صفحه 235 از 402 نخستنخست ... 135185225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245285335 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,341 تا 2,350 , از مجموع 4016

موضوع: رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_bki نمایش پست ها
    تعداد مقالات در ریجکت شدن چه نقشی داره؟
    خود تعداد مقالات به تنهایی که مهم نیست چندان. ولی هرچی تعداد بیشتر میشه موضوعاتی که روشون کار کردین هم هم بیشتر میشه. برای مثال من برای سفارت آمریکا طبق نظر خود افیسر فقط به خاطر قید شدن کلمه Intrusion Detection که موضوع مربوط به امنیت شبکه هست و یک مقاله حساس تو این موضوع داشتم، روند پروسه کلیرنس خودم رو یک ماه بیشتر کردم.

پس موضوع اهمیت زیادی داره. مثلا شنیدم کانادا تو رشته ما روی بعضی گرایش های بیوانفورماتیک گیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelysarab نمایش پست ها
    خود تعداد مقالات به تنهایی که مهم نیست چندان. ولی هرچی تعداد بیشتر میشه موضوعاتی که روشون کار کردین هم هم بیشتر میشه. برای مثال من برای سفارت آمریکا طبق نظر خود افیسر فقط به خاطر قید شدن کلمه Intrusion Detection که موضوع مربوط به امنیت شبکه هست و یک مقاله حساس تو این موضوع داشتم، روند پروسه کلیرنس خودم رو یک ماه بیشتر کردم.

پس موضوع اهمیت زیادی داره. مثلا شنیدم کانادا تو رشته ما روی بعضی گرایش های بیوانفورماتیک گیره.
    مقاله کنفرانس های بین المللی هم به اهمیت مقاله ژورناله؟ و اصلن باید در لیست مقالات اسک نوشته بشن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_bki نمایش پست ها
    مقاله کنفرانس های بین المللی هم به اهمیت مقاله ژورناله؟ و اصلن باید در لیست مقالات اسک نوشته بشن؟
    شما هرچی رو میتونی توی اون قسمت بنویسی حتی مقالات داخلی که قابلیت رهگیری چندانی ندارند. همه چی بر اساس خوداظهاری شما صورت میگیره. اما موضوع مقالاته که مهمه و high tech بودن یا نبودنشون.
    چیزی که میتونه پروسه چک امنیتی رو طولانی کنه فیلدیه که کار میکنی و موضوعات مقالات و همچنین رشته ای که اقدام میکنید.
    توجه کنید گفتم " طولانی کردن پروسه" نه ریجکت شدن. جز موارد انگشت شمار تا حالا ندیدم کسی که ریگی به کفشش یا رشته و موضوع کاریش نباشه ریجکت شه توی چک امنیتی. اونا هم آزار ندارن که. خود وزارت اظلاعات کاناندا اعلام کرده ما فقط توصیه نامه میفرستیم به سفارت که این اقا یا خانم مشکل امنیتی دارن یا نه و در نهایت تصمیم با خود سفارته.

دوستان عزیزم سلام

من از دانشگاه ryerson و Alberta پذیرش دارم
    دانشگاه ryerson رتبش هست 700+ و مستری که قبول شدم 1 ساله است ولی چون توی تورنتو هست من میخوام برم اونجا
    دانشگاه Alberta رتبش هست 84 و مستری که قبول شدم 2 ساله است

اول اینکه با توجه به اینکه دوست دارم برم تورنتو ممکنه با انتخاب و پا فشاری روی ryerson هیچ وقت موفق نشم ویزا بگیرم؟
    دوم میشه برای alberta پرونده تشکیل بدم ویزام که آمد، برم تورنتو؟ مشکلات احتمالی این کار چیست؟ ویزا آفیس آیا با دانشگاه اگر مکاتبه نکنه ممکنه پوزیشن منو در رایرسن close کنن؟؟آیا دانشگاه موقع register کردن ویزام رو بررسی میکنه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام

دانشگاه ryerson رتبش هست 700+ و مستری که قبول شدم 1 ساله است ولی چون توی تورنتو هست من میخوام برم اونجا

اول اینکه با توجه به اینکه دوست دارم برم تورنتو ممکنه با انتخاب و پا فشاری روی ryerson هیچ وقت موفق نشم ویزا بگیرم؟
    دوم میشه برای alberta پرونده تشکیل بدم ویزام که آمد، برم تورنتو؟ مشکلات احتمالی این کار چیست؟ ویزا آفیس آیا با دانشگاه اگر مکاتبه نکنه ممکنه پوزیشن منو در رایرسن close کنن؟؟آیا دانشگاه موقع register کردن ویزام رو بررسی میکنه؟

ممنون
    یک نکته متذکر شم، پذیرش از هر دو دانشگاه در یک رشته است، و این رشته، رشته rare ای است که در کانادا فقط همین دو دانشگاه دارند و در کل دنیا هم کمتر دانشگاهی این رشته را ارایه میدهد
    به مباحث هسته ای شیمی و مکانیک و هوافظا هم ربطی ندارد

ApplyAbroad Guru

دوستان عزیزم سلام

ممنون
    یک نکته متذکر شم، پذیرش از هر دو دانشگاه در یک رشته است، و این رشته، رشته rare ای است که در کانادا فقط همین دو دانشگاه دارند و در کل دنیا هم کمتر دانشگاهی این رشته را ارایه میدهد
    به مباحث هسته ای شیمی و مکانیک و هوافظا هم ربطی ندارد
    البته این معما که طرح کرده اید در پست دوم بهتر بود شفاف تر مطرح میکردید تا پاسخ مناسبتری میشد داد. به هرحال عدم درک دقیق شرایط دقیق پاسخ دقیقی را طبعا در بر نخواهد داشت. ولی در کل برای برخی رشته های به ویژه فنی ممکن است مستر کوتاه مدت به عنوان نگرشی به بازار کار تعریف و در نظر گرفته شود و به علت Purpose of visit شرایط عدم دریافت ویزا را بیشتر دارا باشد. دوره های Professionally-Oriented که برخی دانشگاهها و کالجها از جمله ریرسون ارائه میدهند از این جمله اند. مدارکی نظیر Mater of Engineering و مشابه که بسته به رشنته متفاوت است. به ویژه گرایشهایی که در راستای شغلهای خدماتی موجود در شهرهای بزرگ مظیر تورنتو بازار خوبی دارند می توانند حساسیت بیشتری داشته باشند هرچند همه اینها احتمالات است و بسته به سایر نقاط قوت و ضعف پرونده هم دارد.
    برای Study Permit شما عموما برای تحصیل در هر Post Secondary Institution واجد شرایط هستید. به این مفهوم که فقط باید به CIC تغییر DLI را اطلاع و به عبارت دقیق قانون جدید آن Notify کنید. البته این مساله عموما پس از ورود و صدور Study Permit انجام میشود و تغییر قصد شما بر تغییر DLI قبل از صدور مجوز تحصیلی قانونا بایستی به ویزاآفیس در زمان مروبطه اطلاع داده میشده است که پروسه جدید با مدارک جدید را نیاز دارد.
    اینکه کدام مسیر را با پذیرش تبعات آن و شرایط خودتان انتخاب کنید موضوعی است که قابل توصیه نیست ولی عموما راه مناسب قابل توصیه از سوی اینجانب، تصمیم گیری بر اساس راه با ریسک کمتر و انتخاب گزینه صحیح در زمان انتخاب نهایی و اقدام برای ویزا از همان گزینه است.
    در مورد شانس دریافت ویزا و تفاوت آن نیز بهتر است به مساله فاند یا عدم آن، مستر مجدد، مقطع و شرایط تغییر رشته یا ادامه آن، شرایط مالی و وابستگیهای شغلی و خانوادگی، بازار کار، گپ تحصیلی و مدارک ارائه شده خودتان در کنار دو فاکتور ارائه شده فوق نگاه کنید و با یک فاکتور صرف نسبت به بررسی احتمال ویزا تصمیم گیری نمایید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام
    دوستان من زمان سابمیت مدارک، برای اینکه گپ تحصیلی رو پر کنم حتی اسم یک مقاله ریوایزشده و یک مقاله سابمیت شده رو هم در رزومه نوشتم( با توضیح وضعیت هرکدوم) بعد از این مدت مقاله ریوایز شده پذیرفته شد، آیا در زمان اسک اگر وضعیت مقاله رو در رزومه تغییر بدم مشکلی پیش میاد؟
    در ضمن نکته ای که دقت نکرده بودم در زمان سابمیت ویزا، مقاله ای که سابمیت شده با عنوان target tracking در شبکه های سنسوری بیسیم هست، الان یه کم نگران شدم که یه زمانی به این کلمه target tracking حساس نباشن، بنظرتون زمان اسک این مقاله رو از رزومه م حذف کنم یا حذفشم ممکنه مشکل بوجود بیاره؟
    ممنونم

Member simkhardar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت، ETS

نقل قول نوشته اصلی توسط lyli نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من زمان سابمیت مدارک، برای اینکه گپ تحصیلی رو پر کنم حتی اسم یک مقاله ریوایزشده و یک مقاله سابمیت شده رو هم در رزومه نوشتم( با توضیح وضعیت هرکدوم) بعد از این مدت مقاله ریوایز شده پذیرفته شد، آیا در زمان اسک اگر وضعیت مقاله رو در رزومه تغییر بدم مشکلی پیش میاد؟
    در ضمن نکته ای که دقت نکرده بودم در زمان سابمیت ویزا، مقاله ای که سابمیت شده با عنوان target tracking در شبکه های سنسوری بیسیم هست، الان یه کم نگران شدم که یه زمانی به این کلمه target tracking حساس نباشن، بنظرتون زمان اسک این مقاله رو از رزومه م حذف کنم یا حذفشم ممکنه مشکل بوجود بیاره؟
    ممنونم
    سلام
    وضعیت جدید رو بنویسید.
    در مورد محتوای مقاله تون، الان دیگه کار از کار گذشته. با این حال بعید میدونم مشکل حساسیت داشته باشه.
    غرق شدن تاوان لحظه ای بود، که بی گدار به آب زدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simkhardar نمایش پست ها
    سلام
    وضعیت جدید رو بنویسید.
    در مورد محتوای مقاله تون، الان دیگه کار از کار گذشته. با این حال بعید میدونم مشکل حساسیت داشته باشه.
    خیلی ممنونم برای پاسختون
    یعنی دوباره همون مقاله سابمیت شده رو بیان کنم؟ و حذفش نکنم؟

Member simkhardar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت، ETS

نقل قول نوشته اصلی توسط lyli نمایش پست ها
    خیلی ممنونم برای پاسختون
    یعنی دوباره همون مقاله سابمیت شده رو بیان کنم؟ و حذفش نکنم؟
    منظورم این بود که وضعیتش رو آپدیت کنید. مقاله ای که فرمودید تحت ریوایز بود و حالا پذیرفته شده
    غرق شدن تاوان لحظه ای بود، که بی گدار به آب زدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)