صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 124

موضوع: بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در رشته ی بیوانفورماتیک

به علت افزایش ظرفیت دانشگاه Saarland university در کشور آلمان در رشته بیوانفورماتیک، کسانی که علاقمند هستند برای این دانشگاه اپلای کنند،با شانس بالایی پذیرش خواهد گرفت حتی با نمره تافل نه خیلی خوب
    https://oas.cs.uni-sb.de/index.php?a...Instructions=1

موفق باشید

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

سلام دوستان
    من کارشناسیم مهندسی کشاورزی - گیاه پزشکی با معدل 16.54 بودم
    و کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی در کشاورزی با معدل 18.92 و شاگرد اول هستم
    نمره تافلم 95 شده و GRE هم دادم احتمالاً بتونم 1200 بیارم.
    یک مقاله ISI چاپ شده هم در زمینه بیوانفورماتیک دارم.
    آشنا به زبان های برنامه نویسی PERL و ++C
    می خواستم بدونم که من میتونم در رشته بیوانفورماتیک از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا پذیرش
    بگیرم؟ لطفاً راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    بیوانفورماتیک یک رشته بین رشته ای است . دانشگاه هایی که این رشته رو دارن خودشون می گویند: کلیه کسانی که در علوم زیستی و علوم کامپیوتر و حتی ریاضی درس خوندن می تونن اپلای کنند . رشته شما هم که به نوعی مرتبط با علوم زیستی است. بهتره که دپارتمانهایی که این رشته رو دارن چک بفرمایید و هر سوالی که داشتید مستقیما از طریق ایمیل از آنها بپرسید.
    در همین سایت یک نفر از دوستان با پزشکی دکترای این رشته رو پذیرش گرفتند و رفتن آمریکا. البته cv قوی داشتند.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.abroad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسیم مهندسی کشاورزی - گیاه پزشکی با معدل 16.54 بودم
    و کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی در کشاورزی با معدل 18.92 و شاگرد اول هستم
    نمره تافلم 95 شده و GRE هم دادم احتمالاً بتونم 1200 بیارم.
    یک مقاله ISI چاپ شده هم در زمینه بیوانفورماتیک دارم.
    آشنا به زبان های برنامه نویسی PERL و ++C
    می خواستم بدونم که من میتونم در رشته بیوانفورماتیک از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا پذیرش
    بگیرم؟ لطفاً راهنمایی کنید.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ارشد آمارزیستی هستم و موضوع پایان نامه ام در مورد خوشه بندی داده های بیان ژنی هست، که یکی از فیلدهای بیوانفورماتیک هستش و برای ادامه تحصیل قصد دارم برم آمریکا، چونکه به شدت اونجا خوب کار می کنن. در حال حاضر دپارتمان های Biostatistics و Bioinformatics معمولاً یا یکی هستند و یا این که اشتراکات زیادی با هم دارند (تا اون جایی که من سرچ کردم)
    البته من بیشتر روی موضوعات تحلیلی داده ها، به خصوص بخش بیان ژنی کار می کنم که یک بخشش خوشه بندی این نوع داده ها است.
    واقعیتش تا اون جایی که من سرچ کردم استرالیا و کانادا که وضعیتشون تو بیوانفروماتیک نسبت با آمریکا خیلی خراب تره. اروپا بد نیست اما، بیشتر موسسات تحقیقاتی هستند که روی بیوانفورماتیک کار می کنند تا دانشگاه ها و در مقایسه با آمریکا به نظرم باز هم حرفی برای گفتن ندارن.
    البته چون این رشته بیوانفروماتیک تلفیقی از چندین رشته است که آمار هم جزو اون هست، هر جا که رشته آمار قویتر باشه مسلماً بیوانفروماتیک هم قویتر عمل می کنه، که در مورد آمار، آمریکا و به خصوص انگلستان حرف اول و آخر و تو دنیا می زنن.
    در مورد آینده شغلی این رشته هم باید این و بگم که هنوز در آمریکا (که لیدر علمی جهان هست) بسیاری از دانشگاه ها تازه در حال راه اندازی دپارتمان ها و گرایش های مرتبط با بیوانفورماتیک هستند، دیگه بقیش و خودتون بگیرید. به همین خاطر پذیرش تو این رشته هم فعلاً هم خوبه و هم راحتره
    اینطور که من فهمیدم رشته های غیرتجربی مثل آمار ، ریاضی، کامپیوتر و از این قبیل تنها نقش یک تول باکس رو برای رشته های ترکیبی طبیعی(Bioinformatic) بازی می کنند بدون هیچ گونه اعمال ظرافت و خلاقیت فکری ! اگر خلاقیتی هم باشه توسط پژوهشگران NN , Data Mining صورت می گیره و در نهایت توسط همین افرادی که تول باکس هستند اعمال میشه! بیوانفورماتیکی ها انگار همون متصدیان یا اپراتورهایی هستند که پشت یک سیستم مثلا مالی نشسته اند نه از امور مالی مطلعند و نه از ذات برنامه های کاربردی که باهاش کار میکنند. همین طوره؟ یا در اشتباه هستم؟
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    دقيقا ...
    آمريكا در زمينه Bio-informatics صدها پله از بقيه كره زمين جلوتره .
    فاند هاي خوبي هم وجود داره و تازه داره جو رقابتي علميش هم گل ميكنه. به نظر من هم در اين زمينه تا سالهاي آينده فاند خيلي راحت داده ميشه . فقط تا اونجا كه ميتونيد پايه Pattern Recognition خودتونو قوي كنيد تا بتونيد حرف بيشتري چه در علم و چه در صنعت واسه گفتن داشته باشيد
    همین جا تو نتایج پذیرش برای بیو که نه فاند خیلی خوب بوده و نه متقاضی زیادی داشته! چرا؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خوشحالم که بالاخره یک آماری تو فروم پیدا شد. من الان دانشجوی ترم 4 ارشد آمارزیستی هستم و پایان نامم هم روی کلاسترینگ داده های مایکروآرایه است. اگر از من میشنوید حتماً واسه مستر بیوانفورماتیک اقدام کنید. اکثر دانشگاه هایی که رو بیوانفروماتیک کار می کنند واسه آماری ها و کامپیوتری ها حساب خاصی باز کردن.
    در ضمن همون طور که تو این بخش حتماً خوندین، پذیرش و فاند واسه این رشته الان نسبت به رشته ای دیگه وضع بهتری داره.
    واسه مستر شما اگر نمره زبان و (اگر واسه آمریکا می خواید اقدام کنید) GRE خوبی بیارید، می تونید جاهای خوبی پذیرش بگیرید
    منظور شما از فاند خوب سالیانه چند دلاره؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    سلام
    بیوانفورماتیک یک رشته بین رشته ای است . دانشگاه هایی که این رشته رو دارن خودشون می گویند: کلیه کسانی که در علوم زیستی و علوم کامپیوتر و حتی ریاضی درس خوندن می تونن اپلای کنند . رشته شما هم که به نوعی مرتبط با علوم زیستی است. بهتره که دپارتمانهایی که این رشته رو دارن چک بفرمایید و هر سوالی که داشتید مستقیما از طریق ایمیل از آنها بپرسید.
    در همین سایت یک نفر از دوستان با پزشکی دکترای این رشته رو پذیرش گرفتند و رفتن آمریکا. البته cv قوی داشتند.

موفق باشید
    به نظر من یک پزشک با خوندن دروس برنامه نویسی در اون حدی که نیازه و ابزارهای محاسباتی و کلاسترینگ مثل متلب و شبکه عصبی موفق تر از یک فردی هست که قراره بر عکس عمل کنه! اینطور نیست؟

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Promised نمایش پست ها
    اینطور که من فهمیدم رشته های غیرتجربی مثل آمار ، ریاضی، کامپیوتر و از این قبیل تنها نقش یک تول باکس رو برای رشته های ترکیبی طبیعی(Bioinformatic) بازی می کنند بدون هیچ گونه اعمال ظرافت و خلاقیت فکری ! اگر خلاقیتی هم باشه توسط پژوهشگران NN , Data Mining صورت می گیره و در نهایت توسط همین افرادی که تول باکس هستند اعمال میشه! بیوانفورماتیکی ها انگار همون متصدیان یا اپراتورهایی هستند که پشت یک سیستم مثلا مالی نشسته اند نه از امور مالی مطلعند و نه از ذات برنامه های کاربردی که باهاش کار میکنند. همین طوره؟ یا در اشتباه هستم؟
    ذات رشته هایی مثل ریاضی، آمار و کامپیوتر در ابزاری بودن اون هاست، یعنی اون ها ابزاری هستند که به رشته های دیگه کمک می کنند که به اهدافشون برسند که البته بدون این ابزار در هیچ علمی در دنیای امروز نمیتوان کار تحقیقاتی انجام داد. رشته data mining و NN هم هر دو تلفیقی از آمار و کامپیوتر و چیزی جدای از اون ها نیست، بنابراین خلاقیت در هر سه رشته مذکور مثل بقیه رشته ها وجود داره. الان دوستانی که در زمینه تجربی کار می کنند کلی داده به خصوص در زمینه داده های ژنتیکی تولید می کنند (دقت کنید فقط تولید می کنند!) اما تبدیل این اطلاعات به دانش با استفاده از روشهای آماری و ریاضی و با استفاده از تسهیل کننده ای به نام کامپیوتر انجام میشه، پس بدون داشتن خلاقیت در این روش ها هیچ چیز جدیدی به نام دانش هم تولید نخواهد شد.
    هیچ وقت دوستانی که در رشته های تجربی کار می کنند این خلاقیت و در تحلیل داده ها (که فقط داده هستند نه چیز دیگری) ندارند و این کار این سه رشته آمار، ریاضی و کامپیوتر هست که قبلاً به اسم Data Mining نامیده می شد و حالا به ورود به دنیای Biology اسم Bioinformatics براش گذاشتن.
    حالا این رشته Bioinformatics می خواد بیاد و این دو گروه انسان هایی که در دو حوزه کاملا متفاوت کار می کنند (علوم پایه مثل آمار، ریاضی و کامپیوتر) و با علوم تجربی (زیست شناسی، ژنتیک و پزشکی) آشتی بده و یک انسانی چند بعدی از دید علمی بسازه.

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Promised نمایش پست ها
    همین جا تو نتایج پذیرش برای بیو که نه فاند خیلی خوب بوده و نه متقاضی زیادی داشته! چرا؟
    این موضوع چند دلیل داره
    1- رشته Bioinformatics جزو رشته های مهندسی نیست و در حال حاظر اکثر دوستانی که در این فرم هستند در رشته های مهندسی فعالیت دارند و اپلای کرده اند
    2- رشته Bioinformatics رشته بسیار نوپایی است که تازه در دنیای غرب داره جای خودش و پیدا می کنه، برای همین زمان می بره تا در ایران و در میان دانشجویان شناخته بشه
    3- دو دوست عزیزی که اطلاعات پذیرششون و در رشته Bioinformatics وارد کرده اند هر دو برای مستر اقدام کرده اند و احتمال گرفتن فاند برای مستر نسبت به PhD بسیار پایین تر

از موضوعات بالا گذشته همین الان اگر پست 28 همین تاپیک و بخونید می بینید حتی برای مستر این رشته فاند بسیار خوبی وجود داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)