نقل قول نوشته اصلی توسط mahsaad نمایش پست ها
با سلام
من هم با يك وكيل تو آمريكا دارم كار مي كنم روي CASE EB2 راستش تو فرم سفارتي رو كه ترجيح ميدي بري رو خواستن من ارمنستان رو نوشتم ولي الان شك دارم كه آيا اصلا ارمنستان EB2 كار كرده يا نه. نمي دونم به نظر اومد اگه سفارت رو مشخص كني كارات سريعتر پيش بره اگه ميشه راهنمايي كنين.
همچنين من يه عضويت از بنياد نخبگان دارم ترجمه مي كنم كه تو يه نامه خطاب به شركت داره ميگه كه ايشون نخبه اند من مي خواستم از اون نامه طويل فقط اون قسمت كه مربوط به عضويتمه رو ترجمه كنم نگرانم كه بعدا تو سفارت بخوان اين مدارك رو هم با اصلشون تطبيق بدن. به نظرتون مختصر بشه اون نامه يا نه؟
آخرين سوال براي سفارت شما نامه علاقه يك كارفرما به استخدامتون يا دعوت به مصاحبه رو بردين يا نه؟
با تشكر
سلام
1- شما حتما باید یک سفارت خانه در ابوظبی، آنکارا یا ارمنستان را مشخص کنید و این یک روند طبیعی است. این سه سفارت خانه بخش فارسی زبان برای انجام ویزای ایرانیان دارند.
2- در خصوص اینکه آیا سفارت امریکا در ارمنستان تا کنون ویزای EB2 کار کرده، خیلی مهم نیست. اینها در همه جا دستورالعمل های مشخص و دقیق دارند. حتما اگر پرونده Eb2 برای انها ارسال گردد، دستورالعمل انرا هم دقیق و درست اجرا می کنند. پس جای نگرانی نیست.
3- در مورد ترجمه مدارک، از وکیل خود بپرسید که چگونه عمل کنید.
4- در مورد کارفرما برای ویزای Eb2، لازم است بدانید که دو مدل Eb2 داریم. یک دسته نیاز به کارفرما دارند و بدون آن نمی شود. دسته دیگر NIW هستند (یعنی آنقدر رزومه علمی قوی دارند که نیاز به کارفرما ندارند)، پس باید ببینید پرونده شما در کدام دسته دارد بررسی می شود. این که در کدام دسته بررسی می شوید را وکیل شما دقیقا می داند.

امیدوارم موفق باشید