صفحه 3 از 307 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط parniangh نمایش پست ها
    دوستان من میخوام برای لیسانس تازه اقدام کنم و اگر بشه اسکالرشیپ بگیرم میشه منم راهنمایی کنید؟
    1. -
    2.-
    3.تافل100
    4. دارم برای آیلتس میخونم به نظرم میتونم 6 به بالا بگیرم شماروی 6 حساب کنید
    5. 2 تا مقاله داخلی که در جشنواره خوارزمی و ... مقام دارم و الانم درحال کار کردن رو یه مقاله دیگه هم هستم که تا چندماه دیگه اگر خدا بخواد تمومه
    6. یک سال سابقه تدریس زبان انگلیسی
    7. مهم نیست فقط برای لیسانس اسکالرشیپ بدن.اگه میشه در این زمینه راهنماییم کنید
    8. شیمی یا پلیمر یا مهندسی شیمی
    9. 2016
    10.هیچی دیگه فقط اسکالرشیپ و فاند از این قبیل چیزا برام مهمه.
    پیشایپیش از راهنماییتون ممنونم.
    سلام دوست عزیز،
    اولا نگفتید معدل شما چند هست ولی با احتساب معدل بالای 18-19 عرض میکنم:
    نکته ای که هست اینه که برای مقطع لیسانس در بسیاری از جاها فاندی به اون صورت نیست و اگر هم بتونید scholarship بگیرید تمام هزینه شما رو پوشش نخواهد داد و بخشی رو باید بابا تقبل کنند .
    علت این هم این است که اصلا برای دوره لیسانس TA نخواهند داد و برای RA هم هنوز خیلی زوده و scholarship and fellowship هم در مقایسه با مقاطع بالا چندان روش حساب نکنید.
    برای مقطع لیسانس اون چیزایی که کاملا مهمه معدل مقطع قبلیتون هست و نمره زبان که نمره 6 IELTS کم هست شما روی 7 به بالا و معدل 19 به بالا حساب بکنید تا بتونید اسکالرشیپ بگیرید.
    برای فردی که تافل 100 داره IELTS 6 یه جورایی خیلی کم هست. و برای امریکا و کانادا نیازی به دادن امتحان فوق نیست و تافل کفایت میکنه.
    حتما در مورد نوشتن resume از بخش رزومه همین سایت استفاده کنید تا طوری تهیه شود که رزومتون اکادمیک دیده بشه.

موفق باشید.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

با سلام و خسته نباشید، اولاً آیا منظور از ترم بهار همون January هست؟ اگر جواب مثبته با این شرایط برای چه دانشگاههایی میشه برای این ترم اقدام کرد؟ ممنون
    ۱- دانشگاه آزاد + مهندسی شیمی + معدل (15.89)
    ۲- دانشگاه صنعتی اصفهان + مهندسی شمی + معدل (17.72)
    ۳- نمره زبان (تافل 93) (Reading:26/ Listening:24 /Writing:24 /Speaking:19)
    ۴- نمره (3:GRE (Verbal: 138 /Quantitative: 158 /Writing
    ۵- 2 کنفرانس داخلی و ثبت اختراع داخلی
    ۶- 3 سال سابقه کار مرتبط و معتبر و همچنین سابقه TA و تدریس در دانشگاه آزاد

۷- دانشگاه های مورد نظر ( فرقی نمیکنه)
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: طرحی فرایند، جداسازی، نانو
    ۹- January 2016
    ۱۰- تسلط به نرم افزارهای تخصصی مهندسی شیمی
    در ضمن قبلاً برای Fall 2014 از دانشگاه های زیر Reject شدم:
    Illinois at chicago, Rice University, Callifornia Irvine, Tennessee Knoxville

Junior Member navidr آواتار ها

۱- دانشگاه تهران + برق کنترل + 13.3
    ۲- دانشگاه تهران+ برق کنترل + 16.3
    ۳- تافل هنوز ندادم
    ۴-هنوز GRE داده نشده
    ۵- دو ژورنال چاپ شده در مجلات الزویر.یکی با ایمپکت فکتور خوب و دیگری بالا و هردو اسم اول ........ یک کنفرانس در معتبرترین کنفرانس برق کنترل European control conference اسم دوم....... یک کارگاه داخلی در سیستم ههای فازی و هوشمند ایران اسم اول
    ۶- تا حالا 3 ماه سابقه کار مرتبط و سابقه TA هم دارم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر :امریکا هر دانشگاهی منتها با فاند .صد البته چون کار پژوهشی قوی دارم دوست دارم رنک خوب باشه
    ۸- ترجیحا رشته مرتبط
    9- دارای یک گواهی احتمالی از استاد راهنمای ارشدم که من به عنوان RA ایشون فعالیت می کردم
    10- سربازی معاف هستم

من یک بار به یک استادی در دانشگاه اکسفورد میل زدم در کمال تعجب گفت شما رزومت خیلی خووب و مرتبط هست .فاند هم می خوای؟ اگه بخوای داریم !! البته همینجوری زدم قصد انگلیس ندارم.به همچنین در استرالیا خیلی خوب جواب دادند اما برای امریکا خبر ندارم .

Junior Member

سلام و عرض ادب
    امیدوارم حالتون خوب باشه

۱- کاردانی - نرم افزار - شهید چمران اهواز - 16.57
    ۲- کارشناسی - نرم افزار - دانشگاه زنجان - 15.18
    3- ارشد - هوش مصنوعی - چمران اهواز - 17.86
    ۳- تافل 100(در حال آمادگی هستم و مرداد امتحان میدم. تقریبی گفتم): L27-W25-S23-R26
    ۴- نمره جی ار ای (تقریبی) (150/165/3.5) 315
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). یک مجله آی اس آی ولی با ایمپکت پایین و اپن اکسس (اسم دوم)، یک کنفرانس بین المللی معتبر که مقالاتش رو IEEE تحت یک پراسیدینگ چاپ کرده (اسم اول)، یک کنفرانس بین المللی فارسی تهران (اسم اول)، یک کتاب حل تمرین فارسی برای یکی از دروس اصلی (اسم اول)
    ۶- دوسال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و دولتی، مجری یک طرح کاملا مرتبط (در حال اجرا)، سابقه کار در یک مرکز پژوهشی
    ۷- فرقی نداره ولی با فاند
    ۸- هوش مصنوعی، pattern recognition, machine learning
    ۹- پاییز 2016
    ۱۰-یه رتبه دو رقمی هم در کنکور کاردانی به کارشناسی داشتم که فک نمیکنم خیلی تاثیر پر رنگی داشته باشه.

تشکر فراوان از نظرات ارزنده شما دوستان عزیزم

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط navidr نمایش پست ها

۱- دانشگاه تهران + برق کنترل + 13.3
    ۲- دانشگاه تهران+ برق کنترل + 16.3
    ۳- تافل هنوز ندادم
    ۴-هنوز GRE داده نشده
    ۵- دو ژورنال چاپ شده در مجلات الزویر.یکی با ایمپکت فکتور خوب و دیگری بالا و هردو اسم اول ........ یک کنفرانس در معتبرترین کنفرانس برق کنترل European control conference اسم دوم....... یک کارگاه داخلی در سیستم ههای فازی و هوشمند ایران اسم اول
    ۶- تا حالا 3 ماه سابقه کار مرتبط و سابقه TA هم دارم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر :امریکا هر دانشگاهی منتها با فاند .صد البته چون کار پژوهشی قوی دارم دوست دارم رنک خوب باشه
    ۸- ترجیحا رشته مرتبط
    9- دارای یک گواهی احتمالی از استاد راهنمای ارشدم که من به عنوان RA ایشون فعالیت می کردم
    10- سربازی معاف هستم

من یک بار به یک استادی در دانشگاه اکسفورد میل زدم در کمال تعجب گفت شما رزومت خیلی خووب و مرتبط هست .فاند هم می خوای؟ اگه بخوای داریم !! البته همینجوری زدم قصد انگلیس ندارم.به همچنین در استرالیا خیلی خوب جواب دادند اما برای امریکا خبر ندارم .
    سلام دوست عزیز،
    در مورد امریکا باید بگم بدون داشتن نمرات زبان شما اصلا نمیشه روی هیچ رنکی صحبت کرد با اینکه در استادها شاید
    بخاطر مقالاتتون جواب های خوبی بگیرید اما 100% میشه گفت هیچ استادی 100% اکی بهتون نمیده تا زمانی که نمرات زبان شما معلوم نباشه.
    در کل معدل لیسانس شما پایین هست و شما شانستون برای دانشگاه زیر 50 کمتر هست مگر با نمرات درخشان زبان و بویژه GRE. با یک نمره متوسط به رنک های بین 100-200 فکر بکنید.
    در مورد انگلستان و به ویژه اکسفورد باید بگم اصلا به گفته اون استاد اعتنایی نکنید. دانشگاههای اکسفورد و کمبریج به شدت تاپ محور بوده و به هیچ عنوانی نمیشه با معدل لیسانس 13.3 از اونها اکسپت شد.
    یکی از دوستان ایرانی که از کانادا فوق گرفته بود و وارد اکسفورد در رشته برق شده بود میگفت این دانشگاه در اون مقطعی که ایشون اونجا بودند به هیچ ایرانی مستقیم در رشته برق و کامپیوتر اکسپت نداده مگر از جاهای دیگر.
    نکته دوم اینکه در 99% موارد فاند دانشگاههای انگلستان در دست خود استاد نیست و از طرق دیگر مانند دانشگاه، دولت، موسسات و ... تامین می شود بنابراین تنها یک حالت باقیست آن هم اینکه کار شما خیلی خیلی استثنا باشد
    تا استاد بتواند موارد گفته شده را رد نموده و شما را دانشجوی خودش انتخاب نمایید (گرچه هیچ کاری برای ما ایرانی ها نشد نداره!).
    بنابراین در کل میشه گفت نام دانشگاه تهران به همراه مقالاتتان کمک کننده خواهد بود و اگر نمرات خوبی در زبان کسب نمایید امید به اخذ پذیرش در زیر 100 و حتی نزدیک 50 US News هم برای شما وجود دارد.

موفق باشید
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    امیدوارم حالتون خوب باشه

۱- کاردانی - نرم افزار - شهید چمران اهواز - 16.57
    ۲- کارشناسی - نرم افزار - دانشگاه زنجان - 15.18
    3- ارشد - هوش مصنوعی - چمران اهواز - 17.86
    ۳- تافل 100(در حال آمادگی هستم و مرداد امتحان میدم. تقریبی گفتم): L27-W25-S23-R26
    ۴- نمره جی ار ای (تقریبی) (150/165/3.5) 315
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). یک مجله آی اس آی ولی با ایمپکت پایین و اپن اکسس (اسم دوم)، یک کنفرانس بین المللی معتبر که مقالاتش رو IEEE تحت یک پراسیدینگ چاپ کرده (اسم اول)، یک کنفرانس بین المللی فارسی تهران (اسم اول)، یک کتاب حل تمرین فارسی برای یکی از دروس اصلی (اسم اول)
    ۶- دوسال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و دولتی، مجری یک طرح کاملا مرتبط (در حال اجرا)، سابقه کار در یک مرکز پژوهشی
    ۷- فرقی نداره ولی با فاند
    ۸- هوش مصنوعی، pattern recognition, machine learning
    ۹- پاییز 2016
    ۱۰-یه رتبه دو رقمی هم در کنکور کاردانی به کارشناسی داشتم که فک نمیکنم خیلی تاثیر پر رنگی داشته باشه.

تشکر فراوان از نظرات ارزنده شما دوستان عزیزم
    سلام دوست عزیز،
    معدل فوق شما خوب هست با اینکه معدلهای قبلیتون متوسط هستند.
    مقالات شما به غیر از مقالات فارسی که اصلا تاثیر چندانی نخواهند داشت متوسط محسوب میشه و باید به جای کمیت روی کیفیت مقالات بپردازید اگرچه از لحاظ پژوهشی شاید به مشکلی برنخورید.
    اما برای متقاعد کردن اساتید و ایجاد علاقه در اونها باید وقت بزارید و باهاشون ارتباط برقرار بکنید.
    سعی بکنید نمرات زبان گفته شده رو دریافت کنید خصوصا تعادل بین اسکیل های تافل رو فراموش نکنید. نمره بالای GRE هم به همه دوستان رشته های مهندسی توصیه میشه به ویژه رشته شما.
    با احتساب تمام موارد بالا اگر نمرات گفته شده خودتون رو کسب بکنید روی رتبه های نزدیک 100 با تلرانس 30 (70-130) حساب باز کنید.

موفق باشید.

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_rezazade نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید، اولاً آیا منظور از ترم بهار همون January هست؟ اگر جواب مثبته با این شرایط برای چه دانشگاههایی میشه برای این ترم اقدام کرد؟ ممنون
    ۱- دانشگاه آزاد + مهندسی شیمی + معدل (15.89)
    ۲- دانشگاه صنعتی اصفهان + مهندسی شمی + معدل (17.72)
    ۳- نمره زبان (تافل 93) (Reading:26/ Listening:24 /Writing:24 /Speaking:19)
    ۴- نمره (3:GRE (Verbal: 138 /Quantitative: 158 /Writing
    ۵- 2 کنفرانس داخلی و ثبت اختراع داخلی
    ۶- 3 سال سابقه کار مرتبط و معتبر و همچنین سابقه TA و تدریس در دانشگاه آزاد

۷- دانشگاه های مورد نظر ( فرقی نمیکنه)
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: طرحی فرایند، جداسازی، نانو
    ۹- January 2016
    ۱۰- تسلط به نرم افزارهای تخصصی مهندسی شیمی
    در ضمن قبلاً برای Fall 2014 از دانشگاه های زیر Reject شدم:
    Illinois at chicago, Rice University, Callifornia Irvine, Tennessee Knoxville
    سلام دوست عزیز،
    بله ترم بهار همون ترم ژانویه هست.
    معدل لیسانس شما زیاد خوب نیست با اینکه معدل فوق شما خوب هست. یه مشکل مهمی برای شما به وجود میاد که در بخش تافل خواهم گفت.
    نمره تافل شما با اینکه در نگاه اول قابل قبول به نظر میرسد ولی خوب نیست علت این هم نمره پایین بخش اسپیکینگ شما هم. این مشکل به همراه معدل متوسط لیسانس
    اونهم خصوصا لیسانس آزاد بودنتون امید TA بودن رو ازتون خواهد گرفت. این بدین معنا هست که شما باید تمام تلاش خود را باید انجام بدین که به سه نوع بعدی فاند برسید (RA, Scholarship, Fellowship).
    نمره GRE شما هم که 296 هست اصلا خوب نیست (هر دو بخش V , Q) و این هم مزید علت برای از دست دادن دو نوع فاند غیر از RA خواهد شد.
    پس تنها شانس شما با موارد بالا همون RA هست تا اینجا. اما:
    2تا کنفرانس داخلی و ثبت اختراع داخلی اصلا شرایط خوبی از لحاظ پژوهشی محسوب نمیشوند خصوصا برای رشته مهندسی شیمی که ملت کرور کرور ISI میدهند.
    و اینها همه دست به دست هم داده و شما رو از تمام دانشگاههای خوبی که لیست کرده اید ریجکت کرده اند.
    دوست عزیز شما دانشگاههایی که براشون اپلای کرده بودین به شدت دست بالا گرفته بودید و این نتیجش همون رجکت میتونسته باشه.
    رنک دانشگاههای شما بوده 68، 26، 50،84. شما لطفا به این پست هم یه نگاه بکن چون رشتش شیمی هست (البته نه مهندسی شیمی) کمک کننده خواهد بود.
    ایشون با رزومه کاملا درخشان به علت هایی که برای شما هم عرض کردم از دانشگاه رتبه حدود 50 از رشته خودشون
    ریجکت شده اند (گرچه ایشون تونستند از رتبه 20-30 اکی بشند ولی اکثرا انتخابهاشون نتیجش ریجکت بود) و
    با این حساب اپلای شما برای رتبه های پایین تر از 100 عملا نتیجش این میشده که شده.
    اما راه چاره:
    به نظر من حتما نمرات زبان رو تکرار بکنید با این هدف که نمره متعادل تافل و نمره بالای GRE کسب نمایید. به همراه اینها تا وقت دارین روی مقالات باکیفیت سرمایه گذاری نمایید.
    نکته آخر به نظر میرسه عدم موفقیت در ثبت مقاله در حوزه نانو شاید یک حکمت الهی بوده پس تا میتونید ازش استفاده کنید. شاید بپرسید یعنی چه؟؟
    دلیل:
    ثبت هر مقاله ی ISI در حوزه نانو نوعی خودکشی برای دریافت ویزا شاید به حساب بیاد (حتما قبل از چاپ هر مقاله ای برای اطلاع از صحت و سقم این موضوع به انجمن ویزای همین سایت یه سر بزنید).
    در کل تلاش شما مشخص کننده رنک دانشگاه های شما خواهد بود.

موفق باشید
    ویرایش توسط mech90 : April 20th, 2015 در ساعت 03:55 PM

Junior Member

با سلام
    1-دانشگاه آزاد اسلامی-مهندسی عمران-معدل لیسانس 17.69
    2-کارشناسی ارشد: سازه های دریایی-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-در حال تحصیل-معدل فعلی 16.14
    3-فعلا امتحان تافل و GRE ندادم
    4-هیچ مقاله ای ندارم
    5-سابقه کارها عمرانی و داشتن مهرت در استفاده از نرم افزارهای مربوطه
    6-کاندا یا آمریکا فرقی نداره مهم گرفتن بورسیه کامل است
    7-می خوام بدونم نمره زبانم باید چند باشه تا شانس رفتنم بیشتر بشه و با این رزومه چقدر شانس دارم.البته یکسری نرم افزار مرتبط با رشتم هم بلدم
    با تشکر

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط asl61 نمایش پست ها
    با سلام
    1-دانشگاه آزاد اسلامی-مهندسی عمران-معدل لیسانس 17.69
    2-کارشناسی ارشد: سازه های دریایی-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-در حال تحصیل-معدل فعلی 16.14
    4-هیچ مقاله ای ندارم
    5-سابقه کارها عمرانی و داشتن مهرت در استفاده از نرم افزارهای مربوطه
    6-کاندا یا آمریکا فرقی نداره مهم گرفتن بورسیه کامل است
    7-می خوام بدونم نمره زبانم باید چند باشه تا شانس رفتنم بیشتر بشه و با این رزومه چقدر شانس دارم.البته یکسری نرم افزار مرتبط با رشتم هم بلدم
    با تشکر
    سلام دوست عزیز،
    شما معدل لیسانستون خوبه سعی بکنید معدل ارشدتون رو هم حداقل به 17-18 برسونید.
    اگر تافل بالای 100 و GRE 320 به بالا بیارید، به شرط داشتن مقاله در خروجی ارشدتون میتونین به رنک های نزدیک 50 در US News فکر بکنید.

موفق باشید

با سلام
    1-دانشگاه آزاد اسلامی-مهندسی عمران-معدل لیسانس 15.69
    4-هیچ مقاله ای ندارم
    5-سابقه کارها عمرانی کاملا حرفه ای و داشتن مهارت در استفاده از نرم افزارهای مربوطه در حد حرفه ای
    6-کاندا یا آمریکا فرقی نداره بدون بورسیه هم باشه تواناییشو دارم .
    7- 88 فارغ التحصیل شدم . حدود 5 سال پیش .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)