نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: عمران یا مکانیک؟

Junior Member

پیش فرض عمران یا مکانیک؟

سلام.

من فارغ تحصیل رشته مکانیک جامدات هستم ولی الان به ادامه در رشته ی عمران علاقه مند شدم البته تو استرالیا. در رابطه با این موضوع دو تا سوال ازتون دارم:

1- آیا درسته که اگه گرایش لیسانس با فوق لیسانس کلا متفاوت باشه، از اعتبار مدرک فوق کم می کنه؟
    (منظورم برای دستیابی به فرصت های شغلی آینده هستش که فوق العاده برام مهمه ).
    شما پیشنهاد میکنین که رشته خدمو ادامه بدم یا عمران؟

2- به عنوان آخرین راه، ارزش داره برم از اول لیسانس عمران بخونم؟ :
    (با توجه به مقایسه ی موقعیت های شغلی این دو رشته)

ممنون.

پیش فرض پاسخ : عمران یا مکانیک؟

سلام
    دوست من به نظرم همون رشته ای رو ادامه بدید که بهش علاقه دارید .
    شروع کردن از لیسانس هم ضرورتی نداره شما با همون لیسانس مکانیک می تونید برای فوق لیسانس عمران پذیرش بگیرید .
    موفق باشید

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

من یه سوال مشابه داشتم، دوستان می تونن کمک کنن؟ من فوق عمران آب خوندم، پایان نامه م هم راجع به توربولانس بود، هم CFD رو خوندم، هم توربولانس بچه های مکانیک رو، آخرشم از مدل های توربولانسی با LES و به کمک FLUENT تز مو run کردم، استاد مشاورمم مکانیکی بود، حالا سوالم اینه که واسه phd یا حتی یه فوق دیگه می تونم واسه مکانیک apply کنم؟ یعنی مثلا تو مرکز تحقیقات توربولانس و یا با اساتید توربولانس کار استرالیا مکاتبه کنم؟ دیگه اینکه زبانم خیلی خوبه، ریاضی و عددی رو هم خیلی خیلی علاقه دارم، به LES هم همینطور، از نظر قوانین و عرف اونجا ها مسئله چقدر پذیرفته شده س؟
    از استاد راهنمام می پرسم، می گه هیچ عیبی نداره ، نمی دونم! ???دوستانی که تو آمریکا یا استرالیا هستن، ممنون می شم از راهنمایی تون.
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ako_1983 نمایش پست ها
    من یه سوال مشابه داشتم، دوستان می تونن کمک کنن؟ من فوق عمران آب خوندم، پایان نامه م هم راجع به توربولانس بود، هم CFD رو خوندم، هم توربولانس بچه های مکانیک رو، آخرشم از مدل های توربولانسی با LES و به کمک FLUENT تز مو run کردم، استاد مشاورمم مکانیکی بود، حالا سوالم اینه که واسه phd یا حتی یه فوق دیگه می تونم واسه مکانیک apply کنم؟ یعنی مثلا تو مرکز تحقیقات توربولانس و یا با اساتید توربولانس کار استرالیا مکاتبه کنم؟ دیگه اینکه زبانم خیلی خوبه، ریاضی و عددی رو هم خیلی خیلی علاقه دارم، به LES هم همینطور، از نظر قوانین و عرف اونجا ها مسئله چقدر پذیرفته شده س؟
    از استاد راهنمام می پرسم، می گه هیچ عیبی نداره ، نمی دونم! ???دوستانی که تو آمریکا یا استرالیا هستن، ممنون می شم از راهنمایی تون.
    سلام
    منم موقعیت مشابه شما رو دارم.
    ارشد عمران آب تربیت مدرس خوندم.
    با مدل آشفتگی LES و نرم افزار FLOW3D کار کردم.
    الان هم برای 2 تا دانشگاه آمریکا مکانیک اقدام کردم. یعنی استادم گفت که water resource رو بیخیال شم.

دوستان کسی در مورد رشته معماری و دانشگاه های آلمان بویژه اطلاعاتی دارد؟ میخوام واسه دکترا رشته معماری از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم. نمیدونم برای عمران ارشد اقدام کنم یا دکترا معماری
    توی این وب سایت یه سری اطلاعات راجع به پذیرش دکترا در معماری خوندم که دانشگاهارو معرفی کرده بود و نحوه ی پذیرششون : http://archline.ir
    نمیدونم چقد اطلاعاتش موثقه و اینکه هنوزم نمیدونم عمران اقدام کنم یا معماری که راحت تر بتونم پذیرش بگیرم. ممنون میشم راهنمایی کنید

اشتباه میکنی همون رشته خودتو ادامه بده البته بستگی داره به هدف و برنامه و شرایطی که داری شاید شرایط خاصی هست که میخوای بیای عمران

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)