صفحه 259 از 307 نخستنخست ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,581 تا 2,590 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    با سلام بنده یکبار 2012 از دانشگاه استیونز در نیوجرسی امریکا پذیرش گرفتم که ابتدایا قرار بود فول فاند باشه بعدش که زدن زیرش و 47هزار تا برای سال اول خاستن منم قبول نکردمو قضیه ول شد. اون سال متاسفانه شرایط خیلی سخت شده بود و خیلی از بچه های خوب نتونستن پذیرش درست حسابی بگیرن ... میبینم الان شرایط کمی متفاوت شده بنظرتون رزومه زیر الان شانسی داره برای پذیرش فول فاند:

1- کاردانی چمران + نرم افزار + 15.71
    2- کارشناسی بیرجند + نرم افزار + 15.20
    3- ارشد آزاد واحد علوم تحقیقات + نرم افزار + 16.43
    4- دکتری شهرستان (دولتی و روزانه) + IT + سال اول
    5- تافل کاغذی 577 + رایتینگ 3
    6- GRE 299 + راتینگ 3
    7- 3مقاله ISI با IF حدود 0.5 اشپرینگر و تایلر
    8- بیش از 30 مقاله ژورنال اسکوپوس و کنفرانس ملی و بین المللی و 2 ارائه شفاهی انگلیسی خارج کشور
    9- 12 سال تدریس در دانشگاه آزاد و پیام نور و 7سال هیات علمی آزاد
    10- سایر موارد هم از جمله پژوهشگر برتر چند سال و استاد نمونه و ...
    11- دانشگاه مورد نظر فقط آمریکا رنک زیر 100 هر ایالتی و در رشته نرم افزار

پایان نامه اینجانب در زمینه پردازش تصویر کاراکترهای فارسی هست و بزرگترین مشکل هم اینه که به زمینه کاری هیچ استادی در امریکا نمیخوره. هرچی زدم تو سرم که بابا من اکثر تکنیکهای پردازش تصویر رو بلدم قبول نمیکردن و به قول معروف عقلشون به چششون بود!!! نقطه ضعفهای بعدی هم نمره متوسط GRE و ارشد آزاد میدونم. کلاً از 300 ایمیلی که خیلی حرفه ای زدم (زمینه کاری و مقالات و پروژه های اساتید رو کامل مطالعه و منعکس میکردم) حدود 30نفر فقط جواب دادن که در نهایت 4نفر نظر مساعد دادن که 3نفرشون بعد اپلای زدن زیر حرفشون 1نفرشون که گفت 3سال فاند + 47هزار سال اول خودت باید بدی که من قبول نکردم. (کلا 20جا اپلای کردم که از نظر مالی خیلی بهم ضربه زد و پیشنهادمم به دوستان اینه که خیلی حسابشده و دقیق برن جلو وگرنه پول و وقتشون میره هیچ نیتجه ای هم نمیگیرن).

بنظرتون برای سال بعد امیدی هست یا همون بچسبم به دکتری داخلی ؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز پاشنه آشیل رزومه ی شما نمره ی جی ار ای هست. من مطمئنم که شما با یه نمره ی 315-320 میتونید فول فاند پذیرش بگیرید. الان اوضاع بهتر از 2-3 سال پیش نیست که صد برابر بدتر شده. الان من توی همه ی دپارتمانها می بینم که پولی وجود نداره. شما هر چقدر هم رزومه تون خوب باشه ولی زبانتون حداقل 60 درصد رزومه تون هست پس اشتباه نکنید. دانشگاه آزادی بودن شما هم مشکلی نداره. البته من خانمی رو اینجا میشناسم که 3 سال پیش تونست با 12 مقاله ای که داشت و ایمپکت هرکدوم 2.5 بود (بالاترین ایمپکت توی رشته ی ما) از اینجا پذیرش بگیره بدون جی آر ای و تافل ولی الان استادش واقعا از اینکه ایشان رو گرفته پشیمونه چون توی این 3 سال یک مقاله هم نتونسته بده چون زبانش ضعیفه و مقاله های قبلی هم کار خودش نبوده.
    تشکر از پاسخگویی شما دوست گرامی ... مساله اینجاست که در هر 20 دانشگاهی که بنده اپلای کردم نمره GRE و تافل بیش از مینیمم اون دانشگاه بوده و اون 4 استادی که قبل اپلای به من اوکی داده بودند هیچکدام همچین ایرادی نگرفتند. همچنین تمام مقالات و پژوهشهای بنده تکنفره و بنام خودم بوده (بجر 1مورد مستخرج از پایان نامه) و هیچکدام هم پولی یا بلک لیست نیست ... و من فکر میکنم همون بحث عدم تطابق کار پایان نامه با زمینه کاری اساتید اهم این مشکل را بوجود آورد.

خوشحال میشم نظر شما اساتید رو بشنوم ؟؟؟

پ. ن.: یک مشکل بزرگ که با اساتید امریکا وجود داره اینه که اونجا هم بنظر من پارتی بازی زیاده ... البته از نوع خودش!!! علیرغم اینکه ما فکر میکنیم نوع دوستی و انسانیت زیاده اما عملاً یک استاد حاضر نیست جواب دانشجویی که ساعتها وقت گذاشته پروفایل خونده، رزومه خونده طرحهای استاد رو خونده و نامه زده حداقل جواب نامش رو بده که مثلا من امسال دانشجوی دکتری نمیگیرم یا اگه بگیرم تو رو نمیگیرم. بدتر از اساتید داخلی، دروغ و دقل هم زیاد دارن اینا ... به من میگه نمیگیرم اما تو سایت میری میبینی همون سال گرفته ... میگی توضیح بده نمیده.
    ویرایش توسط hamidreza_ : August 15th, 2016 در ساعت 09:38 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA-University of Tehran

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad_Sh نمایش پست ها
    با سپاس از شما بابت راهنماییتون
    منظورم از رنک متوسط به بالا همونطور که عرض کردم دانشگاه معتبر با رنک خوب هستش. به نظرتون توی چه حدود رنکی میتونم امیدوار باشم؟
    و اینکه به نظر شما با توجه به معدل لیسانس بنده، نیازی به ترمیم اون نیست؟ منظورم گرفتن لیسانس دیگه با معدل بهتر. واسه پذیرش گرفتن از دانشگاه معتبر بنده حاضرم حتی دوباره لیسانس هم بگیرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز من منظورتون از رنک متوسط به بالا رو متوجه نمیشم ولی با این رزومه شما می تونید پذیرش بگیرید از دانشگاه خوب ولی بحث اینه که فاند خیلی خیلی کمه توی این رشته ها و بشدت رقابتی. من اگر جای شما باشم تعداد اپلای هام رو میبرم بالا (10-15 جا) و توکل بخدا می کنم. به نظر من شانس خوبی دارین و دهه ی سوم و این چیزها فقط مربوط به ایرانه. شما اگه دهه ی پنجم زندگی تون هم باشید مشکلی نخواهید داشت.
    لیسانس : مترجمی زبان انگلیسی پیام نور - 14/9
    فوق لیسانس : مدیریت اجرایی - دانشگاه تهران - معدل 3.3 بعد از تبدیل
    آیلتس 8
    جی آر ای : 320 - رایتینگ 3
    مقاله : مستخرج از پایان نامه
    واسه مقطع دکترا در رشته مدیریت
    مورد مهم برام رنک دانشگاه و فول فاند بودن هستش.
    میشه تقریبی و نه قطعی ، نظری در مورد معدل لیسانس و حدود رنک دانشگاه پذیرنده داد؟ با توجه به تجربیاتتون
    سپاس

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی شیمی - دانشگاه سراسری شهرستان - معدل کل 15.85 معدل دو سال آخر : 16.6

رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها

یکسال پیش : 109 ( S: 26 - W:26 - L: 28 R:29) احتمالا یکبار دیگه هم باید شرکت بکنم و نمرم هم در همین حد باید باشه.

نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

325 ( Q: 165 V :156 AW:4)

تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ندارم

تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ندارم
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

مستر - رشته مهندسی شیمی و یا گرایش های مربوط : مهندسی بیوتکنولوژی -مهندسی محیط زیست و ...

کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

کانادا-آمریکا

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

فول فاند

توضیح اینکه : دوستان چون من چند واحدم مونده برای ترم 9 امسال اقدام نمیکنم ولی میخوام بدونم شانسم برای فول فاند مستر در این کشور

چقدر هست و به چه رنکی باید فکر بکنم؟ اگر دوستان اطلاعاتی داشته باشن در زمینه این رشته ممنون میشم دانشگاه هایی

که میتونم شانس داشته باشم رو هم پیشنهاد بفرمایید

تشکر میکنم

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

تشکر از پاسخگویی شما دوست گرامی ... مساله اینجاست که در هر 20 دانشگاهی که بنده اپلای کردم نمره GRE و تافل بیش از مینیمم اون دانشگاه بوده و اون 4 استادی که قبل اپلای به من اوکی داده بودند هیچکدام همچین ایرادی نگرفتند. همچنین تمام مقالات و پژوهشهای بنده تکنفره و بنام خودم بوده (بجر 1مورد مستخرج از پایان نامه) و هیچکدام هم پولی یا بلک لیست نیست ... و من فکر میکنم همون بحث عدم تطابق کار پایان نامه با زمینه کاری اساتید اهم این مشکل را بوجود آورد.

پ. ن.: یک مشکل بزرگ که با اساتید امریکا وجود داره اینه که اونجا هم بنظر من پارتی بازی زیاده ... البته از نوع خودش!!! علیرغم اینکه ما فکر میکنیم نوع دوستی و انسانیت زیاده اما عملاً یک استاد حاضر نیست جواب دانشجویی که ساعتها وقت گذاشته پروفایل خونده، رزومه خونده طرحهای استاد رو خونده و نامه زده حداقل جواب نامش رو بده که مثلا من امسال دانشجوی دکتری نمیگیرم یا اگه بگیرم تو رو نمیگیرم. بدتر از اساتید داخلی، دروغ و دقل هم زیاد دارن اینا ... به من میگه نمیگیرم اما تو سایت میری میبینی همون سال گرفته ... میگی توضیح بده نمیده.
    شما دارید در مورد "حداقل" نمره دانشگاه صحبت می کنید. بحث پذیرش و فاند بحث "رقابته". حداقل نمره قبولی تو کارشناسی 10. آیا شما با گرفتن نمره 12 مثلا می تونید استاد رو به این نتیجه برسونید که شما رو بگیره؟ (نمره ها مثال بود)

منطبق بودن تحقیق شما با چیزی که استاد تو ذهنش داره هم خیلی مهمه. بعضی وقتا استادا حاضرن یه وقت مصاحبه بگذارن و یعد دانشجو رو بردارن که اگه اینطور بشه می تونید استاد رو قانع کنید که پردازش تصویر رو بلد هستید. اما در حال حاضر همونطور که خودتون گفتید این عنوان کاراکترهای فارسی کار را سخت کرده.

در مورد خوندن ایمیل و جواب دادن هم در نظر داشته باشید که استادابه طور متوسط روزی 20 تا ایمیل می گیرن از دانشجوها. خیلی ها اصلا نخونده همه رو پاک می کنن. بعضی وقتا شانسی اگه وقت و حوصله داشته باشن یکی رو باز می کنن و ... (برای خود من پیش امد که استاد دفعه اول جواب نداده بود و بعدا که جواب داد بهش گفتم قبلا ایمیل زدم گفت حتما ایمیلت رو پاک کردم و این یکی به کار سبک من خورد شانسی باز کردم)
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

الان من یه حرفی میگم به من خرده میگیرید. شما وقتی پذیرش گرفتی رفتی ایالات متحده بیا اینجا فروم کمک کن دیگران رو حداقل روزی یه بار سر بزن به سوالا جواب بده. اگر این کار رو کردی استادهای امریکایی هم به شما جواب میدند.
    شما فکر میکنید استاد بشید خودتون بهتر از اون استاد به همه جواب خواهید داد؟!! هیچ میدونید حداقل روزانه چقدر ایمیل و حتی فکس و نامه میگیرند اونم تازه من بحث ایمیلهای application رو میگم. سایر نامه ها و ایمیلها بماند.
    اتفاقا این مساله خیلی خوبه براتون چون قبل اومدن اینجا انتظاراتتون رو میارید پایین هر چند هنوز هم که هنوزه بر این اعتقادم در حالت کلی حالا بحث امریکا رو میکنم کار کردن با استاد امریکایی به خیلی از دلایل بر سایرین ارجحه!

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anapplicant نمایش پست ها
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی شیمی - دانشگاه سراسری شهرستان - معدل کل 15.85 معدل دو سال آخر : 16.6

رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها

یکسال پیش : 109 ( S: 26 - W:26 - L: 28 R:29) احتمالا یکبار دیگه هم باید شرکت بکنم و نمرم هم در همین حد باید باشه.

نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

325 ( Q: 165 V :156 AW:4)

تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ندارم

تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ندارم
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

مستر - رشته مهندسی شیمی و یا گرایش های مربوط : مهندسی بیوتکنولوژی -مهندسی محیط زیست و ...

کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

کانادا-آمریکا

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

فول فاند

توضیح اینکه : دوستان چون من چند واحدم مونده برای ترم 9 امسال اقدام نمیکنم ولی میخوام بدونم شانسم برای فول فاند مستر در این کشور

چقدر هست و به چه رنکی باید فکر بکنم؟ اگر دوستان اطلاعاتی داشته باشن در زمینه این رشته ممنون میشم دانشگاه هایی

که میتونم شانس داشته باشم رو هم پیشنهاد بفرمایید

تشکر میکنم
    شمارزومه تون عالیه و من جای شما باشم از تاپ 10 شروع می کنم تا 150 و حدود 10-15 جا اپلای می کنم. همه ی تخم مزغهاتون رو توی یک سبد نچینید.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

ApplyAbroad Guru

ببینید دوست عزیز استاد وقت و وظیفه اش و حقوقی که میگیره برای کار دانشگاهه نه جواب دادن به هزاران متقاضی که از همه جای دنیا ایمیل میزنند. استادی هم که وقت بگذاره اینکار رو بکنه یا داره دنبال دانشجو میگیره یا وقت اضافی داره. ساعتها وقتی هم که شما گذاشته اید برای اپلیکیشن خودتون بوده نه کار استاد؛ منتش را چرا سر استاد میگذارید؟ استاد وظیفه ای نداره توضیح بده چرا یکی را گرفته و یکی را نگرفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoosh1368 نمایش پست ها

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل :دانشگاه غیرانتفاعی خاوران از مشهد- رشته مهندسی شهرسازی با معدل دقیق 15/14.

۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها): آیلتس هنوز امتحان ندادم و 16 ابان امتحان دارم و به امید خدا 6/5 میشم
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing: هنوز امتحان ندادم و بعد از ایلتس میرم سراغ این
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). 2 تا مقاله داخلی دارم که الان هم دارم روی یک مقاله جدید کار می کنم
    ۶- سابقه کار مرتبط: 2 سال در یک شرکت مهندسی معماری کار می کردم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد): دانشگاه خاصی مد نظرم نیست ولی یکی از دوستام از دانشگاakron پذیرش گرفته که گفته منم احتمالا بتونم بگیرم
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه:ترجیحا شهرسازی - معماری - معماری داخلی
    ۹- نیم‌سال مورد نظر:پاییز 1396
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه): من 3 سال پیش ایده پرداز برتر شهر مشهد شدم وا مسال هم در بخش طراحی المان عید برای شهر مشهد مدال طلا گرفتم. همچنین به تازگی عضو انجمن حامی نخبگان تهران شدم.
    نیاز به فاند دارم حداقل ماهی 1000دلار ولی حتما فاند میخوام .ممنونم

میشه به منم کمک کنید؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoosh1368 نمایش پست ها
    میشه به منم کمک کنید؟
    خیلی ممنون
    بدون نمرات زبان نمیشه نظر داد.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA-University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad_Sh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    لیسانس : مترجمی زبان انگلیسی پیام نور - 14/9
    فوق لیسانس : مدیریت اجرایی - دانشگاه تهران - معدل 3.3 بعد از تبدیل
    آیلتس 8
    جی آر ای : 320 - رایتینگ 3
    مقاله : مستخرج از پایان نامه
    واسه مقطع دکترا در رشته مدیریت
    مورد مهم برام رنک دانشگاه و فول فاند بودن هستش.
    میخواستم بدونم با این شرایط آیا احتمالش هست که بنده بتونم از دانشگاه معتبری پذیرش بگیرم؟ منظورم نه خیلی تاپ و نه خیلی پایین. متوسط به بالا
    اگه نه ، ارزش داره واسه پذیرش گرفتن از تاپ رنک ها یه لیسانس مرتبط بگیرم مجددا تا بتونم با معدل بالاتری درخواست بدم؟ با توجه به اینکه در دهه سوم زندگیم هستم.
    فقط لطفا دوستانی که به کیس های مختلفی برخورد کردن و تجربه بررسی و دیدن اونا رو دارن جواب بنده رو بدن چون میخوام نظر اون دوستان رو بدونم و بعد با بررسی جوانب امر یه تصمیم درست بگیرم.
    با سپاس از شما
    با سلام
    دوست عزیزی که لطف کردید و بنده رو راهنمایی کردید، نفرمودید که تقریبی حوالی چه رنکی میتونم امیدوارم باشم با توجه به سابقه تحصیلی بنده و همچنین معدل لیسانس نه چندان جالب. البته این رو هم میدونم که بسته به شرایط موجود و تعداد و توان شرکت کننده ها همه چی ممکنه متفاوت باشه. اما میخوام حدس تقریبی شما رو بدونم.
    و اینکه منظورم از متوسط به بالا یه دانشگاه با اعتبار خوب هست.
    با سپاس از شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)