صفحه 11 از 307 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

بنده با نظر دوست قبلی مخالف هستم.
    ما در همین داخل کشور خودمون هم افرادی داریم که در دکتری که سهل هست در فوق لیسانس در رشته فیزیک
    بالای 8 مقاله ISI دارند. بنابراین اینکه اگر تنها مقالات شما رو در نظر بگیریم بگیم می تونی از MIT اکسپت بگیری واقعا بنظر درست نمیاد.
    از لحاظ نمره تافل هم درسته که برای اکثر دانشگاهها خوب هست و از مینیمم MIT بسیار بالاتر هست ولی این به این معنی نیست که
    رقابت در پزیشن های MIT برروی 104 هست.
    در مورد نمره GRE General شما هم باید بگم که برای دانشگاههای Top20 خیلی پایین محسوب میشه.
    تنها پارامترهای قابل رقابت شما میتونه همون تعداد مقالات شما خصوصا اینکه در لیسانس دادین و معدل شما باشه که مورد مقاله از درجه اهمیت
    پایینی در اخذ پذیرش در چنین دانشگاههایی برخورداره.
    بنابراین و در حیث المجموع میشه گفت رزومه شما برای دانشگاههای Top20 یا حتی Top30 به بعد میتونه جذابیت خوبی داشته باشه.
    البته نظر دوست بسیار خوبم جناب Abasalt محترم بوده و هرکسی آزاد هست نظر خودش رو بگه.
    شاید نظر ایشون بنا به آشنا بودن با رشته فیزیک از نزدیک بهتر و موثرتر از نظر بنده باشه. ولی من هم دیدگاه خودم رو دارم.

موفق باشید
    من برای این دانشگاهها تصمیم دارم اپلای کنم!!! برای کدوماش شانس خوبی دارم؟)qs subject ranking
    princeton 7
    caltech 8
    chicago 12
    university of california, san diego 29
    texas austion 36
    boston 41
    maryland college park 83
    wisconsin-madison 47

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng--Sharif

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

با سلام

۱- سهند تبریز + م.شیمی+ 14.36
    ۲- شریف + م.شیمی + 16.33
    ۳- 107 (R:26 L:29 S:24 W:28)
    ۴- GRE 310
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله): 3 ISI چاپ شده 1 سابمیتی و 5 کنفرانس داخلی
    ۶- سابقه کار مرتبط ندارم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر ندارم
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه : فرآیند های غشایی
    ۹- نیم‌سال مورد نظر: فال

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط lazla نمایش پست ها
    من برای این دانشگاهها تصمیم دارم اپلای کنم!!! برای کدوماش شانس خوبی دارم؟)qs subject ranking
    princeton 7
    caltech 8
    chicago 12
    university of california, san diego 29
    texas austion 36
    boston 41
    maryland college park 83
    wisconsin-madison 47
    سلام دوست عزیز،

همانطوری که قبلا گفتم بنده در مورد رشته ی شما اطلاعات کافی ندارم و تنها نکته پست قبلی بنده عدم شانس شما برای دانشگاههای زیر top20 بود.
    لطفا در مورد شانس خود برای لیست مد نظر از نظر دوستان هم رشته ای استفاده نمایید (می تونید به قسمت نتایج پذیرش
    همین سایت مراجعه نمایید هرچند که بعضی نتایج بنظر واقعی نیستند).
    اما از دیدگاه ناظر ثانوی به نظر بنده شانس شما برای دانشگاهی در رنک BU بالاست. خصوصا در این سالها از ایرانیان استقبال خوبی در اینجا شده.
    سعی کنید بازه عملکردی خود را باز هم بازتر نمایید (حداقل 2مورد به رنک های بین 60-100 بیفزایید و یکی دو مورد هم بالای 100)

موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_iau نمایش پست ها
    سلام
    با عذر خواهی بابت تاخیر در جواب دادن

معدل لیسانس رزومه ذکر شده پایین هست و این معدل ایشون رو در فرایند اپلای برخی دانشگاهها دچار مشکل میکنه، این دانشگاهها دو دسته هستند: 1- دانشگاههایی که مینیمم اعلام میکنن 2- دانشگاههایی که مینیمم اعلام نمیکن. دسته اول که خوب تکلیف رو مشخص کردن و با توجه به معروفیت دانشگاه میشه فهمید با چه حدودی بالاتر از کف معدل اعلام شده میتوان شانس خوبی داشت. دسته دوم دانشگاههایی که مینیمم اعلام نکردن (دپارتمان با دپارتکان ممکنه فرق کنه در یک دانشگاه)، اما خوب باید عاقلانه رفتار کرد، مثلا MIT برخی دپارتمانها که من مطالعه کردم (تعمیم به کل نمیدم چون همه رو مطالعه نکردم) مینیمم اعلام نکردن، اما با توجه به هزینه بررسی 125 دلاری آیا عاقلانه هستش که با معدل لیسانس 13 و 14 اپلای کرد؟!!! معدل کارشناسی ارشد بسیار عالی و دانشگاهشون کاملا معتبر و شناخته شده است که مقداری ضعف رزومه رو در مقطع کارشناسی میپوشونه اما به نظر من باز هم نمیشه گفت رزومه مقطع کارشناسی رو جبران میکنه. نمره تافل ایشون 7 نمره بالاتر از مینیمم بهترین دانشگاهها دنیا هستش، با فرض نمره بالای 25 اسپیکینگ و سابقه TA (در درسی که نمره بالایی گرفته باشن خودشون، برای افزایش شانس) شانس خوبی برای فاند TA خواهند داشت. نمره GRE ایشون هم بسیار عالی هست و باز میتونه مقداری معدل لیسانس رو پوشش بده اما اکثر دانشگاههایی که دارای مینیمم معدل هستن بدون اغماض با این قانونشون برخورد میکنن، اما اصلا ضرری نداره که ایشون با توجه به نقاط قوت رزومشون، با ایمیل با افراد دپارتمان ارتباط برقرار کنن و توضیح بدن شرایط رو، تا شاید شاید با توجه به سایر آیتمها مقداری چشم پوشی بشه از رزومه مقطع لیسانس. رکورد پژوهشی ایشون خوب هستش و شانس بالایی رو برای فاند RA خواهند داشت.رتبه ممتاز کنکور هم یک آیتم خوب در رزومه ایشون هست و ذکرش مفید هست. به علت متوازن نبودن رزومه، ارایه نظر سخت هستش اما با جمیع شرایط تصور میکنم شانس خوبی جهت دریافت پذیرش از دانشگاههایی با رنک 50--100 داشته باشن. امیدوار و موفق باشید.
    من دو سال پیش دو دانشگاه که یکی رنک ده تا بیست بود و اون یکی 20 تا 30 پذیرش و فاند ra گرفتم ولی بنا به دلایلی نرفتم . حالا شما میگید رنک 50 تا 100 ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    من دو سال پیش دو دانشگاه که یکی رنک ده تا بیست بود و اون یکی 20 تا 30 پذیرش و فاند ra گرفتم ولی بنا به دلایلی نرفتم . حالا شما میگید رنک 50 تا 100 ؟
    باز هم سلام عرض میکنم!

متن رو به طور کامل مطالعه کنید تا دلیل نتیجه گیری آخر رو کامل درک کنید. عرض کردم معدل لیسانس شما پایین هست، مشخص هم هست که پایین هست (13.20 از دانشگاه ازاد خوب معدل خوبی نیست و همه دوستان در فروم میدونن و تاکید میکنن که معدل لیسانس خیلی مهمه برای فرایند پذیرش). در مورد ارشد که هیچ حرفی نیست. در مورد فاند TA هم اشاره کردم که در چه صورت شانس بالایی خواهند داشت، آیا شما خودت اگر استاد باشی حاضری به کسی که با نمره 13 و 14 درسی رو پاس کرده، فاند TA بدین؟!! در مورد نمره تافل و GRE که اشاره کردم عالی هستن. به خاطر این نمرات بالا و رکورد ایشون در ارشد اشاره کردم با دپارتمان ها ارتباط برقرار بشه تا شاید برای ایشون در برخی موارد اسثنا قایل بشن. فاند RA رو هم که به درستی اشاره شده بود که شانس بالایی خواهند داشت. خوب دانشگاه های تاپ رزومه های بسیار عالی از سراسر دنیا دریافت میکنند و به همین دلیل رزومه های به اصطلاح همه چیز تموم رو انتخاب میکنن. حالا ممکنه برخی اساتید به علت هماهنگی بیش از حد یک رزومه در زمینه پژوهشی (یکی بودن پیشینه پژوهشی دانشجو با پژوهش اینده خودشون) استثنا قایل بشن و اون دانشجو رو انتخاب کنن و برخی از دپارتمان ها به خاطر برخی آیتم ها در سایر آیتم ها امتیازاتی به افراد بدن، اما تعمیم به کل نمیشه داد این موضوع رو. در آخر هم اشاره شد شانس خوبی برای 50 تا 100 دارید، این به این معنی نیست که برای زیر 50 شانسی نیست، اما قطعا شانس کمی هست و با توجه به هزینه بررسی ها نباید گزینه های زیادی از اون موارد انتخاب کرد اما خوب همیشه با توجه امکانی که برای هزینه بررسی دارین باید 20% انتخاب ها خیلی خوشبینانه و 20% هم انتخاب خوشبینانه داشت. در پایان خواهش میکنم دانشگاههایی که در اون ها پذیرفته شدید رو برای من در پیام خصوصی ارسال کنید تا بنده هم اطلاعاتم بیشتر بشه. براتون بهترین ها رو آرزو دارم و اگر در بهترین دانشگاه ها قبول بشید حقیقتا بسیار خوشحال خواهم شد و آرزو میکنم این طور بشه و باعث افتخار همه ایرانیان خواهد بود. امیدوار و موفق باشید.
    ویرایش توسط mahdi_iau : May 1st, 2015 در ساعت 01:12 PM

باز هم سلام عرض میکنم!

متن رو به طور کامل مطالعه کنید تا دلیل نتیجه گیری آخر رو کامل درک کنید. عرض کردم معدل لیسانس شما پایین هست، مشخص هم هست که پایین هست (13.20 از دانشگاه ازاد خوب معدل خوبی نیست و همه دوستان در فروم میدونن و تاکید میکنن که معدل لیسانس خیلی مهمه برای فرایند پذیرش). در مورد ارشد که هیچ حرفی نیست. در مورد فاند TA هم اشاره کردم که در چه صورت شانس بالایی خواهند داشت، آیا شما خودت اگر استاد باشی حاضری به کسی که با نمره 13 و 14 درسی رو پاس کرده، فاند TA بدین؟!! در مورد نمره تافل و GRE که اشاره کردم عالی هستن. به خاطر این نمرات بالا و رکورد ایشون در ارشد اشاره کردم با دپارتمان ها ارتباط برقرار بشه تا شاید برای ایشون در برخی موارد اسثنا قایل بشن. فاند RA رو هم که به درستی اشاره شده بود که شانس بالایی خواهند داشت. خوب دانشگاه های تاپ رزومه های بسیار عالی از سراسر دنیا دریافت میکنند و به همین دلیل رزومه های به اصطلاح همه چیز تموم رو انتخاب میکنن. حالا ممکنه برخی اساتید به علت هماهنگی بیش از حد یک رزومه در زمینه پژوهشی (یکی بودن پیشینه پژوهشی دانشجو با پژوهش اینده خودشون) استثنا قایل بشن و اون دانشجو رو انتخاب کنن و برخی از دپارتمان ها به خاطر برخی آیتم ها در سایر آیتم ها امتیازاتی به افراد بدن، اما تعمیم به کل نمیشه داد این موضوع رو. در آخر هم اشاره شد شانس خوبی برای 50 تا 100 دارید، این به این معنی نیست که برای زیر 50 شانسی نیست، اما قطعا شانس کمی هست و با توجه به هزینه بررسی ها نباید گزینه های زیادی از اون موارد انتخاب کرد اما خوب همیشه با توجه امکانی که برای هزینه بررسی دارین باید 20% انتخاب ها خیلی خوشبینانه و 20% هم انتخاب خوشبینانه داشت. در پایان خواهش میکنم دانشگاههایی که در اون ها پذیرفته شدید رو برای من در پیام خصوصی ارسال کنید تا بنده هم اطلاعاتم بیشتر بشه. براتون بهترین ها رو آرزو دارم و اگر در بهترین دانشگاه ها قبول بشید حقیقتا بسیار خوشحال خواهم شد و آرزو میکنم این طور بشه و باعث افتخار همه ایرانیان خواهد بود. امیدوار و موفق باشید.
    شما احتمالن رنک 50 تا 100 دنیا رو میگید . من دو دانشگاه مریلند و میشیگان فول فاند گرفتم . تافلم هم 98 بود . دو مقاله ای هم که داشتم اعتبارشون از اینها خیلی پایین تر بود. از دو دانشگاه رایس و جورجیا تک هم پذیرش با حذف شهریه گرفته بودم . برای این چهار تا اقدام کرده بودم .

Junior Member

باز هم سلام عرض میکنم!

به نظر می رسه صحبت های حضرتعالی درباره رزومه ایشون کمی با واقعیت فاصله دارد! حتی اگر بنا رو بگذاریم روی راهنمایی دوستانی که اینجا دارند مشاوره میدند و به نظر هم بعضی اوقات خیلی دست بالا هم مشاوره میدند باز هم ایشون خیلی بهتر از رنک 50 تا 100شانس بالای قبولی داره( یا به عبارت دیگه ایشون قطعا شانس خوبی برای دانشگاه هایی به مراتب پایین تر از او رنک 50 تا 100 که فرمودید دارند!)

Junior Member shadmehr_1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Sharif

سلام دوستان ممنون میشم نظرتون رو در مورد شانسم بدونم
    ۱- دانشگاه صنعتی شاهرود-برق کنترل-15.30
    ۲- دانشگاه صنعتی شریف-برق کنترل-17.72
    ۳- 102(R=30, L=23, S=24, W=25)
    ۴- GRE ندادم هنوز
    ۵- 1کنفرانس معتبر چاپ شده- و یک ژورنال IEEE
    ۶- سابقه کار ندارم ولی سابقه تدریس یک نرم افزار و دستیار آموزشی برای 2 درس رو دارم
    ۷- ترجیحا زیر 50 بر طبق US news
    ۸- کنترل غیر خطی و کنترل ربات
    ۹- پاییز 2016
    ۱۰-شاگرد سوم دوره ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط alire1990 نمایش پست ها
    به نظر می رسه صحبت های حضرتعالی درباره رزومه ایشون کمی با واقعیت فاصله دارد! حتی اگر بنا رو بگذاریم روی راهنمایی دوستانی که اینجا دارند مشاوره میدند و به نظر هم بعضی اوقات خیلی دست بالا هم مشاوره میدند باز هم ایشون خیلی بهتر از رنک 50 تا 100شانس بالای قبولی داره( یا به عبارت دیگه ایشون قطعا شانس خوبی برای دانشگاه هایی به مراتب پایین تر از او رنک 50 تا 100 که فرمودید دارند!)
    من کاملا با mahdi_iau در مورد نظری که دادن موافق هستم. برای خود من هم هنــــــوزم که هنوزه سواله که دوستمون maurice چطوری تونستن با معدل پایین کارشناسی از Maryland پذیرش Full fund بگیرن (آیا منظورتون College Park هست؟). به هر حال من میتونم اسم این رو یک استثنا بذارم چون شما اولین موردی هستین که من دارم می بینم با معدل پایین کارشناسی تونستین از دانشگاهی مثل Maryland پذیرش بگیرین. نکاتی که دوستمون mahdi_iau اشاره میکنن کاملا بر طبق تجربیات هست و من هم نظرم با نظر ایشون یکی هست. موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasalt نمایش پست ها
    من کاملا با mahdi_iau در مورد نظری که دادن موافق هستم. برای خود من هم هنــــــوزم که هنوزه سواله که دوستمون maurice چطوری تونستن با معدل پایین کارشناسی از Maryland پذیرش Full fund بگیرن (آیا منظورتون College Park هست؟). به هر حال من میتونم اسم این رو یک استثنا بذارم چون شما اولین موردی هستین که من دارم می بینم با معدل پایین کارشناسی تونستین از دانشگاهی مثل Maryland پذیرش بگیرین. نکاتی که دوستمون mahdi_iau اشاره میکنن کاملا بر طبق تجربیات هست و من هم نظرم با نظر ایشون یکی هست. موفق باشین
    مقالات در زمینه کاری استاد . استاد مربوط گفت من چند جورنال معروف رو که داوری قوی دارند رو قبول دارم . که یک الزویر اون موقع داشتم . انجام یک پروجه برای استاد که باعث شد متقاعد بشه . مریلند کالج پارک دانشگاه قوی ای است ولی نه در حد ده یا بیست تای اول (حداقل در رشته خودم که مطمعنم ) .در ضمن دانشگاه میشیگان هم که اکسپت شدم خیلی خیلی معتبر تر از مریلنده.
    ویرایش توسط maurice : May 1st, 2015 در ساعت 04:51 PM دلیل: اختیاری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)