صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوستان

من یه دانشگاه موقعیت خوبی دارم از لحاظ امکان فاند اما تو ایمیل پذیرش یه دانشگاه دیگه که تازه اومده برام گفته شده که:

The department has made an academic recommendation on your application. You should have received or will be receiving an email from the Office of the Graduate School with the department's decision. If you have any questions, please contact the graduate coordinator or designated department representative,

میخواستم ببینم این جمله بلد شده تا چه حد میتونه احتمال فاند رو از این دانشگاه افزایش بده. چون با یکی از اساتید در تماس بودم و چند ایمیل به هم دادیم و گفت اپلای کن اما در پروسه اپلای اون استاد ایمیل من رو ج نداد. حالا میخوام ببینم که ممکنه که این استاده سفارش کرده باشه. این که دپارتمان توصیه کرده یعنی چی؟ آیا این جمله بلد شده به نظرتون میتونه واسه خیلی ها فرستاده شده باشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین چون اصلا اطلاعات ندارم تو این زمینه. مممنون
    <<<<<<<----------امتیاز مثبت یادتون نره

Junior Member Tsubasa آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

سلام دوستان عزیر
    من یه سوال داشتم که خیلی فکرم را مشغول کرده. راستش من از چهار دانشگاه متوسط در رشته مهندسی مکانیک مقطع دکترا پذیرش فول فاند دارم. با توجه به مشکلاتی که ممکنه در فرایند ویزا پیش بیاد، می‎خواستم بدونم میشه یکی از دانشگاه ها را انتخاب کنم و پذیرش بقیه رو دیفر کنم برای ترم بعد که اگر خدای نکرده ویزا نگرفتم برای دفعه دوم با I-20 دانشگاه دوم برای ویزا اقدام کنم؟
    ممنون و پیشاپیش عید را به شما تبریک عرض می‌کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Tsubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیر
    من یه سوال داشتم که خیلی فکرم را مشغول کرده. راستش من از چهار دانشگاه متوسط در رشته مهندسی مکانیک مقطع دکترا پذیرش فول فاند دارم. با توجه به مشکلاتی که ممکنه در فرایند ویزا پیش بیاد، می‎خواستم بدونم میشه یکی از دانشگاه ها را انتخاب کنم و پذیرش بقیه رو دیفر کنم برای ترم بعد که اگر خدای نکرده ویزا نگرفتم برای دفعه دوم با I-20 دانشگاه دوم برای ویزا اقدام کنم؟
    پذیرش همزمان دو فاند قانونا ممکن نیست. نمی توان همزمان دو پذیرش با فاند را اکسپت نمود و باید از یکی انصراف دهید. اگر پذیرش بدون فاند را دیفر میکنید به لحاظ قانونی مشکل ندارد ولی باز به لحاظ حرفه ای اگر سوپروایزر دارید بهتر است در جریان قرار گیرند که البته عموما به معنای از دست رفتن فرصت هست اما در هرحال پذیرش همزمان دو دوره با فاند غیر قانونی است.
    ویرایش توسط Mechatronic : March 19th, 2016 در ساعت 11:15 AM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Tsubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیر
    سلام
    1- اینکه شما حتی اگه خیلی هم دوراندیشی می خوای بکنی یکی رو باید دیفر کنی چرا سه تا؟!
    2- از الان بخوای دیفر کنی که معمولا اجازه نمیدن. مگه اینکه یه توجیه خوب پیدا کنی. حالا نزدیک ترم باشه میشه گفت به ویزا نرسیدم دیفر کنین و ...
    3- همونطور که دوست دیگه ای توضیح دادن به لحاظ قانونی و اخلاقی درست نیست. البته این رو هم می دونم که عملا امکان چک کردن این مورد وجود نداره...
    4- اگه تو مصاحبه ریجکت بشی اره وقت هست برای دوباره رفتن یا ترم بعد رفتن. اما پذیرش فول فاند رو اگه تو مصاحبه به خاطر بند 214 ریجکت کنن خیلی فرق نمیکنه با دانشگاه دیگه رفتن هم. تعدادی با همون دانشگاه یه سفارت دیگه رفتن تو همون ترم و گرفتن. خود من با دانشگاه جدید ترم بعدش هم رفتم باز ندادن. دقت کنید که الان من رو این موضوع قانون ندادم ها!
    5- اگه تو کلیرنس هم ریجکت بشی که باز معمولا دانشگاه عوض کردن خیلی فایده ای نداره.
    6- اگه پذیرش 1 دانشگاه تو آمریکا و 1 دانشگاه توی یه کشور دیگه بود باز سناریوی بهتری بود.

ضمنا به ریجکت فکر کنی بری مصاحبه بهت استرس میده. الان وقت فکر کردن به ریجکت نیست.

Junior Member Tsubasa آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    1- اینکه شما حتی اگه خیلی هم دوراندیشی می خوای بکنی یکی رو باید دیفر کنی چرا سه تا؟!
    2- از الان بخوای دیفر کنی که معمولا اجازه نمیدن. مگه اینکه یه توجیه خوب پیدا کنی. حالا نزدیک ترم باشه میشه گفت به ویزا نرسیدم دیفر کنین و ...
    3- همونطور که دوست دیگه ای توضیح دادن به لحاظ قانونی و اخلاقی درست نیست. البته این رو هم می دونم که عملا امکان چک کردن این مورد وجود نداره...
    4- اگه تو مصاحبه ریجکت بشی اره وقت هست برای دوباره رفتن یا ترم بعد رفتن. اما پذیرش فول فاند رو اگه تو مصاحبه به خاطر بند 214 ریجکت کنن خیلی فرق نمیکنه با دانشگاه دیگه رفتن هم. تعدادی با همون دانشگاه یه سفارت دیگه رفتن تو همون ترم و گرفتن. خود من با دانشگاه جدید ترم بعدش هم رفتم باز ندادن. دقت کنید که الان من رو این موضوع قانون ندادم ها!
    5- اگه تو کلیرنس هم ریجکت بشی که باز معمولا دانشگاه عوض کردن خیلی فایده ای نداره.
    6- اگه پذیرش 1 دانشگاه تو آمریکا و 1 دانشگاه توی یه کشور دیگه بود باز سناریوی بهتری بود.

ضمنا به ریجکت فکر کنی بری مصاحبه بهت استرس میده. الان وقت فکر کردن به ریجکت نیست.

ممنون دوست عزیز
    به نظر خودم هم از نظر اخلاقی قبول کردن چند پذیرش فول فاند صحیح نیست. با توجه به مشکلات احتمالی که در پروسه کلیرنس رشته مکانیک ممکنه پیش بیاد، به نظر من در نظر گرفتن همه احتمالات امری ضروری است. من در هفته جاری یک پذیرش فول فاند از دانشگاهی در کانادا دریافت کردم. ولی سوالی که واسم پیش اومده اینه که میشه بقیه پذیرشها را رد کنم و فقط با یک پذیرش از آمریکا و یک پذیرش از کانادا برای ویزا هر دو کشور در یک بازه زمانی اقدام کنم؟
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان عزیز

من پست های قبلی رو خوندم. آیا این نتیجه گیریم درست هست یا نه؟

1-میتونیم یک آفر فول فاند از دانشگاه X رو قبول کنیم و I20 رو از اون دانشگاه دریافت و باهاش وقت سفارت بگیریم. حالا اگر تا دو هفته قبل از مصاحبه سفارت یه آفر دیگه از دانشگاه Y گیرمون اومد و خواستیم Y رو بریم قبلی رو میتونیم Withdraw کنیم. و
    میتونیم SEVIS دانشگاه X رو با ایمیل ترنسفر کنیم، شماره I-20 فرم DS و اطلاعات وقت رو عوض کنیم، بدون کنسل کردن یا از بین رفتن پولش. ولی دیگه بعد از گرفتن ویزا حتما باید به دانشگاهی که I20 صادر کرده بریم و از اونجا با توجه به شرایط دو دانشگاه ترنسفر کنیم.

2- همزمان فقط میتونیم یک آفر فول فاند ولی چند آفر بدون فاند رو اکسپت کنیم. و همچنان که یک آفر فول فاند داریم آفرهای بدون فاند رو هم میتونیم دیفر کنیم (صرفنظر از مسائل اخلاقی).

3- برای دانشگاه هایی که عضو
    Council of Graduate Schools هستند و Resolution RegardingGraduate Scholars, Fellows, Trainees and Assistants رو ساپورت میکنن ، هیچ آفر فول فاندی رو مجبور نیستیم قبل از 15 آپریل قبول کنیم. و اگر هم قبول کردیم به راحتی میتونیم قبل این تاریخ Withdraw کنیم. ولی برای بعد این تاریخ اول باید دانشگاه X به ما اجازه بده تا بتونیم آفر اون رو Withdraw کنیم.

ممنونم دوستان

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanmoh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من پست های قبلی رو خوندم. آیا این نتیجه گیریم درست هست یا نه؟

1-میتونیم یک آفر فول فاند از دانشگاه X رو قبول کنیم و I20 رو از اون دانشگاه دریافت و باهاش وقت سفارت بگیریم. حالا اگر تا دو هفته قبل از مصاحبه سفارت یه آفر دیگه از دانشگاه Y گیرمون اومد و خواستیم Y رو بریم قبلی رو میتونیم Withdraw کنیم. و
    میتونیم SEVIS دانشگاه X رو با ایمیل ترنسفر کنیم، شماره I-20 فرم DS و اطلاعات وقت رو عوض کنیم، بدون کنسل کردن یا از بین رفتن پولش. ولی دیگه بعد از گرفتن ویزا حتما باید به دانشگاهی که I20 صادر کرده بریم و از اونجا با توجه به شرایط دو دانشگاه ترنسفر کنیم.

2- همزمان فقط میتونیم یک آفر فول فاند ولی چند آفر بدون فاند رو اکسپت کنیم. و همچنان که یک آفر فول فاند داریم آفرهای بدون فاند رو هم میتونیم دیفر کنیم (صرفنظر از مسائل اخلاقی).

3- برای دانشگاه هایی که عضو
    Council of Graduate Schools هستند و Resolution RegardingGraduate Scholars, Fellows, Trainees and Assistants رو ساپورت میکنن ، هیچ آفر فول فاندی رو مجبور نیستیم قبل از 15 آپریل قبول کنیم. و اگر هم قبول کردیم به راحتی میتونیم قبل این تاریخ Withdraw کنیم. ولی برای بعد این تاریخ اول باید دانشگاه X به ما اجازه بده تا بتونیم آفر اون رو Withdraw کنیم.

ممنونم دوستان
    بله درسته با این توضیح:
    1- اگه فرم ds160 را سابمیت کرده باشید نمی تونید با همون وقت برید سفارت. یعنی امکان ویرایش وجود نداره. یا فرم رو تا آخرین روزهای نزدیم وقت سابمیت نکنید یا وقت رو کنسل کرده و دوباره بگیرید.
    2- پذیرفتن ده تا افر "بدون فاند" مشکل اخلاقی و غیراخلاقی نداره!
    3- اصولا این cgs resolution رو گذاشتن که افر ها با فکر اکسپت بشن بنابراین قبل از 15 اپریل اصلا لازم نیست اکسپت کنید که بعد بخواهید Withdraw کنید.

سلام دوستان
    کسی یه متن خوب داره واسه اینکه بخوایم پذیرشهایی که واسمون اومده رو رد کنیم؟
    اگه دارید واسم توی پیام خصوصی بفرستین.
    خیلی بهش نیاز دارم ممنونم.

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی یه متن خوب داره واسه اینکه بخوایم پذیرشهایی که واسمون اومده رو رد کنیم؟
    اگه دارید واسم توی پیام خصوصی بفرستین.
    خیلی بهش نیاز دارم ممنونم.
    بزنید I Regret to inform you......
    اینقد حال میده که قابل وصف نیست.
    اینهمه اونا به ما گفتن حالا نوبت ماست
    ولی در کل میتونید بنویسید
    I regret to inform you that I can not attend your program and I would like to withdraw my admission. I hope this chance goes to another talented student
    Dreams Don't Work Unless You Do

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام. از دو تا دانشگاه پذیرش با فاند مساوی دارم. یکیو راغب ترم و اکسپت کردم ولی میخوام دومی رو دیفر کنم که اگه اولی برام خوب نبود ترنسفر کنم به دومی. از اونجایی که برای دیفر کردن باید آفر فعلی رو اکسپت کنم آیا موقع گرفتن ویزا مشکلی پیش میاد؟ چون تا اونجایی که شنیدم اگر دو آفر فاند رو اکسپت کنی و بفهمن، ریجکت میشی. البته من میخوام دیفر کنم و I20 برام صادر نمیشه اما این کار خطرناک نخواهد بود واسه ویزا؟
    ممنون از جوابتون اگه کسی میدونه. خیلی سریع نیازه بدونم چون ددلاین دومی نزدیکه
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)