صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط christ0pher نمایش پست ها
    دوستان ببخشید اگه از دانشگاهی تو آمریکا یه استادی بهتون پیشنهاد داد ولی این موضوع خیلی تو اینترستهای شما نباشه (نه اینکه اصلا نباشه) و اینکه تجربه زیادی هم تو این موضوع نداشته باشید یعنی یک موضوع جدید محسوب میشه، آیا اگر این گزینه بعنوان تنها گزینه روی میز باشه بهتره که پاسخ مثبت داد و رفت یا نه موند و با برطرف کردن نقاط ضعف برا ترمهای بعد اقدام کرد؟؟ این دانشگاه در رنک 70 یو اس نیوز هست و استادش هم تازه میخواد کارش رو شروع بکنه یعنی فک کنم من جزو اولین دانشجوهاش حساب میشم. نظرتون چیه؟
    بستگی به شرایط خودتان و ارزیابی شما از شرایط فعلی و آتی و تغییرات احتمالی در روند آماده سازی و ارتقا فاکتورهای شما میتونه متفاوت باشه. البته موضوع این تاپیک انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده هست. ولی سوا شما شبیه و تقریبا نزدیک به سوالی است که قبلا افراد داوطلب کنکور برای یکسال ماندن پشت آزمون و خواند مجدد یا قبولی در همان سال اول انتخاب میکردند و بسته به شرایط هرنفرنیز توصیه ها و نتایج قابل تمایز بود.
    در حالتی که تنها یک گزینه روی میز هست و شما هم از کسانی هستید که روحیه انجام تحقیقات جدید و فراگیری طیف گسترده تری از مطالب را در خود میبینید به نظر دلیلی قانع کننده برای رد این پیشنهاد خوب وجود نداره هرچند الزامی هم برای بهبود شرایطتان در سال آینده و حتی روی میز بودن همین یک پیشنهاد هم وجود ندارد. با این حال همانطور که گفته شد میتوانید براساس شرایط خودتان تصمیم دیگری نیز بگیرید که به هرحال با ریسک های مختلفی در ارتباط خواهد بود.
    ویرایش توسط gbahrein : May 10th, 2015 در ساعت 03:03 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member mecha90 آواتار ها

پیش فرض انتحاب بین رفتن مستر قبول شده و یا ارشد داخل یا موکول کردن به سال بعد

سلام من دانشجوی ترم 7 کارشناسی مکانیک دانشگاه فردوسی هستم.
    معدل کارشناسی: 18.53 (1st rank)
    نمره تافل 104 : R29 / L28 / S20 / W27
    مقاله : 1 کنفرانسی داخلی
    امسال چون GRE نداده بودم فقط برای دانشگاه های کانادا اقدام کردم. فقط از سه تا جا جواب ایمیل گرفتم. ( Manitoba, Saskatchewan and McGill) در حد تشویق به اپلای بدون مصاحبه. همین سه جا اپلای کردم و الان از Saskatchewan برای پاییز 2015 و Manitoba برای زمستان 2016 مستر فول فاند (تقریبا) پذیرش گرفتم.

حالا انتخاب هایی که دارم این هاست:
    1. یکی از همین دو دانشگاهی که پذیرش گرفتم برم.
    2. امسال ارشد احتمال قبولی در دانشگاه تهران شبانه رو دارم. می تونم همین امسال برم ارشد داخل ایران و بعد از ارشد، برای دکترا اقدام کنم.
    3. صبر کنم یکسال دیگه GRE بخونم و تافلم رو ارتقا بدم، برای دکترا مستقیم یا مستر آمریکا و رنک های بهتر کانادا اقدام کنم.

این رو هم بگم که احتمالا تا آخر تابستون می تونم براساس پروژه کارشناسیم 1 یا 2 تا مقاله ISI بدم.
    حالا به نظر شما بهترین انتخاب برای من چی هست؟ هدف: به صورت کلی بهترین رنک دانشگاه برای دوره دکتری.
    یعنی من الان اگه ارشد برم مثلا دانشگاه تهران، یا برم Manitoba یا Saskatchewan ،یا یک سال دیگه بخونم، در کدام حالت احتمال رنک بالا در دکتری برایم بیشتر هست؟

پیشاپیش ممنونم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انتحاب بین رفتن مستر قبول شده و یا ارشد داخل یا موکول کردن به سال بعد

نقل قول نوشته اصلی توسط mecha90 نمایش پست ها
    امسال چون GRE نداده بودم فقط برای دانشگاه های کانادا اقدام کردم. فقط از سه تا جا جواب ایمیل گرفتم. ( Manitoba, Saskatchewan and McGill) در حد تشویق به اپلای بدون مصاحبه. همین سه جا اپلای کردم و الان از Saskatchewan برای پاییز 2015 و Manitoba برای زمستان 2016 مستر فول فاند (تقریبا) پذیرش گرفتم.

2. امسال ارشد احتمال قبولی در دانشگاه تهران شبانه رو دارم. می تونم همین امسال برم ارشد داخل ایران و بعد از ارشد، برای دکترا اقدام کنم.
    3. صبر کنم یکسال دیگه GRE بخونم و تافلم رو ارتقا بدم، برای دکترا مستقیم یا مستر آمریکا و رنک های بهتر کانادا اقدام کنم.

این رو هم بگم که احتمالا تا آخر تابستون می تونم براساس پروژه کارشناسیم 1 یا 2 تا مقاله ISI بدم.
    حالا به نظر شما بهترین انتخاب برای من چی هست؟ هدف: به صورت کلی بهترین رنک دانشگاه برای دوره دکتری.
    یعنی من الان اگه ارشد برم مثلا دانشگاه تهران، یا برم Manitoba یا Saskatchewan ،یا یک سال دیگه بخونم، در کدام حالت احتمال رنک بالا در دکتری برایم بیشتر هست؟

پیشاپیش ممنونم
    توصیه من به شما اینستکه اگر قصد ششما ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقطع دکتری است و بین شبانه دانشگاه تهران و دو گزینه کانادایی شرح داده شده مردد هستید ، این دوگزینه هرچند شاسد بهترین گزینه های در شرایط شما نباشند اما در دسترس ترین هستند و می توانند شما را به دانشگاههای بهتری در آینده رهنمون سازند
    به نظر من انتخاب یکی از گزینه های دانشگاههای کانادایی برای وضعیت شما و اهدافتان در آینده مفیدترو مناسب تر خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : انتحاب بین رفتن مستر قبول شده و یا ارشد داخل یا موکول کردن به سال بعد

نقل قول نوشته اصلی توسط mecha90 نمایش پست ها

پیشاپیش ممنونم
    سلام

علیرغم ارسال پاسخ توسط gbahrein گرامی، به دلیل درخواست خود شما چند نکته عرض میکنم.

فرض میکنم که شما مشکل خدمت سربازی ندارید و میتونید تا یک سال هم برای تحقق برنامه هاتون صبر کنید. با این فرض:

در وهلۀ اول میتونم بگم که تحصیل در مقطع ارشد همراه با فاند کامل، در هر دو دانشگاه منیتوبا و ساسکاچوان از ارشد دانشگاه تهران بهتر هست. دلیلش هم اینه که شما در کانادا فرصت دارید از امکانات تحقیقاتی بهتری استفاده کنید و دسترسی شما به محافل علمی کانادا و امریکا، به مراتب ساده تر از ایران خواهد بود. در چنین شرایطی، شما با شانس بالاتری میتونید برای مقطع بعدی راهی دانشگاه های برتر کانادا و حتی امریکا بشید. تمام این مواردی که عرض کردم، به شرط این هست که کیفیت کار علمی و تحقیقاتی شما در یکی از این دو دانشگاه کانادایی، بالا باشه؛ فراموش نکنید که هیچکدام از این دو دانشگاه، در سطحی از اعتبار نیستند که تحصیل با هر راندمانی در این دانشگاه ها بتونه برای شما برگ برنده محسوب بشه.

در وهلۀ دوم، اگر تصمیم به صبر و تلاش بیشتر گرفتید و بین گزینه های 2 و 3 تردید داشتید، توصیه های مبسوطی براتون خواهم داشت که به حوزۀ این تاپیک ارتباطی نداره و بهتره در این تاپیک بپرسید تا مفصل خدمت شما عرض کنم.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

خسته نباشین- لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید :
    یه پذیرش دکترا از دانشگاه اوکلند نیوزلند بدون فانددارم، دانشگاه از نظر رتبه علمی رنک خوبی داره و استادش خوشبختانه در زمینه پروژه ارشد من کار کرده به نظر شما ارزش داره حداقل یکسال با هزینه شخصی در نیوزلند درس بخوانم و امیدوار به اخذ فاند برای سال بعد از خارج از دانشگاه باشم ( کمک هزینه دانشگاه به شدت رقابتی و به معدل بالا بستگی دارد و لا غیر)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا اینکه برای کشور دیگری اقدام کنم ؟
    **در ضمن من متاهل هستم و به ویزای همراه نیاز دارم**

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

سلام دوستان
    همسرم تو تورنتو کار می کنه و من تو یک شهر دیگه درس می خونم .... به خاطر دور بودن از هم .. شرایط خیلی سخت زندگی .. و هزینه هامون که دو برابر شده... همسرم تصمیم گرفتش که درسش رو ادامه بده و بیاد پیش من ...اما الان پشیمون شده چون فاندی که گرفته خیلی زیاد نیست و هینطور به این نتیجه رسیده که بعد از درس خوندن باید همین کاری که الان می کنه رو ادامه بده و تو این مدت ممکن فرصت های مالی و شغلی خوبی رو هم از دست بده ....مشکل اینجا است که همسرم با استادی پذیرش گرفته که تو همون ازمایشگاهی هست که من هستم از طرفی ایشون (استاد) باید کارهای منو تو طول تحصیل تایید کنند ...من خیلی خیلی استرس گرفتم که اگه همسرم پذیرش رو رد کنه برای من مشکلی پیش بیاد..از طرفی هم از استاد خیلی خیلی خجالت می کشم اگه همسرم اینکار رو بکنه ..من نمی تونم همسرم رو قانع کنم که استاد رو ایشون حساب کرده ....پذیرش برای ترم پاییز و مقطع دکتری هست ...
    به نظرتون اگه الان ایمیل بزنه که تصمیمش عوض شده خیلی کار بدی هست؟؟ به نظرتون به خود استاد ایمیل بزنه یا دانشکده؟ من چه جوری همسرم رو قانع کنم که با درس خوندن شرایطش بهتر میشه ؟؟ آیا واقعا میشه؟؟
    خیلی ممنون از کمکتون

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط n_k نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همسرم تو تورنتو کار می کنه و من تو یک شهر دیگه درس می خونم .... به خاطر دور بودن از هم .. شرایط خیلی سخت زندگی .. و هزینه هامون که دو برابر شده... همسرم تصمیم گرفتش که درسش رو ادامه بده و بیاد پیش من ...اما الان پشیمون شده چون فاندی که گرفته خیلی زیاد نیست و هینطور به این نتیجه رسیده که بعد از درس خوندن باید همین کاری که الان می کنه رو ادامه بده و تو این مدت ممکن فرصت های مالی و شغلی خوبی رو هم از دست بده ....مشکل اینجا است که همسرم با استادی پذیرش گرفته که تو همون ازمایشگاهی هست که من هستم از طرفی ایشون (استاد) باید کارهای منو تو طول تحصیل تایید کنند ...من خیلی خیلی استرس گرفتم که اگه همسرم پذیرش رو رد کنه برای من مشکلی پیش بیاد..از طرفی هم از استاد خیلی خیلی خجالت می کشم اگه همسرم اینکار رو بکنه ..من نمی تونم همسرم رو قانع کنم که استاد رو ایشون حساب کرده ....پذیرش برای ترم پاییز و مقطع دکتری هست ...
    به نظرتون اگه الان ایمیل بزنه که تصمیمش عوض شده خیلی کار بدی هست؟؟ به نظرتون به خود استاد ایمیل بزنه یا دانشکده؟ من چه جوری همسرم رو قانع کنم که با درس خوندن شرایطش بهتر میشه ؟؟ آیا واقعا میشه؟؟
    خیلی ممنون از کمکتون
    Dealing with the faculties is much easier than dealing with your wife
    Tell you wife to tell him that she can not come since the funding is not good enough
    Do not worry
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    متاسفانه یکی از اساتید وست ویرجینیا که باهاش حرف زدم گفت دانشگاهشون معمولا به مستر پول نمیده و میتونم بیام و سال دوم به امید فاند باشم ولی وقتی دیدم یه پذیرش فول از اروپا دارم بیخیالش شدم. کانادا هم تا مقاله/کار تحقیقی نباشه کار آدم سخت میشه ولی من علت اینکه امریکا کمتر اپلای کردم این بود که اساتید بیش 5 6 تا دانشگاه امریکایی بهم گفتند دانشجو نمیخوان! منم مجبور شدم همین هارو اپلای بکنم.

ممنون بابت نظرتون.
    حقیقتا خود من هم بسیار مایوس شدم. من بیش از دو سال روی جی آر ای وقت گذاشتم ( البته نه به صورت مداوم بلکه با یک برنامه 6 ماه فشرده روزی 10 ساعت و یک و سال و نیم که همزمان با تحصیلم بود شاید بیش از 4000 کلمه یاد گرفتم ) درسته فاندی که ایتالیا گرفتم به خاطر نمره جی ار ای بود ولی واقعا این همه وقت گذاشتم روی جی آر ای میزاشتم روی مقاله حداقل یه دونه آی اس آی داشتم.

البته الان خوشحالم که نموندم برای سال بعد ولی احساس سرخوردگی میکنم. متاسفانه ایتالیا به هر کسی با هر معدلی و از هر دانشگاهی پذیرش داده.

این رشته هم که از ایتالیا پذیرش گرفتم مهندسی محیط زیست هست که مقدار حالت بین رشته ای داره ( تو درساش حتی کورس بیوتکنولوژی هم هست که طبیعتا من باهاش کاملا بیگانه ام! ). کلا مهندسی محیط زیست سه تا زیر شاخه داره ( خاک،هوا، آب ) که یکیش به رشته من نزدیکه ( آلودگی خاک و تا حدودی آب ) و اون دو تا ( هوا و آب ) خیلی از رشته من دور هستند و احساس می کنم الان که روی یه موضوع ریز شدم و یه گرایش مخصوص رو انتخاب کرده ام، کار عاقلانه ای نیست که برگردم و از اول مثل لیسانس یه زمینه جدید زوم بکنم ( البته نمیدونم چقدر فکرم درسته! )

الان این تصمیم رو دارم که میخوام از اساتید مرتبط با فیلد خودم ( مکانیک سنگ و خاک ) که ایتالیا هستند استفاده بکنم و یه مقاله بدم و برای فال 2016 و یا زمستان 2016 دوباره اپلای بکنم که بیشتر دکترا اپلای خواهم کرد و چند تا هم مستر ( این بار بیشتر متمرکز خواهم شد روی دپارتمان های مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک )

میخوام بپرسم به نظرتون کار عاقلانه هست که مستر ایتالیا رو باتوجه به اینکه حداقل 40 30 درصد کورس هاش در آینده به هیچ دردم نخواهد خورد رو ول بکنم ( احتمالا بعد از دو ترم ) و دوباره اپلای بکنم؟

با تشکر از توجه و وقتتون...

ببینید اگه هدفتون ادامه تحصیل و دکترا بوده که من تعجب می کنم چرا دکترای مستقیم درخواست ندادید. حالا این به کنار. حتی اگه ارشد رو از ایتالیا بگیرید و برید برای دکترا هم شاید بد نباشه با توجه به اینکه فاند دارید. اما اگه نخواید ادامه بدید، ارشد ایتالیا رو به نظرم با تحقیق بیشتر برید جلو. خوب بعدش مساله کار هست. در ضمن اگه رشته رو دوست ندارید به نظرم باز یکم بیشتر فکر کنید روش. خود من بعد از چند سال هنوز درگیر رشته ای هستم که توی یه لحظه برای ارشد انتخاب کردم و این سالها دارم چوبش رو می خورم. اصولا من به همه می گم امسال رفتن بهتر از سال دیگس اما برای کیس شما می گم هدفتون رو یکم بیشتر شفاف کنید و تصمیم بگیرید. تحصیل اروپا شانس کمی به آدم می ده برای موندن بعد از اون، چون کار کم پیدا می شه. اعتبار دانشگاه هاش هم خیلی بالا ارزیابی نمی شه. شما با این رزومه تو آمریکا شاید حتی برای spring 2016 هم بتونید پوزیشن با فاند بگیرید. البته یه مساله جنبی هم می تونه SOP باشه. یه ارزیابی مجدد رو SOP تون داشته باشید. کسی با این رزومه خیلی عجیبه فاند نگیره و یا ریجکت بشه.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    ببینید اگه هدفتون ادامه تحصیل و دکترا بوده که من تعجب می کنم چرا دکترای مستقیم درخواست ندادید. حالا این به کنار. حتی اگه ارشد رو از ایتالیا بگیرید و برید برای دکترا هم شاید بد نباشه با توجه به اینکه فاند دارید. اما اگه نخواید ادامه بدید، ارشد ایتالیا رو به نظرم با تحقیق بیشتر برید جلو. خوب بعدش مساله کار هست. در ضمن اگه رشته رو دوست ندارید به نظرم باز یکم بیشتر فکر کنید روش. خود من بعد از چند سال هنوز درگیر رشته ای هستم که توی یه لحظه برای ارشد انتخاب کردم و این سالها دارم چوبش رو می خورم. اصولا من به همه می گم امسال رفتن بهتر از سال دیگس اما برای کیس شما می گم هدفتون رو یکم بیشتر شفاف کنید و تصمیم بگیرید. تحصیل اروپا شانس کمی به آدم می ده برای موندن بعد از اون، چون کار کم پیدا می شه. اعتبار دانشگاه هاش هم خیلی بالا ارزیابی نمی شه. شما با این رزومه تو آمریکا شاید حتی برای spring 2016 هم بتونید پوزیشن با فاند بگیرید. البته یه مساله جنبی هم می تونه SOP باشه. یه ارزیابی مجدد رو SOP تون داشته باشید. کسی با این رزومه خیلی عجیبه فاند نگیره و یا ریجکت بشه.
    من با خودم گفتم حتی از یه دانشگاه متوسط کانادا/آمریکا بتونم پذیرش بگیرم و برم، دکترا میتونم جای خیلی بهتری برم.
    من حقیقتش پارسال همین جوری آزمایشی و با اطلاعات حافظه بلند مدتم کنکور ارشد دادم، رتبه ام 26 شد ولی نرفتم چون میخواستم جای بهتری برم.

بحث من، علاقه نبود البته. بحث من این بود که در بعضی از زمینه ها باید از حد یه سال اول لیسانسی یه چیزا رو یاد بگیرم که به نظرم اصلا برای منی که فیلد برای خودم انتخاب کردم مناسب نباشه. وگرنه یکی از مباحث مشترک مهندسی محیط زیست و فیلد من زمینه Environmental Geomechanics یا environmental geotechnics هست که موضوع خوبی هم هست.

تحصیل در اروپا از این نقطه نظر هدف هست که یکی از دوستانم دو سال پیش از من رفته و با توجه به صحبت هایی که باهاش کردم گزینه بدی نیست. ( همین مورد استفاده از اراسموس در سال دوم که امکان جابه جایی رو بین یه دانشگاه اروپایی دیگه رو میده )
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    من با خودم گفتم حتی از یه دانشگاه متوسط کانادا/آمریکا بتونم پذیرش بگیرم و برم، دکترا میتونم جای خیلی بهتری برم.
    من حقیقتش پارسال همین جوری آزمایشی و با اطلاعات حافظه بلند مدتم کنکور ارشد دادم، رتبه ام 26 شد ولی نرفتم چون میخواستم جای بهتری برم.

بحث من، علاقه نبود البته. بحث من این بود که در بعضی از زمینه ها باید از حد یه سال اول لیسانسی یه چیزا رو یاد بگیرم که به نظرم اصلا برای منی که فیلد برای خودم انتخاب کردم مناسب نباشه. وگرنه یکی از مباحث مشترک مهندسی محیط زیست و فیلد من زمینه Environmental Geomechanics یا environmental geotechnics هست که موضوع خوبی هم هست.

تحصیل در اروپا از این نقطه نظر هدف هست که یکی از دوستانم دو سال پیش از من رفته و با توجه به صحبت هایی که باهاش کردم گزینه بدی نیست. ( همین مورد استفاده از اراسموس در سال دوم که امکان جابه جایی رو بین یه دانشگاه اروپایی دیگه رو میده )
    سلام
    تا جایی که می دونم دوره ای که شما در بلونیا قبول شدید با دانشگاه میامی و بریتیش کلومبیا به صورت مشترک برگزار میشه یعنی اگر بخواهید سال دوم رو به یکی از این دانشگاهها میرید و ارشد از هر دو دانشگاه ایتالیا ومثلا آمریکا میگیرید پس به نظرم به هدفتون راحت می تونید برسید چون با مدرک ارشد از این دانشگاهها میشه به دانشگاههای برتر در آمریکا و کانادا رسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)