صفحه 55 از 307 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

با سلام به همه دوستان
    لیسانس :
    دانشگاه سراسری زنجان برق مخابرات (80 واحد در دانشگاه شهید بهشتی پاس شده است.)
    معدل :14.22

فوق لیسانس :
    دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،الکترونیک دیجیتال
    معدل:18.23 نفر سوم بین هم ورودی ها در گرایش الکترونیک دیجیتال

نمره زبان :
    تافل 103 (ردینگ: 28 ، لیسنینگ : 26 ،، رایتینگ :24 ،اسپیکینگ :25)
    gre ندادم اما روی 320 حساب کنین که شاید گندی که تو کارشناسی سر معدل زدم یکم درست شه

مقالات : 3 مقاله ژورنال
    1 : یک ترانزاکشن در ieee با ایمپکت 3.8 در فیلد بینایی ماشین (اگاهید که ایمپکت در رشته های مختلف با هم فرق دارن تو این فیلد بالاترین ایمپکت 5.4 است)
    2: یک ژورنال در elsevier با ایمپکت 1.9 در فیلد شبکه
    3: ژورنال در حوزه شبکه با ایمپکت 1

گزینه های 4 و 5 قطعی نیس اما در حال کار کردن می باشم .
    4 : در حال کار کردن بر روی یک ژورنال سطح بالا نیز می باشم که یا در elsevier با ایمپکت 2.6 چاپ خواهم کرد یا در ترانزاکشن ieee با ایمپکت 3.6 که مربوط به حوزه بینایی ماشین می باشد.
    5: در صورت لزوم چندین کنفرانس معتبر نیز می توانم مقاله ارسال کنم.

رشته و مقطع مورد نظر : فیلد بینایی ماشین برای مقطع دکترا و با توجه به مقالاتم شبکه گزینه بعدی می باشد.
    در مورد top 20 امریکا ایا شانسی دارم ؟ و حتی بنده را مشورت نمایید که کدام قسمت رزومه را قوی تر کنم که شانس بیشتری برای دانشگاه های اشاره شده داشته باشم(چون حتی راضیم یک سال اپلای را به تعویق بیندازم ). (چون شدیدا از ناحیه معدل کارشناسی دارم ضربه می خورم )

نکات رزومه : 4 TA دارم 3 تا مربوط به کارشناسی و یکی مربوط به ارشد.
    نفر سوم در مقطع ارشد امیر کبیر
    4 پروژه ساخت داشته ام .
    اشنایی با arm , fpga در حد خوب
    زبان های برنامه نویسی : c,c++,matlab ,python همچنین با کتاب خانه های opencv نیز اشنایی خوبی دارم.

نیاز به فاند دارم که بتوانم زندگی کنم چون توانایی تامین هزینه خود را به صورت شخصی ندارم.

لطفا نظرات خود را در مورد قوی تر نمودن رزومه بفرمایید .
    با عرض شرمندگی من اینو تو یک بخش دیگر که کلی تر نظرات داده می شد فرستادم اما دیدم اینجا اختصاصا به امریکا پرداخته می شود لینجا هم ارسال کردم اما واقعا دیگر جای دیگری قرار ندادم.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط aminpdi نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    لیسانس :

فوق لیسانس :

نمره زبان :
    gre ندادم اما روی 320 حساب کنین که شاید گندی که تو کارشناسی سر معدل زدم یکم درست شه

1 : یک ترانزاکشن در ieee با ایمپکت 3.8 در فیلد بینایی ماشین (اگاهید که ایمپکت در رشته های مختلف با هم فرق دارن تو این فیلد بالاترین ایمپکت 5.4 است)

4 : در حال کار کردن بر روی یک ژورنال سطح بالا نیز می باشم که یا در elsevier با ایمپکت 2.6 چاپ خواهم کرد یا در ترانزاکشن ieee با ایمپکت 3.6 که مربوط به حوزه بینایی ماشین می باشد.

رشته و مقطع مورد نظر : فیلد بینایی ماشین برای مقطع دکترا و با توجه به مقالاتم شبکه گزینه بعدی می باشد.
    در مورد top 20 امریکا ایا شانسی دارم ؟ و حتی بنده را مشورت نمایید که کدام قسمت رزومه را قوی تر کنم که شانس بیشتری برای دانشگاه های اشاره شده داشته باشم(چون حتی راضیم یک سال اپلای را به تعویق بیندازم ). (چون شدیدا از ناحیه معدل کارشناسی دارم ضربه می خورم )

4 پروژه ساخت داشته ام .
    زبان های برنامه نویسی : c,c++,matlab ,python همچنین با کتاب خانه های opencv نیز اشنایی خوبی دارم.

نیاز به فاند دارم که بتوانم زندگی کنم چون توانایی تامین هزینه خود را به صورت شخصی ندارم.

با عرض شرمندگی من اینو تو یک بخش دیگر که کلی تر نظرات داده می شد فرستادم اما دیدم اینجا اختصاصا به امریکا پرداخته می شود لینجا هم ارسال کردم اما واقعا دیگر جای دیگری قرار ندادم.
    سلام. رزومه تون خوبه به نظرم. به شدت کار کنید رو GRE جنرال. سعی کنید بالا 320و 325 بیارید حتما. این کلیده واستون. به کشورها دیگه هم فکر کنید همزمان. فقط هم تاپ 20 اپلای نکنید. حداقل 7و8 تا دانشگاه تو رنک ها مختلف اپلای کنید. بین 20 تا 100 آمریکا هم. موفق باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amd3600 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در زمینه مهندسی پزشکی را دارم . لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد معدل 13/18 و فوق لیسانس مهندسی پزشکی دانشگاه سمنان معدل 16/12 عضویت پژوهشکده نروساینس دانشگاه اصفهان سابقه برگذاری دوره های آموزشی پزشکی هسته ای و دارای سابقه تدریس در دانشگاه. آزمون زبان هم ندادم ولی فکر کنم 6.5 IELTS بیارم در حال دادن مقاله با همکاری پژوهشکده هستم . در زمینه( BCI(brain computer interface و nuclear medicine کار کردم میخوام بدونم شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه تحصیلی دارم یا نه و بهتره برای چه دانشگاههایی اقدام کنم .
    سلام . شما نیاز به نمره بالای دارید تو GRE. پذیرشتون زیاد به اون بستگی داره و دانشگاهایی که اپلای میکنید و انتخابشون( یعنی مکاتبه با اساتید) .تو رنک ها مختلف و زیاد اپلای کنید البته بعد از گرفتن یه نمره خیلی خوب تو GRE. (سابقه کار که زیاد تاثیر نداره. )موفق باشید

Junior Member

سلام
    ممنون از پاسختون
    ولی می خوام بدونم با این معدل آیا منطقی هست که دنبال پذیرش از آمریکا باشم؟
    چون من فقط کمک هزینه برای RA or TA رو می خوام پذیرش تنها برام مهم نیست . باید کمک هزینه بگیرم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    متأسفانه معدل های دو دوره پایینه.
    نمره زبانتون خوبه.
    شما الان فقط می تونید روی نمره زبان و چاپ مقاله بیشتر وقت بگذارید.
    با کسب یه نمره بالا از آزمون GRE (با توجه به اینکه معدل هاتون پایینه نمره 320+ مناسب خواهد بود) و چاپ مقاله های بیشتر می تونید رزومه جذاب تری بسازید.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام . شما نیاز به نمره بالای دارید تو GRE. پذیرشتون زیاد به اون بستگی داره و دانشگاهایی که اپلای میکنید و انتخابشون( یعنی مکاتبه با اساتید) .تو رنک ها مختلف و زیاد اپلای کنید البته بعد از گرفتن یه نمره خیلی خوب تو GRE. (سابقه کار که زیاد تاثیر نداره. )موفق باشید
    سلام . اقا من یه معدل کارشناسی پایین دارم قبولم دارم ، اما یعنی ادما اونجا اینهمه بی منطقن که به خاطر همین میگن شما توانایی نداری ؟! نداشتم چرا ارشد اینطور می شد اخه ؟

می دونین اگر موردی بهم کمک کنیین حالا جز gre (که می شه گف نشان دهنده با عرض معذرت خر خونیه ، چون کسی که می تونه صحبت کنه ، مقاله بنویسه ، مگه چی دیگه ازش می خوان؟؟)چه کارا می شه کرد که برای مثال شانسم بره بالا ؟؟یا اصلا صادقانه واسه این top20 چقدر شانس دارم ,یکم موردی تر لطفا ؟؟

(اقا من دوستم که ارشد از من معدلش پایین تر بود بدون هیچ مقاله ای و نکته خاصی ucla استاده گف بفرس بیاد دست من ببینم !! فقط یعنی چون کارشناسی هم معدلش بالا 18 بو و بین سه نفر اول یعنی همین ، اخه اصلا معقول نیس توانایی های ادما که به یه درس خوندن یا نخوندن تو یه بازه خاص نیس!!! )

یعنی نمی بینن که طرف ببین ارشد چه کار کرده ؟ ببین ترانزاکشن داده که واسه ارشد یه چیز نشدنیه؟؟؟
    خیلی بده ادم بعضی وقتا بدونه که نمی تونه اشتباهشو جبران کنه خیلی بد یعنی این همه تلاش برای پوشوندن اون معدل ...... کافی نبود؟؟؟؟؟!!!!

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

با سلام به همه دوستان
    لیسانس :

فوق لیسانس :

نمره زبان :

4 پروژه ساخت داشته ام .

دوست عزیز سلام
    ببین امسال من و همسرم و برادر همسرم همزمان اپلی کردیم. از دوستام هم سالهای قبل بچه ها زیاد بودن که رفتن آمریکا. این تجربه من: مهمترین و مهمترین عامل معدل کارشناسیه. اینکه چرا و اعتراض داری و این حرف ها من واقعا نمی دونم چرا. خودم هم واقعا از این قضیه لطمه خوردم و می خورم. اما این واقعیته. معدل ارشد خیلی کمک نمی کنه ظاهرا. یه جورایی همه ارشد معدلشون خوبه دیگه. تنها چیزی که می تونه کمک کنه GRE بالاس. اونم تازه می تونه! - اینکه سالهای قبل بچه ها راحت پذیرش می گرفتن از رنک های خوب هم مربوط به گذشتس، زمانی که انتخاب کاملا دست استاد بود. Maryland College Park رو حتما اسمشو شنیدی. قبلا هم معروف بود به استاد محور بودن. برای امسال یکی از دوستای من که سیتیزن شده و یه شغل دولتی خوب اونجا داره و کارش هم با دانشگاه هاس از استاد سابقش پرسیده بود که آیا دانشجو می خواد؟ (شغلشو گفتم که بدونی جدی می گیرنش اونجا) - استادش گفته بود که جدیدا کمیته پذیرش نظر می ده و ما خیلی دخالتی نداریم. اگه از کمیته فایلش بیاد دست من، اونوقت بررسی می کنم.
    ببین داستان اینه که کمیته پذیرش لزوما تخصصی برای بررسی ژورنال هایی که می گی و خیلی هم خوبن، نداره. با کمیت ها کار می کنه. کمیت هم در درجه اول یعنی معدل و نمره آزمون ها. ممکنه اصلا فایلت به دانشکده نرسه که اگر می رسید احتمال فاند دادن با توجه به سابقه پژوهشیت بالا بود.
    ضمنا برای top20 آدمهایی که اپلی می کنن همه رزومشون خوبه. یعنی با کسانی رقابت می کنی که معدل هر دو مقطعشون بالاس و نمره GRE خوبی دارن (البته احتمالش زیاده که سابقه پژوهشی شما رو نداشته باشن) - اونوقت کمیته پذیرشی که مثلا 20% اپلیکنت هارو می پذیریه فکر می کنی چطوری عمل کنه؟
    حالا بعد از این مقدمات: Top20 عالیه - همه می دونیم. اما اگه نشد و مثلا Duke و Penn sate و امثال اونا (رنک تا 30) چی می شه؟ اگه شد ohio state و Yale و... (رنک تا 40) چی ؟ و همینطور رنکهای دیگه.
    شما برای دکترا داری می ری. بعد از دکترا برنامت چیه؟ غیر از اینه که تو حوزه کار تحقیقاتی وارد می شی؟ فکر می کنی اسم دانشگاه برات همه کار می کنه ؟ یا اینکه پژوهش خودت مهم تره؟ من به یه استادی تو Northwestern ایمیل زدم. (اون موقع هنوز سرم تو حساب نبود و این تجربه ها رو نداشتم!) تشکر کرد و گفت من ظرف 14 سال گذشته چون نتونستم تحقیقات خوبی انجام بدم نتونستم فاند بگیرم و دانشجو هم به همین ترتیب. ببین تو یه دانشگاهی با رنک 21 و اسم و رسم هم همینطوری به طرف فاند نمی دن که برو حالشو ببر. واقعا خودت باید چیزی در چنته داشته باشی. از این مثال ها هم زیاده. تو دانشگاه های پایین تر هم می شه رفت و کار خوب انجام داد. دنیا در Top20 خلاصه نمی شه.
    من به جای شما بودم تو رنکهای مختلف با توجه به استادهایی که فکر می کردم به زمینه کاریم می خوره، اپلی می کردم. اصلا خودمو به فلان رنک هم محدود نمی کردم. اگر دانشگاه هایی می خوای که هم اسم و رسم داشته باشن و هم رنکشون خوب باشه روی Maryland و Virginia tech و NC sate و Boulder و ّّFlorida فکر کن. اما حتما رنکهای بالاتر هم بزن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    ببین امسال من و همسرم و برادر همسرم همزمان اپلی کردیم. از دوستام هم سالهای قبل بچه ها زیاد بودن که رفتن آمریکا. این تجربه من: مهمترین و مهمترین عامل معدل کارشناسیه. اینکه چرا و اعتراض داری و این حرف ها من واقعا نمی دونم چرا. خودم هم واقعا از این قضیه لطمه خوردم و می خورم. اما این واقعیته. معدل ارشد خیلی کمک نمی کنه ظاهرا. یه جورایی همه ارشد معدلشون خوبه دیگه. تنها چیزی که می تونه کمک کنه GRE بالاس. اونم تازه می تونه! - اینکه سالهای قبل بچه ها راحت پذیرش می گرفتن از رنک های خوب هم مربوط به گذشتس، زمانی که انتخاب کاملا دست استاد بود. Maryland College Park رو حتما اسمشو شنیدی. قبلا هم معروف بود به استاد محور بودن. برای امسال یکی از دوستای من که سیتیزن شده و یه شغل دولتی خوب اونجا داره و کارش هم با دانشگاه هاس از استاد سابقش پرسیده بود که آیا دانشجو می خواد؟ (شغلشو گفتم که بدونی جدی می گیرنش اونجا) - استادش گفته بود که جدیدا کمیته پذیرش نظر می ده و ما خیلی دخالتی نداریم. اگه از کمیته فایلش بیاد دست من، اونوقت بررسی می کنم.
    ببین داستان اینه که کمیته پذیرش لزوما تخصصی برای بررسی ژورنال هایی که می گی و خیلی هم خوبن، نداره. با کمیت ها کار می کنه. کمیت هم در درجه اول یعنی معدل و نمره آزمون ها. ممکنه اصلا فایلت به دانشکده نرسه که اگر می رسید احتمال فاند دادن با توجه به سابقه پژوهشیت بالا بود.
    ضمنا برای top20 آدمهایی که اپلی می کنن همه رزومشون خوبه. یعنی با کسانی رقابت می کنی که معدل هر دو مقطعشون بالاس و نمره GRE خوبی دارن (البته احتمالش زیاده که سابقه پژوهشی شما رو نداشته باشن) - اونوقت کمیته پذیرشی که مثلا 20% اپلیکنت هارو می پذیریه فکر می کنی چطوری عمل کنه؟
    حالا بعد از این مقدمات: Top20 عالیه - همه می دونیم. اما اگه نشد و مثلا Duke و Penn sate و امثال اونا (رنک تا 30) چی می شه؟ اگه شد ohio state و Yale و... (رنک تا 40) چی ؟ و همینطور رنکهای دیگه.
    شما برای دکترا داری می ری. بعد از دکترا برنامت چیه؟ غیر از اینه که تو حوزه کار تحقیقاتی وارد می شی؟ فکر می کنی اسم دانشگاه برات همه کار می کنه ؟ یا اینکه پژوهش خودت مهم تره؟ من به یه استادی تو Northwestern ایمیل زدم. (اون موقع هنوز سرم تو حساب نبود و این تجربه ها رو نداشتم!) تشکر کرد و گفت من ظرف 14 سال گذشته چون نتونستم تحقیقات خوبی انجام بدم نتونستم فاند بگیرم و دانشجو هم به همین ترتیب. ببین تو یه دانشگاهی با رنک 21 و اسم و رسم هم همینطوری به طرف فاند نمی دن که برو حالشو ببر. واقعا خودت باید چیزی در چنته داشته باشی. از این مثال ها هم زیاده. تو دانشگاه های پایین تر هم می شه رفت و کار خوب انجام داد. دنیا در Top20 خلاصه نمی شه.
    من به جای شما بودم تو رنکهای مختلف با توجه به استادهایی که فکر می کردم به زمینه کاریم می خوره، اپلی می کردم. اصلا خودمو به فلان رنک هم محدود نمی کردم. اگر دانشگاه هایی می خوای که هم اسم و رسم داشته باشن و هم رنکشون خوب باشه روی Maryland و Virginia tech و NC sate و Boulder و ّّFlorida فکر کن. اما حتما رنکهای بالاتر هم بزن.
    سلام
    حق با شماست و قبول دارم اما می دونی چیه ادم حس بدی پیدا می کنه که می بینه تو ارشد که همه از دانشگاه های خوب اومدن و اکثرا نفرات اول دوم سوم بودن ، حالا شما از هر نظر ازشون بهتری ، معدل ، مقاله (اون ترانزاکشن که گفتم نمی دونم می دونی که اصلا تو کل استادای دیجیتال امیرکبیر کسی نداره من دارم در این حد ، اونم تو ارشد )، زبان ، و خودت حس می کنی که ای بابا می شه با خفن تر از اینا هم رقابت کرد ، اما به خاطر اشتباه تو یه دوره همش پررررر!!!!!
    پس نظر شما اینه که باز با gre بالا کمی شانسم میره بالا به خاطر اون معدل گند ؟!!
    اگه چیزه دیگه شما می دونی که می تونه کمکم کنه اگه به رزومه اضافه کنم خیلی خوشحال می شم بگین!
    با این حساب دانشگاهایی که استاد محوره شانس بیشتری دارم ؟، تو اروپا دانشگاهای خوب هستند که اینطورین حتی چند دانشگاه خوب استرالیا هم اینطورین
    ویرایش توسط aminpdi : July 6th, 2015 در ساعت 03:47 PM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

ولی به نظر من شما اشتباه می کنی فکر می کنی "همش پررررر!!!!!" . یعنی خودتو محدود می کنی. اگه یه دانشگاه خوب یا متوسط هم بری با توجه به علاقه و استعداد پژوهشیت قطعا پیشرفت خوبی می تونی داشته باشی. اون دانشگاه هایی که گفتن واقعا دانشگاه های خوبی اند. دست کمشون نگیر. حتی مثلا Boston و Pittsburgh و Michigan state , ... هم هست که رنکشون بالاتره ولی اسم و رسمشون هم خوبه. غیر از اینا دانشگاه هایی هم هست که رنک بالاتری دارن ولی مثلا تو گروه یکی دو استاد خفن دارن که اگه بری باهاشون کار کنی شانس خوبی برای تحقیقات دست اول بهت می ده. حرف من اینه که خیلی در بند رنک نباش.
    GRE بالا می تونه مقداری معدل رو کمی پوشش بده. اگه نه مثلا خود من با معدل های درخشانم نمی تونستم اصلا پذیرش و فاند بگیرم. اما بحث من این بود که GRE عالی برای دانشگاه های TOP20 از 320 هم بالاتره! یعنی وقتی 320 باشی تو رنج بقیه اپلیکنت هایی پس باید بالاتر داشته باشی که خوب خیلی سخته. (البته دانشگاه Texas A&M رو هم شنیدم خیلی به GRE بها می دن و شاید با GRE بالا اونجا شانس داشته باشی.) رزومه شما از نظر پژوهش چیزی کم نداره که بگم مثلا اضافه کنی. مقاله هم بیشتر بدی خوب بهتر ولی الان هم کافی هست.
    قطعا دانشگاه های استاد محور خیلی شانست می ره بالا. تو کانادا استاد خیلی مهمه اگه اونجا رو می پسندی. من از اروپا خبر ندارم ولی استرالیا رو شنیدم که به مقاله خیلی اهمیت می دن. دانشگاه های گروه G8 شون هم که خیلی معروفن. اما باز از کسانی که اونجا پذیرش گرفتن بپرسی بهتره من تجربه اونجا رو ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد سرامیک دانشگاه علم وصنعت

با سلام . میخام برای مستر اپلای کنم:
    1- دانشگاه علم و صنعت، مهندسی مواد_سرامیک، معدل لیسانس 17.8
    2- تافل و GRE فعلا ندارم. ولی نمرات احتمالی تافل بالای 100 و GRE بالای 320
    3- مقاله ندارم ولی شاید تا زمانه اپلای یک عدد ISI بتونم بدم
    4- دانشگاهی مد نظرم نیست. اگر پیشنهاد بدین ممنون میشم
    5- گرایش مورد علاقه مهندسی سطح و کاربرد مهندسی(engineering applications)
    6- برای پاییز 2016
    7- 3 تا ریکام از استادای خوب دارم به علاوه ی سابقه ی حل تمرینی
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام
    حق با شماست و قبول دارم اما می دونی چیه ادم حس بدی پیدا می کنه که می بینه تو ارشد که همه از دانشگاه های خوب اومدن و اکثرا نفرات اول دوم سوم بودن ، حالا شما از هر نظر ازشون بهتری ، معدل ، مقاله (اون ترانزاکشن که گفتم نمی دونم می دونی که اصلا تو کل استادای دیجیتال امیرکبیر کسی نداره من دارم در این حد ، اونم تو ارشد )، زبان ، و خودت حس می کنی که ای بابا می شه با خفن تر از اینا هم رقابت کرد ، اما به خاطر اشتباه تو یه دوره همش پررررر!!!!!
    پس نظر شما اینه که باز با gre بالا کمی شانسم میره بالا به خاطر اون معدل گند ؟!!
    اگه چیزه دیگه شما می دونی که می تونه کمکم کنه اگه به رزومه اضافه کنم خیلی خوشحال می شم بگین!
    با این حساب دانشگاهایی که استاد محوره شانس بیشتری دارم ؟، تو اروپا دانشگاهای خوب هستند که اینطورین حتی چند دانشگاه خوب استرالیا هم اینطورین
    سلام. دوست عزیز من میدونم ترنزاکشن یعنی چی! واقعا کارت درسته که تونستی ترنزاکشن بدی. اما این میتونم بگم پروسه اپلای هم مثل خیلی از امور دیگه این دنیا یک پروسه ای هست که شانس در اون خیلی دخیله. مثلا یکی از دوستان خود من تونست با ایمیل زدن به یک استاد به راحتی بره UBC کانادا. اما من هر چی ایمیل به اساتید این دانشگاه میزنم هیچی جواب نمیدن، اگر چه سابقه رزومه پژوهشی من و معدل ارشدم از اون خیلی بهتره. شما پرسیدین که غیر از GRE کار دیگه ای هم میشه کرد؟ بنظرم نه! چون معدل هاتون که غیر قابل تغییر هستند، سابقه پژوهشیتون هم با ترنزی که نوشتید تقریبا تضمین شدست. همچنین نمره تافلتون هم که کاملا مناسبه. پس بجز GRE دیگه گزینه ای نمیمونه. از طرفی با نظر دوستمون iman7 هم کاملا موافقم. انقدر خودتون محدود رنک نکنید! درسته رنک 20 ارزوی هر کسی هست تقریبا، اما یک سئوالی که میمونه اینه که بعد از فارغ التحصیلی، شما دو گزینه که بیشتر ندارید یا در صنعت وارد کار بشید و یا دنیای آکادمیک. تا جایی که من اطلاع دارم حقوقی که شما میتونید با یک دکترا از رنک 20 بگیرید یا با یک دکترا حتی از رنک 60 تا 80، تفاوت چشمگیری ندارن. شاید ما خیلی خودمون محدود به ارقامی کردیم که خودمون اونها رو بوجود آوردیم.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)