صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 124

موضوع: بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در رشته ی بیوانفورماتیک

با سلام
    من دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی گیاهی هستم و پایان نامه من هم بیوانفورماتیکی بوده که روی ژنوم انسان و موش کار کرده ام و توانستم یک مقاله ISI هم در BMC Bioinformatics به چاپ رسانم
    من علاقه بسیار زیادی به ادامه تحصیل در مقطع دکترای در این رشته دارم و به برنامه های PERL و ++C آشنا هستم.
    کسی می تواند در این زمینه من را راهنمایی کنه که از کجا شروع کنم و کدام دانشگاه ها و موسسات برای ادامه تحصیل بهترند؟

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام
    من دانشجوی ارشد آمارزیستی هستم و موضوع پایان نامه ام در مورد خوشه بندی داده های بیان ژنی هست، که یکی از فیلدهای بیوانفورماتیک هستش و برای ادامه تحصیل قصد دارم برم آمریکا، چونکه به شدت اونجا خوب کار می کنن. در حال حاضر دپارتمان های Biostatistics و Bioinformatics معمولاً یا یکی هستند و یا این که اشتراکات زیادی با هم دارند (تا اون جایی که من سرچ کردم)
    البته من بیشتر روی موضوعات تحلیلی داده ها، به خصوص بخش بیان ژنی کار می کنم که یک بخشش خوشه بندی این نوع داده ها است.
    واقعیتش تا اون جایی که من سرچ کردم استرالیا و کانادا که وضعیتشون تو بیوانفروماتیک نسبت با آمریکا خیلی خراب تره. اروپا بد نیست اما، بیشتر موسسات تحقیقاتی هستند که روی بیوانفورماتیک کار می کنند تا دانشگاه ها و در مقایسه با آمریکا به نظرم باز هم حرفی برای گفتن ندارن.
    البته چون این رشته بیوانفروماتیک تلفیقی از چندین رشته است که آمار هم جزو اون هست، هر جا که رشته آمار قویتر باشه مسلماً بیوانفروماتیک هم قویتر عمل می کنه، که در مورد آمار، آمریکا و به خصوص انگلستان حرف اول و آخر و تو دنیا می زنن.
    در مورد آینده شغلی این رشته هم باید این و بگم که هنوز در آمریکا (که لیدر علمی جهان هست) بسیاری از دانشگاه ها تازه در حال راه اندازی دپارتمان ها و گرایش های مرتبط با بیوانفورماتیک هستند، دیگه بقیش و خودتون بگیرید. به همین خاطر پذیرش تو این رشته هم فعلاً هم خوبه و هم راحتره
    ویرایش توسط Renegade : November 26th, 2009 در ساعت 12:15 AM

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ارشد آمارزیستی هستم و موضوع پایان نامه ام در مورد خوشه بندی داده های بیان ژنی هست، که یکی از فیلدهای بیوانفورماتیک هستش و برای ادامه تحصیل قصد دارم برم آمریکا، چونکه به شدت اونجا خوب کار می کنن. در حال حاضر دپارتمان های Biostatistics و Bioinformatics معمولاً یا یکی هستند و یا این که اشتراکات زیادی با هم دارند (تا اون جایی که من سرچ کردم)
    البته من بیشتر روی موضوعات تحلیلی داده ها، به خصوص بخش بیان ژنی کار می کنم که یک بخشش خوشه بندی این نوع داده ها است.
    واقعیتش تا اون جایی که من سرچ کردم استرالیا و کانادا که وضعیتشون تو بیوانفروماتیک نسبت با آمریکا خیلی خراب تره. اروپا بد نیست اما، بیشتر موسسات تحقیقاتی هستند که روی بیوانفورماتیک کار می کنند تا دانشگاه ها و در مقایسه با آمریکا به نظرم باز هم حرف ندانی برای گفتن ندارن.
    البته چون این رشته بیوانفروماتیک تلفیقی از چندین رشته است که آمار هم جزو اون هست، هر جا که رشته آمار قویتر باشه مسلماً بیوانفروماتیک هم قویتر عمل می کنه، که در مورد آمار، آمریکا و به خصوص انگلستان حرف اول و آخر و تو دنیا می زنن.
    در مورد آینده شغلی این رشته هم باید این و بگم که هنوز در آمریکا (که لیدر علمی جهان هست) بساری از دانشگاه ها تازه در حال راه اندازی دپارتمان ها و گرایش های مرتبط با بیوانفورماتیک هستند، دیگه بقیش و خودتون بگیرید. به همین خاطر پذیرش تو این رشته هم فعلاً هم خوبه و هم راحتره
    دقيقا ...
    آمريكا در زمينه Bio-informatics صدها پله از بقيه كره زمين جلوتره .
    فاند هاي خوبي هم وجود داره و تازه داره جو رقابتي علميش هم گل ميكنه. به نظر من هم در اين زمينه تا سالهاي آينده فاند خيلي راحت داده ميشه . فقط تا اونجا كه ميتونيد پايه Pattern Recognition خودتونو قوي كنيد تا بتونيد حرف بيشتري چه در علم و چه در صنعت واسه گفتن داشته باشيد
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام من تازه این بحث رو خواندم . به نظر شما اگر یک نفر لیسانس کامپیوتر بخواد وارد دنیای Bioinformatics بشه چه دانشی رو از قبل داشته باشه بهتره؟

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khikho نمایش پست ها
    سلام من تازه این بحث رو خواندم . به نظر شما اگر یک نفر لیسانس کامپیوتر بخواد وارد دنیای Bioinformatics بشه چه دانشی رو از قبل داشته باشه بهتره؟
    در مورد biology البته به صورت پایه ای مطالعه هایی داشته باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

نقل قول نوشته اصلی توسط mohmad0014 نمایش پست ها
    در مورد biology البته به صورت پایه ای مطالعه هایی داشته باشید
    سلام.من معتقد هستم رشته هاي بيوانفورماتيك در ايران اصلا جا نيافتاده و احتمالا فارق التحصيلان نمي تونن جايگاه كاري خوبي بدست بيارن.البته تو كارهاي پژوهشي مي تونن كارهايي انجام بدن
    اگرچه بيوانفورماتيك كمي دهن پر كنه ولي من شخصا بيوتكنولوژي رو ترجيه ميدم.بيوانفورماتيك خيلي خشك و زمخته و بيشتر با كامپيوتر و سايت هايي مثل جين بانك ادم رو در گير مي كنه.خوشم نمي ياد
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

Junior Member

سلام دوستان
    من الان دانشجوی سال 3 کارشناسی آمار هستم و برنامه نویسی رو در حد بالا بلدم (فوق دیپلم آی تی هم دارم با نمره بالای 15 تو درسای برنامه نویسی و الگوریتم و ...). در مورد داده کاوی هم اطلاعات پایه ای دارم و آشنا با روش های کلاسترینگ و ... هستم. جدیدا هم به همراه یه زیست شناس یه تحلیل روی داده های ماهی انجام دادم و یه مقاله رو به همراه اون واسه یه کنفراس فرستادم. علاقه زیادی به محاسبات و تجزیه و تحلیل داده ها مخصوصا بیولوژیکی دارم (ولی از بیولوژی هیچی نمیدونم).
    به نظر شما اولا رشته بیو انفورماتیک به درد من میخوره؟ اگه آره با معدل کارشناسی بالای 16 آمار کجاها شانس پذيرش دارم و بدرد میخوره که برم واسه مستر؟

رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Emichat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دانشجوی سال 3 کارشناسی آمار هستم و برنامه نویسی رو در حد بالا بلدم (فوق دیپلم آی تی هم دارم با نمره بالای 15 تو درسای برنامه نویسی و الگوریتم و ...). در مورد داده کاوی هم اطلاعات پایه ای دارم و آشنا با روش های کلاسترینگ و ... هستم. جدیدا هم به همراه یه زیست شناس یه تحلیل روی داده های ماهی انجام دادم و یه مقاله رو به همراه اون واسه یه کنفراس فرستادم. علاقه زیادی به محاسبات و تجزیه و تحلیل داده ها مخصوصا بیولوژیکی دارم (ولی از بیولوژی هیچی نمیدونم).
    به نظر شما اولا رشته بیو انفورماتیک به درد من میخوره؟ اگه آره با معدل کارشناسی بالای 16 آمار کجاها شانس پذيرش دارم و بدرد میخوره که برم واسه مستر؟
    سلام
    خیلی خوشحالم که بالاخره یک آماری تو فروم پیدا شد. من الان دانشجوی ترم 4 ارشد آمارزیستی هستم و پایان نامم هم روی کلاسترینگ داده های مایکروآرایه است. اگر از من میشنوید حتماً واسه مستر بیوانفورماتیک اقدام کنید. اکثر دانشگاه هایی که رو بیوانفروماتیک کار می کنند واسه آماری ها و کامپیوتری ها حساب خاصی باز کردن.
    در ضمن همون طور که تو این بخش حتماً خوندین، پذیرش و فاند واسه این رشته الان نسبت به رشته ای دیگه وضع بهتری داره.
    واسه مستر شما اگر نمره زبان و (اگر واسه آمریکا می خواید اقدام کنید) GRE خوبی بیارید، می تونید جاهای خوبی پذیرش بگیرید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خوشحالم که بالاخره یک آماری تو فروم پیدا شد. من الان دانشجوی ترم 4 ارشد آمارزیستی هستم و پایان نامم هم روی کلاسترینگ داده های مایکروآرایه است. اگر از من میشنوید حتماً واسه مستر بیوانفورماتیک اقدام کنید. اکثر دانشگاه هایی که رو بیوانفروماتیک کار می کنند واسه آماری ها و کامپیوتری ها حساب خاصی باز کردن.
    در ضمن همون طور که تو این بخش حتماً خوندین، پذیرش و فاند واسه این رشته الان نسبت به رشته ای دیگه وضع بهتری داره.
    واسه مستر شما اگر نمره زبان و (اگر واسه آمریکا می خواید اقدام کنید) GRE خوبی بیارید، می تونید جاهای خوبی پذیرش بگیرید
    سلام دوست آماری عزیز. من واسه زبان الان معلم خصوصی گرفتم و احتمالا تا مرداد نمره تافل میگیرم و بعدش میخونم واسه GRE که تا آذر نمره این دوتا رو داشته باشم.
    خود شما واسه PhD میخواین اقدام کنین؟ از وضعیت بازار کارش هم خبر دارین؟

رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Emichat نمایش پست ها
    سلام دوست آماری عزیز. من واسه زبان الان معلم خصوصی گرفتم و احتمالا تا مرداد نمره تافل میگیرم و بعدش میخونم واسه GRE که تا آذر نمره این دوتا رو داشته باشم.
    خود شما واسه PhD میخواین اقدام کنین؟ از وضعیت بازار کارش هم خبر دارین؟
    بله، من واسه PhD واسه fall 2011 می خوام اقدام کنم.
    در زمینه بازار کاری من می دونم که تو رسته های وابسته به آمار، آمار زیستی (Biostatistics) از همه هم به لحاظ بازار کاری و هم به لحاظ حقوق دریافتی چه در ایران و چه در دیگر نقاط دنیا وضعشون بهتره.
    اما Bioinformatics حتی از این هم بهتره، البته تو ایران تازه داره شکل می گیره، اما تو کشورهای با دانشگاه های پیشرفته الان دیگه تقریباً جا افتاده و دارن خوب کار می کنند.
    به نظر من زمانی که شما و بنده درسمون و تموم کنیم، چه در ایران و چه در کشورهای دیگه مشکل کار و مالی نخواهیم داشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)