صفحه 3 از 70 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 694

موضوع: ويزاي Eb1 و Eb2

پیش فرض پاسخ : ويزاي Eb1 و Eb2

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistnobel نمایش پست ها
    دوست عزیز
    میشه بگید بعد از اون سه ماه و Approve شدن کیس NIW , چه کارهای دیگه ای باید انجام بشه و چه مدت طول می کشه ؟
    من با وکیل آمریکایی از داخل ایران برای EB2-NIW اقدام کردم .
    دوست عزیز,

فرم های گرین کارت را باید پر کنید و مدارک لازم را به همراه اونها سابمیت کنید. فرم های I-485 & I-765 & I-131 و همین طور G-28. یک سری medical exam & vaccinations هم نیاز هست که انجام بدید. اینجا دکتر های خاصی هستند که اجازه دارند این کار رو انجام بدن و پرونده پزشکی شما رو به صورت مهر و موم شده در اختیارتون قرار میدن که بفرستید به همراه باقی فرم ها برای اداره مهاجرت. البته اگر وکیل گرفتید تمام این مراحل رو میدونه و حتما راهنمایی میکنه که چطور انجام بشه.
    مدت زمان مرحله دوم یا اصل گرین کارت مشخص نیست و مرحله security check اون میتونه طولانی بشه تا یکی دو سال یا بعد از چندین ماه انجام بشه. این قسمتش شانسی هست.
    موفق باشید

Junior Member sah80 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط adiadi نمایش پست ها
    سلام
    من هم از طریق EB2-NIW ویزا گرفتم. هنگام مصاحبه، از من نامه کارفرما نخواستند اما از من پرسیدند که فکری برای کار در آمریکا کرده ای یا نه؟
    من پاسخ دادم که چون مطمئن نبودم که ویزای من حتما صادر می شود، من پیدا کردن کار را جدی نگرفتم. به نظرم قانع شدند. باز هم پرسیدند که شما اگر وارد آمریکا شوید، کجاها کار خواهید کرد؟ و من هم گفتم مراکز دانشگاهی و همچنین نام چند کمپانی امریکایی که با رشته من مرتبط بود را گفتم.

سربلند باشید
    ممنون از شما و همه دوستان
    ميشه دقيق تر بگين چه سوالاتي پرسيدند؟
    و يك سوال ديگه داشتم از دوستان اينكه درصورت صدور ويزا مهلت 6 ماهه ورود به خاك امريكا از چه زماني محاسبه ميشه؟ از زمان صدور ويزا؟

Junior Member

مهلت 6 ماه برای ورود به آمریکا از زمان مدیکال شروع میشه. یعنی از روزی که شما به دکتر معتمد سفارت (در ترکیه، امارات یا ارمنستان) مراجعه می کنید و معاینه می شوید و احتمالا واکسن هایی را به شما می زنند و پول زیادی بابت واکسن ها می گیرند. وقتی پرونده شما به سفارت فرستاده می شود، از طریق ایمیل زمان مصاحبه به شما اطلاع داده می شود. همچنین روش گرفتن وقت ویزیت برای پزشک معتمد نیز در آن ایمیل به اطلاع شما می رسد. معمولا زمان مراجعه به پزشک معتمد سفارت را، سه روز قبل از مصاحبه بگیرید. این مهلت سه روزه برای تکمیل نتایج آزمایشات و معاینات لازم است. بدون نتیجه پزشکی، از شما مصاحبه انجام نخواهد شد!

بد نیست در اینجا یادآوری کنم که حتما واکسن های لازم را در ایران بزنید. چند نکته که لازم است به آن توجه کنید:
    1- لیست واکسن های لازم برای سفر به آمریکا را مراکز واکسیناسیون هلال احمر هر شهر می داند. همچنین انستیتو پاستور در تهران هم لیست واکسن ها را می داند.
    2- انستیتو پاستور در تهران و هلال احمر های شهر های بزرگ، همه واکسن های لازم را دارند و بنا به درخواست شما، به شما تزریق می کنند.
    3- در مورد بعضی بیماری ها، مثل آبله مرغان و سرخک و غیره، خیلی وقت ها مراکز واکسیناسیون به شما می گویند که اگر قبلا این واکسن ها را زده اید یا قبلا مبتلا شده اید و بهبود یافته اید. نیاز به زدن مجدد این واکسن ها نیست. یا می گویند به یک آزمایشگاه تشخیص طبی مراجعه و نتیجه آزمایش بیاورید که چه واکسن هایی را الان لازم دارید....... ببخشید که این بند طولانی شد.......بر اساس تجربه، توصیه می کنم تمام واکسن های مورد نیاز آمریکا را دوباره بزنید. چون هر واکسنی را که الان نزده باشید، پزشک معتمد به شما تزریق و برای هر واکسن بیش از 100 دلار (سیصد و پنجاه هزار تومان پول رایج مملکت) می گیرد.
    4- بعضی از واکسن ها را دو یا سه نوبت باید تزریق کرد. لذا از چند ماه قبل از مراجعه به سفارت، به هلال احمر مراجعه و زدن واکسن ها را شروع کنید.
    5- مدرک معتبر برای پزشک معتمد، کارت زرد واکسیناسیون است. پس از تزریق واکسن ها، این کارت زرد در هلال احمر به شما تحویل می گردد.
    6- کارت زرد واکسیناسیون وقتی معتبر است که نام و نام خانوادگی شما به زبان انگلیسی و مطابق پاسپورت بالای آن تایپ شده باشد. در ضمن شماره پاسپورت هم روی آن درج می شود. پس هنگام مراجعه به مراکز هلال احمر برای انجام واکسیناسیون، پاسپورت را همراه داشته باشید.

شب و روز خوبی داشته باشید

[QUOTE=adiadi;2295683]مهلت 6 ماه برای ورود به آمریکا از زمان مدیکال شروع میشه. یعنی از روزی که شما به دکتر معتمد سفارت (در ترکیه، امارات یا ارمنستان) مراجعه می کنید و معاینه می شوید

سلام
    اگر بعد از مصاحبه ،کار به کلیرنس بخورد و زمان آن بیش از 6 ماه طول بکشد ، مدیکال دوباره باید انجام شود؟

Junior Member

سلام دوستان
    بنده با یک وکیل صحبت کرده ام برای من ایشون EB1 را توصیه کرده اند و گفتن که کارفرما لازم نیست. من دکتری صنایع غذایی دارم از پرتغال و در حال اقدام برای EB1 هستم. از دویتان ممنون میشم اکه لطف کنن به بنده پیام پاسخ بدن یه سری سوال دارم. اکر وکیل گرقاه اید چقدر هزینه وکالت پرداخت کردید؟ ایا امکان پیدا کردن کار مناسب بعد از رسیدن به امریکا بالاست؟ منتظر پایختان هستم. خیلی سپاسگزارم

Junior Member

از دوستان ممنون میشم یه وکیل خارجی خوب و قابل اعتناد برای بنده جهت اقدام برای برنامه EB1 معرفی کنند. با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

Citation بالا یعنی چند تا رفرنس؟ من 9 تا مقاله دارم با 52 تا رفرنس. این عدد خوبیه؟
    h-index هم 4 است و i10-index هم 3.

نقل قول نوشته اصلی توسط adiadi نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه عزیزان
    در خصوص گرفتن ویزا از طریق EB1 و EB2، اگر یک وکیل که قبلا روی این مدل ویزاها کار کرده باشد، پیدا کنید، کارها خیلی سریعتر پیش می رود. یکی از موارد مهم دیگر برای موفقیت در گرفتن این نوع ویزا، علاوه بر داشتن مقالات علمی در مجلات معتبر، داشتن ارجاعات یا citation است.

به عبارت دیگر داشتن چند مقاله علمی در رزومه، برای گرفتن ویزای EB1 کافی نیست. شما باید citation نسبتا بالایی داشته باشید. یعنی مقالات شما توسط دیگران به عنوان رفرنس مورد استفاده قرار گرفته باشند.

از کجا بدانیم مقالات ما چقدر توسط دیگران به عنوان رفرنس استفاده شده اند؟
    پاسخ: راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از ساده ترین راه ها، ثبت نام در Google Scholar است. شما باید ابتدا حساب کاربری Gmail داشته باشید. سپس می توانید در Google Scholar ثبت نام کنید. در Google Scholar می توانید به صورت دستی مقالات خود را وارد کنید و در بیشتر مواقع اگر مقاله جدیدی از شما به چاپ برسد، به صورت اتوماتیک در این سایت نیز درج و نمایش داده می شود. علاوه بر آن Google Scholar تعداد ارجاعات یا citation شما را نشان خواهد داد.

شاد و سربلند باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر / دانشگاه علم و صنعت

سلام به همۀ دوستان

من فیلمساز هستم و به تازگی موفق شدم ویزای EB1 رو بگیرم. با تجربه ای که طی این مدت بدست آوردم می تونم بگم:

1. برای موافقت با درخواست ویزای شما، همونطور که می دونین باید بتونین برای 3 مورد از ده معیار گفته شده مدارک قوی ارائه کنین. داشتن مدارک یک بحثه و نحوۀ ارائه کردنش یک بحث دیگه. من به شخصه شخص خیلی مشهوری نیستم، اما تونستم مدارکی که داشتم (جوایز، سوابق کاری و...) رو به شکل خوبی ارائه بدم.

2. شما خودتون هم می تونین اقدام کنین اما یک وکیل حرفه ای خیلی خیلی بهتر از شما می تونه مدارک رو تنظیم کنه چون حتی نحوۀ چیدمان و ترتیب مطالعۀ اونها توسط افسر تصمیم گیرنده هم مهمه. من یک وکیل آمریکایی داشتم که در این زمینه خیلی بهم کمک کرد. دقیقاً گفت چه چیزهایی لازمه و دفترش به دقت همه چیز رو تنظیم کردن.

3. کل پروسه حدود یک سال طول می کشه. بخش بزرگ کار جمع آوری مدارک معتبره. برای من این کار چند ماه طول کشید چون مثلا باید در خصوص یک فستیوال فیلم که 15 سال پیش درش شرکت کرده بودم مدرک جمع می کردم.

4. بعد از ارسال مدارک، بین 4 تا 6 ماه طول می کشه تا جواب بیاد. البته می شه با پرداخت مبلغ بیشتری درخواست داد که پرونده ظرف 2 هفته بررسی بشه.

5. نتیجه سه حالت داره: رد شدن یک ضرب، قبول شدن یک ضرب، درخواست مدارک بیشتر (که بهش میگن RFE)

6. پروندۀ من یک ضرب قبول شد و این قبولی 7 خردادماه بهم اعلام شد. از اون موقع تا حالا (29 مرداد) بخش بزرگی از مابقی کار پیش رفته و الان فقط باید بریم سفارت ابوظبی که مدارک مدیکال رو تحویل بدیم و گرین کارت های موقتمون رو تحویل بگیریم. گرین کارت های دائم یک ماه بعد از ورود به آمریکا به آدرسی که در فرودگاه به نمایندۀ ادارۀ مهاجرت می دیم پست خواهد شد.

اگر سوالی در این رابطه داشته باشین خوشحال می شم بتونم راهنمایی کنم.

Junior Member

سلام ضمن تبریک به شما. سوالم این بود که شما مطمئن هستید پس از مصاحبه وارد پروسه کلیرنس نخواهید شد؟

Junior Member

Hi Everybody:
    My wife and I had an immigration visa interview on 1 March 2015 for EB2/NIW greencard. Because of Administrative Processing, we could not get visa that time. We have the same Case number.
    My Administrative processing was finished on May and I got my Visa; however, my wife is still in progress. I know the priority date ROW is not current in August and September 2016. It may become current again in October. Does it mean that we should not wait for my wife's Visa in August and September, Or because I (main applicant) got my visa, she may get her visa in August or September.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)