پذیره که واحدامو که ترم1 تو دانشگاه دیگه ای پاس کردم انتقال بدم؟ امکان داره وقتی متوجه شدن ترم1 و دانشگاه دیگه ای بودم و علت دیفر کردنم چی بوده با ترنسفر مخالفت کنن ؟
    مشکلی نداره این کار شدنی هست. شما فقط میتونید یک پذیرش با فاند قبول کنید ولی پذیرش های بدون فاند هر چند تا باشه رو میتونید دیفر کنید.
    1- شما به دانشگاه اول بگید می خواهید پذیرشتون یک ترم دیفر کنید اگر دانشگاه به اون ترم دیفر داشته باشه این کار انجام میده و در حال حاضر نیازی به صدور I20 نیست.
    2- این دیگه بسته به دانشگاه اول داره که چقدر دانشگاه دوم قبول داشته باشه و واحدهایی که پاس کرده باشید چقدر با واحدهای ارائه شده در دانشگاه دوم تطابق داشته باشه. دانشگاه اول با ترنسفر مخالفت نمی کند اتفاقا خوشحال هم می شوند ولی دانشگاه اول حواستون باشه وقتی برای فاند قرارداد می بندید بندهایی نباشه که جلوی ترنسفر شما را بگیرد.
    تو سفارت هم در مورد ترنسفر صحبتی نکنید. فرض کنید که اصلا دانشگاه اولی وجود نداره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin92 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ولی من متوجه نشدم کاملا. اگه غیر قانونی باشه نباید بشه اصلا همچین کاری کرد.
    رشته و گرایش خاص نیستم( مهندسی مکانیک ). علت اینکه میخوام دیفر کنم اینه که از یه دانشگاه با رنک خیلی خوب پذیرش بدون فاند دارم و احتمال اینکه استاد بتونه برا ترم بعد برام فاند جور کنه هست (هزینه دانشگاه خیلی بالاست و امکان اینکه بخوام با هزینه خودم برم وجود نداره)... از طرفی از یه دانشگاه با رنک معمولی پذیرش با فاند دارم و میخوام برم ویزا بگیرم برا این دانشگاه و ترم 1 و اونجا بخونم. (مشکل سربازی دارم و نمیتونم صبر کنم )
    2 تا سوال داشتم:
    1. دانشگاه اول اگه بخوام دیفر کنم لازمه بگم برام I20 صادر کنن و مبلغ deposit و الان واریز کنم یا همش میمونه برا ترم بعد؟
    2. ترم بعد بخوام ترنسفر کنم دانشگاه اول می پذیره که واحدامو که ترم1 تو دانشگاه دیگه ای پاس کردم انتقال بدم؟ امکان داره وقتی متوجه شدن ترم1 و دانشگاه دیگه ای بودم و علت دیفر کردنم چی بوده با ترنسفر مخالفت کنن ؟
    خوب اینکه پذیرشتون بافاند نیست همونطور که دوستمون گفتند مسالش متفاوته. اون توضیحات مال وقتی است که شما پذیرش با فاند را همزمان اکسپت میکنید. (در مورد فاند)
    در مورد شرط دوم هم طبعا سایت دانشگاه مقصد را چک کنید. غیرقانونی بودن هم به مفهوم نتوانستن فیزیکی نیست بلکه همین مفهوم است که اگر اسم شما در لیست دانشگاههای فایل پیوست باشد ، از یک طرف برای قبول آفری قبل از 15 آپریل نمی تواند دانشگاه محدودیتی برای ددلاین اکسپت شما قراردهد و از طرف دیگر اگر پس از این زمان شما بخواهید آفر فاند دانشگاه دیگری را قبول کنید باید از دانشگاه اول تعهدتان را کتبا آزاد کنید. آفر دانشگاه دوم نیز در این شرایط باید کاندیشنال به لغو کتبی تعهدتان از دانشگاه اول باشد. متن این رزولوشن را اینجا ببینید.
    . در مورد سایر موارد هم توضیحات دوستمان کامل است فقط در مورد transfer credit باید به شرایط دانشگاه مقصد و احتمالا اگر گرایش متفاوتی هستید هم نیم نگاهی داشته باشید ضمن اینکه برخی دانشگاهها تقاضای دیفر را قبول نمیکنند و میگویند باید حتما Re-apply کنید. اینرا هم در سایت دانشگاه مقصد چک نمایید

Banned

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان
    اگرسوالم جای نامناسبی مطرح شده ببخشید.
    من از یه دانشگاه آمریکا برای دکتری پذیرش گرفتم ولی جای چندان تاپی نیست فاند نداره ولی استاد میگه شاید سال دیگه جور شه. من برای فقط یه سالم پول دارم. بعضی ها گفتند حتما برو چون اگه بری اونور راحتتر می تونی از یه جای بهتر پذیرش با فاند بگیری ودغدغه ویزا و غیره را نداری . به نظر تون اگه اونطرف باشم بهتر می تونم پذیرش بگیرم؟ از طرفی مردد هستم که اگه یه سال بگذره و پولم تموم شه چی... ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط man2008 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگرسوالم جای نامناسبی مطرح شده ببخشید.
    من از یه دانشگاه آمریکا برای دکتری پذیرش گرفتم ولی جای چندان تاپی نیست فاند نداره ولی استاد میگه شاید سال دیگه جور شه. من برای فقط یه سالم پول دارم. بعضی ها گفتند حتما برو چون اگه بری اونور راحتتر می تونی از یه جای بهتر پذیرش با فاند بگیری ودغدغه ویزا و غیره را نداری . به نظر تون اگه اونطرف باشم بهتر می تونم پذیرش بگیرم؟ از طرفی مردد هستم که اگه یه سال بگذره و پولم تموم شه چی... ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر.
    این مساله بستگی به خودتان تا حدودی دارد. بعضی ترجیح میدهند یکسال دیگر بمانند و پذیرش بافاند بگیرند و بعد بروند و برخی ممکن است برای رفتن اولویت بیشتری داشته باشند. مساله توانایی تامین مالی و هزینه ها هم شخص به شخص متفاوت است ضمن اینکه مساله شانس ویزا نیز در حالت اخیر ممکن است ملاک مهمی برای شما باشد.
    گرفتن فاند بعد از سال اول نیز هم در دانشگاه مقصد اولتان و هم سایر دانشگاهها به صورت انتقال امکانپذیر است ولی ممکن است ساده نباشد ضمن اینکه در سال اول نیز به هیچ وجه قابل حساب کردن نیست.
    توصیه من اینستکه با توجه به جمیع جهات خودتان بین این دو راه یکی را انتخاب کنید ولی به هرحال اگر شرایط ویژه ای برای ماندن اینجا نظیر کار و درآمد خوب یا شانس قابل توجه در پذیرش بافاند سال بعد ندارید میتوانید شانس خود برای هدف تعریف شده یکساله تان را امتحان کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

دوستان من یه سوال دارم که در مورد این سامانه نشا هست. همون طور که میدونید باید نامه پذیرش رو اینجا ثبت بکنیم تا بتونیم معافیت تحصیلی بگیریم و بریم مدارکمون رو آزاد بکنیم. این سامانه فقط یک بار اجازه تعویض نامه رو میده.

من یه پذیرش با فاند از ایتالیا دارم، دو تا پذیرش بدون فاند از آمریکا و یک استاد دارم از کانادا که به احتمال 90 درصد فاندش اوکی میشه

حالا جواب دو تا دانشگاه از آمریکا هنوز نیومده، خودم فکر می کنم عاقلانه است که شانس پذیرش و یا فاند از این دو تا دانشگاه نزدیک به صفر است ( بر این اساس که تا حالا جوابی ندادن )

میخواستم بپرسم به نظرتون درست فکر می کنم که نباید به این دو تا دانشگاه دیگه نباید امید داشته باشم؟
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم که در مورد این سامانه نشا هست. همون طور که میدونید باید نامه پذیرش رو اینجا ثبت بکنیم تا بتونیم معافیت تحصیلی بگیریم و بریم مدارکمون رو آزاد بکنیم. این سامانه فقط یک بار اجازه تعویض نامه رو میده.

من یه پذیرش با فاند از ایتالیا دارم، دو تا پذیرش بدون فاند از آمریکا و یک استاد دارم از کانادا که به احتمال 90 درصد فاندش اوکی میشه

حالا جواب دو تا دانشگاه از آمریکا هنوز نیومده، خودم فکر می کنم عاقلانه است که شانس پذیرش و یا فاند از این دو تا دانشگاه نزدیک به صفر است ( بر این اساس که تا حالا جوابی ندادن )

میخواستم بپرسم به نظرتون درست فکر می کنم که نباید به این دو تا دانشگاه دیگه نباید امید داشته باشم؟
    دانشگاههای مختلف زمان و شرایط اعلام قبولیها و ریجکتیهایشان با یکدیگر متفاوت است اما عموما به ویژه اگر با استادی در ارتباط از قبل نبوده اید و با توجه به زمان متاسفانه خیلی امیدوار نمی توان به پذیرش آنهم با فاند بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام
    اگر یکی پذیرش از یه دانشگاه امریکا بگیره و آفر ادمیژن و فاندش رو قبول کنه (حتی I20 هم براش اومده باشه). بعد حالا به هر دلیلی مشکل براش پیش بیاد و نتونه بره و یا اصلا نخواد بره. آیا میتونه سال بعدش دوباره امریکا البته دانشگاه های دیگش اپلای کنه؟ مشکلی پیش میاد؟ مثلا به دلیل اینکه سال قبلش آفر رو قبول کرده بوده و بعد نرفته، اسمش رفته باشه تو لیست سیاه یا تاثیر منفی داشته باشه براش تو پذیرشش؟؟؟
    ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedseyed نمایش پست ها
    سلام
    اگر یکی پذیرش از یه دانشگاه امریکا بگیره و آفر ادمیژن و فاندش رو قبول کنه (حتی I20 هم براش اومده باشه). بعد حالا به هر دلیلی مشکل براش پیش بیاد و نتونه بره و یا اصلا نخواد بره. آیا میتونه سال بعدش دوباره امریکا البته دانشگاه های دیگش اپلای کنه؟ مشکلی پیش میاد؟ مثلا به دلیل اینکه سال قبلش آفر رو قبول کرده بوده و بعد نرفته، اسمش رفته باشه تو لیست سیاه یا تاثیر منفی داشته باشه براش تو پذیرشش؟؟؟
    طبعا از همون دانشگاه و دانشکده دیگه خیلی جای امیدواری نیست ولی برای جای دیگر مشکلی از این لحاظ ندارید.
    البته اگر برای ویزا هم اقدام کرده اید بهتر است انصراف دهید از ادامه پروژه و برای دانشگاه هم سریعتر اطلاع دهید تا حتی الامکان دانشجویی را بتوانند جایگزین شما کنند. اینکار هم حرفه ای تر است و هم اخلاقی تر و به ویژه برای سابقه ادامه اپلای کردن دانشجویان ایرانی در دانشگاه و دانشکده و استاد مورد نظر تاثیرگذار است.

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

دوستان ببخشید اگه از دانشگاهی تو آمریکا یه استادی بهتون پیشنهاد داد ولی این موضوع خیلی تو اینترستهای شما نباشه (نه اینکه اصلا نباشه) و اینکه تجربه زیادی هم تو این موضوع نداشته باشید یعنی یک موضوع جدید محسوب میشه، آیا اگر این گزینه بعنوان تنها گزینه روی میز باشه بهتره که پاسخ مثبت داد و رفت یا نه موند و با برطرف کردن نقاط ضعف برا ترمهای بعد اقدام کرد؟؟ این دانشگاه در رنک 70 یو اس نیوز هست و استادش هم تازه میخواد کارش رو شروع بکنه یعنی فک کنم من جزو اولین دانشجوهاش حساب میشم. نظرتون چیه؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط christ0pher نمایش پست ها
    دوستان ببخشید اگه از دانشگاهی تو آمریکا یه استادی بهتون پیشنهاد داد ولی این موضوع خیلی تو اینترستهای شما نباشه (نه اینکه اصلا نباشه) و اینکه تجربه زیادی هم تو این موضوع نداشته باشید یعنی یک موضوع جدید محسوب میشه، آیا اگر این گزینه بعنوان تنها گزینه روی میز باشه بهتره که پاسخ مثبت داد و رفت یا نه موند و با برطرف کردن نقاط ضعف برا ترمهای بعد اقدام کرد؟؟ این دانشگاه در رنک 70 یو اس نیوز هست و استادش هم تازه میخواد کارش رو شروع بکنه یعنی فک کنم من جزو اولین دانشجوهاش حساب میشم. نظرتون چیه؟
    این به خودتون بر میگرده دوست من. اگر اصرار خاصی به محدود کردن علایقتون ندارید و حس می کنید این زمینه ی جدید هم میتونه توقعات شما رو از خودتون برآورده کنه، و همچنین اگر مایل هستید که زودتر settle down بشید و تحصیلاتتون رو شروع کنید، بهتره که جواب مثبت بدید و تمرکزتون رو روی این دوره ی جدید بگذارید.
    ولی اگه نه، اینجا داره بهتون خوش میگذره و اصراری واسه رود رفتن ندارید، و یا اینکه به هر دلیلی اصرار دارید که روی interest های خودتون بمونید و حس می کنید اگر روی این زمینه ی جدید کار کنید، احساس رضایت نخواهید داشت، بهترین کار اینه که صبر کنید و برای موقعیت های بعدی تلاش کنید.
    کامروا باشید
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)