صفحه 1 از 70 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 694

موضوع: ويزاي Eb1 و Eb2

Junior Member

پیش فرض ويزاي Eb1 و Eb2

ويزاهاي Eb1 و Eb2كه گفته مي شود مربوط به محققين مخترعين مكتشفين و كلا مخها مي باشد و در واقع سريع گرين كارت تبديل مي شود:
    اولا چه شرايطي داره؟
    دوما چگونه مي توان واجد اين شرايط شد؟
    سوما از ايران بايد اقدام كرد يا مي توا ن از دانشگاههاي امريكا پذيرش گرفت وبا نتايج دستاوردهاي خود را در ان دانشگاهها براي اين ويزا اقدام كرد؟
    چهارم كسي اگه اينجا اقدام كرده يا اين ويزا رو گرفته و تجربه اي هم داره همين جا بگه

Junior Member Gav1991 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

پیش فرض پاسخ : ويزاي Eb1 و Eb2

نمی دونم چرا راجع به این ویزاها زیاد اینجا بحث نمیشه. تو لینک زیر شرایط درخواست دادن برای این نوع ویزا وجود داره. ولی خوب در عمل باید دید که به چه صورته و چه کسایی گرفتن و چه کسایی نگرفتن. یا چه مدت طول می کشه پروسه ی این کار. اگر دوستانی که خودشون یا آشناهاشون تجربه دارن یه مقدار توضیح بدن، خیلی خوب میشه.

http://www.uscis.gov/eir/visa-guide/...dinary-ability

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،

من خودم هم علاقمندم که برای این نوع ویزا اقدام کنم. معمولا کسانی که یک سری ویژگی ها و تجربیات "خارق العاده" یا "فوق العاده" دارن میتونن برای این ویزا اقدام کنند. درباره خودمون میگم که بیشتر دانشجو هستیم، مثلا اگر زیاد مقاله چاپ کرده باشی، یا داوری کرده باشی، طرح های های خفن داده باشی و ... شاید واجد شرایط برای این ویزا باشید. البته لینکی که دوستمون گذاشتن خودش دیگه منبعش هست و کامل توضیحات به انگلیسی داده. فقط من نمیدونم بنظر شما اگر در این زمینه از وکیل استفاده کنیم چطوره؟ مثل همین بنده خدا هست که خیلی میاد آنتن صحبت میکنه (اسمش برای تبلیغات نمی نویسم). نمیدونم اینا قابل اطمینان هستند؟ آیا هزینه وکالتشون چطور دریافت میکنند؟ اگر کسی تجربه در این زمینه داشته باشه، ممنون میشم اینجا بنویسه.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس معماری- دانشگاه آزاد تهران مرکز

سلام

بنده هم یکی از علاقه مندان دریافت این ویزا هستم!
    آیا کسی از دوستان میتونه مارو در رابطه با اینکه وکیل میتونه خط مشی گرفتن این ویزا باشه راهنمایی کنه؟آیا بعد از گرفتن این ویزا و وارد شدن به کشور دولت آمریکا حقوقی رو برای ما مستثنا میکنه؟

Junior Member

پیش فرض شانس دریافت EB1

سلام دوستان
    پدر من میخواد برای دریافت ویزای EB1 اقدام کنه و در حال بررسی هستیم که ایا شانس ایشون برای گرفتن این ویزا خوبه هست یا نه
    من رزومه ایشون رو برای دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارن میگم لطفا بخونید و نظرتونو بگید
    1- مدیر پژوهش یکی از واحدهای شرکت نفت و عضو هیت علمی شرکت نفت و دارای مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه تهران
    2- سه مقاله چاپ شده ISI وتعدادی مقاله در نشریات معتبر داخلی
    3- استاد راهنمای تعدادی از دانشجویان ارشد و دکترا
    4- 25 سال سابقه کاری
    5- سابقه کار با معتبرترین شرکت های نفتی دنیا
    6- استاد های سر شناس ایرانی ایشون رو از لحاظ علمی تایید میکنن و در تخصص خودشون جز برترین های کشور هستن
    7- دریافتی حقوق بالایی دارن که گویا تاثیر خوبی در پذیرش داره

با این اوصاف چند تا سوال اساسی داریم:
    سوال اصلی اینکه با این رزومه چقدر شانس دریافت EB1 دارن؟
    پروسه دریافت این ویزا چقدر زمان میبره؟
    هزینه اقدام برای دریافت این ویزا توسط وکیل چقدر است؟ و اگر وکیلی میشناسید معرفی کنید?
    بسیار سپاسگذارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nikooi نمایش پست ها
    ويزاهاي Eb1 و Eb2كه گفته مي شود مربوط به محققين مخترعين مكتشفين و كلا مخها مي باشد و در واقع سريع گرين كارت تبديل مي شود:
    اولا چه شرايطي داره؟
    دوما چگونه مي توان واجد اين شرايط شد؟
    سوما از ايران بايد اقدام كرد يا مي توا ن از دانشگاههاي امريكا پذيرش گرفت وبا نتايج دستاوردهاي خود را در ان دانشگاهها براي اين ويزا اقدام كرد؟
    چهارم كسي اگه اينجا اقدام كرده يا اين ويزا رو گرفته و تجربه اي هم داره همين جا بگه
    سلام بر شما
    من موفق به گرفتن گرین کارت از طریق EB2 شدم
    برای این نوع ویزا لازم است حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. مدارک بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی برای گرفتن این ویزا بهتر است. شما علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی، لازم است در رشته و یا شغل خود شخص برجسته ای باشید. مثلا اختراع ثبت شده در مراکز مورد تایید بین المللی داشته باشید یا دارای تعدادی مقاله ISI باشید که این مقالات توسط دیگران مورد ارجاع (رفرنس دهی یا Citation) قرار گرفته باشند. تجربیات شخصی من اینکه، اینجانب مدرک دکترای تخصصی دارم و چند سال است عضو هیات علمی دانشگاه در ایران هستم اما بیش از 40 مقاله ISI و حدود 100 مورد citation داشتم. رزومه و مدارک خود را حدود یک سال و نیم قبل برای یک وکیل در آمریکا ارسال کردم و کارها نسبتا خوب پیش رفت. اوایل آذر ماه 1394 در سفارت آمریکا در آنکارا مصاحبه شدم. همان انگشت نگاری و مصاحبه مثل سایر دوستان و اواسط دی ماه نتیجه مصاحبه مشخص شد و چند روز قبل هم دوباره به آنکارا آمدم و پاسپورت را تحویل سفارت دادم تا ویزا در آن قرار گیرد.

Junior Member

EB1 چیست؟
    این روش مهاجرتی یکی از زیر مجموعه های روش کلی Employment Base می باشد که در این روش افرادی که بتوانند توانایی خارق العاده خود را در زمینه های علمی ، ورزشی ، هنری ، تحقیقاتی ، اختراعات مدیریت و مهندسی به اثبات برسانند می توانند برای خود و افراد خانواده گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

این روش به 3 دسته از افراد مشروحه زیر تعلق خواهد گرفت:

1.افراد با توانائیهای خارق العاده :
    این دسته به ورزشکاران ملی با دارا بودن مقامهای جهانی ، هنرمندان بنام و معروف در سطح جهانی ، افراد شناخته شده در سطوح بین المللی مانند برندگان جوایز نوبل و مخترعان با اختراعات ثبت شده در رده جهانی تعلق میگیرد.
    یکی از مزایای این دسته از متقاضیان این است که متقاضیان نیازی به دریافت مجوز از وزارت کار نداشته و به عبارت دیگر برای دریافت گرین کارت نیازی به معرفی کارفرما برای دریافت گرین کارت ندارند.

2. اساتید و محققین خارق العاده:
    این دسته به اساتید و محققینی تعلق میگیرد که در تحقیقات علمی خود به موفقیتی خارق العاده نائل گردیده و یا اینکه در زمینه تدریس علوم ،یکی از اساتید معروف و برتر با حداقل 3 سال سابقه میباشند.
    این گروه از متقاضیان برای ادامه تحقیقات و یا تدریس در دانشگاهها به اسپانسر نیاز داشته لکن اخذ مجوز وزارت کار ضرورتی نخواهد داشت.

3. افراد با تجربه مدیریت در سطوح بین المللی :
    این دسته به مدیران بلند پایه با تجربه مدیریت در کمپانی های بزرگ دنیا و در سطوح بالای بین المللی تعلق میگیرد.
    این دسته از متقاضیان باید بتوانند توانائیهای خارق العاده خود را در زمینه مدیریت کمپانیهای بین المللی و در سطوح بسیار بالا با حداقل 3 سال سابقه کار خارج از ایران به اثبات رسانند.
    برای این گروه از متقاضیان مجوز وزارت کار نیازی نداشته لکن دارا بودن کارفرما ضروری خواهد بود.

مراحل انجام کار:
    1- در اولین مرحله وکیل (وکلای خصوصی امور مهاجرت در آمریکا) به واجد شرایط بودن متقاضی مینمایند. ( از طریق ایمیل و یا مکالمه تلفنی)
    2- در این مرحله مدارک جمع آوری شده برای بررسی به تیم وکلا ارائه و جهت اعلام نظر در نوبت قرار خواهد گرفت.
    3- پس از اعلام نظر وکیل در مورد قابل طرح و پیگیری بودن و یا نبودن پرونده در اداره مهاجرت ، مراتب نیز به متقاضی اعلام خواهد شد.
    4- در صورت موافقت متقاضی قرارداد مربوطه برایشان ارسال و پس از امضا ، مشاورین مربوطه در جهت تکمیل پرونده و جمع آوری مدارک لازم با متقاضی در تماس خواهند بود.
    5- وکیل مهاجرتی پس از تکمیل تمامی مراحل مربوطه اقدام به ارسال پرونده به USCIS خواهد نمود .
    6- در طول مدت زمان بررسی بر روی پرونده ،متقاضی در جریان تمامی مراحل قرارگرفته و پس از دریافت نتیجه از USCIS مراتب به متقاضی ابلاغ خواهد شد.
    7- در صورت قبولی در این مرحله پرونده متقاضی از طریق اداره مهاجرت به NVC ارسال خواهد شد تا مراحل بعدی که نهایتا اخذ ویزای ورود به آمریکا و ثبت آن در گذرنامه است به انجام برسد.
    این پروسه در حال حاضر بین 8 تا 10 ماه بطول خواهد انجامید که ممکن است به هر دلیلی تغییر یابد

EB2 چیست؟
    این روش مهاجرتی نیز یکی از زیر مجموعه های روش کلی Employment Base میباشد و در این روش مهاجرتی افراد با توانائیهای فوق العاده و یا تحصیلات دانشگاهی میتوانند در صورت احراز تمامی شرایط لازم اقدام به دریافت گرین کارت کشور آمریکا نمایند.
    به طور کلی 2 دسته از افراد میتوانند برای EB2 اقدام نمایند:
    1-کارفرمائی معتبر و اخذ مجوز وزارت کار آمریکا نیاز دارند.
    2- افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس و یا لیسانس با بیش از 5 سال تجربه مستقیم در زمینه تحصیلاتشان میباشند. این افراد به معرفی کارفرمائی معتبر ،کسب مجوز از وزارت کار نیاز دارند .

توانائی استثنائی (exceptional ability)
    توانائی استثنائی به معنی دارا بودن تخصص قابل توجهی است که ورای توانائی افراد عادی در زمینه علوم ، هنر و یا امور بازرگانی باشد.
    متقاضیانی که از این روش برای دریافت گرین کارت کشور آمریکا استفاده مینمایند باید بتوانند حداقل 3 مورد از موارد زیر را با استفاده از مدارک قانونی به اثبات برسانند :

- مدرک رسمی از موسسه ، دانشکده و یا دانشگاه که نشاندهنده توانائی فوق العاده متقاضی باشد.
    - مدارک مبتنی بر اثبات دارا بودن حداقل 10 سال تجربه تمام وقت در زمینه شغلی خود.
    - دارا بودن پروانه و یا مجوز فعالیت حرفه ای و یا دارا بودن گواهی نامه حرفه ای و یا شغلی.
    - ارائه مدارکی دال بر حکم دریافت حقوق و یا سایر مزایا که نشاندهنده توانائی استثنائی متقاضی باشد.
    - عضویت در یک انجمن حرفه ای در زمینه مورد نظر.
    - مدارکی دال بر اثبات این مهم که متقاضی بین همکاران - مقامات دولتی - متخصصین و افراد حرفه ای و یا سازمانهای تجاری دارای توانائی استثنائی و شناخته شده باشد .
    به طور کلی متقاضیان دریافت گرین کارت آمریکا از طریق EB2 باید بتوانند با استفاده از مدارک ارائه شده به USCI نشان دهند که ورود ایشان به خاک کشور آمریکا برای این کشور مفید خواهد بود.
    مدارکی مانند:
    ارائه نامه از طرف کارفرمای فعلی و یا کارفرمای معتبری که قصد اسپانسر نمودن متقاضی و یا افرادی که در حرفه او بکار اشتغال دارند و سایر گواهی هائی که بیانگر مفید بودن کار و در جهت منافع ملت و کشور آمریکا خواهد بود و همچنین گواهی افرادی که با شرح جزئیات طرحها و اینکه چگونه در آینده برای کشور آمریکا مفید واقع خواهند شد.

مراحل انجام کار:
    1- در اولین مرحله وکیل (وکلای خصوصی امور مهاجرت در آمریکا) اطلاعات مربوط به واجد شرایط بودن متقاضی را بررسی مینمایند. ( از طریق ایمیل و یا مکالمه تلفنی)
    2- در این مرحله مدارک جمع آوری شده برای بررسی به تیم وکلا ارائه و جهت اعلام نظر در نوبت قرار خواهد گرفت.
    3- پس از اعلام نظر وکیل در مورد قابل طرح و پیگیری بودن و یا نبودن پرونده در اداره مهاجرت ، مراتب نیز به متقاضی اعلام خواهد شد.
    4- در صورت موافقت متقاضی قرارداد مربوطه برایشان ارسال و پس از امضا ، مشاورین مربوطه در جهت تکمیل پرونده و جمع آوری مدارک لازم با متقاضی در تماس خواهند بود.
    5- وکیل مهاجرتی پس از تکمیل تمامی مراحل مربوطه اقدام به ارسال پرونده به USCIS خواهد نمود .
    6- در صورت قبولی در این مرحله پرونده متقاضی از طریق اداره مهاجرت به NVC ارسال خواهد شد تا مراحل بعدی که نهایتا اخذ ویزای ورود به آمریکا و ثبت آن در گذرنامه است به انجام برسد
    7- در طول مدت زمان بررسی بر روی پرونده ،متقاضی در جریان تمامی مراحل قرارگرفته و پس از دریافت نتیجه از USCIS مراتب به متقاضی ابلاغ خواهد شد.
    8- در صورت قبولی در این مرحله پرونده متقاضی از طریق اداره مهاجرت به NVC ارسال خواهد شد تا مراحل بعدی که نهایتا اخذ ویزای ورود به آمریکا و ثبت آن در گذرنامه است به انجام برسد.

NIW چیست؟
    National Interest Waiver ) NIW ) بمعنای معافیت متقاضیان EB2 از معرفی کارفرما به دولت آمریکا است مشروط بر اینکه با ارائه مدارکی قوی به USCIS ثابت نمایند که دریافت گرین کارت و ورود متقاضی به آمریکا برای تمامی افراد این کشور مفید بوده و یا اینکه متقاضی می تواند با انجام و تکمیل تحقیقات خود به طور مثال جهشی عظیم از لحاظ علمی ایجاد نماید که در صورت پذیرش آن دیگر نیازی به معرفی کارفرمای معتبر و دریافت مجوز از وزارت کار نخواهد بود.

متقاضیان روش مهاجرتی EB2 که می خواهند از طریق NIW و بدون معرفی کارفرما گرین کارت دریافت نمایند باید بتوانند موارد ذیل را به USCIS اثبات نمایند:

- متقاضی در زمینه ای که دارای توانائی فوق العاده است مشغول به کار خواهد شد.
    - شغل و یا تحقیقات متقاضی در نهایت باعث سود رسانی به جامعه آمریکا خواهد بود
    - متقاضی میتواند در رده ای بالاتر از یک فرد آمریکائی که در همان رشته مشغول به کار است کار نموده و از این طریق نیازهای جامعه آمریکا را در آن زمینه برطرف نماید.

معمولا اثبات نکته سوم دارای مشکلات و ظرافتهای بسیار پیچیده ای است که اثبات آن نیازمند ارائه مدارک بسیار به USCIS میباشد . به طور حتم شما برای دریافت گرین کارت خود از هریک از روشهای EB1 و یا EB2 به وکیل با تجربه و مسلط به قوانین پیچیده USCIS نیاز خواهید داشت

چه کسانی همراه فرد موفق به اخذ ویزا خواهند شد:
    برای همسر و فرزندان مجرد زیر 21سال متقاضی در صورت تأیید سفارت نیز ویزا صادر خواهد شد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط adiadi نمایش پست ها
    سلام بر شما
    من موفق به گرفتن گرین کارت از طریق EB2 شدم
    برای این نوع ویزا لازم است حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. مدارک بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی برای گرفتن این ویزا بهتر است. شما علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی، لازم است در رشته و یا شغل خود شخص برجسته ای باشید. مثلا اختراع ثبت شده در مراکز مورد تایید بین المللی داشته باشید یا دارای تعدادی مقاله ISI باشید که این مقالات توسط دیگران مورد ارجاع (رفرنس دهی یا Citation) قرار گرفته باشند. تجربیات شخصی من اینکه، اینجانب مدرک دکترای تخصصی دارم و چند سال است عضو هیات علمی دانشگاه در ایران هستم اما بیش از 40 مقاله ISI و حدود 100 مورد citation داشتم. رزومه و مدارک خود را حدود یک سال و نیم قبل برای یک وکیل در آمریکا ارسال کردم و کارها نسبتا خوب پیش رفت. اوایل آذر ماه 1394 در سفارت آمریکا در آنکارا مصاحبه شدم. همان انگشت نگاری و مصاحبه مثل سایر دوستان و اواسط دی ماه نتیجه مصاحبه مشخص شد و چند روز قبل هم دوباره به آنکارا آمدم و پاسپورت را تحویل سفارت دادم تا ویزا در آن قرار گیرد.
    سلام.

ضمن تبریک به شما. می شود لطف کنید بگویید رشته تحصیلی شما چه بود که موفق شدید از این طریق گرین کارت بگیرید؟ بعد هم چقدر زمان کلیرنس شما طول کشید؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    سلام.

ضمن تبریک به شما. می شود لطف کنید بگویید رشته تحصیلی شما چه بود که موفق شدید از این طریق گرین کارت بگیرید؟ بعد هم چقدر زمان کلیرنس شما طول کشید؟

ممنون

با سلام
    1- مدت زمان پذیرفته شدن پرونده در اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) حدود 7 ماه طول کشید.
    2- مدت زمان ارسال پرونده از USCIS به مرکز ملی ویزا (NVC) حدود دو ماه وقت گرفت که این مرکز مدارک هویتی ترجمه شده را از من خواست مثل ترجمه رسمی شناسنامه، پایان خدمت و غیره
    3- تعین وقت مصاحبه حدود دو ماه بعد
    4- پس از انجام مصاحبه در آنکارا تا دریافت ایمیلی مبنی بر تکمیل مراحل اداری (Processing Completed) حدود 35 روز

شاد باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط adiadi نمایش پست ها
    با سلام
    1- مدت زمان پذیرفته شدن پرونده در اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) حدود 7 ماه طول کشید.
    2- مدت زمان ارسال پرونده از USCIS به مرکز ملی ویزا (NVC) حدود دو ماه وقت گرفت که این مرکز مدارک هویتی ترجمه شده را از من خواست مثل ترجمه رسمی شناسنامه، پایان خدمت و غیره
    3- تعین وقت مصاحبه حدود دو ماه بعد
    4- پس از انجام مصاحبه در آنکارا تا دریافت ایمیلی مبنی بر تکمیل مراحل اداری (Processing Completed) حدود 35 روز

شاد باشید
    با سلام
    من هم با يك وكيل تو آمريكا دارم كار مي كنم روي CASE EB2 راستش تو فرم سفارتي رو كه ترجيح ميدي بري رو خواستن من ارمنستان رو نوشتم ولي الان شك دارم كه آيا اصلا ارمنستان EB2 كار كرده يا نه. نمي دونم به نظر اومد اگه سفارت رو مشخص كني كارات سريعتر پيش بره اگه ميشه راهنمايي كنين.
    همچنين من يه عضويت از بنياد نخبگان دارم ترجمه مي كنم كه تو يه نامه خطاب به شركت داره ميگه كه ايشون نخبه اند من مي خواستم از اون نامه طويل فقط اون قسمت كه مربوط به عضويتمه رو ترجمه كنم نگرانم كه بعدا تو سفارت بخوان اين مدارك رو هم با اصلشون تطبيق بدن. به نظرتون مختصر بشه اون نامه يا نه؟
    آخرين سوال براي سفارت شما نامه علاقه يك كارفرما به استخدامتون يا دعوت به مصاحبه رو بردين يا نه؟
    با تشكر

صفحه 1 از 70 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)