صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 74

موضوع: بحث و تبادل نظر پیرامون امتحان IELTS Life Skills

Junior Member Sirvan87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Studying Master of Information and Communication Technology in Wollongong University, Australia

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون امتحان IELTS Life Skills

لطفا خانم سمین تجربتون رو اگر فرصت کردین در اختیار ما هم بذارید چون هیچی مثل تجربه واقعی نمیشه . ممنون . اطلاعاتی در مورد این امتحان پیدا کردم که اینجا میذارم شاید مفید باشه .

IELTS LIFE SKILLS

یک خبر جذاب برای کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند. نوع جدیدی از آزمون آیلتس با نام مهارت های زندگی (IELTS Life Skills)معرفی شده است که از آوریل سال 2015 در دسترس خواهد بود. ثبت نام برای این آزمون از انتهای ماه مارس (اوایل فروردین) آغاز خواهد شد. با توجه به اینکه این نوع آیلتس تنها چند روز است که معرفی شده، سعی داریم اطلاعاتی هرچند خلاصه درباره ی این آزمون جدید برایتان فراهم کنیم.
    آیلتس LIFE SKILLS چیست؟
    این آزمون متفاوت از دو نوع رایج آزمون آیلتس، یعنی Academic و General می باشد و تنها دارای دو بخش است: مهارت های شنیداری و گفتاری(Listening and Speaking). این آزمون بیشتر مناسب کسانی خواهد بود که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند. تا لحظه گزارش این خبر این نوع آیلتس تنها در انگلستان کاربرد خواهد داشت، اما در آینده کشورهای دیگری هم ممکن است این نوع آزمون آیلتس را جزو پیش نیازهای ارائه ویزا قرار دهند.
    مهارت های مورد استفاده
    بر خلاف آزمون های استاندارد فعلی، آزمون آیلتس Life Skills تنها دارای دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) می باشد که دو مهارت اصلی برای توانایی برقراری ارتباط می باشند.
    ساختار آزمون
    3 نفر در اتاق آزمون حضور خواهند داشت، دو نفر شرکت کننده و یک نفر ممتحن.
    ممتحن به صورت همزمان هر دو شرکت کننده را مورد ارزیابی قرار می دهد و ممکن است در طی آزمون لازم باشد دو شرکت کننده با یکدیگر نیز صحبت کرده و ارتباط برقرار کنند. زمان استراحت بین بخش Listening و Speaking وجود ندارد. لازم به ذکر است عملکرد هر شرکت کننده در نمره شرکت کننده دیگر تاثیر نخواهد داشت.
    فرآیند ارزیابی
    هر شرکت کننده در 4 زمینه مورد ارزیابی قرار می گیرد:
    1) توانایی درک مطلب
    2) انتقال مطلب
    3) ارتباط گفتاری
    4) شرکت در بحث
    در بخش هایی از آزمون شرکت کنندگان می توانند یادداشت برداری کرده تا خود را برای پاسخ دادن به سوالات آماده کنند، ولی این یادداشت ها تاثیری در نمره نهایی نخواهد داشت.
    آزمون آیلتس برای مهارت های زندگی 2 بخش اصلی خواهد داشت:
    در بخش نخست، شرکت کنندگان باید در مورد موضوعات معین سوالاتی را مطرح کنند و همچنین پاسخ سوالاتی را بدهند.
    در بخش دوم، مهارت های گفتاری و شنیداری به طور همزمان مورد ارزیابی خواهد.
    نتایج آزمون
    آزمون آیلتس برای مهارت های زندگی بر خلاف آزمون آیلتس اصلی نمره ندارد، بلکه تنها دو حالت "قبول" و "رد" دارد و در واقع ارزیابی این آزمون جدید از نوع کیفی است.
    مدت زمان آزمون
    بر خلاف آیلتس استاندارد، این آزمون بسیار کوتاه است.
    بخش اول بین 16 تا 18 دقیقه زمان دارد.
    بخش دوم 22 دقیقه زمان دارد.
    نتایج آزمون هم در مدت 6 روز اعلام می شود.
    جزئیاتی از آزمون آیلتس Life Skills (مهارت های زندگی)

بعد ازمعرفی اولیه ای که درباره آزمون آیلتس Life Skills داشتیم اکنون قصد داریم به بیان جزئیاتی بیشتر از این آزمون بپردازیم.

آیلتس Life Skills (مهارت های زندگی) که اخیرا معرفی شده و جدیدترن نوع آزمون آیلتس می باشد، برای کسانی طراحی شده که عموما قصد مهاجرت به کشور دیگر دارند به مدرکی احتیاج دارند که که بتواند تسلط پایه ای آنها را بر زبان انلیسی و توانایی های ابتدایی ارتباط کلامی با دیگران به زبان انگلیسی را نشان دهد. بنابراین آزمون آیلتس Life Skills نسبت به دو نوع دیگر آیلتس، یعنی General training و Academic ساده تر است و تنها شامل دو بخش مهارت گفتاری (Speaking) و مهارت شنیداری (Listening) میباشد.

آیلتس Life Skills در دو سطح برگزار می شود:

- سطح A1

- سطح B1

این سطح بندی بر مبنای استاندارد (CEFR (Common European Framework of Reference for Languages قرار دارد.

سطح B1 دشوارتر از سطح A1 می باشد. در هنگام آزمون در اتاق محل برگزاری آزمون، ممتحن و یک داوطلب دیگر حضور دارند که در واقع بخش اصلی این آزمون هم توانایی ارتباط موثر با داوطلب دیگر می باشد. از شما انتظار می رود تا در مباحث کوتاهی با موضوعات زیر شرکت کنید:

- اطلاعات و تجربه های شخصی

- خانواده و دوستان

- اطلاعات شغلی

- سلامت

- تفریحات

- آموزش و ورزش

- حمل و نقل

- آب و هوا

- مسائل روز

هر دو سطح آزمون به گونه ای طراحی شده اند که توانایی شما را برای گوش دادن و پاسخ دادن شما و و بیان منظورتان ارزیابی کند.

سطح A1 بر موارد زیر تمرکز دارد و از شما انتظار می رودکه:

- به موارد گفته شده در بخش Listening گوش فرا داده و بتوانید به آنها پاسخ داده یا در مورد آنها صحبت کنید

- توانایی انتقال منظور و مفاهیم مورد نظر، احساسات و نظرهای خود را به نمایش بگذارید

- با دیگر داوطلب حاضر در اتاق ارتباط موثر کلامی برقرار کنید

این سطح می تواند شامل موارد زیر باشد:

- توصیف کردن

- اظهار نظر کردن

- دادن اطلاعات شخصی

- سوال کردن و درخواست اطلاعات یا توضیحات از طرف مقابل

- موافقت یا مخالفت کردن

- توضیح دادن، توجیح کردن و بیان دلایل

- تصمیم گیری

- پیشنهاد دادن

- انتخاب کردن

سطح B1 بر موارد زیر تمرکز دارد و از شما انتظار می رودکه:

- گوش دادن و پاسخگویی به موارد مطرح شده در بخش Listening و توضیحات نسبتا کاملتر نسبت به سطح A1

- برقراری ارتباط، ابراز عواطف و علایق در موضوعات مشخص با حالت نسبتا رسمی تر در مقاسه با سطح A1

- صحبت کردن با طرف مقابل، بیان نقطه نظرات، گوش کردن به مطالب آنها و رسیدن به یک فهم مشترک در مورد موضوع مورد بحث

علاوه بر موارد اشاره شده در سطح A1، سطح B1 می تواند شامل موارد زیر نیز باشد:

- مقایسه

- بیان نقیض، علت و یا هدف یک موضوع

- اولویت بندی

- برنامه ریزی

- قانع کردن

- پرسش درباره اتفاقات گذشته یا آینده

- بیان اطمینان یا عدم اطمینان از وقوع یک اتفاق در آینده

آیلتس Life Skills به دو بخش تقسیم می شود: در بخش نخست شما باید سوالها و پاسخهایی را در مورد یک موضوع مشخص رد و بدل کنید.

در بخش دوم ترکیبی ازمهارت های Speaking و Listening مورد ارزیابی قرار می گیرد. شما ابتدا به یک فایل صوتی که از CD پخش می شود گوش میکنید و سپس به پرسش های مطرح شده در آن پاسخ می دهید. می توانید هنگام گوش کردن یادداشت برداری هم انجام دهید. پس از آن با دیگر داوطلب حاضر در اتاق، به بحث و گفت و گو در مورد موضوع مطرح شده می پرازید.

در سطح B، یک مرحله اضافه وجود دارد که در آن، شما باید به همراه داوطلب دیگر به برنامه ریزی برای انجام یک فعالیت می پردازید.

در پایان این نکته مجددا تاکید می شود که آزمون آیلتس Life Skills نمره بندی ندارد و تنها دو نتیجه Pass و Fail خواهد داشت.

source: http://aryamcollege.ir

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي مديريت صنعتي و جهانگردي

نقل قول نوشته اصلی توسط yasy222 نمایش پست ها
    سلام دوستان من هم بايد براي اين امتحان اماده بشم سطح زبانم intermediate هست ولي نميدونم ايا اين امتحان واقعا سخته؟ با توجه به اينكه نوشتند سطح a1 هست وبايد در دو زمينه speaking &listening اماده بشيم ،ميخواستم بدونم كسي ميدونه موضوعاتي كه داده ميشن سخت هست يا اسون ؟

يعني امتحان كتبي كه تستي بود رو نداره فقط speaking &I listening هستش؟
    و اينكه من مدرك ket و قبل از فروردين گرفتم قبل از آپريل ٢٠١٥ اين آزمون شامل حال منم ميشه؟
    يعني آزمون ket من باطل شده و مورد قبولشون نيست و دوباره بايد آزمون بدم
    مرسي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Samaryazdi7 نمایش پست ها
    يعني امتحان كتبي كه تستي بود رو نداره فقط speaking &I listening هستش؟
    و اينكه من مدرك ket و قبل از فروردين گرفتم قبل از آپريل ٢٠١٥ اين آزمون شامل حال منم ميشه؟
    يعني آزمون ket من باطل شده و مورد قبولشون نيست و دوباره بايد آزمون بدم
    مرسي
    دوست عزيز شما كه قبل از ابريل ازمون كت داديد تا ماه اكتبر و فكر ميكنم ١٥ اكتبر مورد قبول ميباشد،بله اين امتحان فقط speaking va listening ميباشد .

Junior Member

سلام دوستان
    من امتحانو جمعه دادم و خیلی اسون بود. البته زبانم بد نیس. طرف مقابل من یک عرب بود که لهجه ش افتضح بود ولی
    جای نگرانی اصل نیس. فعلا ترکیه هستم برگشتم توضیح بیشتر میدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samin_h نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امتحانو جمعه دادم و خیلی اسون بود. البته زبانم بد نیس. طرف مقابل من یک عرب بود که لهجه ش افتضح بود ولی
    جای نگرانی اصل نیس. فعلا ترکیه هستم برگشتم توضیح بیشتر میدم
    samin جان سلام،خوشحالم كه امتحانتو خوب دادي،اكه ميشه لطفا بفرماييد سطح زبان شما در جه حدي است؟ ايا speaking شما خوب يا عالي يا متوسط بود،حقيقتش من listening ام عالي هست اما از speaking ميترسم جون نميتونم سريع و خيلي روان صحبت كنم،وقتي اومدي لطفا برامون بنويس ممنون

Junior Member Sirvan87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Studying Master of Information and Communication Technology in Wollongong University, Australia

سلام دوستان , یک سوال برام پیش اومده , کسی اگه تونست کمک کنه ممنون میشم , من تصمیم گرفتم برای ازمون ایلتس اکادمیک خودمو اماده کنم. به نظر شما اگر نمره خوب (6.5 به بالا) بیارم ایا افیسر موقع مصاحبه ویزای ازدواج ازم قبول میکنه ? یا حتما باید Ielts life skills رو داشته باشیم ?

چجوری هزینشو پرداخت کنیم و چجوری مشخصات واریز رو براشون بفرستیم و ثبت نام رو کامل کنیم؟؟

Junior Member

سلام
    پاسخ همه رو اینجا میدم:
    - برای ویزا هر ازمون ایلتسی قبوله و فقط باید نمره بالاتر از 4 در speaking و listening داشته باشین. این قضیه بطور واضح هم در سایت خود ایلتس و هم در UK Visa گفته شده(!!!!) فقط دیگه ایلتس ایران مورد قبول نیس و باید در کشور دیگه ای امتحان بدین.

- speaking من خوبه ولی همونطور که قبلا گفتم بهترین راه فهمیدن اینکه سوالات در چه حد هستش خوندن نمونه سوالاتشه (!!!)

- برای پرداخت هزینه در موسسه British Council امکان پرداخت انلاین وجود نداشت و من از طریق یک اشنا در ترکیه پرداخت کردم. به اینصورت که بعد از ثبت نام در سایت و گرفتن Reference Number و مشخصات بانک مذکور، اون شخص هزینه رو بصورت حضوری در بانک پرداخت کردند و من مشخصات فیش رو برای موسسه ایمیل کردم. البته ایرانی های دیگری موقع امتحان حضور داشتن که من اطلاع ندارم اونها چطوری پرداخت کردند!

- فقط بعد از ثبت نام در سایت یک روز کاری فرصت دارین که هزینه رو پرداخت کنین وگرنه ثبت نام شما کنسل میشه!

- اگر ازمون IELTS Life Skills شرکت می کنید ممکنه انلاین جواب رو دیر بدن یا اصلا ندن و فقط به یک ادرس در ترکیه پست کنن. شما فقط SELT Number رو لازم دارین که حواستون باشه اگه نمیخواین تا موقع دریافت نامه پست شده صبر کنین، موقع دادن ازمون از مسولش SELT Number رو بپرسین(چون حداقل تو Bitish Council این عدد در پروفایلتون نیست!!)

Junior Member

اگر در روز امتحان ادرس ایران رو در فرم داده شده بنویسید بعد از پنج روز این ایمیل برای شما ارسال میشه که یا باید هزینه ارسال مدرک به ایران رو جداگانه بدین و یا اینکه ادرس جدیدی در ترکیه براشون بفرستین که من این کارو کردم و یک روزه پست کردند.

Dear Candidate,

Your 21 May 2015 IELTS Life Skills Test Report Form cannot be sent to your requested addresf because of your given address details are wrong or missing.

Please send your address and mobile phone details to us so that we can resend your TRF to your address.

Information of Receiving TRF
    *All fields must be filled in.
    Full name of Recipient:
    Address
    (Must be specified Street,Compound,District,Building No,Door No):
    Zip Code:
    Contact person phone number:

If you fail to send these details of yours, your TRF will be destroyed after 3 months.

If you ask to send your test results to out of Turkey, please kindly follow the instructions at the attached file.

Thank you for your cooperation.

Kind Regards,

IELTS | Examination Services
    British Council | Istanbul - Turkey

درود و تشکر بابت راهنمایی شما خانم سمین..بنده دو روز پیش توی سایتشون ثبت نام کردم و بعد فهمیدم که طی یک روز کاری باید هزینش پرداخت بشه..ولی الان بعد از دو روز که مراجعه کردم هنوز همون شماره پرونده رو توی سایت نشون میده..سوال بنده اینه که الان هنوز اون ثبت نام دو روز پیش معتبره یا باید دوباره ثبت نام انجام بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)