صفحه 62 از 307 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    زمینه تحقیقاتیه شما چیه دقیقا؟

در مجموع، نمره تافل اگر بالای 100 بیارید احتمال فاند خیلی بیشتر میشه، نمره GRE باید حدود 320 بیارید که نمره لیسانس پوشش بده. همچنین سابقه پژوهشیتون هم که به هیچ وجه قابل اتکا نیست. ایالت کالیفرنیا خیلی رقابتی هست برای پذیرش همراه فاند. پس پیشنهاد میکنم موارد ذکر شده رو تقویت کنید. بنظر میرسه کمیته پذیرش کار خودش راحت کرده و بسنده میکنه به چند تا عدد: نمرات تافل، GRE، و معدل؛ و البته تعداد مقالات در مجلات معتبر!

موفق باشید
    ممنون از جوابتون.
    حیطه تحقیقاتی من امنیت اطلاعات هست. یکی از رشته های مورد نیاز تا 10 سال آینده هستش و توی همین زمینه هم کار زیاد کردم اما مقاله ندادم متاسفانه. برای چه rank دانشگاهی پیشنهاد میکنین که اقدام کنم؟

Junior Member adel1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif, CL

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط adel1 نمایش پست ها
    دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین (IKIU) (دولتی روزانه) رشته ی آموزش زبان انگلیسی، معدل کل 16.40 معدل رشته 17.5+
    نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) هنوز امتحان ندادم، ماک تست بدون آمادگی 90
    تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). ذکر ناشر، ISI بودن یا نبودن و زبان مقاله (بسته به مورد) به ارزیابی دقیق‌تر کمک شایانی می‌کند. یک مقاله کنفرانس معتر در رشته، یک مقاله ژورنال آنلاین، سه مقاله در حال آماده سازی مراحل پایانی که یکی بسیار مهم است
    سابقه کار مرتبط سابقه ی تدریس، Co-founder چند استارت آپ و...
    دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد) U Chicago -- U Washington -- UCLA -- California State U -- uconn (تمامی 5 دانشگاهی که انتخاب کردم در زمینه ی مورد نظرم فعال هستند و کاملا با علایقم تناسب دارند و در همگی فیت هستم)
    گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه رشته ی زبان شناسی Direct PhD، زمینه های پردازش زبان و پردازش گفتار
    نیم‌سال مورد نظر fall 2016
    موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه) چندیدن نرم افزار و کد در زمینه ی رشته ی مورد نظر نوشته ام، یک الگوریتم در زمینه ی پردازش زبان، آشنایی با چندین زبان برنامه نویسی، RA ، کار با چندین سیستم عامل و نرم افزار های مرتبط را بلدم
    خواستم این رو اضافه کنم که مقاله جدیدی در ژورنال ACM سابمیت شد و این که آیا دانشگاه هایی که انتخاب کردم مناسب هستند؟ آیا دنبال رنک های پایین تر هم بروم؟

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط moali نمایش پست ها
    سلام، ممنون می شم جواب بنده رو بدید
    1-دانشگاه فردوسی + کشاورزی آب + 13.94
    2-دانشگاه تهران + کشاورزی آب + 15.04
    3-تافل 103
    4- GRE 320
    5- 2 تا مقاله ISI با IF خوب
    6- سابقه ی کار ندارم
    7- دانشگاه های آمریکا، نظر خاصی برای دانشگاهش ندارم، فول فاند فقط برام مهمه
    8- زمینه ی سنجش از دور، چون کار پایان نامم هم همین مورد بوده
    با وجود معدل های پایینم می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دارم یا خیر
    خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز
    معدل ها و نمرات آزمون های زبان، شرایط شما رو روی مرز قرار داده؛ علی رغم معدل های نسبتن ضعیف دو مقطع تحصیلی، نمرات زبان خیلی خوبی دارید.
    توصیه ای که میشه به شما کرد اینه که به دنبال دانشگاه هایی بگردید که شرایط مینیمم پذیرش را از لحاظ معدل ها داشته باشید(Minimum GPA 2.5/4 or 2.0/4).
    مطمئنن نمرات زبان و سابقه پژوهشی شما، قابلیت رقابت رزومه شما را در بین معدل های هم سطح خودتون به شدت بالا می بره.
    موفق باشید
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shghavami نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    حیطه تحقیقاتی من امنیت اطلاعات هست. یکی از رشته های مورد نیاز تا 10 سال آینده هستش و توی همین زمینه هم کار زیاد کردم اما مقاله ندادم متاسفانه. برای چه rank دانشگاهی پیشنهاد میکنین که اقدام کنم؟
    لینک زیر که 50 دانشگاه خوب در زمینه computer science رو معرفی کرده رو ببینید:

http://www.computersciencedegreehub....e-departments/

موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    به صورت خلاصه، وضعیت معدل هاتون مناسبه؛نمره تافل باید بالاتر از چیزی بشید که گفتید وفکر کنم حدود 99% نمرات GRE برای شما لازم باشه! چون که دانشگاه شناخته شده ای از ایران مدرک نگرفتید، باید با یک نقطه قوت اون پوشش بدین؛ مثلا، اگر تو زمینه شما میشه مقاله داد، تا میتونید مقاله چاپ کنید. دانشگاه هایی هم که ذکر کردین خیلی رقابت بالاست! پس باید برای امتحانات و سابقه پژوهشی حسابی زحمت بکشید و نمرات خوب بگیرید. مواردی که ذکر کردین هم خوبه در رزومه بیان شه، البته درجه اهمیت نسبت به مواردی که من گفتم شاید 1 به 10 باشه.

موفق باشید

ممنون از زحمت و راهنماییتون

مسئله ی دیگه ای که فراموش کردم بپرسم :
    فاصله افتادن 4 ساله و 5 ساله بین مستر تا دکترا چقد میتونه تو دریافت پذیرش و فاند تاثیر منفی داشته باشه

بازم ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط moali نمایش پست ها
    سلام، ممنون می شم جواب بنده رو بدید
    1-دانشگاه فردوسی + کشاورزی آب + 13.94
    2-دانشگاه تهران + کشاورزی آب + 15.04
    3-تافل 103
    4- GRE 320
    5- 2 تا مقاله ISI با IF خوب
    6- سابقه ی کار ندارم
    7- دانشگاه های آمریکا، نظر خاصی برای دانشگاهش ندارم، فول فاند فقط برام مهمه
    8- زمینه ی سنجش از دور، چون کار پایان نامم هم همین مورد بوده
    با وجود معدل های پایینم می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دارم یا خیر
    خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز

معدل شما مینیمم بسیاری از دانشگاهارو نداره، میتونست معدل لیسانس با معدل تاپ ارشد جبران بشه که متاسفانه این قضیه پیش نیومده. به نظر من اگر بتونین توجه استادی رو جذب کنین که بتونه نظر کمیته رو مال خودش کنه یا نظر مخالفشون رو وتو، شانس دارین. تجربه نشون داده که در شرایط خاص اساتید نکته‌ی بسیار ظریفی رو متوجه میشن و خودشون رو علاقه مند نشون میدن که شمارو هرجوری که هست بگیرن. در اینجا استادم به من گفت که اگر کسی مینیمم رو نداشته باشه، باید به اندازه ی یک کتاب مدرک و دلیل استاد جمع کنه که چرا واقعا این دانشجو رو میخواد؟! نظر من نمره‌ی بسیار خوب GRE و مقاله هاتون میتونه به استاد علاقه مند در تدوین این مدارک کمک کنه.
    در مورد سنجش از دور هم، فکر میکنم باید رشته خودتون و اساتیدی که از داده‌های ماهواره ای استفاده میکنند رو انتخاب کنین یا رشته‌ی جغرافی. به نظرم شانس برای بقیه حوزه‌های سنجش از دور مثل هوافضا، اتمسفر، مخابرات و کامپیوتر کم هست.

باتشکر از استاد Mechatronic بابت اطلاع.

ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sahand university of technology

سلام
    کاردانی الکترونیک، دانشکده فنی باهنر شیراز، معدل 14.53
    کارشناسی الکترونیک، دانشگاه لرستان، معدل 16.01
    ارشد الکترونیک، دانشگاه صنعتی سهند تبریز، معدل 19.30
    نمره تافل ندارم اما حتما بین 85 تا 90 میشم
    نمره GRE ندارم اما 310 رو میتونم بیارم
    یک عدد ژورنال Springer با ایمپکت 0.5 دارم (با توجه به اینکه دادن مقاله در گرایش انالوگ خیلی سخته و همینطور برای ارسال مقاله به ژورنال خوب باید نتایج ساخت وجود داشته باشد که ما این تکنولوژی رو نداریم)
    در حال کار بر روی یک ژورنال دیگه (با ایمپکت 1) که حتما تا قبل اپلای اوکی میشه.
    یک سال سابقه تدریس در دانشگاه
    نفر دوم کلاس در کارشناسی
    نفر اول کلاس در ارشد
    ایا داشتن کنفرانس تاثیر خاصی روی رزومه داره که بخوام بفرستم؟
    آیا به نظرتون شانس پذیرش در دانشگاهای امریکا با رنک زیر 200 رو دارم؟
    برای داشتن یک رزومه ای قوی به نظرتون روی چی سرمایه گذاری کنم؟ (دادن مقالات بیشتر یا مانور روی نمرات زبان و GRE)
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط swan9829 نمایش پست ها
    ممنون از زحمت و راهنماییتون

مسئله ی دیگه ای که فراموش کردم بپرسم :
    فاصله افتادن 4 ساله و 5 ساله بین مستر تا دکترا چقد میتونه تو دریافت پذیرش و فاند تاثیر منفی داشته باشه

بازم ممنون
    خواهش میکنم. معمولا SOP واسه همین گذاشتن که توضیح بدین چرا این فاصله بوجود آمده. ولی، با رزومه خوب و نمرات زبان خوب فکر نمیکنم خیلی تاثیر بذاره روی پذیرش. اگر در این بین کار مرتبط انجام داده باشید و مقالات چاپ کرده باشین و ... که دیگه اثرش خیلی کم میشه.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering

با سلام
    لیسانس ،مهندسی الکترونیک، دانشگاه آزاد، معدل 17.30
    فوق لیسانس، مهندسی الکترونیک، دانشگاه پلی تکنیک میلان (رنک زیر 50)، معدل متوسط
    تافل PBT 583 که اعتبارش تمام شده اما دوره مستر به انگلیسی بوده (آیا نیاز به امتحان تافل مجدد هست؟)
    جی آر ای ندارم (اگه تاثیر زیادی میزاره میتونم فشرده بخونم امتحان بدم)
    بدون مقاله
    ریکامندیشن های خیلی خوب
    6 ماه سابقه کار

برای گرفتن پذیرش دکتری فول فاند چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد میدید؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

معدل شما مینیمم بسیاری از دانشگاهارو نداره، میتونست معدل لیسانس با معدل تاپ ارشد جبران بشه که متاسفانه این قضیه پیش نیومده. به نظر من اگر بتونین توجه استادی رو جذب کنین که بتونه نظر کمیته رو مال خودش کنه یا نظر مخالفشون رو وتو، شانس دارین. تجربه نشون داده که در شرایط خاص اساتید نکته‌ی بسیار ظریفی رو متوجه میشن و خودشون رو علاقه مند نشون میدن که شمارو هرجوری که هست بگیرن. در اینجا استادم به من گفت که اگر کسی مینیمم رو نداشته باشه، باید به اندازه ی یک کتاب مدرک و دلیل استاد جمع کنه که چرا واقعا این دانشجو رو میخواد؟! نظر من نمره‌ی بسیار خوب GRE و مقاله هاتون میتونه به استاد علاقه مند در تدوین این مدارک کمک کنه.
    در مورد سنجش از دور هم، فکر میکنم باید رشته خودتون و اساتیدی که از داده‌های ماهواره ای استفاده میکنند رو انتخاب کنین یا رشته‌ی جغرافی. به نظرم شانس برای بقیه حوزه‌های سنجش از دور مثل هوافضا، اتمسفر، مخابرات و کامپیوتر کم هست.

باتشکر از استاد Mechatronic بابت اطلاع.

ارادتمند
    امیر
    خیلی ممنون، و همچنین از آقای mohamadaliv هم تشکر می کنم که زحمت کشیدن رو وقتشون رو برای جواب دادن به پست من گذاشتن
    پس با شرایط من انرژیم رو باید روی مکاتبه هایی که با اساتید می کنم و نامه هایی که به اونا میفرستم بذارم؟ و از اون بیشتر به فکر شانس باشم، درسته؟
    سوال دیگه ای هم داشتم، دانشگاهی که توش درس خوندم نمی تونه تأثیر مثبت داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)