صفحه 41 از 58 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 574

موضوع: Express Entry کسانی که دعوت نامه دریافت کرده اند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Express Entry کسانی که دعوت نامه دریافت کرده اند

جسارتا يك سوال ديگه (خوب جواب دادين تشويق شدم ديگه ). وقتي درخواست نوت ميديم و مثلا ميگه پنج هفته متوسط طول ميكشه، جوابش كه بياد مربوط به اول اون پنج هفته هست يا آخرش؟! منظورم اينه كه توي فاصله‌اي كه درخواست نوت رو انجام ميدن و مي‌فرستن ممكنه كلي تغيير كنه وضعيت؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ca نمایش پست ها
    سلام. ممنون.
    قسمتی از آپدیت ها رو تو بخش "مسائل بعد از AOR" توضیح دادم. یه بار همه رو اینجا توضیح میدم که دوستان دیگه هم استفاده کنن:
    تاریخ دعوت نامه یا ITA: این که مشخصه!
    تاریخ AOR: وقتی مدارکتون رو سابمیت می کنین و بهتون اعلام میشه که مدارک به دستتون رسیده. تو پروفایلتون براتون پیام میاد.
    تاریخ Medical Passed: تو پروفایل می بینید که تغییر کرده. گرچه تاریخ تغییر وضعیت مدیکال تو پروفایل ثبت نمیشه. تو نوت یا GCMS هم بعدا می تونین ببینین تاریخش رو.
    یه سری مدارک هم هست که ممکنه ازتون بخوان آپلود کنین که براتون ایمیل و پیام تو پروفایل میاد.
    تاریخ BG In Progress: معمولاً همزمان با این تغییر وضعیت براتون یه Ghost Email میاد. تو نوت هم بعدا میتونین تاریخش رو ببینید.
    تاریخ تمدید شدن مدیکال: این وضعیت به ندرت پیش میاد. در واقع زمانی که تقریبا کمتر از دو ماه به تاریخ اکسپایر شدن مدیکال مونده باشه و هنوز وضعیت شما مشخص نشده باشه یا از شما مدیکال جدید میخوان و یا اینکه اون رو حدود یک سال اکستند می کنن. معمولاً همزمان باهاش یه Ghost Email می گیرین و تو پروفایل هم وضعیت مدیکال از Passed به Not Needed at this Time تغییر میکنه و دوباره بعد از چند روز Passed میشه. برای اطلاع از اینکه تا چه تاریخی اکستند شده باید باهاشون تلفنی تماس بگیرین و یا اینکه نوت سفارش بدین.
    تاریخ اتمام بررسی چک امنیتی توسط CSIS: در این مورد هیچ چیزی تو پروفایل و نوت نمی نویسن. در واقع تو نوت هست ولی اون قسمت ها رو پاک می کنن که شما نبینین! برای اطلاع از تاریخش تو قسمت "مسائل بعد از AOR" توضیح دادیم که باید درخواست خودتون رو با فکس برای CSIS ارسال کنید و اونها بعد از دو سا سه هفته با نامه کاغذی جوابتون رو میدن که آیا چک امنیتی در CSIS تموم شده یا نه. اگه تموم شده باشه تاریخ ارسال نتیجه به IRCC رو هم بهتون تو نامه اعلام می کنن.
    تاریخ ارسال چک امنیتی به CBSA: این تاریخ رو ما نتونستیم دیگه استعلام کنیم. ولی ظاهرا شدنیه! در ضمن در نوت با اینکه قسمت CBSA رو پاک کرده بودن ولی خوب پاک نکرده بودن و فهیمیدیم که فرستادن CBSA!

امیدوارم این اطلاعات به درد شما و بقیه دوستان بخوره.

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mjdakh نمایش پست ها
    جسارتا يك سوال ديگه (خوب جواب دادين تشويق شدم ديگه ). وقتي درخواست نوت ميديم و مثلا ميگه پنج هفته متوسط طول ميكشه، جوابش كه بياد مربوط به اول اون پنج هفته هست يا آخرش؟! منظورم اينه كه توي فاصله‌اي كه درخواست نوت رو انجام ميدن و مي‌فرستن ممكنه كلي تغيير كنه وضعيت؟؟
    معمولا تاریخ تولید گزارش حدودا یه هفته بعد از درخواست شماست. اما خود نوت دیرتر به دستتون میرسه. در واقع وقتی نوت به دستتون میرسه اطلاعات حدودا تا سه هفته قبلش رو میتونین ببینین. اما بعضی وقتا هم تاریخ گزارش گیری نزدیک همون تاریخی هست که براتون نتیجه رو فرستادن. یه مقدار بستگی به شانس شما هم داره.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Member
    رشته و دانشگاه
    MIBA

سلام دوستان
    ی سوال سرنوشت ساز داشتم نامه تمکن مالی باید حتما از بانک باشه یا میتوته از موسسه مالی و اعتباری باشه؟ برای اکسپرس انتری و استانی

Junior Member

سلام دوستان

من 11 ژانویه ITA دریافت کردم و الان دارم مدارک لازم رو جمع آوری می کنم. من از طریق بنیاد ملی نخبگان سربازیمو انجام دادم و عملا فقط 45 روز آموزشی رفتم و بقیشو پایان نامه ی ارشدم رو به عنوان تحقیق بهشون دادم و پایان خدمت گرفتم. حدود 4 سال هم سابقه کار دارم. الان که اومدم پایان خدمتم رو ترجمه کنم می بینم روش 16 ماه خدمت برام زده در حالیکه من فقط 45 روز خدمت کردم. این 16 ماهی که تو پایان خدمتم زده همزمان با سابقه ی کارم هست و می ترسم که بهش گیر بدن و سابقه ی کارم رو کم کنن. تا حالا کسی از دوستان همچین مشکلی براش پیش اومده؟ اگر کسی هست که از طریق نخبگان سربازیشو انجام داده لطفا پیام بده.

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط QfromAA نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 11 ژانویه ITA دریافت کردم و الان دارم مدارک لازم رو جمع آوری می کنم. من از طریق بنیاد ملی نخبگان سربازیمو انجام دادم و عملا فقط 45 روز آموزشی رفتم و بقیشو پایان نامه ی ارشدم رو به عنوان تحقیق بهشون دادم و پایان خدمت گرفتم. حدود 4 سال هم سابقه کار دارم. الان که اومدم پایان خدمتم رو ترجمه کنم می بینم روش 16 ماه خدمت برام زده در حالیکه من فقط 45 روز خدمت کردم. این 16 ماهی که تو پایان خدمتم زده همزمان با سابقه ی کارم هست و می ترسم که بهش گیر بدن و سابقه ی کارم رو کم کنن. تا حالا کسی از دوستان همچین مشکلی براش پیش اومده؟ اگر کسی هست که از طریق نخبگان سربازیشو انجام داده لطفا پیام بده.

ممنون

سلام دوست گرامی،

من اتفاقا اومدم یک سوال در مورد سربازی نخبگان بپرسم که سوال شما رو دیدم.

من هم وضع مشابهی دارم و اتفاقا 11 ژانویه هم آی تی ای گرفتم. ببینید در مورد سوال شما باید بگم که سربازی نخبگان در هیچ جایی از کارت پایان خدمت ذکر نشده و مدت زمان سربازی هم به صورت یه بازه فرضی به اندازه سربازی عادی (برای کیس من 16 ماهه) درج میشه (که البته اینو زمان سربازیم برای من توضیح داده بودن و قبل از صدور کارت پایان خدمت می دونستم) نظر من اینه که بهتره بحث نخبگی رو توی پروسه اپلای کانادا مطرح نکنیم، چرا که بیشتر ایجاد سوال می کنه تا نکته مثبتی باشه.

در مورد سابقه کار هم اگه توی این بازه برای شما بیمه رد شده باشه به راحتی قابل دفاعه. شما ترجمه سوابق بیمه تون رو ضمیمه کنین (همین کارو خودم دارم می کنم) و فکر می کنم با ذکر یه جمله که مثلا توی این بازه صبحا سربازی بودیم و عصرا شرکت میشه قضیه رو حل و فصلش کرد.

در همین راستا من دو تا سوال دارم:

1. در مورد محل سربازی که پرسیده نام \ شماره محل خدمت رو بنویسیم چی باید نوشت؟ من پروژه ام رو توی نیروی زمینی ارتش انجام دادم. آیا این کافیه یا باید دقیق تر شعبه اش رو بنویسم؟ طبیعتا ترجیح می دم اطلاعات رو فقط در حد نیاز بدم. از طرف دیگه آیا ذکر محل انجام پروژه برای پاسخ این سوال درسته یا باید بنویسیم ستاد نخبگان نیروهای مسلح (که اصلا ترجیح نمی دم اینو بنویسم).
    2. در مورد سوال نام افسر فرمانده، کیو باید نوشت؟ فرمانده (امیر) کل اون بخشی که پروژه انجام دادیم؟ یا سروانی که مسئول مستقیم پروژه من بود؟ یا فرمانده ستاد نخبگان نیروهای مسلح (که مثل قبل ترجیح من نیست)؟

با سپاس.

Junior Member

سلام دوستان من چند صفحه از آخر فروم رو خوندم ولی کسی سوال منو نپرسیده بود. از ما داکیومنت Suppolmentary Information Request Form رو با رزومه ازمون خواستن بعد از سه ماه که اپلیکیشن رو فرستادیم. توش عنوانه تزها و مقاله ها و تحصیلات و شغل ها رو میخواد. تقریبا خلاصه ای از فرم هایی که پر کردیم. احتمالا خسته میشن مطالعه کنن. منتها سوال آخرش اینه:
    Upon return to your country what employment plans do you have in place? At which company or organization and what field of work?
    جواب من اینه که آر یو کیدینگ می؟ خوب یعنی چی این سوال من اگه میخواستم برگردم که پی آر اقدام نمیکردم. الان میخوان ما رو تست کنن؟ کسی این سوال رو جواب داده؟ چی باید بگه آدم؟

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه.ممنون
    من برای express entry اقدام کرده بودم که یک هفته پیش ITA من اومد. توی پرونده اولیه به عنوان مجرد اقدام کرده بودم و با امتیاز 457 قبول شدم. قرار بود ماه دیگه عقد کنم.اگر عقد کنم امتیازم 50 تا میاد پایین و دیگه واجد شرایط نیستم. گزینه ای هست توی CIC که میگه اگر ازدواج کردی و همسرت باهات نمیاد، امتیازت هیچ تغییری نمیکنه. با این حال میخوام بدونم که اگر خدا بخواد اینطوری ویزا بگیرم، بعد از گرفتن PR میتونم برای ویزای اسپانسرشیپ همسر اقدام کنم یا برای همسرم محدودیت می ذارن؟

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjaniiii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه.ممنون
    من برای express entry اقدام کرده بودم که یک هفته پیش ITA من اومد. توی پرونده اولیه به عنوان مجرد اقدام کرده بودم و با امتیاز 457 قبول شدم. قرار بود ماه دیگه عقد کنم.اگر عقد کنم امتیازم 50 تا میاد پایین و دیگه واجد شرایط نیستم. گزینه ای هست توی CIC که میگه اگر ازدواج کردی و همسرت باهات نمیاد، امتیازت هیچ تغییری نمیکنه. با این حال میخوام بدونم که اگر خدا بخواد اینطوری ویزا بگیرم، بعد از گرفتن PR میتونم برای ویزای اسپانسرشیپ همسر اقدام کنم یا برای همسرم محدودیت می ذارن؟
    سلام. تبریک میگم ITA رو.
    راه حل شما که مطمئنم تا 99 درصد جواب میده اینه که فعلا ازدواج نکنین. به صورت مجردی سابمیت رو انجام بدین و AOR بگیرین. بعد از گرفتن AOR میتونین عقد کنین و با CSE با CIC اعلام می کنین که ازدواج کردین. اینجوری امتیاز شما تحت تاثیر قرار نمیگیره. CIC هم یه سری مدارک تکمیلی ازتون میخواد مثل مدارک ازدواج و پاسپورت و مدیکال همسر و ... . بهتره از همین الان نامه فاند بانک رو به اندازه دو نفر بفرستین که بعدا نامه جدید مجبور نشین بفرستین.
    فقط دقت کنین که اگه بین ITA و AOR ازدواج کنین امتیاز شما دوباره به صورت متاهلی حساب میشه و امتیازتون کم میشه و دعوت نامه تون باطل میشه.
    این روشی که گفتم قبلاً جواب داده برای استانی ها و اونجوری که تحقیق کردم برای فدرال ها هم جواب میده. به هر حال توصیه می کنم خودتون هم تحقیق کنین.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017

Junior Member

سلام دوستان
    من سربازی نرفتم و تو فرجه ی یکساله هستم
    اعزامم احتمالا شهریور میفته. الان که ITA گرفتم چجوری این مسئله رو میتونم منعکس کنم؟ ممکنه گیر بدن سربازی نرفتی نمیتونی از ایران خارج شی؟
    اگر از دوستان کسی تجربه ی مشابهی داشته لطفا راهنمایی کنه

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط af85 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سربازی نرفتم و تو فرجه ی یکساله هستم
    اعزامم احتمالا شهریور میفته. الان که ITA گرفتم چجوری این مسئله رو میتونم منعکس کنم؟ ممکنه گیر بدن سربازی نرفتی نمیتونی از ایران خارج شی؟
    اگر از دوستان کسی تجربه ی مشابهی داشته لطفا راهنمایی کنه
    شما الان پاسپورت دارین؟ اجازه خروج از کشور دارین؟ اینو بهتره از اداره گذرنامه بپرسین که بهتون اجازه خروج از کشور میدن. بهتره بهشون بگین نوع ویزا مهاجرتی خواهد بود. اگه اجازه خروج داشته باشین از نظر CIC مشکلی ندارین.
    Canada Express Entry

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)