صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 109

موضوع: مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Frzn نمایش پست ها
    سلام. از دو تا دانشگاه پذیرش با فاند مساوی دارم. یکیو راغب ترم و اکسپت کردم ولی میخوام دومی رو دیفر کنم که اگه اولی برام خوب نبود ترنسفر کنم به دومی. از اونجایی که برای دیفر کردن باید آفر فعلی رو اکسپت کنم آیا موقع گرفتن ویزا مشکلی پیش میاد؟ چون تا اونجایی که شنیدم اگر دو آفر فاند رو اکسپت کنی و بفهمن، ریجکت میشی. البته من میخوام دیفر کنم و I20 برام صادر نمیشه اما این کار خطرناک نخواهد بود واسه ویزا؟
    ممنون از جوابتون اگه کسی میدونه. خیلی سریع نیازه بدونم چون ددلاین دومی نزدیکه
    مرسی
    این کار اصلا اخلاقی نیست و من پیشنهاد می کنم که کاملا مصمم به دانشگاهی که فکر می کنید با شرایط شما بیشتر مطابقت داره برید و آفر دانشگاه دیگه رو decline کنید.
    ولی به هر حال، اگر واقعا تصمیم به این کار دارید سفارت متوجه این که دانشگاهی رو defer کردید نخواهد شد.
    ویرایش توسط RoboGT : April 24th, 2016 در ساعت 08:07 AM
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RoboGT نمایش پست ها
    این کار اصلا اخلاقی نیست و من پیشنهاد می کنم که کاملا مصمم به دانشگاهی که فکر می کنید با شرایط شما بیشتر مطابقت داره برید و آفر دانشگاه دیگه رو decline کنید.
    ولی به هر حال، اگر واقعا تصمیم به این کار دارید سفارت متوجه این که دانشگاهی رو defer کردید نخواهد شد.
    ممنون از جوابتون. حق با شماست.
    ولی همونطور که گفتم اول باید آفر رو اکسپت کنم تا بتونم دیفر کنم. مگه سفارت متوجه اکسپت کردن آفر نمیشه؟

Junior Member

سلام. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند
    من برای یکی از دانشگاه های هلند اپلای کردم پس از مصاحبه اسکایپی گفتند که من جز دونفری هستم که دعوت نامه براش میفرستیم که بیای اینجا مصاحبه حضوری (با هزینه دانشگاه). اونجا باید پایان نامه خودم رو ارائه بدم، آزمایشگاه اونجا رو ببینم و یه ملاقات هم با مسئول نیروی انسانی اونجا داشته باشم. من رفتم کارای گرفتن ویزا رو انجام دادم و چند روز دیگه جوابش میاد. توی این اوضاع و احوال بعد از انجام این کارا یکی از دانشگاه های عالی سوئد هم من رو دعوت به مصاحبه کرده که هم موضوعش رو بیشتر دوست دارم هم از نظر رنکینگ دانشگاهش بهتره و ... . با توجه به مصاحبه ای که داشتم خودم احتمال میدم که از اینجا هم جواب مثبت بگیرم. به من گفتنید تا یک و دو هفته دیگه بهت اطلاع میدیم. حالا من موندم چه کار کنم، ویزای چند روزه هلند رو گرفتم برم یا نرم؟ به استادای هردو دانشگاه چیزی لازم هست بگم؟ اگر سوئد اوکی داد به استاد هلندی چی بگم که پیگیر کارام بود؟ گیج شدم، لطفاً من رو راهنمایی کنید
    ویرایش توسط asmansky : June 4th, 2016 در ساعت 11:21 AM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط asmansky نمایش پست ها
    سلام. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند
    من برای یکی از دانشگاه های هلند اپلای کردم پس از مصاحبه اسکایپی گفتند که من جز دونفری هستم که دعوت نامه براش میفرستیم که بیای اینجا مصاحبه حضوری (با هزینه دانشگاه). اونجا باید پایان نامه خودم رو ارائه بدم، آزمایشگاه اونجا رو ببینم و یه ملاقات هم با مسئول نیروی انسانی اونجا داشته باشم. من رفتم کارای گرفتن ویزا رو انجام دادم و چند روز دیگه جوابش میاد. توی این اوضاع و احوال بعد از انجام این کارا یکی از دانشگاه های عالی سوئد هم من رو دعوت به مصاحبه کرده که هم موضوعش رو بیشتر دوست دارم هم از نظر رنکینگ دانشگاهش بهتره و ... . با توجه به مصاحبه ای که داشتم خودم احتمال میدم که از اینجا هم جواب مثبت بگیرم. به من گفتنید تا یک و دو هفته دیگه بهت اطلاع میدیم. حالا من موندم چه کار کنم، ویزای چند روزه هلند رو گرفتم برم یا نرم؟ به استادای هردو دانشگاه چیزی لازم هست بگم؟ اگر سوئد اوکی داد به استاد هلندی چی بگم که پیگیر کارام بود؟ گیج شدم، لطفاً من رو راهنمایی کنید
    سلام

فعلا روی هلند تمرکز کنید تا زمانی که آفر رسمی سوئد بیاد. بعد از سفر هلند میتونید تصمیم بگیرید که آیا براتون هلند بهتره یا سوئد. ضمناً هنوز انتخاب شما برای هلند قطعی نشده و اونها هم میخواند در مورد شما به تصمیم برسند.

قدم به قدم پیش برید و از قبل نسبت به موفقیت یا ریجکت هیچ کدام مطمئن نباشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نحوۀ مدیریت پذیرش های دریافت شده

سلام

ببخشید سوالی که واسه من پیش اومده اینه که آیا اگه آفر یک دانشگاه رو قبول کنیم و تا مرحله ویزا پیش بریم بعد ادمیشن یک دانشگاه دیگه بیاد، می تونیم این دومی رو قبول کنیم و اولیه رو کنسل کنیم یا مثل سیستم خودمون دیگه آفر و قبول کنی دیگه کردی و باید دنبال ترنسفر بود؟

ممنون

Junior Member

سلام

ببخشید یه سوال من یه جا تو آمریکا قبول شدم. بعد decision form اومده که بگید می خواهید برید یا نه. در حالیکه بقیه هنوز بررسی شون تموم نشده. اگر بزنم می خوم بعدا بقیه هم بیان و قبول شم چی می شه؟ این فرم اصلا چی هست؟ بار حقوقی داره؟ کسی تا به حل این فرم رو دیده؟ چیه واقعا از این سایت هست که خیلی دانشگاهه باید توی اون اپلای بشه. applyweb اسم سایت هست.

خیلی ببخشید واقعا نفهمیدم کدموم تاپیک بزنم این پستو. ممنون اگر راهنمایی کنید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من یه پوزیشن توی کره دارم که شهریه دانشگاه رو بهم سکولار شیپ دادن و در مورد هزینه های زندگی هم استاد یه جاب توی یه نشنال ریسرچ انستیتیوت بهم داده و این پزیشن از مارچ شروع میشه. همین روزا یه پزیرش فول فاند از کانادا هم واسم اومده و شروع ترم سپتامبر هستش. من قصد دارم برم کره و ۶ ماه کره باشم و بعد برم کانادا. به نظر خودم کار غیر اخلاقی نیست چون من فاند ریسرچ که از استاد نگرفتم. من دارم یه جایی کار میکنم و حقوق ماهیانه میگیرم و بعد شیش ماه دیگه دلم نمیخواد اونجا کار کنم. اسکلارشیپ هم که مطابق تعریفش پولی هست که من هیچ تعهدی در قبالش ندارم. نظر شما چیه؟ ایا این کار رو دوستان با تجربه تر بی اخلاقی میدونن یا مثل من فکر می کنن؟ سوال دوم و مهم ترم اینکه کلا این مسیری که من قصد دارم برم سیف هست؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟ مثلا وقتی میرم سفارت کانادا توی کره نمیگه شما چرا اینجایی؟ و چرا نمی مونی همینجا اگر دنبال پزیشن تحصیلی هستی؟ یا مثلا ایا اگه بعدا استادم توی کانادا بفهمه مشکلی واسم ایجاد نمیشه؟ ایا بهتره کره رو بدون اطلاع قبلی ترک کنم یا به استادم تو کره بگم؟ در مورد استاد کانادا چی؟ بهش بگم یا نه؟ چقد احتمال داره اگر به استاد کانادام نگم بعدا بفهمه؟ و چقدر احتمال داره اگر فهمید ناراحت بشه و من شانس یه ریکامندیشن خوب رو پس از پایان تحصیل از دست بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ipod نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من یه پوزیشن توی کره دارم که شهریه دانشگاه رو بهم سکولار شیپ دادن و در مورد هزینه های زندگی هم استاد یه جاب توی یه نشنال ریسرچ انستیتیوت بهم داده و این پزیشن از مارچ شروع میشه. همین روزا یه پزیرش فول فاند از کانادا هم واسم اومده و شروع ترم سپتامبر هستش. من قصد دارم برم کره و ۶ ماه کره باشم و بعد برم کانادا. به نظر خودم کار غیر اخلاقی نیست چون من فاند ریسرچ که از استاد نگرفتم. من دارم یه جایی کار میکنم و حقوق ماهیانه میگیرم و بعد شیش ماه دیگه دلم نمیخواد اونجا کار کنم. اسکلارشیپ هم که مطابق تعریفش پولی هست که من هیچ تعهدی در قبالش ندارم. نظر شما چیه؟ ایا این کار رو دوستان با تجربه تر بی اخلاقی میدونن یا مثل من فکر می کنن؟ سوال دوم و مهم ترم اینکه کلا این مسیری که من قصد دارم برم سیف هست؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟ مثلا وقتی میرم سفارت کانادا توی کره نمیگه شما چرا اینجایی؟ و چرا نمی مونی همینجا اگر دنبال پزیشن تحصیلی هستی؟ یا مثلا ایا اگه بعدا استادم توی کانادا بفهمه مشکلی واسم ایجاد نمیشه؟ ایا بهتره کره رو بدون اطلاع قبلی ترک کنم یا به استادم تو کره بگم؟ در مورد استاد کانادا چی؟ بهش بگم یا نه؟ چقد احتمال داره اگر به استاد کانادام نگم بعدا بفهمه؟ و چقدر احتمال داره اگر فهمید ناراحت بشه و من شانس یه ریکامندیشن خوب رو پس از پایان تحصیل از دست بدم.
    به نظر من این کار وقتی اخلاقیه که شما همین الان با استادتون تو کره ماجرا رو در میون بذارین.

اما و اگرهایی که خودتون هم عنوان کردین و احتمالا کسی نمی‌تونه دقیق پیش بینی کنه و جواب قاطعی براشون داشته باشه، نشون می‌ده کلیت کار یه مقدار ریسک داره.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،

دوستان من از یک دانشگاه در کانادا (سسکچوان) پذیرش گرفتم، ولی هنوز جواب بورسیم نیومده و احتمالا اواخر فوریه میاد. میشه بفرمایید:

1- آیا میشه صبر کرد و بعد از معلوم شدن جواب بورسیه آفر رو قبول کرد؟
    2- من برای دو دانشگاه دیگه کانادا هم فرستادم که از این دانشگاه بهترن (کلگری و مک گیل). اگر من این افر رو قبول کنم و بعدا احیانا از یک دانشگاه دیگه آفر گرفتم، میتونم اون قبول کنم و این رد کنم؟ مشکلی برای گرفتن ویزای کانادا پیش نمیاره؟ آخه توی قبول کردن افرهای دانشگاه های امریکا یک ددلاینی وجود داشت و باید قبلی رو ویتدراو میکردی و از این حرفا.

البته بگم من از GMU امریکا هم پذیرش دارم با فاند. ولی بخاطر قوانین جدید فک نکنم بتونم ویزا بگیرم کلا!

ممنون
    ویرایش توسط abarmard : January 30th, 2017 در ساعت 07:02 PM
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

دوستان من از یک دانشگاه در کانادا (سسکچوان) پذیرش گرفتم، ولی هنوز جواب بورسیم نیومده و احتمالا اواخر فوریه میاد. میشه بفرمایید:

1- آیا میشه صبر کرد و بعد از معلوم شدن جواب بورسیه آفر رو قبول کرد؟
    2- من برای دو دانشگاه دیگه کانادا هم فرستادم که از این دانشگاه بهترن (کلگری و مک گیل). اگر من این افر رو قبول کنم و بعدا احیانا از یک دانشگاه دیگه آفر گرفتم، میتونم اون قبول کنم و این رد کنم؟ مشکلی برای گرفتن ویزای کانادا پیش نمیاره؟ آخه توی قبول کردن افرهای دانشگاه های امریکا یک ددلاینی وجود داشت و باید قبلی رو ویتدراو میکردی و از این حرفا.

البته بگم من از GMU امریکا هم پذیرش دارم با فاند. ولی بخاطر قوانین جدید فک نکنم بتونم ویزا بگیرم کلا!

ممنون
    پذیرش مهلت اکسپت یا رد آفر مشخص است و تا همان ددلاین میتوانید رد یا قبول کنید. در صورتی که وقت بیشتری لازم دارید درخواست تمدید مهلت بررسی آفر را بدهید عمدتا قبول میکنند.
    پذیرش همزمان دو آفر با رد یک آفر و قبول دیگری متفاوت است و می توان تمایز قایل شد. هرچند اگر فاند و استاد راهنمای مشخصی دارید بهتر است به لحاظ حرفه ای ایشان را در جریان قرار دهید. اگر پذیرشتان بدون فاند است و صرفا در انتظار اسکالرشیپ هستید می توانید قبول کنید و در صورت عدم قبولی اسگالرشیپ رد کنید. عمدتا پذیرش بدون فاند مشکلی ایجاد نمیکند به ویژه اینکه همواره دانشگاه احتمال عدم ثبت نام نهایی تعدادی گزینه را در نظر دارد و استاد هم از طرف شما در جریان بوده است.
    برای ویزا می توانید با نامه پذیرش اقدام کنید و در صورتی که قبل از تغییر دانشگاه ویزای کانادای شما صادر شده باشد نیازی به اعلام به سفارت به لحاظ پروسه قانونی نیست. اگر پس از ورود به کانادا نیز اغییر دانشگاه رخ دهید باز به شکل اعلام به اداره مهاحرت و پروسه ساده تری است و در هرحال مشکل خاصی نیست.
    اگر فاصله زمان احتمالی اعلام نتایح دو دانشگاه دیگر نزدیک است بهتر است صبر کنید به ویژه اگر فاند ندارید و شانس دریافت ویزای شما اهمیت بیشتری دارد.
    موفق باشید
    معمولا در
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)