صفحه 14 از 27 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 267

موضوع: letter of explanation

Senior Member atabey آواتار ها

پیش فرض پاسخ : letter of explanation

من با اجازتون درک خودم رو از ارائه مدارک و همچنین پیشنهاداتم رو برای سازماندهی می نویسم. بدیهیه که اینها فقط دیدگاه منه و هر کسی بنا به صلاحدید باید عمل کنه. ضمنا من هیچ وقت با این سیستم کار نکردم و تنها سعی کردم وارد سیستم بشم تا بتونم برای راهنمایی دوستان دید بهتری داشته باشیم. اگر ایرادی می بینید حتما بنده رو تصحیح کنید.

در سیستم استاندارد اپلای آنلاین برای استادی پرمیت تعدادی باکس برای آپلود مدارک وجود داره. اما برای متقاضیان غیر استانداردی مثل من و شما (که ایرانی باشیم) یک سری مدارک خواسته شده (فرم IMM5816E رو ببینید) که تو سیستم استاندارد براش جای مشخصی تعریف نشده. به عنوان مثال شناسنامه، سو پیشینه، سی وی، ۶ سوال دانشجویان مستر و دکترا و ... پس به نوعی باید خلاقیت نشون دارد و در گویاترین حالت ممکن مدارک رو آپلود کرد.

محدودیتهای سیستم یکی همون ۴ مگ معروفه که دردسری عظیمه بالاخص وقتی شما حسابهای بانکی رو اسکن می کنید و ... محدودیت دیگر نظم و ترتیبه که اگر نباشه عملا احتمال تاثیر سند پائین میاد و افسر نمیفهمه کی به کیه. توصیه من اینه:

۱. دسته اول مدارک که مستقیما جای خودشون رو دارن و آپلود میشن فرمها هستند: IMM1294E که فرم درخواست استادی پرمیته، IMM5645E که فرم اطلاعات خانواده است (فارسی اسم ها رو فراموش نکنید!)، و نهایتا فرم IMM5257B که آپشناله اما آقایونی که سربازی رفتند باید پر کنند.

۲. CAQ یا فرمی که نشون بده براش اپلای کردین هم برای دانشجویان با مقصد کبک جای خودش رو داره.

۳. عکس هم که معلومه.

حالا میمونه ۴ باکس (اگر اشتباه نکنم) و n تا مدرک که یه طوری باید سازماندهی بشن تا افسر گیج نشه و ضمنا چیزی جا نمونه. پیشنهاد من اینه که مدارک تو ۴ تا پی دی اف جمع بشن:

۱. باکس نامه ادمیشن: میتونه با نامه ادمیشن شروع بشه و شامل نامه لغو شهریه و یا هر چیز دیگری در مورد وضع تحصیلتون باشه. TOEFL یا IELTS هم میتونه بعدش اینجا قرار بگیره. برای اونهایی که پذیرش شرطی دارن یا میخوان بو توصیه سفارت آنکارا مدرکی که نشون میده فارغ التحصیل شدن رو هم بذارن،‌ اینجا جای خوبیه که Diploma یا Transcript رو بذارن. به عبارت دیگر این فایل پی دی اف میتونه شامل مدارک تحصیلیتون باشه.

۲. باکس مدارک مالی: نامه فاند استاد،‌ هر نامه که نشون میده مختصر پولی برنده شدین و ... اینجا باید بیاد. مدارک مالی ایران اعم از استیت منت بانکها و سهام و سرمایه گذاری و یا ملکی که اجاره دادین و ... هم اینجاس. توصیه می کنم اول مال خودتون رو بعد مال پدر مادر رو بذارین.

۳. باکس پاسپورت: طبیعتا صفحات آی دی پاسپورت اولین چیزیه که باید گذاشت. بعد همه صفحات مهر شده پاسپورت. میتونین کمی سلقیه به خرج بدین و ۴ صفحه پاس رو تو یه صفحه سایز Letter قشنگ جا کنید. بعدش جای شناسنامه اس. اکر سند ازدواج میذارید جای خوبیه بعدش. اینها هم آی دی های شما هستند

۴. باکس توضیحات: نهایتا میرسیم به باکسی که قراره با افسر گپ بزنین و توجیه کنین که درخواستتون از روی برنامس و ... شدیدا توصیه می کنم این فایل پی دی اف با یه نامه یه پاراگرافه شروع بشه که سازماندهی اپلیکیشن و مدارکی که آپلود کردین رو توضیح میده. بقیه صفحه اول میتونه جدولی باشه که محتوای ۴ تا فایل رو به ترتیب نشون میده تا افسر بفهمه که هر فایلی کجاست و برای چه مقصدی آپلود شده.
    بعدش استادی پلنتون رو تو یک صفحه ارائه بدین. نامه عدم سو پیشنه و ترجمش هم ۱ صفحه بیشتر نبایست باشه. سوالات مستر و دکتر و Resumeتون هم بعدش میتونه بیاد. اگر گواهی کار یا Job Offer دارین میتونه اضافه شه. اگر ملکی چیزی به نامتون هست میتونین اضافه کنید. در نهایت هر سند دیگری هم میتونه باشه.

سفارت کیفیت اسکنی که میخواد 96dpi اشاره شده که کیفیت وب و خوندن روی کامپیوتره!‌ من فکر می کنم شاید اصلا مدارک رو پرینت نمی کنن. به هر حال این عدد کیفیت خوبی رو داره. من زمانی که با مدارک کاغذی اپلای کردم نامه نظام وطیفه رو هم میخواست. حالا رو نمی دونم. به هر حال با همین ترتیب اپلای کردم و موفق هم بودم. جاهای مهم رو ماژیک کشیدم و اگر توضیح لازم بود برجسب زدم روی مدرک و توضبح دادم. این کار رو روی پی دی اف هم میشه کرد.

امیدوارم موفق باشین. تجربه های خودتون رو با دوستان شریک شین تا همه با انرژی بالا این مرحله رو هم پشت سر بذارن و بتونن بیان با جهان اینور آب هم آشنا شن و کسب علم و فضیلت کنند. شاد باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

و با تشکر از atabey گرامی که قبول زحمت کردند تا من این پرسش رو در تاپیک مطرح کنم و دوستان بیشتری استفاده کنن:
    یکی از بخش های مهم اپلای آنلاین می دونیم که فرم هایی هست که در explanation letter گذاشته میشه. یکی از کاربران یه نمونه از explanation letter تو سایت از یه دانشجوی پاکستانی گذاشته بود که البنه مال ما ایرانی ها باید طبیعتا اون ۶ سوال معروف رو هم پاسخ بده، درسته؟ خوب ما باید یه استادی پلن در این بخش بزاریم. آیا محدودیتی از نظر تعداد صفحات برای این استادی پلن هست؟ گویا باید کاور لتر هم داشته باشه فرم هایی که در این بخش قرار میگیرن، و می دونم که همه مدارک اضافی رو هم باید اتچ کنیم، اینها رو همه از فورم نت برداشتم. البته الان یه سوال برام‌ پیش اومد که آیا اون ۶ سوال رو باید در استادی پلن در این مرحله بنویسم یا تو مرحله اسک که بچه ها می گفتن ما اسک شدیم، جواب بدم؟

ممنونم از شما.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

واقعا سپاسگزارم بابت اینهمه زمان و انرژی که گذاشتید. همه چی عالی و مرتب توضیح داده شد.

تنها من در مورد همون 6 سوال که پرسیدم در استادی پلن جواب بدم یا بعد از اسک! (که دوستان می گفتن و من در فورم خوندم) هنوز نمی دونم چیکار کنم.
    و اما یه نکته مهم. من تمام فرم هایی که باید آپلود کنیم رو در یه فولدر گذاشتم ولی اصلا این فرم
    IMM5816E رو تا الان ندیدم! تو مرحله checklist که اصلا نبود.

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    من با اجازتون درک خودم رو از ارائه مدارک و همچنین پیشنهاداتم رو برای سازماندهی می نویسم. بدیهیه که اینها فقط دیدگاه منه و هر کسی بنا به صلاحدید باید عمل کنه. ضمنا من هیچ وقت با این سیستم کار نکردم و تنها سعی کردم وارد سیستم بشم تا بتونم برای راهنمایی دوستان دید بهتری داشته باشیم. اگر ایرادی می بینید حتما بنده رو تصحیح کنید.

در سیستم استاندارد اپلای آنلاین برای استادی پرمیت تعدادی باکس برای آپلود مدارک وجود داره. اما برای متقاضیان غیر استانداردی مثل من و شما (که ایرانی باشیم) یک سری مدارک خواسته شده (فرم IMM5816E رو ببینید) که تو سیستم استاندارد براش جای مشخصی تعریف نشده. به عنوان مثال شناسنامه، سو پیشینه، سی وی، ۶ سوال دانشجویان مستر و دکترا و ... پس به نوعی باید خلاقیت نشون دارد و در گویاترین حالت ممکن مدارک رو آپلود کرد.

محدودیتهای سیستم یکی همون ۴ مگ معروفه که دردسری عظیمه بالاخص وقتی شما حسابهای بانکی رو اسکن می کنید و ... محدودیت دیگر نظم و ترتیبه که اگر نباشه عملا احتمال تاثیر سند پائین میاد و افسر نمیفهمه کی به کیه. توصیه من اینه:

۱. دسته اول مدارک که مستقیما جای خودشون رو دارن و آپلود میشن فرمها هستند: IMM1294E که فرم درخواست استادی پرمیته، IMM5645E که فرم اطلاعات خانواده است (فارسی اسم ها رو فراموش نکنید!)، و نهایتا فرم IMM5257B که آپشناله اما آقایونی که سربازی رفتند باید پر کنند.

۲. CAQ یا فرمی که نشون بده براش اپلای کردین هم برای دانشجویان با مقصد کبک جای خودش رو داره.

۳. عکس هم که معلومه.

حالا میمونه ۴ باکس (اگر اشتباه نکنم) و n تا مدرک که یه طوری باید سازماندهی بشن تا افسر گیج نشه و ضمنا چیزی جا نمونه. پیشنهاد من اینه که مدارک تو ۴ تا پی دی اف جمع بشن:

۱. باکس نامه ادمیشن: میتونه با نامه ادمیشن شروع بشه و شامل نامه لغو شهریه و یا هر چیز دیگری در مورد وضع تحصیلتون باشه. TOEFL یا IELTS هم میتونه بعدش اینجا قرار بگیره. برای اونهایی که پذیرش شرطی دارن یا میخوان بو توصیه سفارت آنکارا مدرکی که نشون میده فارغ التحصیل شدن رو هم بذارن،‌ اینجا جای خوبیه که Diploma یا Transcript رو بذارن. به عبارت دیگر این فایل پی دی اف میتونه شامل مدارک تحصیلیتون باشه.

۲. باکس مدارک مالی: نامه فاند استاد،‌ هر نامه که نشون میده مختصر پولی برنده شدین و ... اینجا باید بیاد. مدارک مالی ایران اعم از استیت منت بانکها و سهام و سرمایه گذاری و یا ملکی که اجاره دادین و ... هم اینجاس. توصیه می کنم اول مال خودتون رو بعد مال پدر مادر رو بذارین.

۳. باکس پاسپورت: طبیعتا صفحات آی دی پاسپورت اولین چیزیه که باید گذاشت. بعد همه صفحات مهر شده پاسپورت. میتونین کمی سلقیه به خرج بدین و ۴ صفحه پاس رو تو یه صفحه سایز Letter قشنگ جا کنید. بعدش جای شناسنامه اس. اکر سند ازدواج میذارید جای خوبیه بعدش. اینها هم آی دی های شما هستند

۴. باکس توضیحات: نهایتا میرسیم به باکسی که قراره با افسر گپ بزنین و توجیه کنین که درخواستتون از روی برنامس و ... شدیدا توصیه می کنم این فایل پی دی اف با یه نامه یه پاراگرافه شروع بشه که سازماندهی اپلیکیشن و مدارکی که آپلود کردین رو توضیح میده. بقیه صفحه اول میتونه جدولی باشه که محتوای ۴ تا فایل رو به ترتیب نشون میده تا افسر بفهمه که هر فایلی کجاست و برای چه مقصدی آپلود شده.
    بعدش استادی پلنتون رو تو یک صفحه ارائه بدین. نامه عدم سو پیشنه و ترجمش هم ۱ صفحه بیشتر نبایست باشه. سوالات مستر و دکتر و Resumeتون هم بعدش میتونه بیاد. اگر گواهی کار یا Job Offer دارین میتونه اضافه شه. اگر ملکی چیزی به نامتون هست میتونین اضافه کنید. در نهایت هر سند دیگری هم میتونه باشه.

سفارت کیفیت اسکنی که میخواد 96dpi اشاره شده که کیفیت وب و خوندن روی کامپیوتره!‌ من فکر می کنم شاید اصلا مدارک رو پرینت نمی کنن. به هر حال این عدد کیفیت خوبی رو داره. من زمانی که با مدارک کاغذی اپلای کردم نامه نظام وطیفه رو هم میخواست. حالا رو نمی دونم. به هر حال با همین ترتیب اپلای کردم و موفق هم بودم. جاهای مهم رو ماژیک کشیدم و اگر توضیح لازم بود برجسب زدم روی مدرک و توضبح دادم. این کار رو روی پی دی اف هم میشه کرد.

امیدوارم موفق باشین. تجربه های خودتون رو با دوستان شریک شین تا همه با انرژی بالا این مرحله رو هم پشت سر بذارن و بتونن بیان با جهان اینور آب هم آشنا شن و کسب علم و فضیلت کنند. شاد باشین.

این فرم پرکردنی نیست. راهنمای متقاضیان ایرانیه که تو سایت سفارت کانادا تو آنکارا برای ایرانی ها ارائه شده. توش توضیح داده که چه مدارک اضافه ای برای ایرانی ها لازمه (مثل شناسنامه). جواب سوالات رو هم بدین ضررری نداره. اما از ۵ سال پیش حتی اگر ندید هم بعد از مدتی سوالات رو میفرستن و سی وی هم میخوان. ظاهرا قسمت سکوریتی اکسس به فایل متقاضی ها نداره چرا که شرکت خصوصیه و نه دولت کانادا. لذا فابل جدا می خوان ازمون تا مستقیما بدن به شرکت بکگراند چک. کلا اطلاعات اضافی هم ندید. وقتی گفته سی وی شامل این موارد باشه،‌ فقط همون موارد رو بذارین. من گذاشتم و گرفتم.
    موفق باشین.

واقعا سپاسگزارم بابت اینهمه زمان و انرژی که گذاشتید. همه چی عالی و مرتب توضیح داده شد.

تنها من در مورد همون 6 سوال که پرسیدم در استادی پلن جواب بدم یا بعد از اسک! (که دوستان می گفتن و من در فورم خوندم) هنوز نمی دونم چیکار کنم.
    و اما یه نکته مهم. من تمام فرم هایی که باید آپلود کنیم رو در یه فولدر گذاشتم ولی اصلا این فرم
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

تو استادی پلن شما قرار نیست توصیح بدین استاد راهنمای ایرانتون کی بود یا استاد کاناداتون کیه. در مورد استادی پلن زیاد مطلب نوشتم دوست خوبم. اونها رو ببینید. این سوالات یه فایل ورد مجزاس و استادی پلن یه فایل ورد مجزا. وقتی پی دی اف کنید کنار هم ارسال میشن.
    بازم اگر مبهم بود بفرمایی تا توضیح بدم.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام، ببخشید بنظر شما لازمه که قید کنیم خدمت رفتیم؟ آخه تو این پست گفته که نگید بهتره! شما خودتون قید کردید که خدمت رفتید؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    و نهایتا فرم IMM5257B که آپشناله اما آقایونی که سربازی رفتند باید پر کنند.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

سلام مجدد:

بله من اعلام کرده بودم و مشکلی هم پیش نیومد. من در مورد مدارکی که به دولت کانادا دادم دقت زیادی به خرج دادم که دروغ نگفته باشم. شما به هر حال فردا ایشالا تشریف بیارین اینجا و بخواین برین امریکا،‌ ازتون اصل کارت پایان خدمت یا معافیت رو میخوان! من این ریسک رو نپذیرفتم که در موارد مشابه یک روز این اطلاعات به دست دولت کانادا برسه و آسیبی به موقعیتم وارد بشه. البته شاید من بیش از حد حساس هستم. به هر حال تصمیم با خودتونه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام، ببخشید بنظر شما لازمه که قید کنیم خدمت رفتیم؟ آخه تو این پست گفته که نگید بهتره! شما خودتون قید کردید که خدمت رفتید؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz

سلام دوستان. این letter of exp ای هس که سابمیت کردم و 12 روزه ویزام اومده. امیدوارم مفید واقع باشه. دوستان لطفا اگه استفاده می کنین یکم تغییرش بدین.

Applying for Student Visa in Canada
    March 9, 2017.

Name and address

The Canadian Embassy
    Visa Section
    Ankara, Turkey.
    Attn.: Visa Officer
    Subject: Applying for Student Visa (Canada)
    Dear Sir/Madam,
    My admission application has been approved from University of ****** in the field of ********, and now I am pleased to apply for the student visa of Canada and submitting my application for your consideration.
    Furthermore, it is worth to mention that there are several reasons that I will, absolutely, return to my country after graduation. The most important reason is my parents. I am the only child of the family, and obviously there is an emotional dependency between family members. As a fact, Iranian families are so much emotionally dependent to each other, and definitely we are not exempt of this, too. The other reason to come back to my home country is that I have to do my military service, otherwise I cannot enter the country. Also, Iran is one of the developing countries in the world and has great potential to develop much more, especially after sanctions against Iran have been lifted. One of the main problems of developing countries including my country is not having enough highly skilled managers in any fields. Therefore, with patriotism I am in the high hope of contributing myself, with all knowledge that I will be gained in Canada, to my home country, Iran, so that I can help my country in construction industry. In addition, because of new rules set by the governmental organizations and positive growth of the economy in the recent years, which has caused growth of construction industry, there is a high demand for skilled project managers. So, there will be enough employment opportunities for holders of a degree in project management, as I return to my country.

The three deeds, attached in the proof of means of financial support section, are in support of letter of commitment. These deeds include two land ownership deeds, one with residential application and the other with commercial application, and a car ownership deed.

Since, I will be graduated in June 2017, the transcripts attached in pages 3-7, are not the final transcripts. The final official transcripts and the proof of graduation will be provided to University of *****, after graduation in June 2017. The original documents are attached, too. Both the translated and original transcripts are provided and certified by University of Tabriz.

Please find the list of enclosures and documents, attached to this letter.

I will be very thankful in advance to you for your kind consideration. Sincerely Yours, **** Student Visa Applicant

Study Plan
    This is ***, senior undergraduate student at University of ****, residing in Tabriz, Iran. I have started my undergraduate studies in September 2013, and will be graduated in June 2017. I have studied Civil Engineering for almost three and a half years. Besides, I have been interested in management major since I was younger, as well. Thus, in my opinion, project management specialization, which is integration of my interests, is the most suitable program for me to continue my professional development in, and I have decided to continue my studies in this field. I have been granted an offer of admission from University of ***** for M.Sc. degree in project management specialization for Fall 2017 as full-time student.

Canada`s comprehensive, research based and competitive educational system, beside its advanced technological facilities for researchers have led me to choose Canada for continuing my studies in Master`s degree. So, I am completely convinced that Canada is the best option as it has developed a first-rate education system with high standards and global recognition. Moreover, Canadian culture is more diverse and vibrant. It is considered peaceful, safe and orderly country. Being a country of immigrants from all over the world, different perspectives are respected and learning together is encouraged. Therefore, the multicultural environment in Canadian society will help me achieve skills required to my professional career and dealing with people with various backgrounds, after I come back to my country of origin.

University of **** is one of the Canada`s top research centers. I have chosen University of **** as my destination in Canada among various universities in Canada, for its unique program in project management across Canada. It is the only program of its kind in Canada to have expertise in both engineering and business. Also, in selecting this program at the University of ****, I have been influenced by the way their research addresses urgent societal needs to provide solutions to pressing challenges.

My educational goal is to expand and deepen my knowledge in the field of project management with a thesis based Master`s degree. Since, there is no project management job offer to someone holding a B.Sc. degree in my country, I have the ambition of pursuing my studies in Master`s degree directly after completing B.Sc. degree in Civil Engineering. After completion of my studies, I plan to return to my country to put all the principles I have got into practice.

Since, the project management degree is a relatively new program in my country and limited number of universities offer this program, everyone instructing and doing researches in this field is holding Ph.D. in structural engineering instead of project management. Taking this into consideration, I would, definitely, like to be instructed and do my research under supervision of someone who is an expert in his/her field, as all of the professors in this field at Canadian universities are. In addition, there is almost no integration between the universities and the industry, in my country. So, most of the researches done at the universities are not taken into account and students cannot put their knowledge into practice. After all, Canada`s educational system is well known and valued all over the world and has undeniable advantages over developing countries’ educational systems.

I am so interested in project management, and studying in Canada will be joyous path and astronomical motivation for me to keep following my dream of becoming a construction project manager. Because there are no job opportunities for project management career for someone holding a B.Sc., by having a Master`s degree in project management, I will have more employment opportunities in my country. Recently, Iran Construction Engineering Organization has decided to pass a law, making companies to hire engineers with a degree in project management for construction projects. As mentioned above, this is somehow new program in my country, so there are lots of employment opportunities in my country for me, when I come back. In addition, the project management filed is the integration of civil engineering and management, and there is no such program that is instructed jointly by the Business School and Engineering School. So, by completion of my Master`s degree at University of **** I can gain adequate knowledge and skills, which can help me have wide range of employment opportunities, after I return to Iran. I can state with confidence that the Canadian degree would open doors for me to great construction projects and well-known companies. In Iran, they all would view me as a precious potential member of their personnel. A Master`s holder from a western country is seen as having a positive impact to play in the development of a domestic organization, not just in their specific job but also their approach to work.

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

تبریک میگم دوست عزیز هم بابت ویزا و هم بابت متن کافی و مختصرتون.
    1) سوالم اینه که شما این متن رو پیوسته توی 2 صفحه ارائه دادید یا بخش Study plan رو بصورت نامه جداگانه با تیتر study plan در ادامه کاور لتر توضیحات tie اضافه کردید؟
    2) بعد اینکه شما گویا اسناد ملکی رو در بخش اثبات توانایی مالی ارائه دادید یعنی توی بخش Letter of Explanation دیگه اسناد ملکی رو به عنوان tie یا پشتیبانی مالی ارائه ندادید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sina94 نمایش پست ها
    سلام دوستان. این letter of exp ای هس که سابمیت کردم و 12 روزه ویزام اومده. امیدوارم مفید واقع باشه. دوستان لطفا اگه استفاده می کنین یکم تغییرش بدین.

Applying for Student Visa in Canada
    March 9, 2017.

Name and address

The Canadian Embassy
    Visa Section
    Ankara, Turkey.
    Attn.: Visa Officer
    Subject: Applying for Student Visa (Canada)
    Dear Sir/Madam,
    My admission application has been approved from University of ****** in the field of ********, and now I am pleased to apply for the student visa of Canada and submitting my application for your consideration.
    Furthermore, it is worth to mention that there are several reasons that I will, absolutely, return to my country after graduation. The most important reason is my parents. I am the only child of the family, and obviously there is an emotional dependency between family members. As a fact, Iranian families are so much emotionally dependent to each other, and definitely we are not exempt of this, too. The other reason to come back to my home country is that I have to do my military service, otherwise I cannot enter the country. Also, Iran is one of the developing countries in the world and has great potential to develop much more, especially after sanctions against Iran have been lifted. One of the main problems of developing countries including my country is not having enough highly skilled managers in any fields. Therefore, with patriotism I am in the high hope of contributing myself, with all knowledge that I will be gained in Canada, to my home country, Iran, so that I can help my country in construction industry. In addition, because of new rules set by the governmental organizations and positive growth of the economy in the recent years, which has caused growth of construction industry, there is a high demand for skilled project managers. So, there will be enough employment opportunities for holders of a degree in project management, as I return to my country.

The three deeds, attached in the proof of means of financial support section, are in support of letter of commitment. These deeds include two land ownership deeds, one with residential application and the other with commercial application, and a car ownership deed.

Since, I will be graduated in June 2017, the transcripts attached in pages 3-7, are not the final transcripts. The final official transcripts and the proof of graduation will be provided to University of *****, after graduation in June 2017. The original documents are attached, too. Both the translated and original transcripts are provided and certified by University of Tabriz.

Please find the list of enclosures and documents, attached to this letter.

I will be very thankful in advance to you for your kind consideration. Sincerely Yours, **** Student Visa Applicant

Study Plan
    This is ***, senior undergraduate student at University of ****, residing in Tabriz, Iran. I have started my undergraduate studies in September 2013, and will be graduated in June 2017. I have studied Civil Engineering for almost three and a half years. Besides, I have been interested in management major since I was younger, as well. Thus, in my opinion, project management specialization, which is integration of my interests, is the most suitable program for me to continue my professional development in, and I have decided to continue my studies in this field. I have been granted an offer of admission from University of ***** for M.Sc. degree in project management specialization for Fall 2017 as full-time student.

****************.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط snsajedi نمایش پست ها
    تبریک میگم دوست عزیز هم بابت ویزا و هم بابت متن کافی و مختصرتون.
    1) سوالم اینه که شما این متن رو پیوسته توی 2 صفحه ارائه دادید یا بخش Study plan رو بصورت نامه جداگانه با تیتر study plan در ادامه کاور لتر توضیحات tie اضافه کردید؟
    2) بعد اینکه شما گویا اسناد ملکی رو در بخش اثبات توانایی مالی ارائه دادید یعنی توی بخش Letter of Explanation دیگه اسناد ملکی رو به عنوان tie یا پشتیبانی مالی ارائه ندادید؟
    خواهش می کنم.
    1) نه اینا کلا تو letter of explanation ای بودن که سابمیت کردم. صفحه ی اول اون نامه اس، صفحه ی دوم study plan و بقیه صفحات هم مدارک کورد نیاز مثل شناسنامه و عدم سو پیشینه و...
    2) نه دیگه لازم نیس که دو جا ارایه بدیم. و دلیل دیگش این بود که چون 3 تا سند بود با ترجمه هاش 6 صفحه میشد حجم فایل بیشتر از 4 mb میشد.

Junior Member

سلام دوستان

کسی هست از امریکا برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کرده باشه؟
    من مستر رو در امریکا خوندم و الان از همینجا دارم برای ویزای کانادا اقدام میکنم ولی یه کم گیچ شدم که چه مدارکی لازمه؟ اکسپلنیشن باید شامل مدارکی باشه که برای کسانی که از ایران اپلای میکنن لازمه؟ مثل سند و سو پیشینه و....؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)