صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

سلام

من از یه دانشگاه تو آمریکا پذیرش با فاند دارم. منتها هنوز منتظر ویزام هستم و معلوم نیست کی بهم بدن. دانشگاهی که الان دارم میرم امکان دیفر نداره. از طرفی من تازه یادم افتاد که چند ماه پیش آفر یه دانشگاه دیگه رو دیفر کرده بودم(با فاند بود). و نامه پذیرش و I-20 اونجا رو هم دارم الان. منتها به خاطر مسائل قانونی و اخلاقیش، می خواستم امروز که یادم افتاد میل بزنم و بگم که من نمیام.

حالا سوالی که دارم اینه که، از اونجایی که ممکنه پذیرش این دانشگاهم رو به خاطر ویزا از دست بدم، می تونم دیفر اون یکی دانشگاه رو نگه دارم و به استادم اونجا بگم بعد میام؟ یا این که بی خیالش بشم و میل بزنم بگم نمیام؟
    و این که الان اونا میدونن من آفر جای دیگه رو قراره برم؟

ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنن. این ویزای آمریکا واقعا اعصاب خورد کنه

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana93 نمایش پست ها
    سلام

من از یه دانشگاه تو آمریکا پذیرش با فاند دارم. منتها هنوز منتظر ویزام هستم و معلوم نیست کی بهم بدن. دانشگاهی که الان دارم میرم امکان دیفر نداره. از طرفی من تازه یادم افتاد که چند ماه پیش آفر یه دانشگاه دیگه رو دیفر کرده بودم(با فاند بود). و نامه پذیرش و I-20 اونجا رو هم دارم الان. منتها به خاطر مسائل قانونی و اخلاقیش، می خواستم امروز که یادم افتاد میل بزنم و بگم که من نمیام.

حالا سوالی که دارم اینه که، از اونجایی که ممکنه پذیرش این دانشگاهم رو به خاطر ویزا از دست بدم، می تونم دیفر اون یکی دانشگاه رو نگه دارم و به استادم اونجا بگم بعد میام؟ یا این که بی خیالش بشم و میل بزنم بگم نمیام؟
    و این که الان اونا میدونن من آفر جای دیگه رو قراره برم؟

ممنون میشم اگه دوستان راهنماییم کنن. این ویزای آمریکا واقعا اعصاب خورد کنه
    به نظر من شما فعلا کاری نکنید و صبر کنید و ببینید ویزاتون کی آماده میشه که اگر خدای نکرده ویزاتون دیر شد این پذیرش رو از دست دادین، حداقل اون یکی رو داشته باشید. البته اگه کمتر از یک ماه به شروع ترمتون مونده میتونید از طریف ایمیل یا تلفن با سفارت تماس بگیرید و درخواست بدید که زودتر به پرونده ی شما رسیدگی کنند.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

سلام به دوستان

من تا الان چندین جا اپلای کردم. چند روز پیش یک unconditional offer برای دوره دکتری از دانشگاه شفیلد دریافت کردم. گفتن فاند رو بعدا خبر میدیم. من هم این آفر رو فورا اکسپت کردم. الان دانشگاههای دیگه هم ممکنه به من آفر بدن و توی این آفر از من می پرسن که آیا قبلاً آفر دانشگاه دیگه ای رو اکسپت کردم یا نه. به نظرتون باید چیکار کنم؟ نمیخوام فرصت انتخاب رو از خودم بگیرم. اگر علیرغم قبولی این آفر، بخوام به دانشگاه دیگه ای برم مشکلی برام پیش نمیاد؟ (اعم از سفارت و در ارتباط بودن دانشگاهها با همدیگه و ..)

سؤال دوم من اینه که بعد از مرحله آفر و قبولی من ، چیکار باید بکنم؟ اونها باید مدرک i 20 برای من بفرستند و من با اون به سفارت برم؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام دوستان
    من برای دوره دکتری تو 2 دانشگاه یکی تو استرالیا و یکی تو کانادا پذیرش گرفتم. هر دو تاشون با فانده. من آفر دانشگاه استرالیا رو چند ماه پیش اکسپت کردم و ویزامم صادر شده اما جدیدن نتیجه دانشگاه کانادا با فاند اومده که دوست دارم کانادا رو برم اما نمی دونم چه جوابی به دانشگاه استرالیا بدم و یا اینکه دیفر کنم تا نتیجه ویزای کانادام بیاد. بنظرتون چه جوابی به دانشگاه استرالیا بدم. زمینه دانشگاه کانادا خیلی سرتر از زمینه دانشگاه استرالیاست. و اینکه رد کردن آفر پذیرفته شده برای من مشکلی ایجاد میکنه یا نه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوستان من یه سوال دارم من از دانشگاه Brock university در کانادا که رنکش حدود 800 هست پذیرش با فاند گرفتم و با دانشجوهای ایرانی که تو این دانشگاهن مشورت کردم گفتن این مقدار فاند برای کل هزینه زندگی و دانشگاه کافیه و برای ویزا هم اقدام کردم و الان منتظر نتیجه سفارت هستم ولی مساله اینه که بر اساس قانون این دانشگاه من باید یه سال مستر بخونم و بعد به دکترا ترنسفر کنم و همچنین شهرش شهر کوچیکیه نزدیک تورنتو و موقعیت کاری چندانی نداری. البته مزایایی هم داره پذیرش من برای ماه May هست و اگه ویزام بیاد میتونم اواخر فروردین برم و اینکه استادم full professor هست و اونطوری که شنیدم استاد خوبیه.
    من علاوه بر این دانشگاه برای دو دانشگاه آمریکا هم اپلای کرده بودم. که نتیجه یکیشون اومد و بهم پذیرش با فاند داده. اسم دانشگاهشم
    Virginia commonwealth university هست. فاند سالیانه حدود 22000 و حذف شهریه. رنک این دانشگاه حدود 240 هست و استادمم full professor و رئیس دپارتمانه و پذیرش برای سپتامبر 2016 و مزیتش اینه که هم رنکش بالاتره و هم اینکه مستقیم وارد دکترا میشم و هم نسبت به شهر دانشگاه کانادا شهر بزرگتریه و احتمالا موقعیت کاری بیشتری داره.
    حالا من دو تا سوال داشتم
    اول اینکه به نظر شما کدوم یکی از این دو گزینه مناسبتره؟
    و دوم اینکه اگه ویزای کانادام بیاد و فروردین برم کانادا و درسمو شروع کنم میتونم همزمان از کانادا برای ویزای آمریکا اقدام کنم و اگه ویزای آمریکا اوکی شد برم آمریکا؟
    یعنی چون دانشگاه کانادا بهم فاند داره میده اجازه دارم همچین کاری کنم؟ اصلا امکانش وجود داره؟
    چون اگه بخوام برم کانادا اگه ویزام بیاد باید فروردین برم و راستش میترسم که اگه بخاطر آمریکا، دانشگاه کانادا نرم و انصراف بدم و بعدش احتمال داره نتونم ویزای آمریکا بگیرم و هر دو موقعیتو از دست بدم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed31 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال دارم من از دانشگاه Brock university در کانادا که رنکش حدود 800 هست پذیرش با فاند گرفتم و با دانشجوهای ایرانی که تو این دانشگاهن مشورت کردم گفتن این مقدار فاند برای کل هزینه زندگی و دانشگاه کافیه و برای ویزا هم اقدام کردم و الان منتظر نتیجه سفارت هستم ولی مساله اینه که بر اساس قانون این دانشگاه من باید یه سال مستر بخونم و بعد به دکترا ترنسفر کنم و همچنین شهرش شهر کوچیکیه نزدیک تورنتو و موقعیت کاری چندانی نداری. البته مزایایی هم داره پذیرش من برای ماه May هست و اگه ویزام بیاد میتونم اواخر فروردین برم و اینکه استادم full professor هست و اونطوری که شنیدم استاد خوبیه.
    من علاوه بر این دانشگاه برای دو دانشگاه آمریکا هم اپلای کرده بودم. که نتیجه یکیشون اومد و بهم پذیرش با فاند داده. اسم دانشگاهشم
    Virginia commonwealth university هست. فاند سالیانه حدود 22000 و حذف شهریه. رنک این دانشگاه حدود 240 هست و استادمم full professor و رئیس دپارتمانه و پذیرش برای سپتامبر 2016 و مزیتش اینه که هم رنکش بالاتره و هم اینکه مستقیم وارد دکترا میشم و هم نسبت به شهر دانشگاه کانادا شهر بزرگتریه و احتمالا موقعیت کاری بیشتری داره.
    حالا من دو تا سوال داشتم
    اول اینکه به نظر شما کدوم یکی از این دو گزینه مناسبتره؟
    و دوم اینکه اگه ویزای کانادام بیاد و فروردین برم کانادا و درسمو شروع کنم میتونم همزمان از کانادا برای ویزای آمریکا اقدام کنم و اگه ویزای آمریکا اوکی شد برم آمریکا؟
    یعنی چون دانشگاه کانادا بهم فاند داره میده اجازه دارم همچین کاری کنم؟ اصلا امکانش وجود داره؟
    چون اگه بخوام برم کانادا اگه ویزام بیاد باید فروردین برم و راستش میترسم که اگه بخاطر آمریکا، دانشگاه کانادا نرم و انصراف بدم و بعدش احتمال داره نتونم ویزای آمریکا بگیرم و هر دو موقعیتو از دست بدم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    یک سناریویی که به ذهنم رسید میتونه این باشه; اگر میتونید در دانشگاه کانادا فقط مستر رو بگیرید و بعد برا Phd اقدام کنید برای امریکا شاید دانشگاه بهتری پذیرش گرفتید به هر صورت دانشگاه commonwealth هم در مهندسی دانشگاه تاپی نیست
    یا مستر رو در دانشگا کانادایی بگیرید و اگر از دانشگاه ناراضی بودید در همون کانادا برید به یک دانشگاه بهتر در این حین اقامتتون رو بگیرید (البته الان شنیدم مشکل تر شده) و برای کار بیاین امریکا

سلام به همه دوستان. من برای ۷ تا بزینس اسکول اپلای کردم، امشب از Memorial University of Newfoundland جواب گرفتم. یعنی رییس دانشکده و استادی که به عنوان استاد راهنمای بالقوه معرفی کرده بودم ایمیل زدن و تبریک گفتن که شما رو پذیرفتیم. رییس دانشکده ضمنا اشاره کرده که هر چه سریع تر ما رو از تصمیمت آگاه کن اما مهلتی مشخص نکرده و صحبتی از فاند هم نکرده. بین همه جاهایی که اپلای کردم این دانشگاه پایین ترین رنک رو داره (پایین ترین به معنی ضعیف ترین). قبول کردن یا نکردن من بستگی به نتایج بقیه دانشگاه ها داره که هنوز معلوم نیست و از طرفی بدون فاند اصلا قصد ندارم جایی برم. تصورم اینه که این ایمیل هایی که زدن فقط یه اطلاع رسانی غیر رسمی و دوستانه است و من در جواب فقط تشکر بکنم کافیه و بعد منتظر بمونم که جواب رسمی از طرف خود دانشگاه یا تحصیلات تکمیلیش بیاد تا معلوم بشه که فاندی در کار هست یا خیر و تا کی فرصت قبول یا رد دارم. نظر شما چیه؟

سلام دوستان.
    من از یه دانشگاه امریکا پذیرش گرفتم ولی هنوز طول میکشه تکلیف فاند مشخص بشه.
    به نظرتون ادمیشن رو قبول کنم؟ یا منتظر بمونم برا فاند؟ (اگه فاند نباشه نمیرم.)
    در کل تا چه زمانی مهلت هست برای قبول ادمیشن؟

سلام دوستان،

من برای فال 2016 از یه دانشگاه توی آمریکا پذیرش فول فاند گرفتم. چندروز پیش نامه پذیرش اومد. اما نکته جالب اینجاست که من هنوز آفر رو اکسپت نکردم، ولی امشب اسکن فرم I-20 رو هم برام فرستادم.
    حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من برای چند دانشگاه دیگم توی آمریکا اپلای کردم و اونا هنوز جواب ندادن، اگر از اون دانشگاهها برای من پذیرش با فاند بیاد و بخوام برم اونجا، آیا صدور فرم I-20 توسط این دانشگاه برام مشکل ساز نمیشه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

سلام.
    من یه پذیرش با فاند خوب دارم، ولی منتظر بقیه جواب ها هستم...
    توی قسمتی که میشه پذیرش رو قبول یا رد کرد، یک گزینه دیگه داره که گفته تصمیم رو تا 15 اپریل به تعویق میشه انداخت؛ توی خود پروفایل هم تاکید شده که زودتر ما را با خبر کنین.
    الان برم تا اپریل به تعویق بندازم، یا هیچ کاری نکنم؟
    حدس میزنم که تا اواسط مارس تکلیف بقیه هم مشخص بشه...
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)