صفحه 17 از 27 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 267

موضوع: letter of explanation

Junior Member

پیش فرض پاسخ : letter of explanation

سلام دوستان
    سوالی که برای من پیش اومده......چرا نام استاد قبلی رو میخواد؟ چون ایرانی هستیم؟
    Name and contact information of your supervisor in Iran for previous studies
    خوب اگه مقطع قبلی ایران نباشیم باید اسم استادی که در مقطع قبلترش توی ایران بودیم بنویسیم؟ یا استاد خارجی؟
    و این که با استاد تماس میگیرن؟ خوب اگه کاری که با اون استاد انجام داد بی ربط باشه به این رشته؟
    مرسی

Senior Member atabey آواتار ها

سلام دوست عزیز:

بله. قصد این سوال گرفتن اطلاعات کسیه که از ایران میاد. استراتژی ما هم اینه که تا حد امکان اطلاعات ندیم ولی دروغ هم نگیم. در این مورد بهترین کار دادن نام استاد خارجیه. اگر هم مقطع قبلیتون لیسانسه که خیلی نیاز به استاد نداره یا دوره ای بوده که تز نداره به سادگی بنویسید NA.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط annesh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی که برای من پیش اومده......چرا نام استاد قبلی رو میخواد؟ چون ایرانی هستیم؟
    Name and contact information of your supervisor in Iran for previous studies
    خوب اگه مقطع قبلی ایران نباشیم باید اسم استادی که در مقطع قبلترش توی ایران بودیم بنویسیم؟ یا استاد خارجی؟
    و این که با استاد تماس میگیرن؟ خوب اگه کاری که با اون استاد انجام داد بی ربط باشه به این رشته؟
    مرسی
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

می تونم بپرسم چرا نباید اطلاعات بدیم؟ احیانا برا خاطر این نیس که اون دسته از عزیزانی که رشته های حساس هستن قصد ندارن اطلاعات بدن؟
    اگه من الان اسم استاد راهنمای ارشدم و مشخصاتشون رو در ایران بدم چه مشکلی ممکنه ایجاد کنه؟ یا حتی اسم استاد راهنمای موقتی که دانشگاه مقصد برام تعیین کرده؟

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:

بله. قصد این سوال گرفتن اطلاعات کسیه که از ایران میاد. استراتژی ما هم اینه که تا حد امکان اطلاعات ندیم ولی دروغ هم نگیم. در این مورد بهترین کار دادن نام استاد خارجیه. اگر هم مقطع قبلیتون لیسانسه که خیلی نیاز به استاد نداره یا دوره ای بوده که تز نداره به سادگی بنویسید NA.

شاد باشید.

دوست عزیز سوتفاهم نشه. اطلاعات خواسته شده رو حتما باید داد. منظورم اطلاعات اضافه هست. دلیلش هم همون سکوریتی چکه. همه کسانی که درجا ویزا نمیگیرن وارد مراحا سکوریتی چک میشن. حالا زمانی که این فرایند انجام میشه وابسته به چکی هست که شرکت مربوطه انجام میده. شرکتهای سکوریتی هم از روی چیزهایی که شما اعلام می کنید چک می کنند. مثلا هیچ جا از شما نمی خواد اسم استاد لیسانستون رو بگین! اصلا خیلی ها استاد لیسانس ندارن. حالا اگر شما استاده رو یه نیم ساعت هم ندیدین و طرف رو موشک برای ... کار کرده باشه چی میشه؟
    اصلا خیلی ها تز لیسانس ندارن. حالا شما بیاین یه عنوان دهن پرکن برای تز لیسانستون بنویسین. تزی که الزاما خیلی هم کاری انجان ندادین و صرفا برای گرفتن ادمیشن حتی کمی پیاز داغش رو هم زیاد کردین. نتیجش چی میشه؟ آش نخورده و دهن سوخته ...

جای دیگه سوال مشهوری هست که می پرسه قراره چی کار کنه تو کانادا. خیلی ساده می تونین بنویسین مثلا می خوام دکترا مهندسی بخونم گرایش خودروهای سبز. عنوان تز هم وقتی استادم رو دیدم معلوم میشه. میتونین بجاش بنویسین میخوام روی آلیاژهای (!) مدرن کار کنم که هم سبک هستند (!) و هم مقاومت بسیار بالایی دارن (!) ... (یه بار بگو می خوام رو بدنه راکت و ماهواره کار کنم! در حالی که هر دو یکی هستن)

امیدوارم پاسخم براتون گویا بوده باشه. مختصر و مفید جواب بدین تا اون بنده خدایی که شما رو کلیر میکنه با فراغ بال ایم کار رو امجام بده. فردا هم اگر یقش رو گرفتن کاغذ رو نشون بده و بگه من بر این اساس کلیر کردم.

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

می تونم بپرسم چرا نباید اطلاعات بدیم؟ احیانا برا خاطر این نیس که اون دسته از عزیزانی که رشته های حساس هستن قصد ندارن اطلاعات بدن؟
    اگه من الان اسم استاد راهنمای ارشدم و مشخصاتشون رو در ایران بدم چه مشکلی ممکنه ایجاد کنه؟ یا حتی اسم استاد راهنمای موقتی که دانشگاه مقصد برام تعیین کرده؟

سپاس
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

سلام دوستان
    من تمام پست های این بخش کامل خوندم
    فک کنم سوالم مربوط به همین بخش باشه ممنون میشم راهنماییم کنید
    من دانشجو دکترا ایران هستم وقتی که میخواستم اپلای کنم از اگوست 2016 با این استادم مکاتبه کردم و به من گفت قانون ازمایشگاه ما اینه اوناییی که میخوان بیان اول باید یه ترم مستر باشن و بعدش ترنسفر کنن به دکترا منم برای مستر اپلای کردم حالا نمیدونم چه جوری میشه این رو توجیح کرد که دکترا ایران اپلای کرده واسه مستر (توضح اضافی اینکه: تو لیست مدارکی که اپلای کردم ریز نمرات کارشناسی، ارشد و ریز نمرات دکترا رو گذاشتم حالا تو استادی پرمیت هر سه رو زده یعنی باید بزارم جز مدارک ویزا)
    میشه لطفا راهنمایی کنید که توی لتر توضیخات چه جوری این رو توضیح بدم که ریجکت نشم ؟؟

سوال دیگه اینکه من 12000 تا فاند دارم +2 تافیش حقوقی + یه ساپورت مالی 60 میلیون
    اگه 4 تاسند + پروانه کسب بزارم برای تای کافی خواهد بود توجیح میکنه برگشت به ایران رو؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

من فقط در این یه قسمت سوال می تونم کمکتون کنم و اونم اون یه ترم مستری هست که میگید، که خیلی مهمه.
    حتما به استادتون یا graduate chair برنامه تون بگید یه نامه بدن که شرایط اون program به اینصورت هست و شما اصلا قصد ارشد مجدد ندارید و این یه پیش نیاز خاص اون برنامه خاص هست که به اینصورته، و پذیرش شما در مقطع دکترا هست. این نامه رو در explanation letter بزارین و در استادی پلن هم توصیح بدین.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجو دکترا ایران هستم وقتی که میخواستم اپلای کنم از اگوست 2016 با این استادم مکاتبه کردم و به من گفت قانون ازمایشگاه ما اینه اوناییی که میخوان بیان اول باید یه ترم مستر باشن و بعدش ترنسفر کنن به دکترا منم برای مستر اپلای کردم حالا نمیدونم چه جوری میشه این رو توجیح کرد که دکترا ایران اپلای کرده واسه مستر (توضح اضافی اینکه: تو لیست مدارکی که اپلای کردم ریز نمرات کارشناسی، ارشد و ریز نمرات دکترا رو گذاشتم حالا تو استادی پرمیت هر سه رو زده یعنی باید بزارم جز مدارک ویزا)
    میشه لطفا راهنمایی کنید که توی لتر توضیخات چه جوری این رو توضیح بدم که ریجکت نشم ؟؟

اگه 4 تاسند + پروانه کسب بزارم برای تای کافی خواهد بود توجیح میکنه برگشت به ایران رو؟

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان

بخشی از توضیحات را دوست گرامی در پست قبلی دادند. فقط این نکته را اضافه میکنم که برای دکتری خیلی از دانشگاهها ممکن است اساتید به همین ترتیب عمل کنند(به علت آشنایی و امکان بررسی از نزدیک قبل از ایجاد تعهد 4ساله) و این امر شناخته شده است. بنابراین نگران این امر نباشید. همین توضیح را بدهید و در صورت امکان متن ایمیل استاد راهنما را هم می توانید ضمیمه کنید.
    در مورد بحص مالی باید بین توان تامین مالی و تای تفکیک قایل شوید هرچند نزدیک و مرتبط باشند. مدارکی که توان تامین مالی شما(یا ساپورتر) را نشان میدهند شامل نامه فاند دانشگاه، گردش حساب شش ماهه و گواهی درآمد و...و مدارکی که تای را نشان میدهند شامل اسناد ملکی و گواهی سرمایه گذاریهای بلندمدت بانکی، سهام و...... را باید در دو رسته حدا بسنجید. داراییهای غیرمنقول نظیر ملک و سهام طولانی مدت توان نقدشوندگی سریع را ندارند و نمیتوانند منبع مطمینی برای تامین مالی معرفی شوند. شما باید طبق جدول مشخص شده در وب سایت اداره مهاجرت و مظابق توضیحات ویکی اپلای برای ویزای دانشجویی کانادا ، دارایی نقدشونده از قبیل پول در حساب بانکی برای سال اول و صرفا توان مالی برای تامین هزینه سالهای بعد را در قالب معرفی ساپورتر، نامه شغلی و پشتوانه هایی نظیر مدارکی که در بخش تای مشترکا ممکن است مطرح باشند نشان دهید. چنانچه ساپورتر دارید توان مالی ساپورتر برای بخش تای موثر نیست و بایستی موراد دیگری نظیر جاب آفر، اسناد احتمالی به نام فرد، همسر و خانواده در کشور مبدا و موارد نظیر این را مدنظر قرار داد. البته همه اینها به مفهوم الزام برای ارایه تمام یا حتی بخشی از مدارک نیست و صرفا نحوه نگرش به این دو مساله را که گاها در پستها توسط دوستان به جای یکدیگر به کار گرفته میشوند را از دید بررسی کننده مدارک تشریح می نماید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوست عزیز:

در دو پست بالا اطلاعات بسیار ارزشمندی ارائه شده. لطفا اونها رو مورد عنایت قرار بدین. منم اینها به ذهنم میرسه و با شما شریک میشم و امیدوارم به دردتون بخوره:

۱. این رو نفهمیدم چرا باید به سفارت خبر بدین که شما دانشجوی دکترا هستین (بودین) تو ایران.
    ۲. فرض رو من بر این میذارم که شما مستر دارین و برای مستری اقدام می کنید که بعد از یک ترم دکترا خواهد شد. قطعا مکاتبات مربوطه رو با استاد دارین. اتچ کنید برای پرونده و همین رو توضیح بدین. خیلی اتفاق روتینیه و نگرانی نداره.
    ۳. مهمترین قسمت ویزای دانشجویی استادی پلنتونه. لطفا فروم و قسمتهای فعالش رو تو ۳ هفته گذشته بخونین. در مورد اینکه چه چیزهایی تو استادی پلن باید جواب داده شده به کرات صحبت شده. توجیه اصلی بازگشت به ایرانتون نه سند و نه بانکه. توضیحیه که تو استادی پلن به افسر خواهید داد. سندها و مدارک اون رو ساپورت خواهند کرد. نفر داشتیم با ۵۰۰ ملیون گردش رد شده به دلیل مالی! علتش پلن بد بوده دوست من.
    ۴. ۱۲ هزار هزینه زندگی شماست تقریبا. میمونه شهریه دانشگاه تون. شما باید اقلا نشون بدین برای یکسال میتونین شهریه رو بدین و توانایی دارین برای سال بعد هم این مبالغ رو ارائه کنین. فیش حقوقی ها مال والدینه؟ سند به نام خودتون دارین؟ ملکی رو اجاره دادین شخصا؟

موفق و شاد باشید

سلام دوستان

Banned

سلام دوستان

من دنبال یک Explanation Letter برای کسی که ریجکت شده میخوام که چجوری باید نوشته بشه ممنون میشم اگه کسی داره بدام بفرسته

Junior Member

دوستان سلام. وقت همگی بخیر. من تمام مدارک لازم برای استادی پرمیت رو آماده کردم و دو تا سؤال برام پیش اومده که ممنون میشم اگه لطف کنید و جواب بدید.

1- من توی یه پست دیگه هم اشاره کرده بودم که سه سال از فارغ التحصیلی فوق لیسانسم میگذره و در این مدت به دلیل اینکه به زمان زیادی برای مطالعه برای امتحانا و ... نیاز داشتم و نمیتونستم کار تمام وقت انجام بدم به تدریس خصوصی در رشته ی خودم مشغول بودم. حالا توی اون چک لیست آنکارا نوشته که:

If you have worked within the last 3 years: detailed employment letter stating the period of employment, and your position, salary and job responsibilities. If self-employed: income statements, proof of business, trade license, business activities and contracts, etc.

سؤال من اینه که با توجه به اینکه تدریس خصوصی بصورت کاملاً مرامی و بر مبنای اعتماد بین طرفین انجام میشه و قرارداد و مدرکی براش در کار نیست، من در این مورد چی بگم؟ آیا همین توضیحات رو ارائه بدم که اینجا تدریس خصوصی بدون قرارداد انجام میشه؟ یا اینکه اصلا توضیحی ندم و آفیسر مبنا رو بر صداقت میگذاره؟

2- در پاسخ به این سؤال که چرا میخواید برید دانشگاهی که تو کانادا ازش پذیرش گرفتید درس بخونید، من proper financial support و تعداد زیاد دانشجوهای ایرانی که اونجا هستن رو هم جزو دلایلم آوردم. بنظرتون اینا ممکنه ایجاد حساسیت کنه؟

ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)