صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 101

موضوع: فوق لیسانس یکساله در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس یکساله در سوئد

رفتن فوق چه یکساله چه دو ساله در هر رشته ای در سوئد کلا یعنی پذیرفته شدن در دوره دکترا،
    چه بحثی!

فقط خواستم خدمت این دوستمون بگم که بابا بی خیال. این جورام نیست! پذیرش دکترا گرفتن هیج جای دنیا آسون نیست از جمله سوئد. من دنبال دکترا تو خود سوئد نبودم ولی خیلی از دور و بری ها رو دیدم که نتونستن از یه جای درست و حسابی (و البته نه یه دانشگاه پرت) پذیرش بگیرن.

در مورد فوق های یه ساله هم معمولا این دسته از فوق ها حداقل تو سوئد هدفشون اینکه یه مهارت و تجربه ای به شما اضافه کنن که تو بازار کار کمکتون کنه و کسی این فوق ها رو به قصد دکترا نمی خونه. یه جورایی اینکه شما قصد دکترا داشته باشی و از این جور فوق ها بخونی نقض غرضه. در ضمن در مورد اون دسته از فوق های یه ساله که تو حوزه مدیریت اند یه چیزی رو نباید فراموش کنید. کار پیدا کردن برای این این طور فوق ها برای ایرانی ها یه کم مشکله.

راستی من فوقم رو سوئد گرفتم. دو ساله.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ha3ib
    چه بحثی!

فقط خواستم خدمت این دوستمون بگم که بابا بی خیال. این جورام نیست! پذیرش دکترا گرفتن هیج جای دنیا آسون نیست از جمله سوئد. من دنبال دکترا تو خود سوئد نبودم ولی خیلی از دور و بری ها رو دیدم که نتونستن از یه جای درست و حسابی (و البته نه یه دانشگاه پرت) پذیرش بگیرن.

در مورد فوق های یه ساله هم معمولا این دسته از فوق ها حداقل تو سوئد هدفشون اینکه یه مهارت و تجربه ای به شما اضافه کنن که تو بازار کار کمکتون کنه و کسی این فوق ها رو به قصد دکترا نمی خونه. یه جورایی اینکه شما قصد دکترا داشته باشی و از این جور فوق ها بخونی نقض غرضه. در ضمن در مورد اون دسته از فوق های یه ساله که تو حوزه مدیریت اند یه چیزی رو نباید فراموش کنید. کار پیدا کردن برای این این طور فوق ها برای ایرانی ها یه کم مشکله.

راستی من فوقم رو سوئد گرفتم. دو ساله.
    این همه سایت اینجا مثال اوردم! باز هم میگید که فوق یکساله با دو ساله فرق میکنه؟!!!
    در مورد پذیرش در دوره دکترا یک لینک دیگه اینجا میذارم که نوشته:
    In most cases a master’s degree is required. Foreign students wishing to study for a PhD in Sweden are advised to prepare for a master’s degree in Sweden first, if a relevant program is available in English. A Swedish master’s degree is likely to improve a student’s chances of being admitted to a PhD program
    http://www.studyinsweden.se/template...e____4987.aspx

Junior Member

من میگم توی فایل pdf رشته دانشگاهی من نوشته شده که بعد از اتمام موفق دوره فوق لیسانس یکساله، میشه وارد دوره دکترا شد. نا سلامتی تو کلاس من پنجاه نفر دانشجو هست نصفشون سوئدی هستن و برای گرفتن این فوق سنگ تموم میذارن و خیلی ها میخوان دکترا بخونن. آخه کی به شما گفته که کسی این فوق لیسانس یکساله رو برای دکترا نمیخونه؟؟ من نمیدونم چرا عادت ما ایرانیها اینه که اطلاعات اشتباه در اختیار مردم قرار بدیم؟!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

در مورد فوق ليسانس هاي يكساله بايد بگم كه من دو تا از اين رشته ها رو پارسال مي خواستم برم؛ كه بنا به دلايلي منصرف شدم؛ بعد از اتمام يكيشون مي شد براي ادامه دكتري اقدام كرد ولي بعد از يكي ديگه نه
    شرايط ررو در سايت دانشگاه مي نويسه؛ اوني كه نمي شد، دانشگاه نوشته بود كه بايد يك دوره يكساله ديگه هم بعدش بخونيد تا بتونيد براي دكتري ادامه تحصيل بديد. كلا شرايط كاملا در پروفايل رشته در سايت دانشگاه آمده است
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

نقل قول نوشته اصلی توسط teddie
    من میگم توی فایل pdf رشته دانشگاهی من نوشته شده که بعد از اتمام موفق دوره فوق لیسانس یکساله، میشه وارد دوره دکترا شد. نا سلامتی تو کلاس من پنجاه نفر دانشجو هست نصفشون سوئدی هستن و برای گرفتن این فوق سنگ تموم میذارن و خیلی ها میخوان دکترا بخونن. آخه کی به شما گفته که کسی این فوق لیسانس یکساله رو برای دکترا نمیخونه؟؟ من نمیدونم چرا عادت ما ایرانیها اینه که اطلاعات اشتباه در اختیار مردم قرار بدیم؟!
    کاملا درسته..هیچ فرقی نمیکنه...شما با فوق 1 ساله هم میتونید برا دکتری اقدام کنید...بیشتر دانشگاههای سوئد برای دانشجویان دکتری 60 واحد کورس در نظر میگیرن که خوب اگه اونها رو در مقطع فوق لیسانس پاس کرده باشید دیگه نیازی به تکرار ندارید...حالا فرقی نمیکنه که شما فوق 1 ساله خونده باشید یا 2 ساله...
    پیروز باشید
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member

سلام.من مي خواهم كه تا چند روزه ديگه براي پذيرش فوق ليسانس از سوئد اقدام كنم ، ميشه لطفا اگه كسي مي دونه و از پاسخش مطمئنه در مورد تفاوت فوق ليسانس يك ساله و دو ساله براي ادامه تحصيل دكترا ، جواب روشني به من بده.البته من يك مدرك فوق ليسانس MBA در ايران دارم!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash.A
    سلام.من مي خواهم كه تا چند روزه ديگه براي پذيرش فوق ليسانس از سوئد اقدام كنم ، ميشه لطفا اگه كسي مي دونه و از پاسخش مطمئنه در مورد تفاوت فوق ليسانس يك ساله و دو ساله براي ادامه تحصيل دكترا ، جواب روشني به من بده.البته من يك مدرك فوق ليسانس MBA در ايران دارم!
    آقا تا حد ممكن سعي كن فوق دو ساله بري چون:
    1. وزارت علوم يكساله رو قبول نمي كنه
    2. خود سوئدي ها براي دكتري از اين فوق خيلي خيلي احتمالش ضعيفه كه كسي رو بر دارند

ولي اگه دو ساله نشد به نظر من كيفيت دوره هاشون خيلي خوبه؛ و اگه براي دكتري و يا جاي دولتي توي ايران بهش نياز نداري، خيلي خوبه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

سلام
    من در رابطه با سوید نمیدونم اما در رابطه با انگلیس که فوق 1 ساله میدن باید بگم که با فوق میتونی برای دکترا در امریکا و کانادا اقدام کنی و در پایان فوق هم باید پروژه بدی ولی کار خیلی فشرده هستش و خیلی فشار هست

من كامل تحقيق كردم راجع با رشته خودم با چند دانشگاه هم مكاتبه كردم هيچ فرقي نميكنه برا دكترا من خودم هم يكساله ميخوام اپلاي كنم.شايد رشته با رشته فرق داشته باشه.مكاتبه كنيد.
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

سلام
    دوستان عزیز
    من هم پذیرش 1 ساله دارم در نانو از اسپانیا البته برای March 2009 از بارسلونا دانشگاه بارسلونا. بدون فاند.
    برای سوئد اپلای کردم . راستش میدونم که پذیرش میگیرم از KTH یا LUND که 2 ساله هسنتد.
    برای دکترا حتما میخام سوئد باشم . به نظر شما . این بحثایی که الان این بالاست راجب اهمیت 2 ساله بودن برای اساتید در دوره دکترا که بعضیا میگن قطعا 2 ساله بعضیا قطعا 1 ساله چیه؟
    به نظر شما من با توجه به اینکه تا اکتبر که بریم سوئد تقریبا فوقم تو اسپانیا تموم میشه و میتونم سال دیگه همین موقع سوئد دکترا باشم این ریسک را بکنم؟ اسپانیا برم یا منتظر نتیجه سوئد بمونم؟ یعنی میترسم برم اسپانیا چون گرون هم هست خرجش . اندازه 2 سال سوئد خرجم میشه. ولی 1/5 سال جلو میوفتم ؟
    برم یا نه؟ شانس دکترا تو سوئد را پایین نمیاره 1 ساله بودن (البته مدرکش master official از دانشگاه معروف بارسلونا است که در واقع 2 ساله ولی به من گفتن با توجه به دروس لیسانست از سال دو بخون) نمیدونم 1.5 ماه وقت دارم الان که ویزا بگیرم برم بارسلونا . چه کنم؟ لطفا نظر بدین راهنمایی کنین.

اقای مدیر من چون اینجا راجب 1 ساله بودن مدرک سوئد و اهمیت پذیرش در دکترا بود با توجه به قصدم برای دکترا که میخام حتما در سوئد باشه اینجا مطرح کردم .نخاستم جدا تاپیک بسازم شلوغش کنم. اگر صلاحه من جدا تاپیک بسازم باسه این مطلب؟
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)