صفحه 302 از 402 نخستنخست ... 202252292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312352 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,011 تا 3,020 , از مجموع 4016

موضوع: رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

سلام

فقط اومدم که بگم به حرفای منفی افراد گوش ندید، به گفته خیلیا از جمله حتی وکیلا، گرفتن ویزای من شانسش حتی ۱۰ درصد هم نبود و می گفتن اصلا اقدام نکن چون واضحه که ریجکتی، چون بیش از ۶ سال گپ تحصیلی داشتم، بیش از ۱۰ سال ایران نبودم و ثابت کردن تای برام غیر ممکن بود، متاهل بودم، ۳۰ ساله، پذیرش از کالج، همسرم هم اپن ورک پرمیت. ولی برخلاف گفته همه، کمتر از ۱ ماه ویزای من و همسرم اومد و بار اول بود که اقدام می کردیم. به نظرم همه چیز برمیگرده به استادی پلن قوی که اونم خودم نوشتم. امیدوارم ویزای همه شما بیاد

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط omid53 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت دوستان
    من دوره فوق لیسانسم تو ایران پایان نامه نداشتم ولی تو سوالات از من راجع به سوپروایزر دوره قبل تو ایران پرسیده . فقط ترم آخر همراه با یک درس یه پروژه تحقیقاتی 3 واحدی داشتم حالا به نظر شما استاد این پروژه را به عنوان سوپروایزر بنویسم.؟
    از زمان اتمام فوق لیسانسم خیلی میگذره اگر همون استاد پروژه را معرفی کنم و سفارت از من مدارک دیگری راجع به استاد پروژه بخواد چی کار کنم؟

اگر فقط بنویسم که دوره من Coursework بوده و سوپروایزر نداشتم چطور؟

ممنون میشم راهنمایی بکنین
    سلام،
    شما چرا اینجا پرسیدی دوست عزیز هنوز که ریجکت نشدی که انشالله هم نشی.
    همون کافیه بنویسید کورس بوده و سوپروایز not applicable بوده. البته دیگه جای دیگه نباید اسمی از اون استادتون به عنوان سوپروایزر بیارید. درکل مشکلی نیست هم میتونید ایشون رو اسم بیارید هم نه. سفارت کاری به ایشون نداره و مدارکی نمیخواد فقط اسم استاد رو بکگراند چک میکنه که احیانا با سازمانی یا جایی درخصوص مسائل مدنظر سفارت درگیر نباشه.

Junior Member

سلام دوستان،

حقیقتش بعد از اینکه دیروز ویزام اومد، به این نتیجه رسیدم که مهمترین فاکتور در گرفتن یا نگرفتن ویزا، استادی پلن هست.
    استادی پلن من همون هدف تحصیلی بود که واسه دانشگاهم فرستادم (بدون یک کلمه تغییر).
    طبیعتا در اون زمان که استادی پلن رو مینوشتم هیچگونه اطلاعی از دستورالعمل وک آنکارا و دبی نداشتم.
    اون چند تا سوالی که میگن باید توی استادی پلن پاسخ داد رو نمیدونستم ولی خب سعی کردم انگیزه ای که از تحصیل دارم رو با یک جمله از یک شخص معروف (که در یک فیلم دیده بودم و تاثیرگذار بود) شروع کنم و هر مقطع از دوران تحصیلم رو توی یک پاراگراف شرح بدم و انگیزم از تحصیل و پژوهش را به خوبی نشون بدم و در نهایت هدفم از تحصیل در دانشگاه مورد نظرم در کشور کانادا رو بنویسم (استادی پلن من یک صفحه و نیم بود).
    فکر میکنم تاثیر گذار بود و اشک آفیسر رو در آوردم (:دی).
    نظر من اینه که بهتره جوری استادی پلن رو بنویسید که جواب سوال های آفیسر رو با زبان خودتون و به ترتیبی که در داستان زندگیتون رخ داده، در طول نگارش جملات و پاراگراف ها بدید.

ان شا الله که خبر ریجکت شدن کسی رو اینجا نبینیم.

--------
    پ.ن 1: اونایی که ویزاشون دیر شده، بالاخره ویزا میدن خیالتون راحت، دانشگاه ها هم راحت دیفر میکنند اگه نرسید، نگرانی نداره (اگر میخواستند ریجکت کنند، بلافاصله توی هفته اول ریجکت می کردند)
    پ.ن 2: من شناسنامه و ریزنمرات رو توی LOE نگذاشته بودم و ویزا گرفتم! (شاید دوستان متاهل، شناسنامه رو باید بگذارند)
    پ.ن 3: من با اینکه تقریبا نزدیک به فول فاند بودم، 100 هزار دلار کانادا بی اس گذاشتم، و نگران بودم که زیاد باشه، ولی مشکلی پیش نیومد.
    ویرایش توسط RandomGuy : July 6th, 2017 در ساعت 07:01 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazdst نمایش پست ها
    سلام

فقط اومدم که بگم به حرفای منفی افراد گوش ندید، به گفته خیلیا از جمله حتی وکیلا، گرفتن ویزای من شانسش حتی ۱۰ درصد هم نبود و می گفتن اصلا اقدام نکن چون واضحه که ریجکتی، چون بیش از ۶ سال گپ تحصیلی داشتم، بیش از ۱۰ سال ایران نبودم و ثابت کردن تای برام غیر ممکن بود، متاهل بودم، ۳۰ ساله، پذیرش از کالج، همسرم هم اپن ورک پرمیت. ولی برخلاف گفته همه، کمتر از ۱ ماه ویزای من و همسرم اومد و بار اول بود که اقدام می کردیم. به نظرم همه چیز برمیگرده به استادی پلن قوی که اونم خودم نوشتم. امیدوارم ویزای همه شما بیاد
    سلام و تبریک

اگر امکان دارد، خلاصه راهکارهایی استفاده کرده اید را بفرمائید. نمی خواهد مدارک پرونده را آپلود کنید، فقط اشاره کنید، مثلا در استادی پلن چه نوشته اید؟ چه شگرد خیلی خاصی را بکار بردید؟ کدام مدارک را گذاشتید؟ و خلاصه رمز پیروزیتان چه بود؟

اگر هم شرایطتون را ریزتر بیان کنید، راهنمایی زیادی کردید.

البته ببخشید، قصد فضولی ندارم، خواستم تا ایده گرفته شود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atilacivil نمایش پست ها
    سلام و تبریک

اگر امکان دارد، خلاصه راهکارهایی استفاده کرده اید را بفرمائید. نمی خواهد مدارک پرونده را آپلود کنید، فقط اشاره کنید، مثلا در استادی پلن چه نوشته اید؟ چه شگرد خیلی خاصی را بکار بردید؟ کدام مدارک را گذاشتید؟ و خلاصه رمز پیروزیتان چه بود؟

اگر هم شرایطتون را ریزتر بیان کنید، راهنمایی زیادی کردید.

البته ببخشید، قصد فضولی ندارم، خواستم تا ایده گرفته شود
    خیلی ممنون، به نظر خودم رمزش در گوش ندادن به حرف وکلا و بقیه دوستان بود، چون همه اصرار داشتن که اصلا اقدام نکن چون با شرایط تو گرفتن ویزا غیر ممکن هست، رمزش یک دنده بودن خودم بود به نظرم و این که نزاشتم حرف کسی من و نا امید و دلسرد کنه و از روز اول جوابم به همشون این بود که پرونده با پرونده فرق می کنه و در اخر دقیقا هم همینطور شد!
    من خیلی خیلی روی استادی پلنم وقت گذاشتم، خیلی روش فکر کردم، در نظر گرفتم که با شخصی طرف هستم که ۱۰۰ درصد مخالف ویزا دادن به من هست و می خواد من و هرجور شده ریجکت کنه، برای همین خیلی استادی پلنم و قوی نوشتم و خیلی روی هر جمله و نحوه بیانم فکر کردم تا حتما تاثیر گذار باشه و بتونه نظر شخص رو عوض کنه و تحت تاثیرش قرار بده، هر چی استادی پلن توی اینترنت بود رو خوندم نه فقط مال کانادا بلکه حتی برای استرالیا و انگلیس! و خلاصه خیلی صادقانه و دوستانه اما فکر شده استادی پلنم و نوشتم. اصلا استادی پلن من رسمی نبود بر خلاف استادی پلنایی که خونده بودم، خیلی خیلی صمیمی بود حتی اخرش عکسای خودم و همسرم رو هم گذاشتم. بر خلاف حرف اکثر ادما که میگفتن مدارک مالی زیاد باعث ریجکتی میشه اما من هر چی داشتم و گذاشتم و با این که حساب خودم کاملا کافی بود و حساب همسرم هم همینطور، بازم حساب مادر خودم و پدر همسرم و گذاشتم با وکالت نامه محضری، و در کل من با کار از محکم کاری عیب نمی کنه جلو رفتم و جایی برای گیر دادن افیسر نذاشتم، و پروندم خیلی طولانی شد برعکس این که میگن پرونده رو سنگین و طولانی نکنید که ریجکت میشید، خلاصه من راهی و رفتم که با عقل خودم جور در می اومد. به نظرم در کل پرونده باید باور پذیر باشه، افیسر ادم اهنی که نیست ، یه انسانه و پرونده ای که جلوش میزارن باید با عقلش جور در بیاد تمام تکه های پازلش و در کل باید پرونده منطقی ای باشه، حتی یادمه تاکید داشتن که توی استادی پلن ننویسید که پذیرش های دیگه هم دارید ولی من عمدا نوشتم که مثلا از کنکوردیا هم پذیرش دارم ولی این یکی و میخوام برم به فلان دلیل
    خلاصه به نظرم هر کس روی استادی پلنش و تک تک جملاتش وقت بزاره و صادق باشه و کل تکه های پازل و در کنار هم به صورت منطقی بچینه حتما موفق میشه

Junior Member

سلام..دوستان کسی رو میشناسید که با بند 212a-ینی بند fraud and misrepresentation- از امریکا ریجکت شده باشه ولی ویزای تحصیلی کانادارو گرفته باشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazdst نمایش پست ها
    خیلی ممنون، به نظر خودم رمزش در گوش ندادن به حرف وکلا و بقیه دوستان بود، چون همه اصرار داشتن که اصلا اقدام نکن چون با شرایط تو گرفتن ویزا غیر ممکن هست، رمزش یک دنده بودن خودم بود به نظرم و این که نزاشتم حرف کسی من و نا امید و دلسرد کنه و از روز اول جوابم به همشون این بود که پرونده با پرونده فرق می کنه و در اخر دقیقا هم همینطور شد!
    من خیلی خیلی روی استادی پلنم وقت گذاشتم، خیلی روش فکر کردم، در نظر گرفتم که با شخصی طرف هستم که ۱۰۰ درصد مخالف ویزا دادن به من هست و می خواد من و هرجور شده ریجکت کنه، برای همین خیلی استادی پلنم و قوی نوشتم و خیلی روی هر جمله و نحوه بیانم فکر کردم تا حتما تاثیر گذار باشه و بتونه نظر شخص رو عوض کنه و تحت تاثیرش قرار بده، هر چی استادی پلن توی اینترنت بود رو خوندم نه فقط مال کانادا بلکه حتی برای استرالیا و انگلیس! و خلاصه خیلی صادقانه و دوستانه اما فکر شده استادی پلنم و نوشتم. اصلا استادی پلن من رسمی نبود بر خلاف استادی پلنایی که خونده بودم، خیلی خیلی صمیمی بود حتی اخرش عکسای خودم و همسرم رو هم گذاشتم. بر خلاف حرف اکثر ادما که میگفتن مدارک مالی زیاد باعث ریجکتی میشه اما من هر چی داشتم و گذاشتم و با این که حساب خودم کاملا کافی بود و حساب همسرم هم همینطور، بازم حساب مادر خودم و پدر همسرم و گذاشتم با وکالت نامه محضری، و در کل من با کار از محکم کاری عیب نمی کنه جلو رفتم و جایی برای گیر دادن افیسر نذاشتم، و پروندم خیلی طولانی شد برعکس این که میگن پرونده رو سنگین و طولانی نکنید که ریجکت میشید، خلاصه من راهی و رفتم که با عقل خودم جور در می اومد. به نظرم در کل پرونده باید باور پذیر باشه، افیسر ادم اهنی که نیست ، یه انسانه و پرونده ای که جلوش میزارن باید با عقلش جور در بیاد تمام تکه های پازلش و در کل باید پرونده منطقی ای باشه، حتی یادمه تاکید داشتن که توی استادی پلن ننویسید که پذیرش های دیگه هم دارید ولی من عمدا نوشتم که مثلا از کنکوردیا هم پذیرش دارم ولی این یکی و میخوام برم به فلان دلیل
    خلاصه به نظرم هر کس روی استادی پلنش و تک تک جملاتش وقت بزاره و صادق باشه و کل تکه های پازل و در کنار هم به صورت منطقی بچینه حتما موفق میشه
    یکی از بهترین کارهایی که کردین گوش ندادن به حرف وکلا بوده، خیلی بیش از اندازه همه چیز رو پیچیده جلوه میدن، حرفهای بی پایه و اساس هم زیاد می زنند، گروه های دانشجویی و دانشجوها بیشتر از اینها قابل اعتماد هستند، به یکی از دوستهای من که میخواست تغییر رشته بده برای ارشد، گفته بودند که تغییر رشته خیلی کارت برای ویزای کانادا سخت می کنه و ویزا نمی تونی بگیری، در حالیکه خیلی عادی و مثل بقیه تونست ویزا بگیره، خودم هم کلی ایرانی با تغییر رشته که الان کانادا درس می خونند دیدم.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Senior Member armita67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQAC-Material science and engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط yuhuuu نمایش پست ها
    سلام..دوستان کسی رو میشناسید که با بند 212a-ینی بند fraud and misrepresentation- از امریکا ریجکت شده باشه ولی ویزای تحصیلی کانادارو گرفته باشه؟
    سلام دوست عزیز در مورد این بند من اطلاعی ندارم اما در کل زیاد هستن دوستانی که با ریجکتی فراوان یا از آمریکا یا ویزای شنگن و ویزاهای دیگه برای کانادا اقدام کردن و ویزا رو گرفتن بدون هیچ مشکلی.موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    یکی از بهترین کارهایی که کردین گوش ندادن به حرف وکلا بوده، خیلی بیش از اندازه همه چیز رو پیچیده جلوه میدن، حرفهای بی پایه و اساس هم زیاد می زنند، گروه های دانشجویی و دانشجوها بیشتر از اینها قابل اعتماد هستند، به یکی از دوستهای من که میخواست تغییر رشته بده برای ارشد، گفته بودند که تغییر رشته خیلی کارت برای ویزای کانادا سخت می کنه و ویزا نمی تونی بگیری، در حالیکه خیلی عادی و مثل بقیه تونست ویزا بگیره، خودم هم کلی ایرانی با تغییر رشته که الان کانادا درس می خونند دیدم.

دقیقا همینه که میگید، وکلا کلا شگردشون اینه که ادم و بترسونن و بزنن توی سر مال، تا ادم و وادار کنن که وکیل بگیره، وکلا حتی به من میگفتن تو انقدر احتمال قبولیت ناممکن هست که ما پروندت و نمی گیریم و اگه بگیریم هم دبل شارژ می کنیم !

Junior Member

دوستان عزیز من از طریق وک آنکارا اپلای کرده بودم. هفته پیش که برای پاس آمده بودم یه چیزی رو دیدم که میخواستم به شما دوستان عزیز بگم. بیرون وک چند نفر ایستادن که به شما پیشنهاد کمک میکنن. از شما خواهش میکنم اصلا و اصلا به اون ها اعتماد نکنید. چهار ساله که تو آنکارا در دانشگاه خاورمیانه با افتخار تحصیل میکنم و دوستان زیادی اینجا دارم که تقریبا همگی انسانهای شریفی هستند. پس قصد توهین به هیچ ملتی رو ندارم. فقط همینطوری که شما هم میدونید همه جا آدمهای دروغگویی پیدا میشوند.

متاسفانه دیروز شاهد بودم که یکی از همین آدم ها بیرون از دفتر وک با یک زوجی که ظاهرا برای اپلای آمده بودن حرف زد و خواست بهشون کمک کنه. از اونجایی که دفتر وک کوچیکه، من ناخواسته حرف های اونها رو شنیدم. باور کنید تقریبا همه ترجمه های ترکی به فارسی اون راهنما اشتباه بود. ظاهرا این زوج یک بار ریجکت شده بودن و در فرم یادشون رفته بوده که به این ریجکت اشاره کنند. آفیسر وک اصرار میکرد که فرمهاتون اشتباهه، چرا که به ریجکت اشاره نشده ولی شخص راهنما که شاید خودش هم آشنایی کافی نداشت ترجمه نادرستی میکرد.
    خلاصه این که در وک آنکارا چند نفر کارمند فارسی زبان هست. به نظر من شما میتونید محترمانه از اونها درخواست راهنمایی کنید.
    میدونم که این مطالب رو اکثر شماها میدونید و من باب اطمینان عرض کردم.

در مورد مدارکی همچون تای و خیلی مدارک دیگه اینکه به نظر من لازم نیست که غلو کنید. من خودم حداقل مدارک رو داده بودم. فقط سعی کنید صمیمی باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)