صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 124

موضوع: بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیوانفورماتیک (Bioinformatics)

دوستان آیا بیوانفورماتیک جز رشته های حساس آمریکا که در لیست Technology Alert List هستند محسوب میشه؟ یعنی مشکل ویزای آمریکا داره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahb65 نمایش پست ها
    دوستان آیا بیوانفورماتیک جز رشته های حساس آمریکا که در لیست Technology Alert List هستند محسوب میشه؟ یعنی مشکل ویزای آمریکا داره؟
    نه نیست. میتونید لیست کامل رشته های حساس رو از لینک زیر پیدا کنید. بیوانفورماتیک هیچ گونه کاربرد امنیتی و.... نداره. در تحقیقات پزشکی، بیومدیسین و بیولوژی استفاده میشه.
    http://www.studentaffairs.cmu.edu/oi...s/tal-dept.pdf

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    نه نیست. میتونید لیست کامل رشته های حساس رو از لینک زیر پیدا کنید. بیوانفورماتیک هیچ گونه کاربرد امنیتی و.... نداره. در تحقیقات پزشکی، بیومدیسین و بیولوژی استفاده میشه.
    http://www.studentaffairs.cmu.edu/oi...s/tal-dept.pdf
    ممنون از پاسختون. جزو رشته های مربوط به بیوتکنولوژی نیست؟ در ویکی پدیا که یکی از شاخه های بیوتکنولوژی اومده. http://en.wikipedia.org/wiki/Biotechnology

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahb65 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. جزو رشته های مربوط به بیوتکنولوژی نیست؟ در ویکی پدیا که یکی از شاخه های بیوتکنولوژی اومده. http://en.wikipedia.org/wiki/Biotechnology
    نه هیچ ربطی نداره. جمله ای که در ویکی هس:
    And in many instances it is also dependent on knowledge and methods from outside the sphere of biology including:
    • chemical engineering,
    • bioprocess engineering,
    • bioinformatics, a new brand of information technology, and
    • biorobotics.
    • گفته بیوتکنولوژی وابسته به متدها و اطلاعات غیر بیولوژی نظیر بیوانفورماتیک و ... هم هست. یعنی بیو انفورماتیک هم درش استفاده میشه. معنیش این نیس که بیوانفورماتیک شاخه ای از بیوتکنولوژی هست. مثل این هست که بگیم در مهندسی مکانیک از علم فیزیک استفاده میشه اما فیزیک هیچ وقت شاخه ای از مهندسی مکانیک نیست!

Junior Member

با سلام دقیقا سوال من هم همین هستش که وضعیت گرفتن پذیرش تو مقطع دکتری رشته انفورماتیک پزشکی چجوریه؟ من الان دو دلم که ارشد کامپیوتر بخونم یا ارشد انفورماتیک پزشکی ؟ برای دکتری با کدوم بهتر میشه پذیرش فول فاند از دانشگاههای خوب گرفت؟ لطفا کمک کنید؟ برای انتخاب کردن زیاد وقت ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط guest123 نمایش پست ها
    با سلام دقیقا سوال من هم همین هستش که وضعیت گرفتن پذیرش تو مقطع دکتری رشته انفورماتیک پزشکی چجوریه؟ من الان دو دلم که ارشد کامپیوتر بخونم یا ارشد انفورماتیک پزشکی ؟ برای دکتری با کدوم بهتر میشه پذیرش فول فاند از دانشگاههای خوب گرفت؟ لطفا کمک کنید؟ برای انتخاب کردن زیاد وقت ندارم.
    بیوانفورماتیک . اره بودن بچه هایی که فاند خوب گرفتند از همین سایت و الان امریکان
    پیام خصوصی بزنید تا ایمیلشون بهت بدم
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    بیوانفورماتیک . اره بودن بچه هایی که فاند خوب گرفتند از همین سایت و الان امریکان
    پیام خصوصی بزنید تا ایمیلشون بهت بدم
    بیوانفورماتیک Bioinformatics با انفورماتیک پزشکی Medical informatics فرق داره، توجه داشته باشید

Member

با سلام دوستان ميخواستم ببينم موقعيت اين رشته در امرىکا چطوره ىعنى موقعىت شغلى صنعتى هم داره ىا فقط مراکز تحقيقاتى؟حدود در امد چقدره ؟ مرسى

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط no0oshin نمایش پست ها
    سلام من یه روند کاملا غیر طبیعی رو تا اینجا توی تحصیلم داشتم یعنی کارشناسی مهندسی شیمی از شریف و ارشد مهندسی زیست پزشکی از تربیت مدرس و شدیدا هم علاقه دارم که دکترا وارد زمینه هایی مثل system biology یا computational biology بشم به نظر شما امکان گرفتن پذیرش تو این رشته ها با این شرایطی که من دارم هست ؟
    شما اگه علاقه داشته باشید می تونید از هر رشته ای به این رشته های مرتبط با Bioinformatics تغییر مسیر بدید، چون شما می تونید با آوردن دیدگاه های جدیدی که در زمینه کاری خودتون دارید کار جدیدی انجام بدید که قبلاً ممکن نبوده، پس خودتون و درگیر اسم رشته هایی که خوندید نکنید و برید دنبال علاقه ای که دارید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    شما اگه علاقه داشته باشید می تونید از هر رشته ای به این رشته های مرتبط با Bioinformatics تغییر مسیر بدید، چون شما می تونید با آوردن دیدگاه های جدیدی که در زمینه کاری خودتون دارید کار جدیدی انجام بدید که قبلاً ممکن نبوده، پس خودتون و درگیر اسم رشته هایی که خوندید نکنید و برید دنبال علاقه ای که دارید
    دوست عزیز Renegade من فعلا لیسانس آمار هستم و مشغول خوندن تافل و gre هستم. و قصد دارم ارشد آمار زیستی رو در ایران بگیرم. به نظر شما کار روی چه موضوع هایی در پایان نامه و مقاله شانس پذیرش در مقطع دکترا بیوانفورماتیک در آمریکا رو بالا میبره؟ خودم قصد دارم درباره ژنتیک و مباحثه مربوطه حالا چه گیاهی و انسانی موضوع انتخاب کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)