صفحه 237 از 307 نخستنخست ... 137187227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247287 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,361 تا 2,370 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering, Transportation

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط adel863 نمایش پست ها
    سلام بر همگی این دومین باره که درخواست میکنم؛ خواهش میکنم در صورت امکان جواب بدین
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (ذکر دقیق معدل به ارزیابی بهتر، کمک فراوانی می‌کند.)
    علم و صتعت+ مهندسی مکانیک+ 16.7 (معدل 2 سال آخر 18.3)
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (ذکر دقیق معدل به ارزیابی بهتر، کمک فراوانی می‌کند.)
    می خوام برای مستر یا دایرکت اقدام کنم
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها)
    تافل 105 (R=28,S=26,L=27,W=24)
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing
    ندارم ولی به بالای 165 کوانت و 155 وربال امیدوارم.
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). ذکر ناشر، ISI بودن یا نبودن و زبان مقاله (بسته به مورد) به ارزیابی دقیق‌تر کمک شایانی می‌کند.
    دو مقاله under Review ژورنال معتبر Desalination در زمینه تصفیه آب
    ۶- سابقه کار مرتبط
    3 ماه کارآموزی سازمان انرژی های نو ایران
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد)
    برام خیلی فرقی نمیکنه ولی خب تو این دانشگاه ها استاد مرتبط با کارم وجود داره:
    oklahoma state university
    lehigh university
    University of Colorado Boulder
    Michigan State University
    Clemson univeristy
    University of Toledo
    Concordia University
    john hopkins
    البته استادائی تو دانشگاه های yale,UCLA,minnesota, texas austin وجود داره که اصلا بهشون فکر نمیکنم

۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه
    فرقی نداره
    ۹- پائیز پیش رو قصد اقدام دارم.
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه) :
    با توجه به شرایطم، در صورت موفق نشدن باید سربازی برم. برای همین حتی حاضرم دانشگاه هایی مثل Clarkson و york رو که زیاد ایرانی میگیره و حتی دانشگاه های با رنک پائین تر آمریکا و کانادا رو هم برم.
    پیشاپیش از لطفتون ممنونم

شما شرایطت در کل شبیه خودم هست (البته من عمران علم و صنعت بودم). به نظرم با توجه به نمره زبان خوبی که داری؛ راحت پذیرش میگیری. فقط به استادهای زیادی ایمیل بزن، محدود نکن به 10-20 نفر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

سلام دوستان

۱- آزاد اسلامی + مهندسی برق کنترل + حدودا 19 دو ترم دیگه مونده
    ۲- ندارم
    ۳- تافل 98
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing=هنوز ازمونو ندادم ولی انشالله خوب میکنم شما بگیرین بالای 310
    ۵- یک مقاله ISI
    ۶- سابقه کار ندارم
    ۷- ؟؟؟
    دوستان بنظرتون میتونم فاند بگیرم؟ شنیدم برای رشته برق خیلی سخت میگیرن روی دانشگاه آره؟؟نتایج پذیرش این سایتو ی نگا انداختم اصلا از دانشگاه آزاد نبود واقعا چرا؟بخاطر اسم و رسم دانشگاست؟؟؟بنظرتون شانسم برای بقیه کشورا و دانشگاهاشون چطوره؟

۱- دانشگاه لیسانس ازاد - معدل 13.96
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس علم و صنعت زلزله معدل 17.45
    ۳- نمره زبان تافل 110
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing 320 هنوز امتحان ندادم ولی حتما بیشترم میشه
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). دو مقاله isi
    ۶- سابقه کار بیشتر مربوط به نقشه برداریه 5 سال به طور آزاد نقشه برداری کار کردم
    ۷- caltech , University of Colorado Boulder,University of Washington

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران، روان‌شناسی بالینی MS

۱- روانشناسی بالینی، دانشگاه تهران، ۱۸/۵۸
    ۲- روانشناسی بالینی، دانشگاه تهران، ۱۹/۳۲
    ۳- تخمین ۱۰۰ تا ۱۱۰
    ۴- تخمین ندارم
    ۵- یک مقاله فارسی نفر سوم، علمی‌پژوهشی،،، دو‌مقاله فارسی نفر اول، علمی‌پژوهشی: مجله نمایه‌شده در APA
    ۶- با سوپروایزر بیمار دیدم به‌ مدت یک سال
    ۷-Ph.D در affective science or neuropsychology
    ۸- ایالات متحده، و دانشگاه‌هایی که این رشته‌ها رو دارند، هرچه رنکینگ بالاتر، بهتر، مثل
    دانشگاه‌های آی‌وی‌لیگ خصوصی و دولتی
    ۹- نیمسال دوم ۲۰۱۶
    ۱۰- برگزیده علمی و استعداد درخشان در مقطع لیسانس دانشگاه تهران و رتبه اول و برگزیده علمی مقطع فوق لیسانس دانشگاه تهران. سه ریکام‌ بسیار خوب، مخصوصا از استاد راهنمام که تحصیلات فوق تخصصی را در دانشگاه لندن گذرانده‌اند و مقام علمی بالای بین المللی دارند.
    نمیدانم مهم است یا نه: مدرک قابل ترجمه توریسم بین‌الملل با نمره ۹۵ از ۱۰۰ زبان انگلیسی و معدل ۹۸ از ۱۰۰ از سازمان میراث فرهنگی ایران.
    احتمالا بدون تاثیر، اما: عموی بنده فول پروفسور دانشگاه سانفرانسیسکو در علوم ارتباطات هستند. ریکام که نه، چیزی مثل ریکام از ایشان آیا تاثیری خواهد داشت؟ (البته اگر تاثیر منفی نداشته باشد!!!)
    متقاضی Full Fund

ویرایش توسط summer_66 : June 24th, 2016 در ساعت 09:56 AM دلیل: نقل قول اشتباه

Junior Member

۱- دانشگاه خلیج فارس بوشهر(سراسری)+ منابع طبیعی-شیلات + معدل 13.7
    ۲- دانشگاه گیلان (سراسری) + منابع طبیعی-شیلات + معدل 16.16
    3-S:25 - W:27 _R:28 _L:28 _تافل: 108
    ۴- نمره (GRE:329.5_ (155/170/4.5
    ۵- 5 تا کنفرانس داخلی- 4 تا زورنال فارسی تخصصی_ 4 تا ای اس ای با ایمپکت های : 0 _ 0.5 _ 1.2 _ 4 _ که دوتای اخری به ترتیب در اشپرینگر و الزویر هستن، این دوتا به علاوه 4 تا مقاله زورنال فارسی از پایان نامه ارشد خودم هستن.
    ۶- ندارم
    ۷- دانشگاه های امریکا و کانادا با فول فاند، اولویت مهم برام فول فاند هست
    ۸- مدیریت و ارزیابی اکوسیتم های ابی- مدلینگ- اکولوزی و هیذروبیولوزی
    ۹- فرقی نمیکنه
    ۱۰- رتبه 10 ازمون ارشد. سه تا ریکام خوب دارم.
    میخوام بدونم با توجه به این رزومه چقدر شانس دارم از امریکا و کانادا فول فاند بگیرم؟ و با توجه به این رزومه کدوم رنکهای بالا و پایین رو اصلا در سبد اپلای خودم قرار ندم؟ (سراغ کدوم رنکها اصلا نرم؟؟؟)
    دوستان و صاحب نظران ارجمند عنایت بفرمایید حتما اظهار نظر کنید. من بار ها و بارها این پست رو تکرار کردم اما دریغ از یک جواب از دوستان. لظف بفرمایید با نظرات ارزشمند خودتون کمکم کنید...

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh407 نمایش پست ها
    سلام دوستان

۱- آزاد اسلامی + مهندسی برق کنترل + حدودا 19 دو ترم دیگه مونده
    ۲- ندارم
    ۳- تافل 98
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing=هنوز ازمونو ندادم ولی انشالله خوب میکنم شما بگیرین بالای 310
    ۵- یک مقاله ISI
    ۶- سابقه کار ندارم
    ۷- ؟؟؟
    دوستان بنظرتون میتونم فاند بگیرم؟ شنیدم برای رشته برق خیلی سخت میگیرن روی دانشگاه آره؟؟نتایج پذیرش این سایتو ی نگا انداختم اصلا از دانشگاه آزاد نبود واقعا چرا؟بخاطر اسم و رسم دانشگاست؟؟؟بنظرتون شانسم برای بقیه کشورا و دانشگاهاشون چطوره؟

سلام
    ببینید اسمو رسم دانشگاه خب اثر داره. شریف و تهران رو توی امریکا هم می شناسن. چون بلخره دانشجو ازین دوتا دانشگاه زیاد رفته و فیدبک دارن ازشون. ولی اینجوری نیس که شما با این معدل خوب شانس هیچ جا رو نداشته باشین. کلا گرفتن پذیرش برای رشه های مهندسی خیلی رقابتی هست. اگر بتونین ریکام هم از استادای سطح بالا بگیرید . جی ار ایی هم بالای 315 باشه اون جوری نیس که شانس نداشته باشین.
    ولی خب روی رنک حساس نباشید. (البته شما ذکر نکردید که مستر می خواید یا پی اچ دی) برای مستر خب فاند کمتره ولی با نمره زبان خوب می تونید به فاند هم امیدوار باشید. چون معدل خوب دارید. یه مقاله هم دارید که برای دانشجوی لیسانس نکته ی مثبتیه.
    موفق باشید.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1971 نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس ازاد - معدل 13.96
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس علم و صنعت زلزله معدل 17.45
    ۳- نمره زبان تافل 110
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing 320 هنوز امتحان ندادم ولی حتما بیشترم میشه
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). دو مقاله isi
    ۶- سابقه کار بیشتر مربوط به نقشه برداریه 5 سال به طور آزاد نقشه برداری کار کردم
    ۷- caltech , University of Colorado Boulder,University of Washington

دانشگاه هایی که گفتین رنک بالایی دارن. یکم منطقی تر و رنک های متنوع تری اپلای کنید. چون به هر حال ضعف معدل لیسانس دارید شما. بقیه رزومه نرمال هست و رو به بالا.
    تنها توصیم اینه که روی رنک حساس نباشید. همین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر...امیرکبیر

سلام
    این رزومه یکی از دوستام هست.ممنون میشم راهنمایی بدید شانس برا اپلای تو امریکا داره و چه رنک دانشگاه هایی؟
    معدل لیسانس 14.67
    معدل ارشد 16.12
    مقاله: دو تا آی اس آی با ایمپکت حدود 1 و یک کنفرانس بین المللی
    نمره آیلتس 7
    رشته مهندسی پلیمر
    جی آر ای هم نداده
    من که برا کانادا پرسیده بودم بکی از دانشگاهاش جی ار ای سابجکت هم میخواست.حالا ایشون بخاطر معدل پایین لیسانسش باید سابجکت هم بده؟ کلا چجوریاست
    ضمن اینکه ارشدش امیرکبیر بوده ولی یکی از شاخه هاش که توی شهرستانه.بازم همون برند امیرکبیر محسوب میشه اونور؟
    ممنون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط qwertyy نمایش پست ها
    سلام
    این رزومه یکی از دوستام هست.ممنون میشم راهنمایی بدید شانس برا اپلای تو امریکا داره و چه رنک دانشگاه هایی؟
    معدل لیسانس 14.67
    معدل ارشد 16.12
    مقاله: دو تا آی اس آی با ایمپکت حدود 1 و یک کنفرانس بین المللی
    نمره آیلتس 7
    رشته مهندسی پلیمر
    جی آر ای هم نداده
    من که برا کانادا پرسیده بودم بکی از دانشگاهاش جی ار ای سابجکت هم میخواست.حالا ایشون بخاطر معدل پایین لیسانسش باید سابجکت هم بده؟ کلا چجوریاست
    ضمن اینکه ارشدش امیرکبیر بوده ولی یکی از شاخه هاش که توی شهرستانه.بازم همون برند امیرکبیر محسوب میشه اونور؟
    ممنون
    سلام. راستش پلیمر امتحان سابجکت نداره. من نمی دونم دقیقا کجا گفته بوده سابجکت نیازه.
    چون از بین رشته هایی که امتحان سابجکت دارن، رشته ای که به شما مرتبط باشه، فقط رشته ی شیمی (علوم پایه) امتحان سابجکت داره و من فکر می کنم که این موردو اشتباه می کنن. البته شاید شاید شاید منظورشون همون امتحان سابجکت شیمی بوده که بدن. نمی دونم این امتحان تا چه حد تاثیر مثبت روی اپلیکیشن رشته ی شما می تونه داشته باشه، چون دقیقا سیلابس درس هارو نمی دونم. اگر سیلابس درسی رشته شیمی علوم پایه و پلیمر نزدیک به هم هست، امکان همچین موضوعی هست.

معدل لیسانسشون باید ببینیم چقد زیر 3 می شه. چون به هرحال یه ضعف محسوب میشه ولی خب با نمره جی ار ایی جنرال بالا می تونه یکمی جبران شه. من شنیدم یه سری دانشگاه های کانادا رو مینیمم معدل حساس ترن. یعنی این ضعف معدل با چیزی جبران نمی شه. باید آمار این دانشگاه هارو با پرسوجو در بیارید.

نمره زبانشونم که به اسکیل ننوشتین. ولی 7 مینیمم دانشگاه ها رو براورده می کنه. ولی خب نمره تک تک اسکیل ها هم مهمه.

درمورد این که دانشگاهشون شاخه امیرکبیر حساب می شه یا نه باید ببینید روی مدرکش چی زده. ولی در کل امیرکبیر بودن یا دانشگاه دیگه بودن جزو ملزومات یک اپلیکیشن نیست که. کل پکیج با هم سنجیده می شه معمولا.

پیشنهادم اینه که اولا نمره جنرال بالا(بالای 315) بیارن و چون بلخره سابقه ریسرچ و مقاله دارن ایمیل هم بزنن به استادا و خیلی روی رنک حساس نباشن(حتی رنک های خیلی پایینم جزو انتخاباشون باشه) و دانشگاه هایی که دقیقا پروگرم مرتبط با ریسرچشون دارن اپلای کنن تا شانس پذیرش بالاتر بره.
    ویرایش توسط rtrt : June 25th, 2016 در ساعت 02:53 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر...امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام. راستش پلیمر امتحان سابجکت نداره. من نمی دونم دقیقا کجا گفته بوده سابجکت نیازه.
    چون از بین رشته هایی که امتحان سابجکت دارن، رشته ای که به شما مرتبط باشه، فقط رشته ی شیمی (علوم پایه) امتحان سابجکت داره و من فکر می کنم که این موردو اشتباه می کنن. البته شاید شاید شاید منظورشون همون امتحان سابجکت شیمی بوده که بدن. نمی دونم این امتحان تا چه حد تاثیر مثبت روی اپلیکیشن رشته ی شما می تونه داشته باشه، چون دقیقا سیلابس درس هارو نمی دونم. اگر سیلابس درسی رشته شیمی علوم پایه و پلیمر نزدیک به هم هست، امکان همچین موضوعی هست.

معدل لیسانسشون باید ببینیم چقد زیر 3 می شه. چون به هرحال یه ضعف محسوب میشه ولی خب با نمره جی ار ایی جنرال بالا می تونه یکمی جبران شه. من شنیدم یه سری دانشگاه های کانادا رو مینیمم معدل حساس ترن. یعنی این ضعف معدل با چیزی جبران نمی شه. باید آمار این دانشگاه هارو با پرسوجو در بیارید.

نمره زبانشونم که به اسکیل ننوشتین. ولی 7 مینیمم دانشگاه ها رو براورده می کنه. ولی خب نمره تک تک اسکیل ها هم مهمه.

درمورد این که دانشگاهشون شاخه امیرکبیر حساب می شه یا نه باید ببینید روی مدرکش چی زده. ولی در کل امیرکبیر بودن یا دانشگاه دیگه بودن جزو ملزومات یک اپلیکیشن نیست که. کل پکیج با هم سنجیده می شه معمولا.

پیشنهادم اینه که اولا نمره جنرال بالا(بالای 315) بیارن و چون بلخره سابقه ریسرچ و مقاله دارن ایمیل هم بزنن به استادا و خیلی روی رنک حساس نباشن(حتی رنک های خیلی پایینم جزو انتخاباشون باشه) و دانشگاه هایی که دقیقا پروگرم مرتبط با ریسرچشون دارن اپلای کنن تا شانس پذیرش بالاتر بره.
    دمت گرم کا بابت راهنمایی
    والا من برا مک گیل کانادا میل دادم (منم پلیمرم).گفت چون معدل لیسانست پایینه (از حد ما یعنی) باید سابجکت هم بدی.... البته من خودم میل نزدم.رفیقم (یکی دیگه نه اینی که الان بحثشه.)زد برا دوتامون. الان که گفتین برا شیمی پایه است شک کردم که گفت پلیمریم ما یا نه...اخه بحثم هم همینه.گزینه های سابجکت رو دیدم ما اصلا همچین چیزاییو نداشتیم.شیمی الیو فقط داشتیم.بقیش شیمی معدنی و تحلیلی و اینا بود.
    اسکیل های زبانش رو نمیدونم.فقط کلی گفت 7 گرفتم
    بله میدونم از ملزومات نیست.ولی چون جاهایی دیدم تو این سایت که گفت دانشگاه تحصیلی هم به هر حال بی تاثیر نیست.
    حالا شما با چنین رزومه ای شانس رفیق ما رو در چ حد میبینی؟
    ویرایش توسط summer_66 : June 27th, 2016 در ساعت 07:31 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)