صفحه 57 از 70 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 694

موضوع: ويزاي Eb1 و Eb2

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي Eb1 و Eb2

ممنون از جوابتون
    امروز یه ایمیل دریافت کردم که مدارکم رفته وزارت امور خارجه ...... یعنی در ایمیلی که به من زده میشه مشخص میکنن که چه زمانی باید برم سفارت برای مصاحبه؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SecIT نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون البته یک دوستی چند ماه پیش از سفارت امریکا در پاریس ویزا B گرفته بود. من هم زنگ زدم سفارت گفتم حتما اپلای کن برای ویزا ولی گارانتی برای ویزا گرفتن نیست.
    شنیده ها و گفته ها را نمیتوان اعتماد کرد. متن رسمی سایت وزارت خارجه آمریکا مبنی بر عدم صدور ویزای غیر از دانشجویی که لینک آن هم در تاپیک گذاشته شده معتبر و غیر قابل تردید است. اگر زنگ زده اید و گفته اند حتما اپلای کن که احتمالا فرد پاسخ دهنده یا قانون را اطلاع نداشته است یا اطلاعات صحیحی مبنی بر ملیت و نوع ویزا دریافت نکرده است. بخش دوم که "برای صدور ویزا البته تضمینی نیست" هم یک توضیح بدیهی است. برای ویزای سیرالئون هم شما از سفارت مربوطه شان سوال کنید، چیزی غیر از این در پروسه بررسی ویزا مورد انتظار نیست.
    به نظرم برای ویزای B اگر کسی بدون ویوور بسیار خاص بعد از تراول بن ویزا گرفته است نقض صریح قانون صدور ویزا برای اتباع ایرانی در حال حاضر است که قطعا امکان ندارد. چنین چیزی احتمال آن نه نزدیک به صفر که خود صفر است. به هیچ وجه چنین خطایی در سیستم امنیتی ایالات متحده که مبنای تراول بن اخیر بر اساس آن توجیه شده است به سادگی قابل رخ داد نیست مگر آنکه از طریق قانون دیگری لغو یا تغییر یابد. تا آن زمان صرف زمان و هزینه را برای ایرانیان به ویژه با هزینه های فعلی بالای مسافرت و اپلیکیشن توصیه نمیکنم مگر آنکه بخواهند اشراف افیسرهای بررسی کننده ویزا به قوانین صدور ویزا در سفارتهای مختلف آمریکا را امتحان کنند.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

دوستان میدونید که آیا سایتیشن مقاله های کنفرانسی هم به درد میخوره یا حتما باید ژورنال باشه؟

Junior Member

سایتیشن مستقل . یعنی این سایتیشن توسط یکی از نویسندگان صورت نگرفته باشه.
    تفاوتی بین سایتیشن مجله و همایش نیست بنظرم. البته طبیعیه که هرچقدر مجلات معتبرتر و همایش ها جهانی تر باشند آفیسر اداره مهاجرت و شهروندی به اهمیت کار شما بیشتر پی ببره
    در کل وکیل یک پرینت از گوگل اسکالر شما را پیوست پروندتون میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط khabalu نمایش پست ها
    دوستان میدونید که آیا سایتیشن مقاله های کنفرانسی هم به درد میخوره یا حتما باید ژورنال باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    شنیده ها و گفته ها را نمیتوان اعتماد کرد. متن رسمی سایت وزارت خارجه آمریکا مبنی بر عدم صدور ویزای غیر از دانشجویی که لینک آن هم در تاپیک گذاشته شده معتبر و غیر قابل تردید است. اگر زنگ زده اید و گفته اند حتما اپلای کن که احتمالا فرد پاسخ دهنده یا قانون را اطلاع نداشته است یا اطلاعات صحیحی مبنی بر ملیت و نوع ویزا دریافت نکرده است. بخش دوم که "برای صدور ویزا البته تضمینی نیست" هم یک توضیح بدیهی است. برای ویزای سیرالئون هم شما از سفارت مربوطه شان سوال کنید، چیزی غیر از این در پروسه بررسی ویزا مورد انتظار نیست.
    به نظرم برای ویزای B اگر کسی بدون ویوور بسیار خاص بعد از تراول بن ویزا گرفته است نقض صریح قانون صدور ویزا برای اتباع ایرانی در حال حاضر است که قطعا امکان ندارد. چنین چیزی احتمال آن نه نزدیک به صفر که خود صفر است. به هیچ وجه چنین خطایی در سیستم امنیتی ایالات متحده که مبنای تراول بن اخیر بر اساس آن توجیه شده است به سادگی قابل رخ داد نیست مگر آنکه از طریق قانون دیگری لغو یا تغییر یابد. تا آن زمان صرف زمان و هزینه را برای ایرانیان به ویژه با هزینه های فعلی بالای مسافرت و اپلیکیشن توصیه نمیکنم مگر آنکه بخواهند اشراف افیسرهای بررسی کننده ویزا به قوانین صدور ویزا در سفارتهای مختلف آمریکا را امتحان کنند.
    موفق باشید
    در جهت تکمیل بحث لینک سایت رسمی دولت ایالات متحده در مورد عدم صدور ویزاهای غیرمهاجرتی به جز دانشجویی برای اتباع ایرانی طبق تراول بن جدید:
    https://travel.state.gov/content/tra...ation9645.html

Country Nonimmigrant Visas Immigrant and Diversity Visas
    Iran No nonimmigrant visas except F, M, and J visas No immigrant or diversity visas
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

خوب این یعنی اینکه اگه با ویزای f داخل امریکا بریم می تونیم بعد از اتمام تحصیل امریکا بمونیم و کار کنیم؟ گفتین که اگر داخل آمریکا باشیم ویزا نمی خواد پس چی می خواد اگه بخوایم بعد از اتمام تحصیل در داخل آمریکا بمانیم و کار کنیم؟
    به عبارت دیگه، اگه داخل آمریکا با F1 باشیم می تونیم بعد از دکترا O1 بگیریم؟
    ویرایش توسط ali2551 : October 10th, 2018 در ساعت 04:52 AM

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2551 نمایش پست ها
    خوب این یعنی اینکه اگه با ویزای f داخل امریکا بریم می تونیم بعد از اتمام تحصیل امریکا بمونیم و کار کنیم؟ گفتین که اگر داخل آمریکا باشیم ویزا نمی خواد پس چی می خواد اگه بخوایم بعد از اتمام تحصیل در داخل آمریکا بمانیم و کار کنیم؟
    به عبارت دیگه، اگه داخل آمریکا با F1 باشیم می تونیم بعد از دکترا O1 بگیریم؟
    خیر. بعد از دکتری اگر کار و اسپانسر پیدا کردین میرید روی H1B که ویزای کار هست.

ویزای O (یا Extraordinary) معمولا برای هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای و غیره هست. البته بعضا شامل اهل علم و معرفت هم میشه.

کلا سیستم ویزا و اقامت امریکا یک سر و گردن از بقیه ی کشورها سخت تره.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من یک کاربر تازه وارد هستم. کیس NIW-Eb2 من تا هفته آینده از طریق وکیلم به اداره مهاجرت فایل میشه. وکیل من ویکتوریا چن بوده. خودم عضو هیات علمی هستم با حدود یکصدو بیست مقاله و بالای هزارو پانصد سایتیشن...
    مطالب اخیر دوستان را که خوندم بسیار بسیار نا امید شدم/ یعنی با شرایط جدید هیچ امکانی برای گرفتن گرین وجود نداره؟؟؟ اینکه در موارد نادر افرادی حتی در شرایط بن هم موفق به دریافت گرین شدن دلیلش چی میتونه باشه؟ آیا عاملی مثل رزومه خیلی قوی میتونه تاثیر گذار باشه؟ اگه آنطوری که دوستان پست گذاشتن امکان گرفتن ویور صفر باشه اصلا چه نیازیه که من بیشتر از این برای ادامه راه هزینه کنم؟؟ به نظر شما اگه امیدی به این شرایط فعلی نیست بهتر نیست که پرونده خودمو کشش بدم (مثلا از وکیل بخام که فعلا فایل نکنه) تا این دوره ریاست جمهوری ترامپ تموم بشه بعد؟
    [/QUOTE]

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine, ULaval

نقل قول نوشته اصلی توسط shaaa نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من یک کاربر تازه وارد هستم. کیس NIW-Eb2 من تا هفته آینده از طریق وکیلم به اداره مهاجرت فایل میشه. وکیل من ویکتوریا چن بوده. خودم عضو هیات علمی هستم با حدود یکصدو بیست مقاله و بالای هزارو پانصد سایتیشن...
    مطالب اخیر دوستان را که خوندم بسیار بسیار نا امید شدم/ یعنی با شرایط جدید هیچ امکانی برای گرفتن گرین وجود نداره؟؟؟ اینکه در موارد نادر افرادی حتی در شرایط بن هم موفق به دریافت گرین شدن دلیلش چی میتونه باشه؟ آیا عاملی مثل رزومه خیلی قوی میتونه تاثیر گذار باشه؟ اگه آنطوری که دوستان پست گذاشتن امکان گرفتن ویور صفر باشه اصلا چه نیازیه که من بیشتر از این برای ادامه راه هزینه کنم؟؟ به نظر شما اگه امیدی به این شرایط فعلی نیست بهتر نیست که پرونده خودمو کشش بدم (مثلا از وکیل بخام که فعلا فایل نکنه) تا این دوره ریاست جمهوری ترامپ تموم بشه بعد؟
    [/QUOTE]

اگر اقامت کانادا، پاسپورت دوم و یا فامیل درجه یک در امریکا (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر، فرزند) دارین اپلای کنین،
    درغیر اینصورت صبر کنین بهتره، چون هزینه ی زیادی هست
    من خودم الان مثل شما هستم اما با اینکه اقامت کانادا رو دارم ریسک نکردم و ترجیح میدم یه مقدار صبر کنم تا بلکه شرایط تغییر کنه

Junior Member

آیا میتوان به تغییر شرایط امیدوار بود؟ و اینکه آیا تغییر شرایط ویزا یک فرایند معمولیه یا خیر؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)