صفحه 169 از 174 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 1731

موضوع: بورس های استانی ایتالیا (لطفا پست اول را به دقت مطالعه فرمایید)

پیش فرض پاسخ : بورس های استانی ایتالیا (لطفا پست اول را به دقت مطالعه فرمایید)

سلام
    من به مشکلی توی تهیه مدارک برخوردم و هیچ جایی پاسخی پیدا نکردم.
    من توی اقرار نامه برای استان توسکانی ذکر کردم که ملک دیگه ای جز اونی که توش زندگی میکنیم، به نام پدرم نیست و حالا باید برای این ادعا مدرکی از اداره ثبت اسناد تهیه کنم. تا جایی که من اطلاع دارم یه استعلام از اسناد ملکی به نام شخص میگیرن و نامه شو میدن ولی هرچقدر که از اداره سوال می پرسم، اکثرا میگن همچین چیزی نداریم و اونایی که با توضیح توجیهشون میکنم، میگن که از دادگاه نامه باید بیارید تا استعلام بدیم!
    کسی تا حالا این روند رو طی کرده؟ یا کسی اطلاعی داره؟ واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید، دیگه نمیدونم از کی بپرسم که جواب قطعی بگیرم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VictoriaAd نمایش پست ها
    سلام
    من توی اقرار نامه برای استان توسکانی ذکر کردم که ملک دیگه ای جز اونی که توش زندگی میکنیم، به نام پدرم نیست و حالا باید برای این ادعا مدرکی از اداره ثبت اسناد تهیه کنم. تا جایی که من اطلاع دارم یه استعلام از اسناد ملکی به نام شخص میگیرن و نامه شو میدن ولی هرچقدر که از اداره سوال می پرسم، اکثرا میگن همچین چیزی نداریم و اونایی که با توضیح توجیهشون میکنم، میگن که از دادگاه نامه باید بیارید تا استعلام بدیم!
    کسی تا حالا این روند رو طی کرده؟ یا کسی اطلاعی داره؟ واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید، دیگه نمیدونم از کی بپرسم که جواب قطعی بگیرم!

میتونید کلا اعلام کنید خونه ندارین و مستاجر هستید. یه اجاره نامه محضری با یکی از آشنا هاتون تنظیم کنید ، توی اجاره نامه تون ذکر کنید که حق فسخ با مالک هست که خیالش راحت باشه بعد ببرید برای دارالترجمه ، تاییدیه دادگستری و خارجه و خود سفارت هم بگیرین هیچکدوم مشکلی ندارن. این رو یادتون باشه هیچ سفارتخانه ای نمیتونه از سازمان ثبت استعلام بگیره که شخص فلانی کلا ملک به نامش هست یا نه. شما اگه یه سند بهشون ارایه بدین میتونن همون سند رو استعلام کنن که اصلیه یا جعلیه ولی وقتی هیچ سندی بهشون ارایه نمیدین نمیتونن از اداره ثبت استعلام کنن که شما ملک دارین یا نه. این مورد رو صد درصد مطمئن هستم چون پدرم کارشناس حقوقی در اداره ثبت هست و ازش پرسیدم این موضوع رو. فقط درصورتی به این نوع استعلام ها جواب میدن که به دستور دادگاه باشه. خود اداره ثبت هم زیر مجموعه قوه قضاییه است و ارتباط مستقیمی با دولت یا وزارت خارجه نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VictoriaAd نمایش پست ها
    سلام

یه مورد دیگه هم که باید بهش توجه کرد اینه که طبق قانون چه در ایتالیا و چه در ایران اصل بر اینه که اقرار شما صحیحه مگر اینکه خلافش ثابت بشه. و هر کسی خلاف موضوع رو ادعا میکنه باید ادله و مدارک رو فراهم کنه. این وظیفه شما نیست که از سازمان ثبت نامه ببرین که ملک دیگری ندارید. یه مشکل مشابه هم وجود داره این که وقتی کسی اقرار میکنه که من در حال حاضر دانشجو نیستم نیازی نیست که از تمام دانشگاه های کشور گواهی بگیره که اونجا دانشجو نیست. ما گواهی اشتغال به تحصیل داریم ولی گواهی عدم اشتغال به تحصیل نه. گواهی مالکیت داریم ولی گواهی عدم مالکیت نه. همه اینها یک حالت استثنا دارن اون هم برای موقعی که به حکم دادگاه دستور بررسی و گزارش داده شده باشه . وگرنه سفارت که هیچ حتی خود وزارت خارجه هم نمیتونه بدون مجوز قوه قضاییه این جور استعلامی بگیره

Junior Member

با سلام
    ممکنه ما واسه دو دانشگاه که در استان های متفاوتی هستند برای بورس اقدام کنیم. و در نهایت یکی از اونا رو انتخاب کنیم
    چون پلیمی واسه وینتر اپلای کردم و جوابش نیومده و اینکه جواب ساپینزا اومده که شروع کلاساش از پاییزه
    می خام بدونم می تونم این کارو بکونم یا نه؟

Junior Member

سلام ببخشید کسی میدونه چطور میشه نمره‌ی دیپلم ایران رو به سیشتم نمره گذاری ایتالیا که از سی نمره‌ست تبدیل کرد؟مثلا ١۵ نمره از ٢٠ ایران که ٢٠ش معادل ٣٠ ایتالیاست چند میشه؟

Junior Member

سلام
    روزتون بخیر. من 35 سالمه ، حدود 15 سال سابقه کار دارم و به صورت جدا از خانواده زندگی میکنم ولی اجاره نامه به نامم نیست. قاعدتا وقتی دانشجو بشم دیگه شاغل نیستم. قصد دارم پدرم که باز نشسته هستن رو به عنوان سرپرست اعلام کنم و آدرس خونه خانواده ام رو اعلام کنم (مستاجر نیستند). به نظر شما این مسیر درستی هست یا خیر؟
    دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتم در استان لامباردی قرار داره. از کجا میتونم پیدا کنم چه مدارکی رو باید آماده کنم؟ (سایت دانشگاه هیچ راهنمایی در این مورد نداشت) سازمان CAFF این استان رو سرچ کردم ولی چیزی پیدا نشد./

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام دوستان،
    من برای بورس می‌خوام اقدام کنم ولی متأسفانه پدرم ارتباطش رو با ما قطع کرده. طلاق نگرفتن. ولی فقط من و مادرم هستیم. خواهرم ازدواج کرده. می‌تونم خواهرم رو سرپرست اعلام کنم؟ یه خونه‌ی چهل متری داریم که به نام خودمه. در ضمن پدرم حتی مدارکش رو برای ترجمه در اختیار ما قرار نمی‌ده و کمکی نمی‌کنه. ممنون می‌شم اگر اطلاعی دارید کمک کنید.

سلام دوستان
    من از دانشگاه فاسکاری ونیز و بولونیا پذیرش گرفتم و متاسفانه برای پذیرش مدرک ارشدم رو اعلام کردم.الان اگر برای بورس اقدام کنم اما ارشدم رو اعلام نکنم از دانشگاه متوجه میشن؟

Junior Member

سلام. من هم شرایط شما رو داشتم. پدرم رو به عنوان سرپرست معرفی کردم. شناسنامه پدرم، اقرارنامه، گواهی درامد یکساله و ترجمه سند خونه محل زندگی پدرم رو ارایه دادم.
    شما باید سازمان بورسی رو که تو استان لومباردی هست و مربوط به دانشگاه تون هست رو پیدا کنید، میتونید به دانشگاه ایمیل بزنید.
    برای تعیین اینکه شما واجد شرایط گرفتن بورس هستید یا نه، یک عددی محاسبه میشه به نام ایزه که بستگی به شرایط حقوقی سرپرست و متراژ محل زندگی، ... داره. این عدد ایزه، تو CAFF محاسبه میشه.
    شما اول باید تو سایت سازمان بورس مربوط به دانشگاه تون ثبت نام کنید، وقتی که اومدید ایتالیا، برای تعیین ایزه میرید به یکی از شعبات CAFF.

Junior Member

سلام دوستان
    من ار دانشگاه جنوا پذیرش دارم.
    سازمان بورسشوون ALIseoهست که میخام مدارکو جور کنم
    ولی واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم و هیچکسم کمک نمیکنه توی این مملکت به کسی. شرح مدارک بصورت زیره
    1. composition of student's family
    که فکر کنم میشه اطلاعات اعضای خانواده تعداد و غیره. حالا اینجا اونایی ک ازدواجم کردن باید اسم ببرم و چجوری و کجا این مدرکو جور کنم.
    2.Income earned in 2018
    خب من مدرس زبان بودم و بیمه نکردن منو و به هیچ وجه نه بهم نامه میدم ک اونجا کار کردم نه جوابی میدن. انگار اصلا نبودم. و شنیدم اگ بگیم بیکار قبول نمیکنه دادگستری وزرات خارجه.
    حالا من چیکار کنم فیش بانکی اون سال رو ببرم درسته؟
    3.presence or absence of movable asstes
    این یعنی چی مدرک دارایی یا نداشتن دارایی های متحرک؟؟
    و من اصلا دارایی ندارم فقط یه گوشیمه.
    4. Presence or absence of real state assets
    این یعنی املاک دارایی های سرپرست یا خودم.
    اگ خودم ک بازم هیچی ندارم چجوری بگم ندارم.
    اگ سرپرست ی خونه 50متری دارین چجوری اینو مدرک جور کنم باید قیمت گذاری بشه؟
    5.any rent relating to the residence of the student's family unit
    ک ما جایی رو اجاره نکرده ایم هیچ کدوم از اعضای فعلی خانواده ولی خواهرام ک ازدواج کردن خونه اجاره ای اونا لازمن؟
    دوستان یه کمکی بکنین درباره این مدارک ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)