صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 124

موضوع: بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

Junior Member

پیش فرض شبکه عصبی مصنوعی و پذیرش از کانادا

با درود
    دوستان لطفا به این سوال من پاسخ بدید ممنون
    من پزشکی خوندم معدلم تعریف نداره (15) به شبکه عصبی مصنوعی علاقه زیادی دارم(کلا هوش مصنوعی) تا حالا 3-4 تا مقاله تو این زمینه نوشتم احتمالا بیشتر هم میشه ولی مقاله ها توی ایران چاپ شدن عضو هیات علمی یه گروه علمی نوروساینس (مسئول بخش رایانش وهوش مصنوعیش)هم هستم البته دقت کنید گروه نه خود دانشگاه ویرایش علمی یک کتاب نوروساینس رو هم انجام دادم. حالا اگه ایلتس وgre خوب بیارم فکر می کنید دانشگاهی توی کانادا پیدا بشه بهم پذیرش با فاند بده واسم رتبه دانشگاه مهم نیست فاندش مهمه اگه با این وضع نمیدن تا سال دیگه حتی دوسال دیگه چه کار کنم که بتونم پذیرش با فاند از کانادا بگیرم.
    ممنون از راهنمائیتون

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شبکه عصبی مصنوعی و پذیرش از کانادا

سلام دوست عزیز.

1. به نظر من معدل 15 برای دوره 7 ساله پزشکی کم نیست و قابل قبول هست.
    2. شما حتما می تونید پذیرش با فاند بگیرید. البته باید طیف کشورها و دانشگاههایی که apply می کنید رو زیادکنید
    3. من خودم سالها پیش روی شبکه هایعصبی مصنوعی کار کردم و تا اونجا که می دونم lab های زیادی در آمریکای شمالی و اروپا روی این موضوع کار می کنند ضمن اینکه من قبلا چند تا پزشک فارغ التحصیل ایرانی رو می شناختم که توی دانشگاههای آمریکا روی این زمینه ها PhD می گرفتن. الان یادم نیست کدوم دانشگاه بودن اما احتمالا دوستانی که به IPM رفت و آمد دارند اونا رو بشناسندو باهاشون تماس بگیرید. می تونند اطلاعات دقیقی بهتون بدن.

Junior Member

مرسی sysbiosys عزیز از جوابت
    حالا یه سوال ماهوی برام پیش اومده اون هم اینه که من تو چه رشته ای باید تقاضا بدم .میدونی اخه من پزشکی که نمی خوام برم وگرنه میرفتم همون تخصص خودمون بعد هم اینکه این شبکه عصبی مصنوعی خودش که یه رشته جدا نیست که واسش اپلای کنم سوم اینکه شبکه عصبی درسته که بعنوان یه بخش از هوش مصنوعی هست و بیشتر تو دانشکده های کامپیوتر یا ریاضی یا... درس داده می شه (بین رشته ایه)ولی خوب حالا یکی مثل من که میخواد شبکه عصبی مصنوعی رو بخونه و مدرک ریاضی هم نداره تکلیفش چیه به کدوم دانشکده تماس بگیره خلاصش اینکه یه ادم با این فرمول(پزشک+ 3-4مقاله داخلی شبکه عصبی هم داره+یه ذره برنامه نویسی# c++ ,c بلده +یه مقدار متلب کار کرده در حد نیاز شبکه) کجا اقدام کنه؟اگه چیزی هم لازمه یاد بگیرم یگین که همه جوره حاضرم
    ممنون از راهنمائی تون

Senior Member

دپارتمانهای Neuroscience , computational neuroscience رو سر بزنید. اما به نظر من اول از همه یه سر بزن IPM و اسم چند تا از دانشجوهای پزشکی که این راه رو رفتن بگیر و باهاشون تماس بگیر. می تونی برای دانشجوهای PhD در IPM میل بزنید و از اون اطلاعات خوبی بگیرید.
    من وبسایت یکی از دوستانی که می تونه کمکت کنه رو برات با پیغام خصوصی فرستادم. موفق باشی .

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در رشته ی بیوانفورماتیک

با عرض سلام .
    می خواستم در مورد یک موضوعی مشورت کنم.
    من لیسانس برق-مخابرات رو در ایران دارم و در زمان تحصیلاتم در مورد مهندسی پزشکی در زمینه آلتراسوند تراپی کار تحقیقاتی انجام دادم و تونستم چند مقاله در ژورنالهای ISI به چاپ برسانم.من کتاب گایتون را هم خوندم البته به صورت کلی.
    مدتی هست که به رشته بایوانفورماتیک خیلی فکر می کنم.
    1-می خواستم بدونم خواندن این رشته برای من که رشته ام مهندسی برق هست توصیه می شود؟
    2-در این رشته دانشگاه uppsala چه طور دانشگاهی است؟
    3-آینده این رشته به چه صورت هست ،از لحاظ درآمد و کار؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

to Ashymashyچند وقت دیگه یک همایش در مورد پروتئومیکس در تهران داره برگزار میشه که یکی از فیلد های بیو انفورماتیک است از خارج هم چند نفر رو واسه سخنرانی دعوت کردن و شما می تونید با کسانی که توی این رشته کار کردن اشنا بشید شرکت در این کنگره میتونه نقطه شروع خوبی باشه واستون
    ادرس کنگره www.proteomics.ir/congress
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashymashy
    با عرض سلام .
    می خواستم در مورد یک موضوعی مشورت کنم.
    من لیسانس برق-مخابرات رو در ایران دارم و در زمان تحصیلاتم در مورد مهندسی پزشکی در زمینه آلتراسوند تراپی کار تحقیقاتی انجام دادم و تونستم چند مقاله در ژورنالهای ISI به چاپ برسانم.من کتاب گایتون را هم خوندم البته به صورت کلی.
    مدتی هست که به رشته بایوانفورماتیک خیلی فکر می کنم.
    1-می خواستم بدونم خواندن این رشته برای من که رشته ام مهندسی برق هست توصیه می شود؟
    2-در این رشته دانشگاه uppsala چه طور دانشگاهی است؟
    3-آینده این رشته به چه صورت هست ،از لحاظ درآمد و کار؟
    ممنون
    1. دانشجوهای رشته های بیولوژی (همه گرایشها) ، پزشکی ، داروسازی ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی الکترونیک ، فیزیک ، ریاضیات و شیمی می تونند وارد این رشته شوند (اصولا محدودیتی وجود نداره به شرط آشنایی و سابقه کار تحقیقاتی در این رشته)
    2. این رشته در حال گسترشه. در اروپا مرکز EBI در هایدلبرگ آلمان معروفترین مرکر تحقیقاتی در این زمینه هست. موسسه ماکس پلانک ، دانشگاه کمبریج انگلیس و........ هم جاهایی هستند که در اروپا پیشتاز هستند. البته بیو انفورماتیک فیلد وسیعی هست و شاخه های زیادی داره. در مورد uppsala من اطلاعی ندارم.
    3. آینده این رشته از نظر کار در مراکز تحقیقاتی ، دانشگاهها ، کمپانی های پزشکی و دارویی بسیار خوب هست.

Senior Member maryamf آواتار ها

Groningen has a very good group with a very wellknown Prof. in computational biology but about the bioinformatics it self, I am not sure. Also, a group in Utrecht has a growing Prof. named Alexandere Bonvin who works in this area. He may be interested in engineering students with biologic background. I suggest you start reading biochemistry text books.

Upsalla is a very good university but I don't know if it is good in Bioinformatics or not.

سلام.
    می خواستم نظرتون رو در مورد این گروه که توی دانشگاه TUT هستش که در زمینه بایوانفورماتیک دارن کار می کنن بدونم.
    http://www.cs.tut.fi/sgn/csb
    می خواستم بدونم به نظر شما این گروه ،گروه قوی هست یا نه؟گروه مطرحی هست یا نه؟تو اروپا شناخته شده هست یا نه؟
    از کجا بفهمیم کیفیت کارشون در چه حدی هست؟
    من چون خودم رشتم برق هست نمی تونم تشخیص بدم.
    لطفا کمک کنین.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

دوستانی که در زمینه بیوانفورماتیک و علوم پزشکی مقاله دادن اگه امکانش هست لینک مقالاتشون رو بذارن بخصوص کسانیکه توی ایران ابن کار رو انجام دادن
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)