صفحه 9 از 307 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

Member bluen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

در مجموع رزومه قابل قبولی دارین. با توجه به اینکه معدلتون عالی نیست به GRE بالاتر فکر کنید ولی این نمرات GRE فرضی خودتون فکر میکنم بالای 60 شانستون خوبه! رنک بهتر از این هم واقعا بستگی به تماس شما با استاید و اینکه چقدر بتونید نظر استاد را جلب کنید. سعی کنید ریکام از اساتید خوب بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedsheikh نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز این فروم
    می خواستم بدانم با شرایط زیر

فوق لیسانس مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 16.92
    لیسانس مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 15.81
    مقاله 1 عدد ISI
    مقاله کنفرانس بین المللی 1 عدد
    کنفرانس داخلی 5 عدد
    مقاله ژورنالی غیر ای اس ای 1 عدد
    ثبت اختراع داخلی 1 عدد
    مدرک زبان آیلتس آکادمیک 7
    سابقه تدریس 2 سال در دانشگاه علمی و کاربردی
    سابقه کار 4 سال
    می خواستم ببینم اگر GRE حول و حوش 310 یا 315 بیاورم. از نظر پذیرش و فاند در دانشگاه های آمریکا روی چه رنکی می توانم حساب باز کنم
    (بیشتر نظرم در مورد گرفتن فول فاند هست)
    با تشکر
    !Never Give Up

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

۱- دانشگاه پیام نور + مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) + 14/60
    ۲- دانشگاه آزاد + مهندسی کامپیوتر(هوش مصنوعی) + 17/80
    ۳- تافل 105
    ۴- gre=320
    ۵- 1مقاله در کنفرانس خارجی(ترکیه)، 2 تا مقاله کنفرانس بین المللی داخلی، 1 مقاله ISI
    ۶- 7 ترم تدریس در دانشگاه علمی کاربردی و غیر انتفاعی
    ۷- آمریکا، هر دانشگاهی
    ۸- هوش مصنوعی، شبکه عصبی
    ۹- بهار 2016
    ۱۰- من 30 سالم هست و یک ترم هست که ارشدم را تمام کردم. با این شرایط می تونم فاند بگیرم. قابل ذکر است که استاد راهنمای بنده خیلی معروف و به نام هستند.
    ممنون میشم بنده را راهنم

Member bluen آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط varahraam نمایش پست ها
    ۱- کاردانی عمران - ساختمان های بتنی ( دانشگاه علم و فرهنگ - سراسری - غیر انتفاعی) معدل : 15:89
    مهندسی عمران - عمران دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل : 15:75
    ۲- دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت منابع آب دانشگاه آزاد تهران مرکز
    ۳- نمره زبان آیلتس 7
    writing:6.5 speaking:7 listening:7.5 reading:7.5
    ۴- نمره GRE ندارم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله) : ندارم
    ۶- سابقه کار مرتبط : 5.5 سال (در زمینه عمران بوده - در زمینه آب نیوده)
    ۷- دانشگاه های مورد نظر : دانشگاهی که بتوانم به عنوان کمک هزینه مبلغی دریافت کنم که پوشش کامل بدهد
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه : water management --- water conflict management
    ۹- نیم‌سال مورد نظر : ترجیحا Sep 2015 --- نهایتا اگر فراهم نشه Jan 2016
    ۱۰- موارد دیگر
    : فاصله لیسانس تا قبولی فوق لیسانسم 6 سال بوده که 5.5 سال آن را در زمینه عمران (کارشناس فنی شرکت پیمانکاری) فعالیت کردم.

و یک نکته : از چند ماه پیش به عنوان مدیر روابط بین الملل یک شرکت در زمینه خدمات تلفن همراه فعالیت میکنم. کارم رایزنی های اقتصادی و حل و فصل مناقشات اقتصادی ه . به نظرتون از این کار خارج بشم و برگردم به حیطه تخصصی خودم؟ این چند ماه رو اصلا در رزومه ام ذکر بکنم؟

سپاس از اینکه وقت می گذارید و راهنمایی می کنید.
    دوست عزیز واسه سپتامبر 2015 دیگه خیلی دیر شده. شما از آذر تا بهمن (تقریبا) باید اپلای کنید واسه ترم پاییز
    شما حتما سعی کن مقاله داشته باشی- چون دانشگاه مبدا شما مطرح نبوده! و حتما به GRE خوب فکر کنید.
    و نکته ایی که شاید واسه شما سوال بر انگیزه اینکه چرا ادامه تحصیل بعد از یک وقفه و این موضوع را باید در SOP توجیه کنید. ( توی SOP میتونید خوب بنویسید و از این موضوع استفاده مثبت کنید و یا برعکس)
    ویرایش توسط bluen : April 29th, 2015 در ساعت 12:11 AM
    !Never Give Up

Member bluen آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Haaaadi نمایش پست ها
    درود بر شما دوستان عزیزم
    لطف میکنید منو راهنمایی کنید. خیلی برنامه ریزی کردم واسه آینده، دارم سخت تلاش میکنم و زبانم رو تقویت میکنم. فقط میخوام ببینم شانسی هست یا بیخودی دارم تلاش میکنم:
    لیسانس مترجمی زبان، غیرانتفاعی، رتبه اول، معدل 17.66
    فوق لیسانس MBA گرایش سیستم اطلاعات، دولتی، دفاع نکردم، معدل بالای 17
    تافل تقریبا بالای 100
    Gre ندادم اما خوب فرض کنید
    کنفرانس خارجی، مجله مهندسی داخل، یکی هم برای برترین ژورنال سیستم قراره ارسال کنم
    سابقه کار ندارم
    دانشگاه خاصی مد نظرم نیست
    دکتری سیستم
    پایان نامه من یک الگوریتم نوین سیستم اطلاعاتی هستش که بخاطر همین با چند استاد در ارتباط هستم و یکی از پروفسورهای مطرح رشته داره کارم رو مطالعه میکنه و خوشش اومده و پیشنهاد همکاری در مقاله رو هم پذیرفتن ایشون
    شما به نطرم میتونید فاند کامل بگیرید و مشکلی ندارید ولی پیشنهاد اساسی دارم!
    1- GRE را خوب بدید.
    2- حتما تا زمان اپلای مقاله isi تون را به جایی برسونید.
    3- این یکی که خیلی خیلی مهمه و به نظرم تا اینجا خوب پیش رفتین! تماس با اساتید. شما خوب کار کردی ولی واقعا بعید میدونم استاد درجه 1 داشته باشین که بخواد ریکام بده به شما. با همین استاد امریکایی در تماس باشین میل بزنین پیگیر باشین و البته اساتید دیکه هم پیدا کنید.

پیروز باشید
    !Never Give Up

Junior Member

رشته: فیزیک
    GRE: V140,Q166,AW4
    GRE physics : 980
    نمره ي تافل: 104 همه بالای 25
    12 تا کنفرانس accept و 5تا ژورنال
    معدل کارشناسی تا الان 18.9
    لطفا راهنمایی کنید. چه کنم با این فاجعه

دوستان من با رزومه زیر برای دانشگاه های Pittsburge, case western و حتی دانشکده مکانیک هیوستون برای Fall 2015 ریجکت شدم لطفا راهنمایی کنید که اشکالات احتمالی ام چه بوده و برای jan 2016 چه کار کنم، قدری نا امید شده ام. لطفا کمک کنید. می دانم قدری GRE ام کم است ولی نمی خواهم دوباره امتحان بدهم( این را گفتم که این پیشنهاد را ندهید)، با تشکر
    البته اگر برای کشورهای دیگر هم پیشهاد دارید لطفا ارایه کنید چون فکر می کنم اگر از دانشگاه های امریکا پذیرش هم بگیرم ویزا نتوانم بگیرم.

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: امیرکبیر- مهندسی مواد-16.2 نفر سوم
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: امیرکبیر(بدون کنکور بودم)- مهندسی مواد-17.5 ( نفر سوم)
    ۳- نمره زبان: IBT99( R24, L 29, S22 and W 24)
    ۴- نمره R 3 , Q 159 V143,
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). سه مقاله ISI که در آنها اسم اول هستم و مجموع ایمپکت آنها هم تقریبا 5 می شود
    ۶- سابقه کار مرتبط: دو ترم دانشگاه آزاد تدریس می کردم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد)، دانشگاه خاصی مد نظرم نیست ولی حداقل جز دانشگاه های ممتاز وزارت علوم باشد. همچنین فاند کامل داشته باشد.
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه: چیز خاصی مد نظرم نیست.
    ۹- نیم‌سال مورد نظر. Jan 2016
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه). بهترین پروژه لیسانس دانشگاه در رشته مواد.

ویرایش توسط mojtabasaeed : April 29th, 2015 در ساعت 03:55 PM

- رشتۀ
    مهندسی نفت / معدل کارشناسی 15.40/ دانشگاه شیراز

2- رشتۀ ارشد
    مهندسی نفت/ مخازن هیدروکربوری/ معدل 17.20/ سهند تبریز

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : ندادم ولی بالای 90 میشم حتمن

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) :
    سه مقاله ISI با ایمپکت متوسط

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : دو تا کنفرانس داخلی
    دو تا ثبت اختراع داخلی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    مهندسی نفت و شیمی - دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    آمریکا -کانادا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : ----

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    نیازمند فاند
    با توجه به اینکه ازدواج کردم و همسرم هم اقتصاد میخونه ( کارشناسی دانشگاه شیراز معدل 16 / ارشد الزهرا معدل 17 ) و یک مقاله isi داره میخوایستم بدونم چقدر شانس داریم که هر دوتامون بتونیم پذیرش با فاند بگیرم و پیش هم باشیم

Junior Member

۱- لیسانس شریف + برق-الکترونیک + 15
    ۲- ارشد تهران +برق-الکترونیک-مدار و سیستم + 18.5
    ۳- هنوز ندادم (90 الی 100)
    ۴- هنوز ندادم (عادی 145 / بالای 165/ 3)
    ۵- فعلا صفر!
    ۶- از شش ماه پیش کار مرتبط شروع شده!!!
    ۷- آمریکا ترجیحا!
    ۸- الکترونیک آنالوگ و RF
    ۹- Fall 2016
    ۱۰- رتبه 6 کنکور سراسری / رتبه 10 دکتری / 2 سال جهشی خوندن!!! / برنز المپیاد دانش آموزی شیمی / ریکام خوب / 4 5 ترم تی ای دروس ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط lazla نمایش پست ها
    رشته: فیزیک
    GRE: V140,Q166,AW4
    GRE physics : 980
    نمره ي تافل: 104 همه بالای 25
    12 تا کنفرانس accept و 5تا ژورنال
    معدل کارشناسی تا الان 18.9
    لطفا راهنمایی کنید. چه کنم با این فاجعه
    من از وقتی پست شما رو دیدم تا الان دارم فکر می کنم چطور یک دانشجوی کارشناسی فیزیک، اونم توی ایران تونسته تا الان 5 تا مقاله ی ژورنالی و 12 تا مقاله کنفرانسی بده؟ من واقعا نمیتونم این رزومه رو باور کنم ولی هیچ ایرادی هم بهش نمیتونم وارد کنم. دانشجویان فیزیک اون هم توی دوره ی ارشد خیلی زرنگ باشن 2 مقاله کنفرانسی میدادن و 1 مقاله ژورنالی. با این رزومه ای که شما دارین گزارش میدین حتما هم میدونین که حتی دانشجویان فیزیک ای که دوره ی PhD خودشون رو تموم میکنن هم همچین رزومه ای ندارن، حتی خیلی از افرادی که جذب هیت علمی گروه فیزیک میشن هم رزومشون از شما پایین تره. توی رشته ی فیزیک بر خلاف رشته های مهندسی مقاله دادن کار سختی هست و داشتن مقاله ی خوب حداقل نیاز به 2 سال کار مداوم داره، قطعا داشتن مقاله هم به همین نسبت شانس شمارو بالا میبره. از طرفی من پستهای قبلی شما رو Check کردم دیدم شما توی Sep 2013 ترم ششم بودین و من نمیدونم منظور شما از اینکه توی Apr 2015 گفتین معدلم تا الان 18.9 یعنی چی؟ به هر حال اگر یک نفر اونم توی رشته ی فیزیک بتونه همچین رزومه ای داشته باشه قطعا Over overqualified هست. موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Law

حقوق-دانشگاه علوم قضایی-17(فارغ التحصیل نشدم هنوز ولی با توجه به وضعیت فعلیم احتمالا معدل رو همین مرزه)
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    امتحان ندادم ولی تا چند ماه دیگه اماده امتحانم و در حد خوب نمره میارم
    یک مقاله به همراه یکی از اساتیدم که هیئت علمی دانشگاه تهران هستن در دست اقدام(احتمال زیاد چاپ در یک مجله علمی و پژوهشی معتبر حقوق)
    رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مستر-حقوق بین الملل
    اولویت های بعدیم حقوق مالکیت فکری -حقوق بشر-تجارت بین الملل و ارتباطات

یه سری مسائلم راجع به رزومم:گذراندن ذوره های کارآموزی قضایی judicial internship(کارآموز قضاوت)
    گواهینامه پایان دوره شرکت در همایش ملی حقوق مالکیت ادبی ،هنری و حقوق مرتبط(مورد تایید سازمان جهانی وایپو)

نکته اول اینکه چون دانشگاهم بورسیه اس پس خودم اول با مشکل خرید تعهد روبرو هستم!حالا اگه من این مشکل رو حل کنم و به اصطلاحی تعهد رو بخرم دانشگاه مورد نظر حساس نمیشه رو اینکه چرا من یه بورسیه رو ول کردم؟ دوم اینکهمن الان با توجه به بورسیه از خدمت معافم(گذراندن خدمت از طریق خدمت در قوه قضاییه)پس اگه بخرم تعهدو مشمول میشم!اونوقت اگه پذیرش بگیرم از اونور تکلیف چیه؟با همون معافیت تحصیلی واسه مقطع کارشناسی ارشد و وثیقه میتونم خارج شم؟

نکته مهم اخر اینکه نیاز به فاند واسکولارشیپ و این صحبتا دارم..

دوستان عزیز و اساتید گرامی خوشحال میشم راهنمایی کنید هم از نظر شانس پذیرش هم سوالاتی که مطرح شد

سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)