صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 55

موضوع: ایرانیان مقیم برزیل(شرایط زندگی،امنیت وضعیت تحصیل و ...)

Banned

پیش فرض پاسخ : ایرانیان مقیم برزیل(شرایط زندگی،امنیت وضعیت تحص

نقل قول نوشته اصلی توسط MoFarzan نمایش پست ها
    کسانیکه بعنوان توریست وارد برزیل میشن هم میتونن CPF بگیرن؟
    میتونی بگیری ولی معمولا برای توریست ها متوداول نیست ولی برای اطالاعات بیشتر حتما با سفارت برزیل تو تهران مشورت کنید حتما حضوری برید محترمانه جوابتون میدن

برای تولد فرزندان روی این امکانات مجانی حساب نکنید!!!
    ویرایش توسط Hitman908 : August 22nd, 2017 در ساعت 08:18 PM

Banned

پیش فرض پاسخ : ایرانیان مقیم برزیل(شرایط زندگی،امنیت وضعیت تحص

نقل قول نوشته اصلی توسط MoFarzan نمایش پست ها
    درود بر شما
    متشکرم از اطلاعاتی که میدید
    من الان ویزای کانادا رو گرفتم ولی بخاطر اینکه اطلاعات درستی نتونستم بدست بیارم دارم در مورد برزیل تحقیق میکنم
    ممنون میشم اگه بتونید از دوستتون بپرسینو چون اولویت ما زایمان طبیعی هست و در ایران و کانادا از اپیدورال استفاده میشه ولی برزیل رو نمیدونم
    و یه سوال دیگه: آیا در برزیل هم مثل ایران خدمت سربازی اجباریه؟
    ببنید یه نکته اول خدمتتون بگم اگر من پولی نزدیک 200 میلیون تومن داشتم و میخواستم برای بچه ام هزینه کنم این هزینه چونکه شما ویزای کانادا داری تو کانادا میکردم
    نه اینکه برزیل بد باشه نه ولی خب یه قلق هایی داره تا بخوای شما جا بیفتی اونم با خانوم باردارتون جدا سخته
    البته تو بزیل شما به مراتب هزینه کمتر پرداخت میکنید
    منظورم هم از برزیل ریو هست شما تقریبا بهترین شهرشه از نطر امکانات بیمارستانها پزشکها و ...
    شما اولین و مهمترین مشکلی اینجا دارید زبان پرتقالی چون بجز افراد تحصیل کرده بقیه عملا براشون فارسی و انگلیسی تفاوتی نداره!

توصیه من برای شما اینه ببنید توریست پزشکی حالتی شما میخواهید بریرد تو برزیل وجود داره اینو باید از سفرت برزیل در ایران بپرسید
    آیا در این صورت به بچه شما پاس میدادن؟ زمانش چقدره ؟

در مورد هزینه ها هم خورد و خوراک و مسکن مشابه ایران
    یعنی شما با ماهی 3 تا 3.5 و حتی اگر شانس بیارید کمتر تو منطقه خوب از ریو میتونید ساکن بشید ( لبه دریا و خونه مبله خوب)
    خورد و خوراک و پوشاک هم تقریبا مشابه ایران
    پزشکی هم قبلا خدمتتون عرض کردم

در نهایت اگر من پول داشته باشم بین برزیل کانادا و ایران به ترتیب زیر انتخاب میکنم

1- کانادا هزینه بیشتر لایف استایل بالاتر و درگیری کمتر و امنیت بالا

2-برزیل هزینه متوسط لایف استایل متوسط به بالا و پاس معتبر و درگیری ذهنی بیشتر و امنیت متوسط به پایین

3- ایران ...
    ویرایش توسط Hitman908 : August 22nd, 2017 در ساعت 08:42 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

پیش فرض پاسخ : ایرانیان مقیم برزیل(شرایط زندگی،امنیت وضعیت تحصیل و ...)

ذوست من؛کمی آرام تر.من هم وطن شما هستم نه برزیلی ها.من عاشق برزیل هستم و مطمئن باش اگر کشور بهتری مد نظر نداشتم الان اونجا بودم.یه کاری نکن بگم یه سری به تاپیک بچه های کانادا بزنی تا ببینی چطور جواب میدن...درباره ی کشورت درست صحبت کن،من کشته مرده ایران نیستم اما:
    [IMG][/IMG]
    No somos lo que deseamos ser. Somos lo que la sociedad exige"
    Somos lo que nuestros padres eligieron. No queremos decepcionar a
    nadie, sentimos una gran necesidad de ser amados. Por eso reprimimos lo
    "mejor de nosotros mismos

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    ذوست من؛کمی آرام تر.من هم وطن شما هستم نه برزیلی ها.من عاشق برزیل هستم و مطمئن باش اگر کشور بهتری مد نظر نداشتم الان اونجا بودم.یه کاری نکن بگم یه سری به تاپیک بچه های کانادا بزنی تا ببینی چطور جواب میدن...درباره ی کشورت درست صحبت کن،من کشته مرده ایران نیستم اما:
    [/IMG]
    مثلا الان منو تهدید میکنی؟! همینه دیگه چون دلایل منطقی نداری زدی به بیراهه اگر میتونی برو جای بهتر برزیل بهشت برین نیست و خیلی ها هم آرزوشونه بیان اینجا ( کافیه به دفتر مسافرتی زنگ بزنی ببینی هزینه تور برزیل چقدره؟!)

متوجه مطلب من نشدی اینجا برزیلی نیست که بخام ازش دفاع کنم یه بنده خدا اومد سوال کرد منم جوابشو دارم براساس مستندات اونچیزی که خودم دیدم و آمار میگه و منطق حکم میکنه نه اتفاقا احساسات کورکورانه!

ولی متاسفانه شما داری اطلاعات غلط میدی به دوستان ببین دوست عزیز برزیل ۲۳۰ میلیون نفر جمعیت داره بدون نفت و گاز داره مملکتش بهتر از ما اداره میکنه اینو من نمی گم آمار جهانی میگه کاری هم نداره یه جستجو کن ببین سرانه درامد کجاس ما کجاییم

من رو واقعیت دارم حرف میزنم چون اونجا مدتی زندگی کردم شما کلا ذهنیت اشتباهه قبلا هم بوده بازهم تکرار میکنی میخوای لشکرکشی کنی از کشورت دفاع کنی اینکه واقعیت عوض نمی کنه. آخرم اخر این بحث میخوای بگم ایران بهترین کشور دنیاست!!!! یا به نظر شما دنیا فقط در کانادا اروپا و امریکا خلاصه میشه نه عزیزم خوشبختانه یا متاسفانه ما از خیلی ها عقب تریم بدون حس ناسیونالیستی

همین برزیل به دانشجی کارشناسی ارشد ۱۵۰۰ ریا معادل ۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان
    به دانشجوی دکتری حداقل ۲۲۰۰+۴۰۰ معدل ۳/۲۰۰/۰۰۰ تومن
    به دانشجوی پست دکتری حداقل ۴۴۰۰+۸۰۰ معادل ۶ میلیون تومن ( ناگفته نماند این مبلغ تا ۱.۵ برابر یعنی ۹ میلیون تومن قابل افزایشه)

این پولها رو دولت به دانشجویان میده

فقط برای اطلاع دوستان سرانه درامد براساس اطلاعات بانک جهانی
    http://data.worldbank.org/indicator/NY.GNP.PCAP.PP.CD

و اینم ارزش پاسپورت از معتبرین وبسایت های موجود
    https://www.passportindex.org/byRank.php

برزیل ۱۳
    ایران ۸۵

برساس GDP
    برزیل 9
    ایران 29
    ویرایش توسط Hitman908 : August 23rd, 2017 در ساعت 06:46 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

دوست من آروم!داری تند میری!شاید هر دو داریم تند میریم.ببین،درباره ی بیمارستان ها صحبت شد منم واقعیت رو گفتم.خب نمونه ای که من گفتم به معنی این نیست که کل برزیل اینطوره،ببینید،من قطعا به اندازه شما که اونجا هستید نمی دونم اما خب با توجه به این که صبح و شب من با رسانه های خود این کشور می گذره و نوشته و گفته های روشنفکران و مردم و دانشجویان برزیل رو درباره ی مشکلات این کشور دنبال می کنم،قطعن از اون دوستی که فقط اسم برزیل رو شنیده چیز بیشتری برای گفتن دارم.ببین،یکی مثل من باعث میشه بحث پویاتر بشه،چون موضع مخالف برزیل دارم(فقط برای خانواده) باعث میشه همین پاسخ شما به مخالفت من اطلاعات رو بیشتر کنه حتی من که تا حالا اشتباه می کردم از اشباه دربیام. من سیستم اقتصادی برزیل رو در خیلی بخش ها که می بینم به معنای واقعی تحسین میکنم!برزیل با وجود همه ی این lavajato ها بهترین اقتصاد رو در آمریکای جنوبی داره.اما خب من کمال گرا هستم و این باعث میشه دقیقتر نگاه کنم.من نمی تونم قانع بشم که برزیل جامعه ی بافرهنگی داره،من نمی تونم favelas فراموش کنم،من نمی تونم درگیری و حملات مسلحانه ای که در خیابان ها پیش میاد رو دست کم بگیرم(کم نیست)،حتی همین بادبادک های معروفشون
    اینجا فقط داریم خوبی و بدی برزیل رو می گیم،نه بیشتر.
    بحث درباره ی اقتصاد برزیل،مخصوصا چی شد از 1950 به بعد،رو یه وقت دیگه می کنم.
    به هر حال از اینکه اطلاعات و وقت ارزشمندتون رو اینجا میزارید ممنونم.

Banned

دوست من آروم!داری تند میری!شاید هر دو داریم تند میریم.ببین،درباره ی بیمارستان ها صحبت شد منم واقعیت رو گفتم.خب نمونه ای که من گفتم به معنی این نیست که کل برزیل اینطوره،ببینید،من قطعا به اندازه شما که اونجا هستید نمی دونم اما خب با توجه به این که صبح و شب من با رسانه های خود این کشور می گذره و نوشته و گفته های روشنفکران و مردم و دانشجویان برزیل رو درباره ی مشکلات این کشور دنبال می کنم،قطعن از اون دوستی که فقط اسم برزیل رو شنیده چیز بیشتری برای گفتن دارم.ببین،یکی مثل من باعث میشه بحث پویاتر بشه،چون موضع مخالف برزیل دارم(فقط برای خانواده) باعث میشه همین پاسخ شما به مخالفت من اطلاعات رو بیشتر کنه حتی من که تا حالا اشتباه می کردم از اشباه دربیام. من سیستم اقتصادی برزیل رو در خیلی بخش ها که می بینم به معنای واقعی تحسین میکنم!برزیل با وجود همه ی این lavajato ها بهترین اقتصاد رو در آمریکای جنوبی داره.اما خب من کمال گرا هستم و این باعث میشه دقیقتر نگاه کنم.من نمی تونم قانع بشم که برزیل جامعه ی بافرهنگی داره،من نمی تونم favelas فراموش کنم،من نمی تونم درگیری و حملات مسلحانه ای که در خیابان ها پیش میاد رو دست کم بگیرم(کم نیست)،حتی همین بادبادک های معروفشون
    اینجا فقط داریم خوبی و بدی برزیل رو می گیم،نه بیشتر.
    بحث درباره ی اقتصاد برزیل،مخصوصا چی شد از 1950 به بعد،رو یه وقت دیگه می کنم.
    به هر حال از اینکه اطلاعات و وقت ارزشمندتون رو اینجا میزارید ممنونم.
    من اوکی ام عزیزم یه اطلاعاتی کفتیم با بقیه دوستان درمیون بزاریم همین

این کامنت شما رو قبول دارم این شد حرف حساب
    فاولا یه بخش جدایی ناپذیر از جامعه برزیله اینجور هم نیست فقط تو یه منطقه باشن مثل حلبی آبادها و نواحی حاشیه شهرها نیستن اینا دقیقا تو مناطق مرفه ای که مرتفع رو تپه و کوه باشه حضور دارن

ولی خب نباید جامعه برزیل تو فاولا خلاصه کنیم همینجور که تمام امریکا ایالت کالیفرنیا و سانفرانسیسکو نیست

یکی از بزرگترین مشکلات ما کالای قاچاقه! ولی شاید براتون جالب باشه با این همه وسعت و مرز آبی بندرت میشه جنس قاچاق توبرزیل پیدا کرد

حمایت از کالای داخلی ومصرف کننده تو برزیل اجرا میشه اما تو کشور ما فقط در حد شعاره

بحث بهداشت و درمان هم اون بیمارستانهای دولتی بنام اوپا بله زیاد مناسب نیست
    من بارها از وضعیت بهداشت درمان کانادا تعریف شنیدم اما همین چند روز پیش از دوستم تو منترال پرسیدم گفتن خدماتی که رایگان در اختیار دانشجوها قرار میگیره مناسب و کافی نیست

همه چیز نسبی شاید با این شرایط ایران از لحاظ هزینه های پزشکی اضاع بهتری داشته باشه

راجع به فرهنگ خیلی میشه صحبت کرد خلاصه برات بگم
    فرهنگ رفتاری و برخورد میون افراد تحصیل کرده واقعا خوبه
    فرهنگ برخورد با افراد خارجی خوبه
    فرهنگ خانواده ها آزادی مطلق در بعضی موارد زیادن آزادی نتیجه منفی داره امااینا با آزادی بزرگ شدن
    الان که بچه های دهه ۸۰ تی تو ایران هم به ایترنت دسترسی دارن یکم فرصت بدیم ببنیم آزادی رو اینا چه تاثیری خواهد داشت البته نشونه هاش تو اینستاگرام ظهور کرده

من به نظرات شما احترام میزارم وگرنه واد بحث نمی شدم

ما اگر بتونیم همه جوانب در نظر بگیریم شاید به نتیجه بهتری برسیم

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

دوست من،Hitman908,لطفا کمی درباره بازار کار در رشته های مختلف،یعنی از رشته های شاخه ریاضی تا انسانی،بنویسید.خودم رشتم حقوقه،اما می خوام مخاطب تمام کاربرهایی باشن که می خوان از بازار کار رشته های مختلف در برزیل بدونن.
    muito obrigado Mermão

Banned

دوست من،Hitman908,لطفا کمی درباره بازار کار در رشته های مختلف،یعنی از رشته های شاخه ریاضی تا انسانی،بنویسید.خودم رشتم حقوقه،اما می خوام مخاطب تمام کاربرهایی باشن که می خوان از بازار کار رشته های مختلف در برزیل بدونن.
    muito obrigado Mermão
    وضعیت کار در برزیل شهر به شهر و رشته به رشته فرق میکنه

معمولا اکثر تحصیل کرده ها مایلن در شهرهای بزرگ مثل ریو و سائو کار کنن

وضعیت کلی کار تا قبل از بحران اقتصادی دو سه ساله اخیر واقعا عالی بوده طوریکه برای شغل های مرتبط با مهندسی ماهایانه 8000 رئا برای جونیور (هر رئا معادل 1200 تومنه) یعنی کسانی که تازه مدرک گرفته بوده

در مورد شاخه های ریاضی اتفاقا ایرونی های زیادی مشغول به کارن یه انیسیتو بسیار معروف در ریو هست که قطب ریاضیه IMPA و از طرفی دوستانی بودن که اومدن اینجا و استاد ریاضی شدن و ماهی جول و حوش 7000 رئا برای اساتید تازه کار میگیرن

بیزینس (خیلی مرتبط به تحصیل نیست!) هم که از قدیم اینجا پر رونقه

در مورد رشته های علوم انسانی خیلی اطلاع چندانی ندارم

در مورد وضعیت کار خدمتتون عرض کنم سوال خوبیه ولی واقعا نمیشه یه نسخه کلی پیچید به شرایط خاصی بستگی داره مثلا دوستانی که حتی تو امریکا هستن میگن چون سیتیزن اونجا نیستیم و یا گرین کارت نداریم کار پیدا کردن سخته ولی خب هستن و بودن کسایی کار با درامد بالا پیدا کردن یا درمورد کانادا هم میگن وضعیت کار خوب نیست

با این حجم عطیم تحصیل کرده و از طرفی مهاجرین هندی و چینی و ... شرایط بشدت رقابتی شده و از طرفی پیشرفت روزافزون تکنولوژی و بحران اقتصادی کار پیدا کردن با درامد مناسب، در هر کجای دنیا تبدیل به پروسه طولانی و مستلزمه مقداری شانس کرده

من 5 ساله برزیل زندگی می کنم. وضعیت توی برزیل به طرز وحشتناکی افت کرده به حدی که خود برزیلی ها دارن مهاجرت می کنن. از لحاظ امنیت من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم که توی این 6 ماه دیدم. جدیدا پلیس نیست حتی تو کیوسکش و خیلی راحت همه رو بچه های 14 15 ساله دارن غارت می کنن. اینا مسلحن و البته شما اگه به هر دلیلی زورتون برسه و بزنینشون مقصر شمایید چون این ها زیر 18 سال هستن و حتی اگه دزدی هم کنن حق با اون ها هست. یعنی شما اگه چاقو بخورید و یک لگد بزنید اون ازاد می شه و شما می رید بانگو که یک زندان وحشتناکیه توی ریو.

اما طرز رفتار با خارجی ها، از روزی که رییس جمهوری برزیل استیضاح شده همه چی فرق کرده. قدرت دست نظامی ها افتاده و اون ها از خارجی بدشون میاد. بجز پناهندگی و خرید ملک هیچ قانون مهاجرتی ای برزیل نداره. یا باید ازدواج کنید یا بچه دار بشید. اما کار در برزیل مطابق قانون خارجی حق کار نداره مگر این که کار مربوط به کنکور ها عمومی باشه مثل استاد شدن که البته اون ها هم خیلیاشون اجازه ی شرکت به خارجی نمی دن. بعضی ار برزیلی ها به شدت فاشیستن و این ها روز به روز دارن قدرت می گیرن. این ها حمله می کنن یه مثلا یک پناهنده ی دستفروش عرب و می زننشو احتمال اینکه سال 2018 یک نظامی به نام بولسونارو رییس جمهور بشه خیلی بالاست توی برزیل و اون اگه رییس جمهور بشه پناهندگی رم قطع می کنه و تا جایی که ازش بر بیاد خارجی ها رو اخراج می کنه.

این ها ایراد های وحشتناکی بود که برزیل داره و من لازم دیدم بگم و توصیه می کنم به فکر جای دیگه باشید اما خوب متاسفانه مثلا برای من توی ایران شانسی نیست و کشور های دیگه هم وضع خرابه در حالیه که با تمام این مشکلات برزیل راحت پست داک می ده و به این دلیل ممکنه من باز هم مجبور باشم در این کشور که هیچ شانسی برای ثبات ندارم زندگی کنم ( تمام دوستای من که همزمان به کشور های دیگه رفتن حداقل اقامت دایم دارن)

هزینه های زندگی توی برزیل پایینه و این حسنشه.

بچه ها ببینید من دو سال برزیل (ریو) بودم و پارسال برگشتم. برزیل از لحاظ تفریحی خیلی خوش میگذره ولی از لحاظ اقتصادی خیلی افت کرده! کار پیدا کردن خیلی سخته بخاطر اینکه باید اصولا آشنا داشته باشی یعنی یه کسی تو رو معرفی کنه ؛ حتی اگر اون یه نفر کارگر اونجا باشه.
    برای اونها هم که میخوان بچه دار بشن ، به محض بچه دار شدن میتونید کارهای اقامت شروع کنید. بیمارستان رایگان هم داره ولی جون به لب آوردن هم داره با اون بی خیالی برزیلی ها! مثلا یه بار که اورژانسی رفتیم بیمارستان حدود 4 ساعت تو صف اورژانس بودیم ولی آخرش اینکه رایگانه!
    اصلا احساس غربت نمی کنید این مهمترین حسنشه، اصلا احساس خارجی بودن نمی کنید.
    هزینه های زندگی دقیقا مثل ایرانه .
    امنیت پایینه ، نمیتونید خوشتپ کنید و با خیال راحت برید بیرون مخصوصا اگه قیافتون هم خیلی شبیه خارجی ها باشه. یه دمپایی لا انگشتی .. ما قلقش دستمون بود ، اصلا نمی فهمیدن برزیلی نیستیم
    دونستن زبان پرتغالی خیلی خیلی مهمه ، به ندرت کسی انگلیسی حرف میزنه ، واقعا به ندرت ... و همون قضیه که اگر زبان بلد نباشی همه جا سرت کلاه میره
    اخیرا ( یعنی تا پارسال که برگشتم و دلیل اصلی برگشتن) وجود پشه ها بود. دولت سال 2016 گفته بود که تا میتونید بچه دار نباشید بخاطر اینکه خطر ناقص شدنش زیاد بود. البته راهکارهای خودش هم داره مثل استفاده از هپلنچی ( اسپری که روی بدن میزنن) ولی دردسرهای خودش هم داره.
    در کل برای اقامت گرفتن خیلی راحته و به هیچ وجه از طریق وکیل اقدام نکنید چون خیلللللیییییییی ساده است.
    داشتن CPF هم قضیه خیلی مهمی نیست با ویزای توریستی میشه گرفت ولی مدلش قرق داره.

بازم سوالی داشتید در خدمتم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)