صفحه 302 از 307 نخستنخست ... 202252292293294295296297298299300301302303304305306307 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,011 تا 3,020 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

دوستان آیا تو آمریکا برای دانشجو با معدل متوسط امکان گرفتن پذیرش با فاند تو رشته های مدیرتی هست؟
    معدل 15.26 و 2 تا ISI و پایان نامه 19.25.
    GRE پایین...
    اصلا میشه امریکا با این رزومه پذیرش گرفت؟ مستر مجدد یا دکترا؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان آیا تو آمریکا برای دانشجو با معدل متوسط امکان گرفتن پذیرش با فاند تو رشته های مدیرتی هست؟
    معدل 15.26 و 2 تا ISI و پایان نامه 19.25.
    GRE پایین...
    اصلا میشه امریکا با این رزومه پذیرش گرفت؟ مستر مجدد یا دکترا؟
    با معدل پایین تر از شما هم پذیرش گرفتن! ولی یه فرق اساسی با شما داشتن که نمره GRE/GMAT شون بوده. به نظرم تو کیس شما مستر مجدد گزینه بهتری باشه، چون مقاله دارید
    و بهتون شاید حتی فاند هم بدن! البته میتونه هرجایی باشه مثل فنلاند، نروژ، آلمان و ... یعنی صرفا رو امریکا که رویه مستر مجدد حساسن زیاد مانور ندید.

یه نکته ای رو هم بگم براتون شاید جالب باشه ،طبق یه خبر اخیر (که دیروز منتشر شده!) در سایت usnews مقصد بسیاری از دانشجویان آمریکایی، ایتالیا بوده، درواقع مقصد دومشون! بعد از UK! و مقصد شماه 5 چین بوده!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    با معدل پایین تر از شما هم پذیرش گرفتن! ولی یه فرق اساسی با شما داشتن که نمره GRE/GMAT شون بوده. به نظرم تو کیس شما مستر مجدد گزینه بهتری باشه، چون مقاله دارید
    و بهتون شاید حتی فاند هم بدن! البته میتونه هرجایی باشه مثل فنلاند، نروژ، آلمان و ... یعنی صرفا رو امریکا که رویه مستر مجدد حساسن زیاد مانور ندید.

یه نکته ای رو هم بگم براتون شاید جالب باشه ،طبق یه خبر اخیر (که دیروز منتشر شده!) در سایت usnews مقصد بسیاری از دانشجویان آمریکایی، ایتالیا بوده، درواقع مقصد دومشون! بعد از UK! و مقصد شماه 5 چین بوده!
    خوب من آلمان برای مستر مجدد و چین برای دکترا پذیرش گرفتم. بیشتر فکر این بودم که امریکا برای زندگی پس از تحصیل هم گزینه مناسبی می تونه باشه.
    و اینکه یادگیری یک زبان جدید...
    GRE 283

دانشگاه خاصی هست که بهم پیشنهاد بدین که برای دکترا یا مستر مجدد اپلای کنم و شانس داشته بشم؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    خوب من آلمان برای مستر مجدد و چین برای دکترا پذیرش گرفتم. بیشتر فکر این بودم که امریکا برای زندگی پس از تحصیل هم گزینه مناسبی می تونه باشه.
    و اینکه یادگیری یک زبان جدید...
    GRE 283

دانشگاه خاصی هست که بهم پیشنهاد بدین که برای دکترا یا مستر مجدد اپلای کنم و شانس داشته بشم؟
    خوب اگه پذیرش گرفتید چرا نمیرید؟ خیلی از اساتید دانشگاهعا از دقیقا نقطه مقابل جغرافیایی میان، مثلا از فنلاند به نیوزلند، از ژاپن به كانادا و...
    برای رفتن به امریكا لازم نیست فقط اونجا درس بخونید! هزارتا راه وجود داره، سخت ترینش و سهل الوصول ترینش همین اپلای دكتری برای شماست.

به نظرم شما برای مستر بای ریسرچ اپلای كن! امریكا البته نداره ولی استرالیا و اروپا و... دارن! با توجه به مقالات و معدل معمولی تون بنظرم مستر بای ریسرچ شانس با فاند دارید! به نظرم نمره GRE تون رو اصلا نیارید! یه رشته ی كوانتی مثل اقتصا سنجی، امار و... خوب میتونن باشن ولی در كل به نظرم با توجه به مقالاتتون برای جایی كه ریسرچ محوریت هستش، اونجا ابلای كنید.

با ارزوی بهروزی
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir university of technology

با سلام دوستان ممنون میشم اگه نظرتونو راجع به رزومه من بگین
    دانشگاه کارشناسی :دانشگاه آزاد تبریز

معدل کارشناسی : 16.18
    دانشگاه ارشد: امیرکبیر
    معدل: 15.21

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و ارشد: مهندسی پزشکی بیو الکتریک

تعداد مقالات : 2 مقاله سابمیت شده در ژورنال معتبر با ایمپکت فکتور بالای 1
    1 ثبت اختراع

نمره زبان انگلیسی: تافل 95 (L:27, R:26: S:20 R22)
    نمره GRE:321 (Q:168 V:153)
    بیشتر دانشگاه NORTH EASTERN و USC مد نظرم هست

دوستان اگر لطف کرده و نظرتونو راجع به این رزومه بیان کنین بینهایت ممنون می شم.
    مشکلی که وجود داره من تا حالا با استید مکاتبه نداشتم. در حالت کل ممنون می شم که اشاره کنین برای تاپ 100 امکان گرفتن پذیرش با این رزومه بدون مکاتبه با اساتید وجود دارد یا نه؟
    ویرایش توسط rtrt : December 7th, 2016 در ساعت 09:13 AM دلیل: ادغام

نقل قول نوشته اصلی توسط biomann نمایش پست ها
    در حالت کل ممنون می شم که اشاره کنین برای تاپ 100 امکان گرفتن پذیرش با این رزومه بدون مکاتبه با اساتید وجود دارد یا نه؟
    سلام
    دوست عزيز حتي با معدل هاي بالا هم پذيرش گرفتن بدون مكاتبه سخته.كه البته هر دانشگاهي سيستم پذيرش متفاوت داره.
    اما وقتي معدلها مثل براي شما زياد بالا نيست مكاتبه با اساتيد خيلي جلوه خوبي پيدا ميكنه چون ميتونيد ريسرچ و اختراعتون رو بيشتر بولد كنيد تا به چشمشون بياد

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط faridehbagherz نمایش پست ها
    سلام دوستان... واقعا از همگی ممنونم به خاطر کامنتهایی که روی رزومم گذاشتین.
    راستش من توی تحقیقاتم و ایمیل هام به این نتیجه رسیدم که توی دانشگاهای تاپ امریکا استاد هیچ کاره ست، و این ادمیژن افیسه که تصمیم گیرنده ست. برای همین دانشگاهای تاپ اصلا ایمیل جواب نمی دن. مثلا یکی از استانفورد به من گفت تنها راه اینه که به دانشگاه اپلای کنی و نباید به استادها ایمیل بزنی. یکی از UCLA هم گفت که رزومه ت خیلی خوبه و من خیلی خوشحال می شم استادت باشم، منتها باید به دانشگاه اپلای کنی و اونها تصمیم گیرنده هستند. اگه اون ها قبولت کردند، بعد من سوپروازت می کنم. تقریبا دانشگاهای امریکا همه همینجوری جواب دادن به من. به خاط همین خودم بدون استاد به کورنل و کلمبیا اپلای کردم.
    قبول دارم که برای دانشگاه‌های خوب نمرهام لبه مرزه. ولی همه نوشتن یه ترکیبی از نمرات و معدل و سوابق کاری برامون مهمه و خیلی ها نوشتن کسانی که در موسسه تحقیقاتی سابقه ی پژوهش دارن در اولویت انتخاب هستن. پس در کل اوضاعم اون قدرها داغون نیست که امسال نتونم پذیرش بگیرم. با یه استاد از مک گیل و یه استاد از البرتا اسکایپ کردم و هر دو خیلی علاقمند هستن. حتی من از اون استادی که توی مک گیل بود خوشم نیومد، و بیست روز بهش ایمیل نزدم. الان دوباره خودش پیگیر شده. استاد البرتا هم ایمیل زده اگه کتابی چیزی لازم داری بخرم برات بفرستم. یه استاد هم از بریستول گفته برام پروپوزال بنویس. در کل پذیرش امسالم فک کنم قطعیه اگه منطقی اقدام کنم. فقط سوالم این بود که ایا منطقیه بدون ارتباط با استاد به دانشگاهای امریکا هم اپلای کنم یا نه؟ چون همه ی دوستام بهم می گفتن باید به استاد ایمیل بزنی، و وقتی من دیدم اساتید امریکا اکثرا یا جواب نمی دن یا می گن باید به دانشگاه اپلای کنی (در مقابل اساتید اروپا و کانادا)، به حرف دوستان شک کردم و رفتم چک کردم ببینم این دوستانی که می گن باید با استاد ارتباط داشته باشی ، تا حالا کدومشون از دانشگاه تاپ پذیرش گرفته. و دیدم که اونایی که رفتن امریکا همه بین رنک های 300 تا 700 هستن. شاید واقعا فرمول اپلای به دانشگاهای بین 1 تا 100 توی امریکا ایمیل زدن نیست. کسیو می شناسید تا به حال با استادی توی کورنل و کلمبیا و .... اسکایپ کرده باشه یا با ایمیل به استاد از دانشگاهای تاپ پذیرش گرفته باشه؟
    اما در مورد رشته، تخصص من هم به دپارتمان public health می خوره و هم به دپارتمان computer schience و هم data science . اول تصمیمم این بود که برای public health اقدام کنم که خیلی مناسب علایقم هست. در حقیقت ما کار مدلسازی ریاضی مثل لجستیک و شبکه عصبی و .... بر روی داده های پزشکی انجام می دیم. اقدام برای public health همین طور که دوستمون گفتن توی امریکا نیاز به WES و SOPHAS داره که چون زمانبر و پرهزینه ست من بی خیالش شدم. ولی توی کانادا دو تا استادی که باهاشون ارتباط دارم یکی از دپارتمان information science و اون یکی از دپارتمان public health هست. در مورد بیوانفورماتیک هم من وقتی برای کورنل اقدام کردم، به استادش ایمیل زدم، گفتم فقط بگو بک گراندم مناسب هست یا نه. اونم گفت مناسبه. برای کلمبیا همینجوری رو هوا اقدام کردم بدون اینکه اصلا با استاد ارتباط داشته باشم. توی رشته ی بیوانفورماتیک یه سری تخصص داشت که من از بین تخصص های بیوانفورماتیک خود بیوانفورماتیک رو انتخاب کردم. امروز دانشگاه ایمیل زد گفت director مون (خودش داده کاوه) معتقده که شما بهتره تخصص clinical informatics رو انتخاب کنید. اگه موافقید تغییرش بدیم. منم گفتم اوکی. خلاصه انتخاب رشته برای خودمم داستانه... الان سه جا اقدام کردم هر کدوم یه رشته ی متفاوته...
    از توضیحاتی که دادید کاملا مشخصه که با چشم باز و اطلاعات کامل دارید اقدام می کنید که این خیلی خوبه. من شدیدا اعتقاد دارم که این رویکرد شما یکی از اصلی ترین عوامل موفقیته، به همین خاطر بهتون تبریک میگم
    در مورد تماس با اساتید، کاملا درست گفتید، منم در پست قبلیم اشاره داشتم که اگر بدون استاد میخواید اپلای کنید، قبلش چک کنید و ببینید اون دانشگاه آیا در زمینه ی شما استاد و Lab داره یا نه. این قدم اول هست. قدم دوم که من به شدت پیشنهاد می کنم اینه که با استاد تماس بگیرید و بپرسید "آیا در صورت پذیرش، ایشون مایل هستند شما رو به عنوان دانشجوشون بگیرند یا نه". اشتباهی که خیلی از دوستان انجام میدن اینه که از استاد در مورد شانس پذیرش میپرسن و یکی از اصلی ترین دلایلی که اساتید جواب نمیدند همینه که معمولا چندان قدرتی در پذیرش دانشجو ندارند. دلیلی که میگم با استاد تماس بگیرید اینه که شاید شما استادی رو پیدا کنید که زمینه اش هم خیلی به شما نزدیکه اما در اون سال نمیخواد دانشجو بگیره. شما اگه در این مورد به صورت چشم بسته اپلای کنید، فقط هزینه و زمانتون رو هدر دادید در صورتی که اگر از استاد میپرسیدید که دانشجو میخواد یا نه، احتمالا میگفت نه و شما تمرکزتون روی گزینه های دیگه میذاشتید.
    در مورد اون سه دانشگاهی که گفتید، جای تعجبی نداره که استقبال کردند. چون همونطور که در پست قبلی گفتم، به جز نمره ی GRE و اسپیکینگ تافل، بقیه ی بخش های رزومه تون خیلی خوب هست. از اونجایی که کانادا و انگلیس نمره ی GRE نمیخوان، شانستون برای اونجاها بالا میره.
    در مورد سوال آخرتون هم باید بگم که نه خیلی بعیده کسی صرفا با ایمیل به استاد قول پذیرش بگیره. چون حتی اگه استاد خودش عضو کمیته ی پذیرش باشه، باید بقیه ی اعضا رو هم قانع کنه. اما توجه داشته باشید که پروسه ی پذیرش بعضی دانشگاها به این شکله که اول کمیته اوکی اولیه میده، و بعد پرونده ی دانشجو ها رو برای اساتید میفرسته. اگر استادی پیدا بشه که بخواد با این دانشجو کار بکنه، پذیرش (و معمولا مستقیما فاند) بهش داده میشه ولی اگه استادی پیدا نشه، معمولا ریجکت میشه. اینجاست که ارتباط با اساتید اهمیت پیدا میکنه.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

دوستان من یه جای دیگه هم برای اظهار نظر دوستان درباره شرایطم پست گذاشتم ولی بعدا اینجارو دیدم که به شرایط من بیشتر میخوره امیدوارم تکراری نباشه و حذف نکنن.

کارشناسی:مهندسی صنایع /آزاد تهران جنوب / 16.70 (3.34 از 4)
    تافل R 27 L 26 S 18 W 20 (در کل 91)
    جی آر ای V139 / Q 161 /w 2
    بدون مقاله
    برای ارشد میخوام اقدام کنم رشته صنایع
    اول آمریکا
    فول فاند( چون شنیدم با توجه به اوضاع اخیر آمریکا گویا غیر از فول فاند خیلی بعیده که سفارت ویزا بده)واللا میتونم از پس یه ترم یا دوترم هزینه بربیام.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    1- کارشناسی: دانشگاه ازاد واحد مبارکه + مهندسی مکانیک + 16.54
    2- تافل: S 29 / L 29 / R 28 / W 27
    3- جی ار ای: Q 170 / V 166 / W 4
    4- مقاله: یه دونه کنفرانس بین المللی با ارائه شفاحی در خارج + یه ISI بدون ایمپکت فاکتور
    5- به گرایش های سیالات و انرزی علاقه دارم
    فول فاند برام مهمه و اگه بشه PHD Direct برکلی اگه هم نشه، برای ارشد هرچی دانشگاه بالا تر بهتر ولی فول فاند در اولویت اوله
    من قصدم اینه که استاد دانشگاه استنفورد یا یه دانشگاه هم رده اش بشم
    شاید ایده ال گرایی باشه ولی میشه!
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    1- کارشناسی: دانشگاه ازاد واحد مبارکه + مهندسی مکانیک + 16.54
    2- تافل: S 29 / L 29 / R 28 / W 27
    3- جی ار ای: Q 170 / V 166 / W 4
    4- مقاله: یه دونه کنفرانس بین المللی با ارائه شفاحی در خارج + یه ISI بدون ایمپکت فاکتور
    5- به گرایش های سیالات و انرزی علاقه دارم
    فول فاند برام مهمه و اگه بشه PHD Direct برکلی اگه هم نشه، برای ارشد هرچی دانشگاه بالا تر بهتر ولی فول فاند در اولویت اوله
    من قصدم اینه که استاد دانشگاه استنفورد یا یه دانشگاه هم رده اش بشم
    شاید ایده ال گرایی باشه ولی میشه!
    با تشکر
    دوست عزیز شاگرد اولای شریف و دانشگاه تهران هم اینقدر ایده آل گرایی به ذهنشون نمیرسه .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)