نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: فرق Ph.D و D.Eng

Junior Member

پیش فرض فرق Ph.D و D.Eng

سلام دوستان،

من ميخوام بدونم چه تفاوتي بين Ph.D و D.Eng مخصوصا توي مهندسي برق هست؟
    در پيدا كردن كار و يا مواد درسي و واحدها چه فرقايي دارن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرق Ph.D و D.Eng

Practically speaking, there is no difference between a DRE and a PhD. Both degrees are the highest attainable degrees. Both include qualifying exams, candidacy exams, and dissertations. Historically speaking, the DRE has been more oriented toward application, while the PhD has been more oriented toward theory. CSU has a long tradition of application-oriented engineering education, and that is part of the reason we offer a DRE instead of a PhD. However, many of our DRE students conduct theoretical dissertation research. Other universities that offer DRE degrees include the Missouri University of Science & Technology, Old Dominion University, Texas A&M University, the University of Massachusetts Lowell, Rensselaer Polytechnic Institute, the University of Oklahoma, the University of California Berkeley, the University of California Davis, the University of Kansas, Columbia University, Lamar University, the University of Michigan, the Missouri University of Science and Technology, and Southern Methodist University. Some of these schools also offer the PhD, which has a more theoretically-oriented focus than their DRE, but others offer only the DRE as their doctoral degree.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_cma نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من ميخوام بدونم چه تفاوتي بين Ph.D و D.Eng مخصوصا توي مهندسي برق هست؟
    در پيدا كردن كار و يا مواد درسي و واحدها چه فرقايي دارن؟
    سلام

اگر خیلی خلاصه بخواید بدونید، هدف PhD تربیت نیروی متخصص برای جذب شدن به کادر علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دنیاست که البته این فارغ التحصیل ها میتونند جذب مراکز صنعتی هم بشند.

در مورد D. Eng هدف گذاری ارائه دهندگان این دوره این هست که نیروی متخصص برای جذب شدن به رده های راهبردی صنعت تربیت کنند. به بیان دیگه، فارغ التحصیل این مقطع، اساساً سمت و سوی فعالیت هاش، حضور در مراکز صنعتی و تأمین نیازهای تخصصی این حوزه هست.

به عنوان یک مثال روشن، کسی که PhD در مهندسی کنترل میگیره، میتونه رویکرد کاملاً تئوریک در دوران تحصیلش داشته باشه و نهایتاً به یکی از تئوریسین های حوزۀ خودش بدل بشه که نه فقط در حوزۀ مهندسی برق، بلکه در گسترۀ وسیعی از حوزه های مهندسی و غیرمهندسی میتونه فعالیت کنه. اما کسی که D. Eng در همین رشته میگیره، انتظار اینه که بیشتر به سمت پروسه های صنعتی و کاربردی بره و مثلاً میشه پیش بینی کرد که چنین فردی بجای پرداختن به تئوری های کنترل و پیش بردن مباحث نظری، رویکردش عملی باشه و سراغ پروسه های صنعتی بره تا بتونه وارد فاز پیاده سازی و کاربردی کردن نظریه های کنترل بشه.

امیدوارم توضیحات مختصر من، روشن بوده باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

اگر خیلی خلاصه بخواید بدونید، هدف PhD تربیت نیروی متخصص برای جذب شدن به کادر علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دنیاست که البته این فارغ التحصیل ها میتونند جذب مراکز صنعتی هم بشند.

در مورد D. Eng هدف گذاری ارائه دهندگان این دوره این هست که نیروی متخصص برای جذب شدن به رده های راهبردی صنعت تربیت کنند. به بیان دیگه، فارغ التحصیل این مقطع، اساساً سمت و سوی فعالیت هاش، حضور در مراکز صنعتی و تأمین نیازهای تخصصی این حوزه هست.

به عنوان یک مثال روشن، کسی که PhD در مهندسی کنترل میگیره، میتونه رویکرد کاملاً تئوریک در دوران تحصیلش داشته باشه و نهایتاً به یکی از تئوریسین های حوزۀ خودش بدل بشه که نه فقط در حوزۀ مهندسی برق، بلکه در گسترۀ وسیعی از حوزه های مهندسی و غیرمهندسی میتونه فعالیت کنه. اما کسی که D. Eng در همین رشته میگیره، انتظار اینه که بیشتر به سمت پروسه های صنعتی و کاربردی بره و مثلاً میشه پیش بینی کرد که چنین فردی بجای پرداختن به تئوری های کنترل و پیش بردن مباحث نظری، رویکردش عملی باشه و سراغ پروسه های صنعتی بره تا بتونه وارد فاز پیاده سازی و کاربردی کردن نظریه های کنترل بشه.

امیدوارم توضیحات مختصر من، روشن بوده باشه.
    با سلام ...
    من ترم 4 مهندسی برق کنترل دانشگاه سراسری هستم ولی با معدل کم .... ولی عزمم رو جزم کردم که بخونم و برای دکترا بیام خارج .....با این تفاسیری که گفتید اگر قصد برگشت به ایران باشه D.Eng بهتره یا PHD؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba7 نمایش پست ها
    با سلام ...
    من ترم 4 مهندسی برق کنترل دانشگاه سراسری هستم ولی با معدل کم .... ولی عزمم رو جزم کردم که بخونم و برای دکترا بیام خارج .....با این تفاسیری که گفتید اگر قصد برگشت به ایران باشه D.Eng بهتره یا PHD؟
    سلام

کاملاً مشخصه که PhD برای کار آکادمیک + کار صنعتی ارائه میشه ولی D. Eng هدف اصلیش تربیت نیروی استراتژیست برای صنایع مادر هست. در نتیجه، منطقی تر اینه که فقط روی PhD متمرکز بشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

دوستان از راهنماییاتون خیلی ممنونم و سپاسگذارم
    وزارت علوم برایه دوره هایه D. Eng هم معافیت تحصیلی صادر میکنه یا خیر؟
    ایا امکانش هست که تویه یک دانشگاه D. Eng بخونیم و بعد تویه یه دانشگاه دیگه و در همون رشته PhD بخونیم؟
    از این نظر که میگین D. Eng صنعتی تره یعنی واحد های که پاس میکنند صنعتی تره و یا دوره هایه مختلفی در صنعت مربوطه براشون برگزار میشه؟
    این D. Eng فقط مختص برقه یا رشته هایه دیگه هم دارن؟
    D. Eng هم دارایه فاند میباشد؟
    از نظر تعداد واحد هایی که باید پاس کرد و طول دوره و پایان نامه چه تفاوت هایی با هم دارن؟
    خیلی ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین
    ویرایش توسط Hamedshaho1 : September 18th, 2015 در ساعت 08:56 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    دوستان از راهنماییاتون خیلی ممنونم و سپاسگذارم
    وزارت علوم برایه دوره هایه D. Eng هم معافیت تحصیلی صادر میکنه یا خیر؟
    ایا امکانش هست که تویه یک دانشگاه D. Eng بخونیم و بعد تویه یه دانشگاه دیگه و در همون رشته PhD بخونیم؟
    از این نظر که میگین D. Eng صنعتی تره یعنی واحد های که پاس میکنند صنعتی تره و یا دوره هایه مختلفی در صنعت مربوطه براشون برگزار میشه؟
    این D. Eng فقط مختص برقه یا رشته هایه دیگه هم دارن؟
    D. Eng هم دارایه فاند میباشد؟
    از نظر تعداد واحد هایی که باید پاس کرد و طول دوره و پایان نامه چه تفاوت هایی با هم دارن؟
    خیلی ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین
    دوستان کسی اطلاعی نداره که راهنماییم کنه؟
    برایه استاد دانشگاه شدن کدومشون مناسب تره؟
    طول هر دوره چقدره؟
    متشکرم

این سوال منم هست که متاسفانه بطور کامل پاسخ داده نشده.
    بین دانشگاههای رنک بالا اکثرا دیده م که PhD in Electrical Engineering رو ارایه نمیدن و دوره دکتراشون PhD in Engineeing و یا Doctor of Engineering هستش. من حتی از یکی از دانشجوهاشون هم پرسیدم که گفت مدرکی که به یک فارغ التحصیل عمران میدن- با مدرکی که به یک فارغ التحصیل مثلا کامپیوتر میدن دقیقا یکی هست. هردو دکترای مهندسی ان.
    سوال من اینه که وزارت علوم معافیت تحصیلی میده؟
    و اینکه اصلا ارزش داره چنین دکترایی خوندن؟
    درصورت بازگشت به ایران، مدرکش واسه وزارت علوم معتبر خواهد بود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)