صفحه 50 از 307 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط sepandarmaz نمایش پست ها
    سلام . وقت بخیر
    1 .لیسانس دانشگاه آزاد -مهندسی برق - 13.46
    2.دانشگاه ازاد- مهندسی برق - 17
    3.تافل و آیلتس ندارم
    4.یک مقاله ISI
    5. 8سال سابقه تدریس
    6 .دانشگاه خاصی مد نظرم نیست چون شناخت و اطلاعی ندارم .
    7 . اما به شخصه به تحقیق پژوهش و یادگیری خیلی علاقه من هستم .
    ممنون میشم اگر نظرتون رو بدید .
    سلام دوست عزیز
    تنها موارد قابل اتکای رزومه شما، معدل ارشد و سابقه تدریستون هستن.
    لازمه دریافت پذیرش و فاند داشتن رزومه قوی هست.
    شما نیازمند پربار کردن هرچه بیشتر رزومتون هستید که در پست قبلی توضیحاتی دادم.
    البته شما به علت پایین بودن نمره لیسانس نیازمند نمره خوبی در آزمون GRE هستید.
    بعد از مشخص شدن نمرات آزمون های زبان می توان قضاوت دقیقتری درمورد شانس پذیرش و دانشگاه هایی که احتمال پذیرش دارید بحث کرد.
    موفق باشید
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط batimhr نمایش پست ها
    سلام .

1. لیسانس مهندسی شیمی - دانشگاه امیرکبیر - معدل 14.30
    2. فوق لیسانس مهندسی شیمی - دانشگاه شریف - معدل 18.03 (نفر اول رشته/گرایش - با گواهی رتبه اولی)
    3. آیلتس اواخر مردادماه میدم (اما 6.5 رو میارم)
    4. GRE ندادم. (بعید می دونم نمره بالایی در وربال بگیرم)
    5. یک مقاله ISI با IF = 5.5 و یک مقاله دیگر سابمیت شده به همین ژورنال - سه مقاله کنفرانس بین المللی (همگی انگلیسی ولی در ایران)
    6. ندارم.
    7. شرایط خاصی برای دانشگاه ندارم. صرفا فول فاند باشد.
    8. غشا - تصفیه آب - جداسازی گاز
    9. فرقی ندارد.
    10. ...
    سلام دوست عزیز
    بالا بودن معدل ارشد، متعدد بودن مقالات و شناخته شده بودن دانشگاه های محل تحصیلتون نقاط قوت رزومه شما هستن.
    درمورد سابقه پژوهشی مطلبی که باید مورد توجه قرار داد اینه که اون کیفیت مقالات هست که برای اساتید مهمه. تعداد مقالات شما هم خوبه، البته درمورد کیفیت مقالات خودتون بهتر می تونید قضاوت کنید.
    دوست عزیز با توجه به رزومه ای که شما تا اینجا ساخیتد، حیفه که با یه نمره زبان 6.5 اعتبار اون رو خدشه دار کنید. البته که نمره 6.5 آیلتس مینیمم اکثر دانشگاه ها رو میاره و نمره نسبتن مناسبی هست. اما برای اثبات تواناییتان و بالا بردن شانس واسه گرفتن فاند، نیازمند نمره بهتری هستید.
    درمورد آزمون GRE، از آنجایی که بعضن دانشگاه ها به مجموع نمرات اهمیت میدن باید تلاش کنید نمره هرچه بهتری در بخش Verbal بگیرید. مشخصه که با توجه به سابقه تحصیلیتون از بابت بخش Quantitative نگرانی نخواهید داشت.
    موفق باشید

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط metal_blackhat نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

1- شهید چمران اهواز + مهندسی مکانیک + 15.62
    2- صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی + مهندسی مکانیک تبدیل انرژی + 18.57 (رتبه اول)
    3- (IBT=104 (Reading=29 Listening=29 Speaking=22 Writing=24
    4- (GRE=314 (Verbal 150, Quantitative=164,Writing=3.5
    5- Elsevier, International Journal of Hydrogen Energy, IF=3.3, اسم اول
    Taylor &Francis, Journal of Dispersion Science and Technology, IF=0.8, اسم اول
    Elsevier,Energy Conversion and Management, IF=4.4, اسم چهارم
    علمی پژوهشی مدرس (اسم اول)
    2تا مقاله Under Review، اسم اول در IF=7.2 , 5.4
    2تا مقاله Under Review، اسم سوم در IF=3.3 , 1
    1 مقاله Under Review اسم سوم Springer
    2 مقاله کنفرانسی خارجی ASME (اسم اول و اسم دوم)
    1 مقاله کنفرانسی داخلی ISME
    6- پژوهشگر در پژوهشگاه نیرو
    7- دانشگاه های آمریکا با رنک زیر 50
    8- جریان های چندفازی و دوفازی، مایکرو فلوییدیکز، پیل سوختی، بایو فلویید
    9- فال 2016
    10- رتبه اول ارشد، پژوهشگر برتر مقطع ارشد (خواجه نصیر) ، پایان نامه برتر مقطع ارشد (خواجه نصیر)، پایان نامه برتر (کنفرانس پیل سوختی)

پیشاپیش از لطف دوستان سپاسگذارم
    سلام دوست عزیز
    همه موارد رزومه شما OK هستن.
    فکر می کنم با یه نمره GRE بهتر، شانس خوبی برای رنک مورد نظرتون دارید. علی رغم برجسته بودن رزومه شما، همانطور که ممکنه مطلع باشید در پروسه پذیرش اولین مرحله گذر از سد Admission Director هست و فاکتورهای مهم برای اونها معدل های مقاطع تحصیلی، نمره آزمون زبان و نمره GRE هست.
    گرچه رنک مورد نظر شما TOP50 هست اما موقع اپلای به فکر رنک های پایینتر جهت سوپاپ اطمینان هم باشید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    دوست عزیز
    رزومه شما تا اینجای کار که فقط معدل های دو مقطع تحصیلیتون مشخصه، برای بعضی از دانشگاه های هر دو قاره آمریکای شمالی و اقیانوسیه که مد نظرتون هستن، نسبتن مناسبه.
    اما شما برای پذیرش و دریافت فاند به رزومه پربارتری نیاز دارید:
    -برای دریافت فاند RA یا GA نیازمند نمره زبان خوب در بخش Reading و Writing و همچنین سابقه پژوهشی برجسته دارید تا استاد مورد نظر رو قانع کنید که توانایی تحقیق و پژوهش رو در خود دارید.
    -برای دریافت فاند TA نیازمند نمره خوب در بخش Speaking هستید.
    پس متوجه هستید که برای بالا بردن شانس پذیرش نیازمند پربار کردن رزومه به خصوص در بخش نمرات زبان و سابقه پژوهشی (اعم از مقالات، پروژه های انجام شده، ثبت اختراع و مانند اینها) دارید.

اما در پاسخ به سوالتون، برای تعیین نمره زبان مورد نیاز هر دپارتمان می تونید به بخش Admission و Requirements مراجعه کنید؛ معمولن اکثر دانشگاه مینیممی در حد 85-95 برای آزمون تافل و 5.5-6.5 برای آزمون آیلتس تعیین می کنند.
    موفق باشید
    ضمن تکمیل حرف دوستم‌ البته آیلتس 5.5 و 6 به درد نمی‌خوره. واسه 6.5 و بالاتر تلاش کنید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط karisan65 نمایش پست ها
    عرض سلام و ادب خدمت کلیه دوستان عزیز.
    با این شرایط آیا بنده شانسی برای پذیرش به صورت فول فاند برای مقطع ارشد در دانشگاه های زیر 100 امریکا (ترجیحا) و یا دانشگاه های تاپ کانادا، استرالیا و یا اروپا را دارم یا نه؟
    1- دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه_ کاردانی(دو ترم اول 17.5 و نفر اول سال اول اما در مجموع متاسفانه 15.78)_ کارشناسی(15.11) رشته تکنولوژی رادیولوژی.
    2- ------------
    3- تافل 100.
    4- نمره (3.5 GRE (Verbal158/Quantitative165/Writng
    5- -----------
    6- 5 سال سابقه کار در بیمارستان دولتی در بخش رادیولوژی در قالب استخدام قراردادی و نزدیک به 2 سال کار در بخش های سی تی، ام آر آی، پزشکی هسته ای، سنگ شکن و ... در قالب دوره های کار آموزی.
    7- در بهترین حالت دانشگاه های شیکاگو، ایرواین، یو سی ال آ، مک گیل کانادا.
    8- ارشد medical physics.
    9- --------------
    10- میتونم توصیه نامه 3 تن از بهترین اساتید فیزیک پزشکی کشور رو که یکیشون فارغ التحصیل امریکا و انگلیس هستش و یکی دیگرشون در اروپا مطرح هستند رو تهیه کنم.
    28 ساله.
    نکته ای که حائز اهمیت هستش اینه که با بیس رادیولوژی در ایران میتونم ارشد فیزیک پزشکی بخونم ولی در امریکا و کانادا تا اونجایی که تو سایت دانشگاه ها مشاهده کردم به عنوان بیس لیسانس فیزیک رو مطرح کرده(از استثناهاش خبر ندارم) به این دلیل بنده رو نگران کرده که آیا با این شرایظ اولا میتونم پذیرش بگیرم و ثانیا فول فاندم باشه چون شهریه دانشگاه ها خیلی بالاست.
    ضمن اینکه اکثر دروس ارشد فیزیک پزشکی رو در دوران کاردانی و کارشناسی مانند: دوزیمتری، سونوگرافی، فیزیک کریستینسن، رادیوبیولوژی و حفاظت اریک هال، ام آر آی، سی تی، پزشکی هسته ای، رادیوگرافی دیجیتال، فیزیک عمومی، آناتومی، فیزیولوژی و ..... رو پاس کردم و عملا جز فیزیک هسته ای همه دروس ارشد فیزیک پزشکی رو پاس کردم و برای یک لیسانس رادیولوژی پاس کردن این دروس در مقطع ارشد کار ساده ای هستش.
    یه سوال دیگه که خارج از چارچوب این مطالبه اینکه از دوستان کسی هست که بدونه آیا بعد اخذ پذیرش و فاند در اینجا(ایران) میتونم مرخصی دو سه ساله بگیرم که کارم رو هم از دست ندم. البته در صورت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل انگیزه ای به ادامه زندگی در ایران ندارم ولی این مطلب رو برای محکم کاری مطرح کردم!
    به نظر من شرایط خوبی‌ دارید و حتما هستن دانشگاه هایی که بهتون پذیرش فول فاند بدن. نمرات زبانِ خیلی‌ خوبیو داری. باید خوب سرچ کنید و تو رنک ها مختلف و زیاد اپلای کنید.

Junior Member

با عرض سلام وخسته نباشید
    شانس من با این رزومه برای فول فاند top50 چطوره؟
    کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری با معدل 14.70(متاسفانه)
    ارشد عمران محیط زیست دانشگاه تهران با معدل 18.65
    (3.5 GRE (Verbal158/Quantitative165/Writng
    Ielts 8
    2 مقاله ISI در journal معتبر با 4.5=IF و 5.5
    3 ریکام از 3 استاد تمام دانشکاه تهران

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط navidomran نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید
    شانس من با این رزومه برای فول فاند top50 چطوره؟
    کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری با معدل 14.70(متاسفانه)
    ارشد عمران محیط زیست دانشگاه تهران با معدل 18.65
    (3.5 GRE (Verbal158/Quantitative165/Writng
    Ielts 8
    2 مقاله ISI در journal معتبر با 4.5=IF و 5.5
    3 ریکام از 3 استاد تمام دانشکاه تهران
    سلام

رزومه پرباری دارید، تبریک میگم! فقط نمیدونم زمینه پذیرش و کار در US برای رشته شما چطوره. اگر معدل لیسانستون بذاریم کنار، مابقی موارد برای گرفتن فاند از رنک مد نظرتون ایده آله. شاید اساتیدتون بتونن یک استاد در US بهتون معرفی کنن. در غیر اینصورت، آماده کردن یک ایمیل حرفه ای و ارسال اون به اساتید هست برای فیدبک گرفتن. اگر وبسایت اساتید ببینید خیلی ها در وبسایتشون اعلام میکنن که آمادگی پذیرش دانشجوی جدید دارن. یک دیتا بیس درست کنید و در رنک مورد نظر به اساتید ایمیل بزنید. سپس بر اساس فیدبکی که میگیرین، اپلای کنید. هر چه بیشتر امکان ادمیشن با فاند بیشتر.

با آرزوی موفقیت
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

۱- دانشگاه صنعتی ارومیه - مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات) - 16.31
    ۲- دانشگاه تبریز - مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی) - 18.57 - رتبه‌ی دوم کلاس
    ۳- تافل 107
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing - فعلاً ندارم آبان شرکت می‌کنم
    ۵- 1 مقاله‌ی ISI در یک ژورنال خوب الزویر با IF=1.5 در مرحله‌ی Revise مستخرج از تز ارشد
    ۶- سابقه کار مرتبط: RA استاد در یک پروژه
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد): تاپ 100
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: دینامیک سیالات محاسباتی، شبیه‌سازی عددی، مکانیک حرکت میکروارگانیسم‌ها (تز ارشد)
    ۹- نیم‌سال مورد نظر: Fall 2016

می‌خواستم ببینم چنین رزومه‌ای به فرض همراه شدن با نمره خوب در GRE (چون زبانم خیلی خوبه) شانسی برای تاپ 100 آمریکا داره؟

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_awn نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه صنعتی ارومیه - مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات) - 16.31
    ۲- دانشگاه تبریز - مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی) - 18.57 - رتبه‌ی دوم کلاس
    ۳- تافل 107
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing - فعلاً ندارم آبان شرکت می‌کنم
    ۵- 1 مقاله‌ی ISI در یک ژورنال خوب الزویر با IF=1.5 در مرحله‌ی Revise مستخرج از تز ارشد
    ۶- سابقه کار مرتبط: RA استاد در یک پروژه
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد): تاپ 100
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: دینامیک سیالات محاسباتی، شبیه‌سازی عددی، مکانیک حرکت میکروارگانیسم‌ها (تز ارشد)
    ۹- نیم‌سال مورد نظر: Fall 2016

می‌خواستم ببینم چنین رزومه‌ای به فرض همراه شدن با نمره خوب در GRE (چون زبانم خیلی خوبه) شانسی برای تاپ 100 آمریکا داره؟
    دوست عزیز
    اگرچه تعداد مقالات بیشتر می تونست اطمینان خاطر بیشتری براتون به ارمغان بیاره اما با داشتن یه نمره GRE خوب (ترجیحن 320+) می تونید به گرفتن پذیرش از رنک موردنظرتون امیدوار باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بالا بودن معدل ارشد، متعدد بودن مقالات و شناخته شده بودن دانشگاه های محل تحصیلتون نقاط قوت رزومه شما هستن.
    درمورد سابقه پژوهشی مطلبی که باید مورد توجه قرار داد اینه که اون کیفیت مقالات هست که برای اساتید مهمه. تعداد مقالات شما هم خوبه، البته درمورد کیفیت مقالات خودتون بهتر می تونید قضاوت کنید.
    دوست عزیز با توجه به رزومه ای که شما تا اینجا ساخیتد، حیفه که با یه نمره زبان 6.5 اعتبار اون رو خدشه دار کنید. البته که نمره 6.5 آیلتس مینیمم اکثر دانشگاه ها رو میاره و نمره نسبتن مناسبی هست. اما برای اثبات تواناییتان و بالا بردن شانس واسه گرفتن فاند، نیازمند نمره بهتری هستید.
    درمورد آزمون GRE، از آنجایی که بعضن دانشگاه ها به مجموع نمرات اهمیت میدن باید تلاش کنید نمره هرچه بهتری در بخش Verbal بگیرید. مشخصه که با توجه به سابقه تحصیلیتون از بابت بخش Quantitative نگرانی نخواهید داشت.
    موفق باشید

سلام دوست بزرگوار

ممنون که زحمت کشیدید و پاسخ دادید. جسارتا چند سوال دیگه دارم :

1. معدل کارشناسی من در مقیاس 4 میشه 2.86 ... در حالی که مینیمم اکثر دانشگاه ها 3 هست. آیا این موضوع باعث میشه که کلا به اپلای به اون دانشگاه فکر نکنم؟ (لازم به توضیح هست که معدل سه سال پایانی از مجموع 5 سال کارشناسی بالای 3 می شود.)
    2. این درسته که میگن افزایش معدل بین ارشد و کارشناسی نشون میده بیشتر درس خوندم و پیشرفت کردم و تاثیر مثبت داره؟ یا شایعه است؟
    3. من برای دانشگاه های رنج 150 تا 400 آمریکا (بر اساس تایمز) می خوام اقدام کنم. منطقی هست؟
    4. مینیمم لازم برای GRE معمولا چند هست؟

باز هم ممنون از وقتی که میگذارید.
    شاد و سلامت باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)