صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 101

موضوع: فوق لیسانس یکساله در سوئد

Junior Member

پیش فرض فوق لیسانس یکساله در سوئد

سلام

رشته های یک ساله توی اروپا و به خصوص سوئد رو چه جوری ارزیابی می کنین؟ بعدش امکان apply برای دانشگاههای امریکا و کانادا وجود داره؟
    رشته ای که KTH جدیدا گذاشته چی؟ Entrepreneurship & Innovation Management آینده اینو چه جوری می بینین؟ میشه بعدش برای امریکا یا کانادا اقدامی کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس یکساله در سوئد

با سلام
    این سوال برای من هم پیش اومده. از کسایی که رفتن یا با دوستاشون در سوئد در ارتباط هستن، کسی هست که راجع به این رشته های فوق یک ساله چیزی بدونه از نظر اعتبار و کاربرد؟
    با تشکر
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

Junior Member

سلام

من هم این سوال برام پیش اومده اما به 2 دلیل 3 تا از انتخاب هایم را فوق 1 ساله انتخاب کردم که 2 تا از اونها رشته ذکر شده هستش.

1. عنوان مدرکی که به شما میدهند کاملا یک فوق لیسانس استاندارد هستش
    2. خیلی از دوستان یک راست بعد از لیسانس دکترا میخونند که این قضیه در آمریکا و کانادا بسیار باب هستش پس داشتن یک فوق لیسانس یک یا دو یا سه! ساله خیلی تفاوتی برای پذیرش در مقطع دکترا نداره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Halmstad,IS

سلام
    کسی درباره فوق لیسانس 1 سال اطاعی داره؟
    فرقش با 2 ساله چیه؟
    چه جوری در ایران سنجیده میشه؟
    ???
    start with a single step!

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

دوست عزیز نمیدونم این مطلب
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,2415.0.html
    بدردت میخوره یا نه؟
    امیدوارم مفید باشه چون در مورد دانشگاه های سه ترمی جواب داده
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian80
    چطور می شه در طی کمتر از یکسال هم واحد داشت و هم تمام پروژه ها و پایان نامه فوق لیسانس را در همون ترم دوم انجام داد و تا پایان ترم تحویل داد؟
    بچه های یه ساله 60 واحد می گذرونن ولی دو ساله 120 واحد.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

نقل قول نوشته اصلی توسط nark
    ]

سلام
    جالبه كه ...
    آره، ولی مسئله اینجاست که بچه هایی که one year Master اقدام کردند، ....
    منم در مورد ویزای مستر یکساله همچنین چیزی را فکر میکنم که البته به نظرم یه خورده عجیبه! چطور می شه در طی کمتر از یکسال هم واحد داشت و هم تمام پروژه ها و پایان نامه فوق لیسانس را در همون ترم دوم انجام داد و تا پایان ترم تحویل داد؟
    اين رو در مورد سويد مطمين نيستم، اما در كانادا و امريكا اينجوريه كه كسي كه فوق 1 ساله ميخونه پروژه نداره و در ازاي اين راحتي 1 ساله پذيرش دكتري رو تقريبا بايد فراموش كنه چون به فوق 1 ساله پذيرش دكتري نميدن. اگر كسي در مورد سويد اطلاعي داره لطفا بنويسه كه ايا سويد هم همينجوريه يا مثل مالزي فقط دوره فشرده تر برگزار ميشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pleasoh

اين رو در مورد سويد مطمين نيستم، اما در كانادا و امريكا اينجوريه كه كسي كه فوق 1 ساله ميخونه پروژه نداره و در ازاي اين راحتي 1 ساله پذيرش دكتري رو تقريبا بايد فراموش كنه چون به فوق 1 ساله پذيرش دكتري نميدن. اگر كسي در مورد سويد اطلاعي داره لطفا بنويسه كه ايا سويد هم همينجوريه يا مثل مالزي فقط دوره فشرده تر برگزار ميشه؟
    فوق 1 ساله پروژه داره و باید همزمان با دروس دوره سوم و چهارم یعنی ترم دوم انجام بشه و Project Thesis رو submit کنید...ضمن اینکه الان اکثرا مستقیما از لیسانس برا دکتری اقدام میکنن. پس داشتن حتی یه فوق 1 ساله ممکنه که از نداشتنش خیلی بهتر باشه و هرگز اینطور نیست که دکتری رو فراموش کنی....

آره، ولی مسئله اینجاست که بچه هایی که one year Master اقدام کردند، ویزای یکساله نمیگیرن. این ویزا فکر میکنم ده ماهه باشه....اگه اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنید
    در رابطه با پرکردن فرمها و پاسخهای مبنی بر ادامه تحصیل و کشورهای موردنظر برا ادامه تحصیل، خیلی قضیه رو جدی بگیرید. نکنه با یه جواب حساب نشده تموم زحماتمون به باد فنا بره؟....من که حسابی در این زمینه مردد هستم
    من با یکی از دوستام که سوئد PhD میخونه صحبت کردم گفت هرگز نگو که میخوای اونجا دکتری بخونی، چون reject میشی....میگید چیکار کنیم؟...
    اولا اینکه فقط تو آمریکا و چند تا از دانشگاه های اروپا می شه مستقیما برای PhD اقدام کرد و تو سوئد نمی شه. با فوق 1 ساله تو سوئد هم نمی شه برای دکتری خوند. یعنی احتمالش خیلی خیلی پایینه و اگر هم احیانا استادی قبول کنه که بخونی، باید کسری واحد هات رو جبران کنی. اما همانطور که گفتم تقریبا باید بی خیال PhD بشی.

یه مشکلی هم که برا apply برایه حالا یه فوقه دیگه یا دکتری اینه که ما وقتی باید برا اونها apply کنیم که فقط شاید یکی دوماهه که سوئد هستیم و هیچ مدرکی مثله ریز نمرات یا recomendation نداریم که ارائه کنیم و همون مدارکی رو داریم که الانم از ایران داریم حالا با این شرایط چیکار باید کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Joojoo
    یه مشکلی هم که برا apply برایه حالا یه فوقه دیگه یا دکتری اینه که ما وقتی باید برا اونها apply کنیم که فقط شاید یکی دوماهه که سوئد هستیم و هیچ مدرکی مثله ریز نمرات یا recomendation نداریم که ارائه کنیم و همون مدارکی رو داریم که الانم از ایران داریم حالا با این شرایط چیکار باید کرد؟

من هم به همين مساله برخوردم و دارم فكر مي كنم كه چكار مي شه كرد. يعني بايد صبر كنيم تا سال بعدش كه كارهامون جلو رفته، و البته ديگه اونجا نخواهيم بود احتمالا يا اينكه راه ديگه اي هم هست؟ چون تو اين 2-3 ماه اول فكر كنم خود من هنوز نخواهم دونست كه مي خوام رو چه موضوعي تو دكترا كار كنم كه بتونم راجع بهش صحبت كنم حتي!

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)