صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 221

موضوع: آموزشی تیر - دی ماه 1394- فقط برای (((ن ن م)))

پیش فرض پاسخ : آموزشی تیر - دی ماه 1394- فقط برای (((ن ن م)))

من شنیدم، آموزشی دی ماه 60 روزه. درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی، تورنتو

اموزشی همون 45 روزه. ولی شنیدم از 5 صبح تا 4 عصر جونت رو میگیرن. حتی یک فلش هم نمیتونی با خودت داشته باشی چه برسه به لپتاپ. خلاصه اینکه وحشتناکه.

سلام به همه دوستان،

من تیر آموزشی بودم و می خولم بگم اصلا نگران نباشید درسته که سخته اما میگذره میره.
    ارتش مثل سپاه 10 روز نمی بره قم و شاید یک کم سخت تر بگیره اما "مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش".
    واسه شهرستانی ها یک توصیه دارم حاتمی به ما هم گفته بود روز اول مرخص تون میکنیم برید خونه اما نکردن
    و هیچی همراهمون نبود حتی مسواک و لباس زیر و مجبور شدیم به سختی توی یک بعد از ظهر تهیه کنیم.
    پس توصیه من اینه که وسایل تون رو کامل همراه خودتون ببرید و فرض رو به برنگشتن بذارید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen2002 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،

من تیر آموزشی بودم و می خولم بگم اصلا نگران نباشید درسته که سخته اما میگذره میره.
    ارتش مثل سپاه 10 روز نمی بره قم و شاید یک کم سخت تر بگیره اما "مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش".
    واسه شهرستانی ها یک توصیه دارم حاتمی به ما هم گفته بود روز اول مرخص تون میکنیم برید خونه اما نکردن
    و هیچی همراهمون نبود حتی مسواک و لباس زیر و مجبور شدیم به سختی توی یک بعد از ظهر تهیه کنیم.
    پس توصیه من اینه که وسایل تون رو کامل همراه خودتون ببرید و فرض رو به برنگشتن بذارید

موفق باشید
    منم یه همچین فکری داشتم که ممکنه مرخصی ندند ولی شما که گفتی دیگه حسابی حواسمو جمع میکنم.
    به نظرتون وسیله یا چیز خاصی لازمه همراهمون باشه؟
    ممنون میشم سایر تجربه هاتون را هم با ما به اشتراک بگذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط esadeq نمایش پست ها
    منم یه همچین فکری داشتم که ممکنه مرخصی ندند ولی شما که گفتی دیگه حسابی حواسمو جمع میکنم.
    به نظرتون وسیله یا چیز خاصی لازمه همراهمون باشه؟
    ممنون میشم سایر تجربه هاتون را هم با ما به اشتراک بگذارید.

خوب،
    یک سری وسایل اونجا خیلی به درد می خوره مثلا،
    یک کم آجیل برای مواقع بیکاری
    شکلات برای مواقع غش و ضعف
    یک قفل کوچیک برای کمدتون که با خیال راحت وسائل تون رو بذارید توش.
    یک کم پول، توی مدرس که فروشگاهش کارت خوان داشت ارتش رو نمی دونم.
    حتما حتما کارت تلفن (می دونید که موبایلتون رو میگیرن).
    کپی شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج (برای مرخصی اضافی به متاهلین (اگه بدن) به سند ازدواج نیازه)
    20 تا سنجاق قفلی برای انکارد کردن تخت
    نیم متر کش برای گتر کردن شلوار
    من مواد شوینده هم برداشته بودم مثله صابون و شامپو
    ظاهرا به علت سرمای هوای الان وسایل گرمایشی و لباس گرم (ما تابستون بودیم لازم نشد).
    روحیه و اعتماد به نفس.
    همین دیگه

اما توصیه کلی،

سعی کنید توی این مدت اصلا برنامه ریزی برای هیچ کاری نکنید چون کاراشون اصلا حساب کتاب نداره و صبح که پا میشن از خواب برای اون روز تصمیم گیری می کنن بنابراین اگه امتحانتون مونده، اگه مقالتون ریوایز میخواد، اگه برای دفاع پروژه کاراتون مونده یا هر چیز دیگه ای، کاراتون رو تموم کنید و فکر نکنید که مثلا فلان روز مرخصی میدن من میادم فلان کار رو می کنم، ممکنه مرخصی بدن اما ممکنم هست ندن (یعنی اصلا حساب کتاب ندارن).
    اونجا شاید سرما و گرما و غذا اذیت کنه. شاید اولاش زندگی توی یک سالن بزرگ با 40 نفر دیگه ترسناک باشه (آخراش دلت نمیاد بری).
    اما،
    چیزی که خیلی اذیت می کنه اینه که هیچ وقت تکلیف خودتون رو نمی دونید و نمی دونید برنامه چیه، این خیلی اذیت می کنه، بنابراین سخت نگیرید و بذارید بگذره.

خوش باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/University of Tehran

درود
    آقایون اگه کسی مسیر دسترسی به 01 را میدونه بگه. (مثلا از میدان انقلاب یا فردوسی).

دوم اینکه دوستان سرشون را ماشین کرده اند و اگر آره با چند؟ چون من شنیده بودم پادگان مدرس اصلا کاری با مو نداشته.

سپاس

Junior Member

درود
    آقایون اگه کسی مسیر دسترسی به 01 را میدونه بگه. (مثلا از میدان انقلاب یا فردوسی).

دوم اینکه دوستان سرشون را ماشین کرده اند و اگر آره با چند؟ چون من شنیده بودم پادگان مدرس اصلا کاری با مو نداشته.

سپاس

در ضمن سوال ایشون، اگه کسی میدونه از راه آهن مسیر دسترسی به 01 چطوره لطف کنه بگه. ممنون

درود

سپاس
    بر اساس مطالبی که از بچه های قبلی توی فروم فرستادن ظاهرا نیازی به نمره 4 نیست. من که خیلی کوتاه میکنم
    مسیر هم این مطلب در موردش هست:

===============================
    دوست عزیز من مسیر متروش رو دقیق نمیدونم- ولی یادمه که برگشتنی از پادگان با همه بچه ها می اومدیم پیاده تا مترو شهید کلاهدوز و ازونجا سوار مترو میشدیم. مترو یه بدی که داره زمان باز شدنشه که فکر کنم 6 یا 6:30 صبح باشه. که اینجوری به صبح گاه نمیرسی و باید با فرمانده و دژبان ها اعصابتو خورد کنی فقط
    ولی
    خودم با بی آر تی (که 24 ساعته هم هست) از یوسف اباد میرفتم میدون ولیعصر- بعد بی ار تی رو عوض میکردم به سمت شرق (همون بی ار تی آزادی که میره به سمت شرق و میدون فردوسی و...)
    اونجا توی ایستگاه امام حسین پیاده میشدم. که همون 4 و 5 صبح هم پره تاکسیه و کلی سربازا از اونجا سوار میشن (نگرانی واسه وجود تاکسی نیست)

خلاصه از اونجا با تاکسی تا دم در پادگان میرفتم (2 سال پیش 1000 تومن بود فکر کنم)

پس کلی بگم:
    مسیر من این بود : دو تا بی ار تی خلوت و یه دونه تاکسی تا دم در پادگان.
    در مورد وسائل:

چند توصیه برای آموزشی:
    1- اصلا سخت نگیزید. این 45 روز مثل همه 45 روزهای عمر تموم میشه.
    2- نخ سوزن. چندتا کنسرو. جیره خشک. نمک. قند. داروی مسکن. ضد تهوع. چندتا شورت. زیرپوش. جوراب (هرکدوم حداقل 2 تا)
    3- دمپایی رو بپرسید میدن یا نه. اگر نه حتما حتما حتما ببرید
    4- شامپو. صابون..اگر نمیدن. ببرید بهتره
    5- کمی پول...
    6- قفل برای ساک یا کمد.
    7-لباس گرم.. کاپشن و ... نبرید نمیتونید روی اورکت نظامی چیزی بپوشید.
    8- کش برای گت کردن پاچه.
    9- 2 جفت بند پوتین اضافه
    سعی کنید برای گروهان ارشدی رو انتخاب کنید که روابط عمومی خوبی داشته باشه و بتونه امتیاز بگیره
    صبحها بعد از نماز و صبحانه کلاس دارید تا نماز ظهر.. بعد ناهار هم کلاس تا غروب..
    هرچقدر میتونید مرخصی بگیرید. اما دنبال پیچوندن نباشید که بیچارتون میکنند. (اونجا پادگانه نه دانشگاه)
    همراه شما احتمالا بچه های غیر نخبه هم هستند. مراعات کنید. همه اونجا سربازید.
    در آخر: مطمئن باشید روز آخر دلتنگ روزهای سخت آموزشی میشید. خاطره اش خیلی ماندگاره
    =============================

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh_rha نمایش پست ها
    بر اساس مطالبی که از بچه های قبلی توی فروم فرستادن ظاهرا نیازی به نمره 4 نیست. من که خیلی کوتاه میکنم
    مسیر هم این مطلب در موردش هست:

دوست عزیز من مسیر متروش رو دقیق نمیدونم- ولی یادمه که برگشتنی از پادگان با همه بچه ها می اومدیم پیاده تا مترو شهید کلاهدوز و ازونجا سوار مترو میشدیم. مترو یه بدی که داره زمان باز شدنشه که فکر کنم 6 یا 6:30 صبح باشه. که اینجوری به صبح گاه نمیرسی و باید با فرمانده و دژبان ها اعصابتو خورد کنی فقط
    ولی
    خودم با بی آر تی (که 24 ساعته هم هست) از یوسف اباد میرفتم میدون ولیعصر- بعد بی ار تی رو عوض میکردم به سمت شرق (همون بی ار تی آزادی که میره به سمت شرق و میدون فردوسی و...)
    اونجا توی ایستگاه امام حسین پیاده میشدم. که همون 4 و 5 صبح هم پره تاکسیه و کلی سربازا از اونجا سوار میشن (نگرانی واسه وجود تاکسی نیست)

خلاصه از اونجا با تاکسی تا دم در پادگان میرفتم (2 سال پیش 1000 تومن بود فکر کنم)

پس کلی بگم:
    مسیر من این بود : دو تا بی ار تی خلوت و یه دونه تاکسی تا دم در پادگان.
    در مورد وسائل:

چند توصیه برای آموزشی:
    1- اصلا سخت نگیزید. این 45 روز مثل همه 45 روزهای عمر تموم میشه.
    2- نخ سوزن. چندتا کنسرو. جیره خشک. نمک. قند. داروی مسکن. ضد تهوع. چندتا شورت. زیرپوش. جوراب (هرکدوم حداقل 2 تا)
    3- دمپایی رو بپرسید میدن یا نه. اگر نه حتما حتما حتما ببرید
    4- شامپو. صابون..اگر نمیدن. ببرید بهتره
    5- کمی پول...
    6- قفل برای ساک یا کمد.
    7-لباس گرم.. کاپشن و ... نبرید نمیتونید روی اورکت نظامی چیزی بپوشید.
    8- کش برای گت کردن پاچه.
    9- 2 جفت بند پوتین اضافه
    سعی کنید برای گروهان ارشدی رو انتخاب کنید که روابط عمومی خوبی داشته باشه و بتونه امتیاز بگیره
    صبحها بعد از نماز و صبحانه کلاس دارید تا نماز ظهر.. بعد ناهار هم کلاس تا غروب..
    هرچقدر میتونید مرخصی بگیرید. اما دنبال پیچوندن نباشید که بیچارتون میکنند. (اونجا پادگانه نه دانشگاه)
    همراه شما احتمالا بچه های غیر نخبه هم هستند. مراعات کنید. همه اونجا سربازید.
    در آخر: مطمئن باشید روز آخر دلتنگ روزهای سخت آموزشی میشید. خاطره اش خیلی ماندگاره
    =============================
    یعنی از میدون امام حسین تا 01 ارتش تاکسی داره؟

Junior Member

سلام
    از دوستانی که دی ماه با نخیگان رفتن 01 کسی اطلاع داره که میان دوره می دن یا نه؟ ممنون می شم پاسخ بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)