صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: راهنمایی در جهت موضوعات به روز مکانیک

پیش فرض راهنمایی در جهت موضوعات به روز مکانیک

با سلام خدمت دوستان . سال نو بر همگی مبارک . من یک نگاه تقریبا کاملی به انجمن مکانیک انداختم ولی این موضوع رو پیدا نکردم. من الان 4 سالی هست که لیسانس مکانیک گرفتم در گرایش طراحی جامدات. چون هیچ وقت هم در این رشته کار نکردم هیچ اطلاعاتی از مکانیک ندارم. من هدفم گرفتن پذیرشه و دوست دارم که در آینده انشاءالله یک شغل خوب در ناسا داشته باشم یا یه شرکت بزنم که فناوری های خاصی رو تولید بکنه. من پارسال هم ارشد شرکت کردم که قبول نشدم و به خاطر همین دوست دارم یه موضوعی پیدا کنم که بعد بتونم روی اون کمی کار کنم و با یک استاد در تماس باشم تا بتونم فاند برای مستر بگیرم یا مستقیما دکتری. از دوستانی که زمینه های مکانیک رو چند سال تجربه کردند خواهش میکنم کمک کنند، من با صنعت و با استادی در ارتباط نیستم که بتونم راهنمایی بگیرم. دوست دارم که در اینده در ناسا یا جاهایی که مربوط به کمک به پزشکی هست استخدام بشم و بعد از چند سال کار یه شرکت بزنم که یه فناوری های تک رو ارائه بده. به نظر خودم گرایش های بیومکانیک و جامدات و مکاترونیک بهتره . من سوالم اینه که چه زمینه هایی هست که من میتونم شروع کنم به ریسرچ و اینده داره و اگه ممکنه اسم دقیق زمنیه رو بفرمایید که من خودم یه سرچ ابتدایی بکنم. فقط یه نکته دوستان هر چی رو که میدونید در مورد این زمینه ها بفرمایید که مثلا در غرب اینده این موضوع روشن هست من همش میبینم سیالات کار میکنند . هر چی که میدونید در مورد موضوعات ولی الان داغ هست بفرمایید حتی سیالات. فقط میگم موضوع حسابی به روز باشه و کاربرد عملی داشته باشه چون میخوام در آینده با همین موضوعات برای خودم شغلی دست و پا کنم. یعنی هم اکادمیک هم عملی خیلی روش سرمایه گذاری کنند. توی فروم عنواه های MEMS و پیزو رو شنیدم ولی کاربردشون رو نمیدونم. با تشکر.

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در جهت موضوعات به روز مکانیک

شما باید خودتون یه ایده ای داشته باشید که به چه کاری علاقه دارید. کلا یه جامدات گفتید که آخرشم اومدید گفتید اگه سیالاتم بود مسئله ای نیست. شما باید ببینید به چه زمینه هایی علاقه دارید و چه کارهایی دوست دارید بکنید. میگید دوست دارید توی ناسا کار کنید و یا کمک به پزشکی. اینها چه ربطی به هم دارند آخه؟ توی ناسا کلی آدم کار میکنن با شغل های متفاوت و توی زمینه های متفاوت. از تمام رشته های مهندسی هم استخدام میکنن. ولی مگر اینکه شما سیتیزن باشید شما رو استخدام نمیکنن. پس اول باید بعد از اتمام تحصیل جای دیگه ایتخدام بشید و حداقل 4-5 سال طول میکشه تا سیتیزن بشید.

خیلی هم اصرار دارید موضوع داغ روز رو که باعث میشه که ناسا شما رو بگیره و یه شرکت موفق هم بزنید رو به شما بگیم که پی همون رو بگیرید. اگه به این سادگی بود که الان همه ی ماها میلیاردر بودیم. دوست عزیز شما باید مطابق علایق خودتون برید و تا یه حدی زمینه کاری خودتون رو مشخص کنید و ببینید برای نوع کاری که دوست دارید بکنید ببینید چه آموزشی نیازه که ببینید و چه ریسرچی توی اون زمینه انجام میشه. بعد برید و ببینید آیا ریسرچ دانشگاهی توی این موضوع انجام میشه؟ اگه میشه توی چه دانشگاههایی و کدوم اساتید. مقالات اون اساتید رو بخونید و با کارهای انجام شده آشنا بشید و اونوقت میتونید ببینید که چه کارهایی میتونید انجام بدید.

الان سوال شما مثل اینه که بگید که دوست دارید آدم موفقی باشید و فرقی هم نمیکنه چه کاری هم بکنید فقط ما به شما بگیم چی کار بکنید. برای همین هم هست که همچین سوالی رو توی فروم نمیبینید. حتی اگه یه سری جواب هم به این سوالتون داده بشه لزوما کمکی به شما نمیکنه. کسانی که با هدف دنبال زمینه کاریشون میگردن و تحقیق میکنن و موقع اپلای آمادگی لازم رو کسب کردن و هدفمند اپلای کردن به سادگی از کسانی که صرفا یه موضوعی رو انتخاب کردند و اپلای کردند به راحتی قابل تشخیص هستند و اصولا دسته اول هستند که ادمیشن و فاند میگیرن. شدیدا توصیه میکنم که خودتون برید و یه زمان زیادی رو اختصاص بدید به تحقیق کردن در مورد زمینه هایی که ممکنه مورد علاقه شما باشه.

MEMS مخفف Micro-ElectroMechanical Systems هست و مربوط میشه به سیستمهای مکانیکی/برقی که توی ابعاد میایمتر و پایینتر (معمولا چند صد میکرون) ساخته میشن. یک شاخه مهم قسمت Farbrication هستش که روش های متفاوتی داره. روش متداول برای سیستم هایی که روی سیلیکون ساخته میشن Photolithography هستش. که همون تکنولوژِ هستش که برای شاخت ترانزیستور بر روی ویفر های سیلیکون برای IC استفاده میشه. َAccelerometer ها شاید پر کاربردترین سیستم های MEMS باشند. معمولا سیستم های MEMS سنسور و یا Actuator هستند و باید یک ورودی مکانیکی رو به سیگنال الکتریکی و یا بلعکس تبدیل کنن. مواد پیزو الکتریک و پیزورزیستیو در این موارد کاربرد دارند. مواد پیزوالکتریک در حضور ولتاژ تغییر حجم میدن (به خاطر تغییر در فواصل میان مولکول ها و طول پیوندها) و برای actuator ها کاربرد دارند. مواد پیزو رزیستیو در اثر تغییر طول (مثلا تحت کشش) و با تغییر فواصل میان مولکولی، مقاومت التریکیشون تغییر میکنه و برای سنسور ها کاربرد دارند. سیستم های MEMS و سنسور ها و ... جزو موضوعات به نسبت داغ هستند به خصوص به خاطر کاربرد انواع سیستم های MEMS توی تلفنهای همراه (که جزو داغترین بازارهای high tech هستند) . ولی یه مدتی از اوج ریسرچ دانشگاهی توی این زمینه ها میگذره و الان فاند ریسرچ توی این زمینه ها یه مقداری کم شده.

Junior Member

با سلام دوستان
    اقا من یه راهنمایی شدید نیاز دارم
    اینکه الان توی تبدیل انرژی چه پایان نامه هایی و موضوع هایی برای کار کردن روش بهتر از همه می تونه باشه؟
    از دو نظر
    1.موضوع فاند رو برام راحت تر کنه یا حداقل بهتر کنه شانش پذیرشش رو
    2.اینده کاری خوبی داشته باشه و اگه فارغ التحصیل شدم با کار تو اون ضمینه شانس بیشتری داشته باشم.چون اینطور که دوستان می گن کار گرفتن با مدرک مکانیک سخته.(امریکا)
    البته اگه پیشنهاد های دیگه ای هم دارید که روش کار کنم یا اینکه موضوعی در مورد رشته دیگه برای بهترین نتیجه هم دارید لطف می کنید اگه بگید

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط javad205 نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    اقا من یه راهنمایی شدید نیاز دارم
    اینکه الان توی تبدیل انرژی چه پایان نامه هایی و موضوع هایی برای کار کردن روش بهتر از همه می تونه باشه؟
    از دو نظر
    1.موضوع فاند رو برام راحت تر کنه یا حداقل بهتر کنه شانش پذیرشش رو
    2.اینده کاری خوبی داشته باشه و اگه فارغ التحصیل شدم با کار تو اون ضمینه شانس بیشتری داشته باشم.چون اینطور که دوستان می گن کار گرفتن با مدرک مکانیک سخته.(امریکا)
    البته اگه پیشنهاد های دیگه ای هم دارید که روش کار کنم یا اینکه موضوعی در مورد رشته دیگه برای بهترین نتیجه هم دارید لطف می کنید اگه بگید
    سلام.

به نظر من زمینه بایومکانیک و شبیه سازی توربولانس، زمینه های به روز و در عین حال کم خطری از تبدیل انرژی برای پذیرش گرفتن و بعدش دریافت ویزا هستن.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام.

به نظر من زمینه بایومکانیک و شبیه سازی توربولانس، زمینه های به روز و در عین حال کم خطری از تبدیل انرژی برای پذیرش گرفتن و بعدش دریافت ویزا هستن.
    از نظر کاری چی ؟اخه یکی از دوستان نوشته بود که کارهایی که ترکیبی از برق و مکانیک باشه از نظر کاری بهتره....
    نظر شما در مورد این موضوع چیه؟
    بایو و توربولانس در موردشون کمی بیشتر توضیح می دید؟خیلی کم در موردشون اطلاعات دارم.

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط javad205 نمایش پست ها
    از نظر کاری چی ؟اخه یکی از دوستان نوشته بود که کارهایی که ترکیبی از برق و مکانیک باشه از نظر کاری بهتره....
    نظر شما در مورد این موضوع چیه؟
    بایو و توربولانس در موردشون کمی بیشتر توضیح می دید؟خیلی کم در موردشون اطلاعات دارم.
    متاسفانه از نظر کاری اطلاعی ندارم.

زمینه های تحقیقاتی بایو که به تبدیل انرژی نزدیک هستن به مطالعه و شبیه سازی جریان سیال و انتقال حرارت در بافت زنده (مثلا حرکت جانداران تک سلولی در محیط مایع، شبیه سازی جریان خون در رگ یا جریان هوا در شش، انتقال حرارت در پوست و بررسی سوختگی، شبیه سازی پمپاژ قلب و...) محدود میشه.
    توربولانس (جریان سیال مغشوش) بخصوص در کاربردهای صنعتی یه پدیده کاملا رایج و با اهمیته که هنوز به طور کامل شناخته نشده و به شدت روی شناسایی این پدیده چه به صورت experimental و چه به صورت شبیه سازی داره کار میشه. از طرف دیگه مدلهایی که تا الان از توربولانس ارائه شده دارای نواقصی هستن و تلاش برای رفعشون همچنان ادامه داره.

اطلاعات مفصل تر در هر دو زمینه رو میتونید در گام اول توی ویکیپدیا پیدا کنید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام
    من درحال تحقیق درباره انتخاب استاد راهنمام،واسه ارشد طراحی کاربردی.استادای دانشگاه ما در زمینه های ضربه، ارتعاش و تنش مواد FGM ، حل عددی ، و تحلیل حرارتی و مقاومتی جوش کار می کنند. که مورد اخر به صورت experimental هست. نمی دونم کدوم زمینه رو انتخاب کنم. در ضمن تخصص متوسطی در تحلیل تنش و طراحی مخازن دارم. دوست دارم که بتونم بیشتر از یه دونه مقاله هم ارائه بدم. کدوم زمینه رو پیشنهاد می کنید که بتونم ازش برای فاند استفاده کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط farkamin نمایش پست ها
    سلام
    من درحال تحقیق درباره انتخاب استاد راهنمام،واسه ارشد طراحی کاربردی.استادای دانشگاه ما در زمینه های ضربه، ارتعاش و تنش مواد FGM ، حل عددی ، و تحلیل حرارتی و مقاومتی جوش کار می کنند. که مورد اخر به صورت experimental هست. نمی دونم کدوم زمینه رو انتخاب کنم. در ضمن تخصص متوسطی در تحلیل تنش و طراحی مخازن دارم. دوست دارم که بتونم بیشتر از یه دونه مقاله هم ارائه بدم. کدوم زمینه رو پیشنهاد می کنید که بتونم ازش برای فاند استفاده کنم.
    به نظر من FGM و یا تحلیل حرارتی جوش ( که البته بیشتر مربوط به مواد و مکانیک ساخت و تولید هست) رو پیشنهاد می کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    متاسفانه از نظر کاری اطلاعی ندارم. زمینه های تحقیقاتی بایو که به تبدیل انرژی نزدیک هستن به مطالعه و شبیه سازی جریان سیال و انتقال حرارت در بافت زنده (مثلا حرکت جانداران تک سلولی در محیط مایع، شبیه سازی جریان خون در رگ یا جریان هوا در شش، انتقال حرارت در پوست و بررسی سوختگی، شبیه سازی پمپاژ قلب و...) محدود میشه. توربولانس (جریان سیال مغشوش) بخصوص در کاربردهای صنعتی یه پدیده کاملا رایج و با اهمیته که هنوز به طور کامل شناخته نشده و به شدت روی شناسایی این پدیده چه به صورت experimental و چه به صورت شبیه سازی داره کار میشه. از طرف دیگه مدلهایی که تا الان از توربولانس ارائه شده دارای نواقصی هستن و تلاش برای رفعشون همچنان ادامه داره. اطلاعات مفصل تر در هر دو زمینه رو میتونید در گام اول توی ویکیپدیا پیدا کنید.
    دوست عزیز نظرتون در رابطه با شبیه سازی های دینامیک سیالاتی مثلا در زمینه موتور احتراق داخلی یا احتراق چیه؟استقبال میشه برای پذیرش؟

سلام
    دوستان یه سوال خیلی مهم
    من تقریبا فارغ التحصیل مکانیک هستم و چند ماهی به دلیل موضوع پروژه کارشناسی ام در حال مطالعه و پژوهش در فورمینگ به خصوص فورج هستم. قطعا تصمیم به ادامه تحصیل در خارج دارم. ولی یک سری دوستان بهم گفتند که این گرایش تقریبا اشباع هست و آینده ی زیاد خوبی براش متصور نشدند و گرایش دیگه مکانیک ساخت پیشنهاد دادند.
    من علاقه به کلیه زمینه های ساخت دارم. چیزی که برام مهمه اینه که اگر توی فورج که تقریبا باهاش آشنا شدم جلو برم و مقاله بدم و در ارشد و دکتری هم شکلدهی کار کنم، آینده آن چگونه است. خوشحال میشم دقیق بهم بگید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)