صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 124

موضوع: بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در رشته ی بیوانفورماتیک

سلام
    من مدرک ارشد فناوری اطلاعات دارم و هم اکنون نیز هیات علمی دانشگاه آزاد هستم
    و دوست دارم دکتری بیوانفورماتیک بخوانم و می دانم در این رشته وارد دنیای بزرگی می شوم که در دکتری نرم یا ای تی بعید می دانم اطلاعاتم از این بیشتر شود
    نظر شما چیه
    فقط نمی دانم با این مدرک به استادیاری ارتقا پیدا می کنم یا جزو رشته مرتبط حساب نمی شود؟؟؟؟

پیش فرض پاسخ : بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    اینده بیوانفورمتیک بهتر خواهد بود. حداقل در خارج از ایران. در ایران ممکنه برعکس باشه.
    به علت پیشرفت تکنولوژی حجم عظیمی از داده های ژنتیک و پروتئومیکس و ... روزانه تولید میشه که متخصیصین از هندل کردنش عاجز هستن. حجم داده ها به شدت قراره افزایش پیدا کنه و تنها بیوانفورماتیسیست ها خواهند توانست راه نجات رو پیدا کنند. همین الانش هم وضعیت کاری کسایی که بیوانفورماتیک بلدن بهتر از کسایی هست که ژنتیک بلدن! حقوقشون هم چندین برابره!
    چقد مثلا عرفان عزیز ؟ تو آمریکا منظورته ؟

Junior Member

سلام

من کارشناسی نرم افزار و ارشد هوش خوندم. میخواستم بدونم برای دکتری رشته bioinformatics در کشور آمریکا مناسب من هست یا نه؟ و اینکه آینده شغلی این رشته رو در آمریکا چطور ارزیابی میکنید؟

ممنون

Junior Member

سلام. من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد شیمی تجزیه هستم اما موضوع پایان نامه ام بیوانفورماتیکی بود. در صورتی که بخوام در یکی از دانشگاه های آلمان یا آمریکا دکتری بگیرم رشته شیمی تجزیه بهتره یا بیوانفورماتیک؟

Junior Member mohammadrezar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط ElhamSoltani نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    سوال اصلی من درباره تفاوت بین رشته هاست. فرق بین bioinformatics and bioengineering دقیقا چیه؟ تا جایی که من فهمیدم هر دو گروه سعی بر شبیه سازی نمونه های زنده دارند. اگر لطف کنید بگید تفاوتشون چیه و اینده کدوم یکی بهتره؟
    من لیسانس سلولی مولکولی و ارشد بیوتکنولوژی میکروبی هر دو دانشگاه فردوسی دارم ولی کاملا حس کردم که بیشتر از انجام دادن کارهای تکراری ازمایشگاهی علاقه به کار با کامپیوتر و حل مشکلات زیستیو بالینی از این طریق دارم. اما برام اینده شغلی مهم تر از علاقه ام.
    اگر امکان داشته باشه یک مقدار درباره اختلاف اینده کاری و کاربردی بودن رشته های بیوانفورماتیک، سل بیولوژِی و regenerative medicine بدونم. تشکر
    سلام دوست خوب
    Bioengineering علوم مهندسی ( شیمی فیزیک کامپیوتر و .. ) را تو علوم زیستی به کار میبره و میتونه حوزه ی خیلی وسیعی را شامل بشه مثلا تولید دستگاه های پزشکی تولید بیومتریال ها (زیست مواد ) و ایمپلنت ها تا کار های ملوکولی مثل ژنتیک و کیت های تشخیصی
    bioinformatic بیشتر کار شبیه سازی ومدلینگ فرایند زیستی هستش و این کار را با کمک کامپیوتر انجام میدن . کسایی که کار های بیوانفورماتیک میکنن باید زمینه های برنامه نویسی و ریاضی و امار اشنایی داشته باشن بیشتر کارهاشون یه حالت نظری داره مثلا فرض کن میخوایم برای فلان سرطان یه دارو طراحی کنیم این دارو با متوقف کردن یا کند کردن یک مسیر سیگنالینگ تو سلول رشد سلول های سرطانی را کاهش میده حالا ما چندین کاندیدا برای متوقف کردن این مسیر داریم از دید بیوانفورماتیک با بررسی های رایانه موثر ترین کاندید انتخاب میشه

کار های دیگه اش مثل BLAST )Basic Local Alignment Search Tool) و اینا هست
    بیوانفورماتیک را میشه شاخه ایی از Bioengineering دونست
    در مورد اینده شغلی اطلاع چندانی ندارم ولی به نظرم bioengineering بهتر میرسه
    regenrative medicineهم یه فیلد رو به رشده و وظیفه اش درمان بیماری ها و اسیب ها با کمک سلول های بنیادی هستش مثلا کسایی که کبدشون از کار افتاده ، از بدنشون سلول بنیادی گرفته و تو ازمایشگاه رشد داده و تمایز میدن بعد به بدنشون دوباره تزریق میکنن این سلول ها میتونن توجای مناسب (کبد ) جای بگیرن و شروع به رشد و ترمیم اون محدوده اسیب دیده بکنن
    cell biology هم از اسمش معلومه زیست شناسی سلول !! کلا زیست شناسی تو مقیاس سلولی ! ادم یاد کتاب آلبرت میوفته))
    در مورد کاربردی بودنشون باید بهت بگم که همه شون به جاشون کاربرد دارن
    ولی به نظرم شخصی ام regenerative medicine جالب تره از نظر کاربرد

Junior Member mohammadrezar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط babykoko نمایش پست ها
    سلام. من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد شیمی تجزیه هستم اما موضوع پایان نامه ام بیوانفورماتیکی بود. در صورتی که بخوام در یکی از دانشگاه های آلمان یا آمریکا دکتری بگیرم رشته شیمی تجزیه بهتره یا بیوانفورماتیک؟
    به نظرم بستگی به علاقه تون داره
    الان شما از کار های بیوانفورماتیک خوشتون اومده ؟
    اگه دوست دارین که بسم الله
    ان شالله موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس کامپیوتر دارم و فوق لیسانس مدیریت IT- تقریبا 13 سال سابقه کار در خصوص نرم افزارها و تحلیل سیستمهای درمانی و بیمارستانی دارم و سرپرست تیم راه اندازی سیستم های کامپیوتری جدید در مراکز درمانی بودم پایان نامه ارشدم هم در زمینه داده کاوی بر روی میزان مصرف داروها بوده. چندین مقام بین المللی رباتیک هم د ارم. با توجه به این علاقه دارم که دکتری بیوانفورماتیک بخونم. در خصوص کشور کانادا و دانشگاههایی که این رشته رو دارن ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیارم قرار بده.

Junior Member

با سلام
    کجا می تونم نرم افزار های recombination analysis tool (rat) و sigmaplot رو دانلود کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط karimphd نمایش پست ها
    سلام
    من مدرک ارشد فناوری اطلاعات دارم و هم اکنون نیز هیات علمی دانشگاه آزاد هستم
    و دوست دارم دکتری بیوانفورماتیک بخوانم و می دانم در این رشته وارد دنیای بزرگی می شوم که در دکتری نرم یا ای تی بعید می دانم اطلاعاتم از این بیشتر شود
    نظر شما چیه
    فقط نمی دانم با این مدرک به استادیاری ارتقا پیدا می کنم یا جزو رشته مرتبط حساب نمی شود؟؟؟؟
    البته جواب من بعد یه سال که از سوالتون میگذره به کار شما دیگه نمیاد ولی برای کسای دیگه که این تردیدو دارند میگم
    علوم زیستی شدیدا تشنه ورود افرادی برای تحلیل داده و الگوریتم نویسی و برنامه نویسی وب و.. هست. و اتفاقا تو خود ایران بیشتر این جای خالی هست پس برای هیات علمی هم آینده داره
    من خودم بیوتکنولوژی خوندم، یه سری دوره برنامه نویسی هم رفتم خب طبیعیه که آدم وقتی یه کاری برای انجام داره یادگیری و پیشرفت خوبی داره و خروجی هم میتونستم بگیرم از این رویه، ولی حقیقتش اینه که من علاقه ای به کد نویسی ندارم وکسایی مثل من که اتفاقا عمده بیولوژیست ها رو تشکیل میدن تا کجا میخوان برای پیشبرد کارشون توی انفورماتیک تخصصی تر بشند؟!
    شک نکنید که بیوانفورماتیک بیشتر برای کد نویس های علاقه مند به بیولوژی هست تا بیولوژیست های علاقه مند به انفورماتیک، همونطور که میبینید پذیرشش بیشتر از کامپیوتر هست تا بیو

قطعا شما که تبحر و علاقه زیادی توی الگوریتم و کد نویسی دارید، در بیوانفورماتیک آینده روشنتری از بیشتر بیولوژیست ها دارید و حتی اگه توی جذب در دیپارتمان های آی تی ممکنه به مشکل بخورید، در دیپارتمان های بیولوژی جا برای شما هست

Junior Member

سلام . من دانشجوی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی هستم و قصد ادامه تحصیل در رشته پروتئومیکس دارم. انجمنی در رابطه با پروتئومیکس پیدا نکردم به همین دلیل اینجا پیام گذاشتم . کسی می تواند برای یافتن دانشگاه و استاد به من کمک کند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)