صفحه 382 از 402 نخستنخست ... 282332372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,811 تا 3,820 , از مجموع 4016

موضوع: رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط FMS نمایش پست ها
    سلام
    من برای دوره یکساله (سه ترم) کالج جورج بروان اقدام کرده بودم. امروز ریجکت شدم. دلایل رو اینا نوشته بودن.
    I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your family ties in Canada and in your country of residence.
    I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on the purpose of your visit.
    I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your personal assets and financial status.
    منظور از گزینه اول چیه؟من هیچ فامیلی داخل کانادا ندارم.
    مدارک رو خودم سابمیت کرده بودم. 140م تمکن از حساب خودم نشون داده بودم. نوشته بودم از طریق کارد کردن و سرمایه گذاری شخصی به دست آورده بودم.
    داخل کلاینت اینفو توضیح داده بودم تو این حوزه تو دوره کارشناسی تحقیق کردم و این دوره خیلی کم ارایه میشه تو دنیا(کلا شاید پنج تا موسسه هم ارایه نمیدن این دوره رو تو دنیا). برای برگشتن نوشته بودم چند ساله که کار میکنم و همین کاری که الان انجام میدم رو برمیگردم ادامه میدم (ولی نامه جاب آفر نگذاشته بودم)، و حقوق بیشتری میگیرم. نوشته بودم موقعیت شغلی زیادی هست تو ایران برام وقتی برگردم. نوشته بودم خانوادم ایران زندگی میکنن. حتی نوشته بودم اگر تصمیم بگیرم بمونم کانادا از طریق قانونی اقدام میکنم.
    ایلتس 7.5
    لیسانس علوم کامپیوتر امیرکبیر دارم با گپ یک ساله.
    25 سالم هم هست. تراول هیستوری هم دو بار ترکیه دارم با ویزای شینگن 90 روزه حتی.
    چه تغییری باید اعمال کنم برای دوبار درخواست دادن؟ مشکل به نظرتون از کجا بوده؟
    دوره ای که انتخاب کرده بودم برای ترم سومش work permit نیاز داشت، ممکنه به خاطر این باشه؟
    سلام، من نمیخوام نظر کارشناسی داشته باشم، اما پیشنهاد میکنم رو این موارد توی Letter of Explanation بیشتر تمرکز کنید و قوی کنید.
    مورد اول ریجکتی شما مربوط به تای شما در ایران هستش، بنظر من اطلاعات فامیلی تو سایر فرمایی که پر کردید رو دوباره بررسی کنید، و کاملا توضیح بدید که چرا بخاطر خانوادتون میخواید برگردید. خدای نکرده اگه بیماری ای کسی از اعضای خانواده داره یا اگه تک فرزند هستید، یا وارث دارایی هایی زیادی میشید یا اینکه کلا املاک به اسم خودتون زیاد دارید. و فراموش نکنید که همه مواردی که اشاره میکنید باید مدرک ترجمه شده ارائه بدید و از طرف دیگه سعی کنید همون قسمت از متنی که دارید به مورد خاصی اشاره میکنید رو بصورت لینک ر پی دی اف در بیارید و اونرو ارجاع بدید به تصویر ترجمه شده.

کلا فایل Client Information چون خیلی طولانی و قروقاطی هست، حتما صفحه اول رو اختصاص بدید به List of Contents و با توجه به اولیت ها، بطور کامل مشخص کنید که کدوم بخش از صفحه ها به چه چیزایی اشاره داره و ضعف رو کامل بپوشونید.

مورد دوم Purpose of Visit این مهم ترین مورد هست که یک دلیل کاملا کلی هست، عموما آفیسر ها وقتی نتونن ایرادی به پرونده بگیرن به این مورد گیر میدن که هیچ توجیی غیر از آفیسر نوت نتونن بدن. ویزای من دوبار فقط به همین یک دلیل ریجکت شد، حالا چطور بتونیم این مورد رو برطرف کنیم خیلی موارد هست. ۱ شما از یکی از دانشگاهای مطرح ایران لیسانس دارید ولی میخواید یه کالج تو کانادا برای ادامه تحصیل اقدام کنید که اصلا منطقی نمیاد و آفیسر این رو میدونه که رنک دانشگاه امیر کبیر برای مثال ممکنه از داتشگاه مثلا مک گیل هم بیشتر باشه فرضا پس چرا این میخواد برای ادامه تحصیل بیاد کالج! شما چون از دانشگاه مطرح اقدام کردید، بله تو پذیرش دانشگاه یا کالج توی کانادا حتی با بورس کامل، خیلی راحت میتونید پذیرش بگیرید با توجه سابقه تحصیلی اما برای ویزا حتما باید مقطع بالاتر، رشته مرتبط، و دانشگاه بالاتری پذیرش داشته باشید که آفیسر برای مثال قانع بشه که دلیل شما پیشرفت تحصیلی هست. برای مثال برای مدرک Diploma یا سرتیفیکت اگه قرار شه بعد از لیسانس اقدام شه، برای آفیسر خیلی ممکنه جای سوال باشه که شما میتونید با استادی پلن قوی، اونرو پوشش بدید.

مورد سوم هم مورد مالی شماست، این مورد بشدت رو پرونده شما تاثیر داره، ۱ آفیسر ها از همین آنکارا اقدام به صدور ویزا میکنن، بنده دفعه قبل که ویزام ریجکت شد همینجا آنکارا ساعت ۹ صبح بود که بیدار شدم و نامه رو دیدم. آفیسر های ترکیه بطور کامل از وضع و قیمت دلار تو ایران خبر دارن. شما زحمت بکشید هزینه تحصیل ، هزینه ۱۰۰۰ دلار به ازای هر یک ماه و کلیه مخارج احتمالی + ۵۰۰۰ دلار دیگه بکنید و با دلار ازاد حساب کنید بزارید تو حساب بمونه بعد اقدام کنید. برای مثال اگه شهرتون ونکوور یا تورنتو هست ۱۲۰۰۰ دلار معادل ۱۰۸ میلیون + مثلا شهریه ۱۵۰۰۰ دلاری ۱۳۵ میلیون + ۴۵ میلیون و بطور کل ۲۸۸ میلیون تو حسابتون نگهدارید و تو کاور لتر بطور کامل دلیل افزایش مبلغ و سایر موارد رو اعلام کتید. (هرچه تمکن مالی بیشتر داشته باشید، آفیسر شمارو به دید یک سرمایه و کسی که از پس مخارج بر میاد میبینه و اگه هم نقصی باشه تو پرونده ممکن چشم پوشی شه)

تراول هیستوری شما که سفر ترکیه هست قابل قبول هستش اما اگه صرفا ویزای شنگن دارید اما هرگز سفر نکردید به کشور های حوزه شنگن خودش بی اثر میشه چون عموما شما هیچ سابقه ای که مهر شنگن رفت و بازگشت تو پاسپورتتون باشه ندارید پس تاثیر چندانی نداره. درضمن همین ماه من میشناسم شخصی رو که با همسرش فقط برای انگشت نگاری وارد آذربایجان شدن و برگشت و هیچ سابقه دیگه ای هم نداشتن و هردو ویزا شدن!

میزان نمره آیلتس ۷.۵ برای دریافت پذیرش عالی هست، اما برای آفیسر سوال پیش میاد که چرا مثلا با این نمره آیلتس دانشگاه اقدام نکرد. هرچند این مورد خیلی خیلی سلیقه ای هست. تو همین فروم بودن کسایی که با آیلتس ۶ هم ویزا شدن، که بنظرم تو این مورد اگه زبان تون ضعیف تر بود بیشتر به پرونده تون کمک میکرد. مثلا میتونستید اینطور توجیح کنید که چون دانشگاهای تاپ کانادا نمره آیلتس بالاتری نیاز داشتند و برای من مثلا ۶.۵ یا ۶ بوده، خیلی برای من بهتر بود که برای این کالج اقدام کنم و مجددا برای امتحان آیلتس حاضر نشم.
    هرچند، همونطور که تو CIC نوشته شده، نمره آیلتس ۶.۵ یا هرچیزی جزء ضروریات نیست و اصلا میتونید نزارید! چون آیلتس مربوط به پذیرش هست. و عموما کسایی که نمره زبان ضعیف تر دارن، مدرک رو میزارن تو پرونده که بگن چرا کورس پیش نیاز زبان هم برداشتیم مثلا.

و در نهایت. آفیسر های کانادا تو آنکارا، بیشتر از هر وقت دیگه ای دارن سلیقه ای عمل میکنن. و این انتخابات فردا هم بی تاثیر نیست. بنظرم کمی صبر کنید که انتخابات تموم شه، اگه عجله ندارید با شرایطی که دارید برای دانشگاه اقدام کنید حتی با بورس! چون شانس فاند کامل زیاده براتون با توجه به بکگراند تحصیلی و آیلتستون. و چون تا ژانویه زیاد نمونده، همه ددلاین ها حتی برای کالج ها بستس! پس میمونه ترم بهاری یا برای سپتامبر سال بعد. اگه هم که عجله دارید، سعی کنید بعد دوهفته از ریجکتی تون، یا وقتی که آفیسر نوت گرفتید دوباره با پوشوندن ضعف های کیس اقدام کنید موارد مالی رو هم جدی بگیرید. از اسناد جعلی یا ساختگی پرهیز کنید. طول دوره و مدرک آکادمیک رو بالاتر در نظر بگیرید.

ریجکت شدن واقعا حس خیلی خیلی بدی هست. کلی زحمت میکشی تهش میزنه Thank you for your interest in study in Canada! نه وکیل و نه خود شخص نمیتونه ویزای ۱۰۰٪ بگیره. خیلی خیلی ربط به حس حال آفیسر تو اون روز!

موفق باشید.
    ویرایش توسط northldv : October 20th, 2019 در ساعت 02:15 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط northldv نمایش پست ها
    سلام، من نمیخوام نظر کارشناسی داشته باشم، اما پیشنهاد میکنم رو این موارد توی Letter of Explanation بیشتر تمرکز کنید و قوی کنید.
    مورد اول ریجکتی شما مربوط به تای شما در ایران هستش، بنظر من اطلاعات فامیلی تو سایر فرمایی که پر کردید رو دوباره بررسی کنید، و کاملا توضیح بدید که چرا بخاطر خانوادتون میخواید برگردید. خدای نکرده اگه بیماری ای کسی از اعضای خانواده داره یا اگه تک فرزند هستید، یا وارث دارایی هایی زیادی میشید یا اینکه کلا املاک به اسم خودتون زیاد دارید. و فراموش نکنید که همه مواردی که اشاره میکنید باید مدرک ترجمه شده ارائه بدید و از طرف دیگه سعی کنید همون قسمت از متنی که دارید به مورد خاصی اشاره میکنید رو بصورت لینک ر پی دی اف در بیارید و اونرو ارجاع بدید به تصویر ترجمه شده.

کلا فایل Client Information چون خیلی طولانی و قروقاطی هست، حتما صفحه اول رو اختصاص بدید به List of Contents و با توجه به اولیت ها، بطور کامل مشخص کنید که کدوم بخش از صفحه ها به چه چیزایی اشاره داره و ضعف رو کامل بپوشونید.

مورد دوم Purpose of Visit این مهم ترین مورد هست که یک دلیل کاملا کلی هست، عموما آفیسر ها وقتی نتونن ایرادی به پرونده بگیرن به این مورد گیر میدن که هیچ توجیی غیر از آفیسر نوت نتونن بدن. ویزای من دوبار فقط به همین یک دلیل ریجکت شد، حالا چطور بتونیم این مورد رو برطرف کنیم خیلی موارد هست. ۱ شما از یکی از دانشگاهای مطرح ایران لیسانس دارید ولی میخواید یه کالج تو کانادا برای ادامه تحصیل اقدام کنید که اصلا منطقی نمیاد و آفیسر این رو میدونه که رنک دانشگاه امیر کبیر برای مثال ممکنه از داتشگاه مثلا مک گیل هم بیشتر باشه فرضا پس چرا این میخواد برای ادامه تحصیل بیاد کالج! شما چون از دانشگاه مطرح اقدام کردید، بله تو پذیرش دانشگاه یا کالج توی کانادا حتی با بورس کامل، خیلی راحت میتونید پذیرش بگیرید با توجه سابقه تحصیلی اما برای ویزا حتما باید مقطع بالاتر، رشته مرتبط، و دانشگاه بالاتری پذیرش داشته باشید که آفیسر برای مثال قانع بشه که دلیل شما پیشرفت تحصیلی هست. برای مثال برای مدرک Diploma یا سرتیفیکت اگه قرار شه بعد از لیسانس اقدام شه، برای آفیسر خیلی ممکنه جای سوال باشه که شما میتونید با استادی پلن قوی، اونرو پوشش بدید.

مورد سوم هم مورد مالی شماست، این مورد بشدت رو پرونده شما تاثیر داره، ۱ آفیسر ها از همین آنکارا اقدام به صدور ویزا میکنن، بنده دفعه قبل که ویزام ریجکت شد همینجا آنکارا ساعت ۹ صبح بود که بیدار شدم و نامه رو دیدم. آفیسر های ترکیه بطور کامل از وضع و قیمت دلار تو ایران خبر دارن. شما زحمت بکشید هزینه تحصیل ، هزینه ۱۰۰۰ دلار به ازای یکسال و کلیه مخارج احتمالی + ۵۰۰۰ دلار دیگه بکنید و با دلار ازاد حساب کنید بزارید تو حساب بمونه بعد اقدام کنید. برای مثال اگه شهرتون ونکوور یا تورنتو هست ۱۰۰۰۰ دلار معادل ۹۰ میلیون + مثلا شهریه ۱۵۰۰۰ دلاری ۱۳۵ میلیون + ۴۵ میلیون و بطور کل ۲۷۰ میلیون تو حسابتون نگهدارید و تو کاور لتر بطور کامل دلیل افزایش مبلغ و سایر موارد رو اعلام کتید. (هرچه تمکن مالی بیشتر داشته باشید، آفیسر شمارو به دید یک سرمایه و کسی که از پس مخارج بر میاد میبینه و اگه هم نقصی باشه تو پرونده ممکن چشم پوشی شه)

تراول هیستوری شما که سفر ترکیه هست قابل قبول هستش اما اگه صرفا ویزای شنگن دارید اما هرگز سفر نکردید به کشور های حوزه شنگن خودش بی اثر میشه چون عموما شما هیچ سابقه ای که مهر شنگن رفت و بازگشت تو پاسپورتتون باشه ندارید پس تاثیر چندانی نداره. درضمن همین ماه من میشناسم شخصی رو که با همسرش فقط برای انگشت نگاری وارد آذربایجان شدن و برگشت و هیچ سابقه دیگه ای هم نداشتن و هردو ویزا شدن!

میزان نمره آیلتس ۷.۵ برای دریافت پذیرش عالی هست، اما برای آفیسر سوال پیش میاد که چرا مثلا با این نمره آیلتس دانشگاه اقدام نکرد. هرچند این مورد خیلی خیلی سلیقه ای هست. تو همین فروم بودن کسایی که با آیلتس ۶ هم ویزا شدن، که بنظرم تو این مورد اگه زبان تون ضعیف تر بود بیشتر به پرونده تون کمک میکرد. مثلا میتونستید اینطور توجیح کنید که چون دانشگاهای تاپ کانادا نمره آیلتس بالاتری نیاز داشتند و برای من مثلا ۶.۵ یا ۶ بوده، خیلی برای من بهتر بود که برای این کالج اقدام کنم و مجددا برای امتحان آیلتس حاضر نشم.
    هرچند، همونطور که تو CIC نوشته شده، نمره آیلتس ۶.۵ یا هرچیزی جزء ضروریات نیست و اصلا میتونید نزارید! چون آیلتس مربوط به پذیرش هست. و عموما کسایی که نمره زبان ضعیف تر دارن، مدرک رو میزارن تو پرونده که بگن چرا کورس پیش نیاز زبان هم برداشتیم مثلا.

و در نهایت. آفیسر های کانادا تو آنکارا، بیشتر از هر وقت دیگه ای دارن سلیقه ای عمل میکنن. و این انتخابات فردا هم بی تاثیر نیست. بنظرم کمی صبر کنید که انتخابات تموم شه، اگه عجله ندارید با شرایطی که دارید برای دانشگاه اقدام کنید حتی با بورس! چون شانس فاند کامل زیاده براتون با توجه به بکگراند تحصیلی و آیلتستون. و چون تا ژانویه زیاد نمونده، همه ددلاین ها حتی برای کالج ها بستس! پس میمونه ترم بهاری یا برای سپتامبر سال بعد. اگه هم که عجله دارید، سعی کنید بعد دوهفته از ریجکتی تون، یا وقتی که آفیسر نوت گرفتید دوباره با پوشوندن ضعف های کیس اقدام کنید موارد مالی رو هم جدی بگیرید. از اسناد جعلی یا ساختگی پرهیز کنید. طول دوره و مدرک آکادمیک رو بالاتر در نظر بگیرید.

ریجکت شدن واقعا حس خیلی خیلی بدی هست. کلی زحمت میکشی تهش میزنه Thank you for your interest in study in Canada! نه وکیل و نه خود شخص نمیتونه ویزای ۱۰۰٪ بگیره. خیلی خیلی ربط به حس حال آفیسر تو اون روز!

موفق باشید.
    تقریبا سه ماه المان بودم برای کارآموزی و مهر ورود و خروج داره پاسپورتم.
    دلیل انتخاب این دوره این بود که صورت کاربردی اون موضوعی که برای پروژه لیسانسم کار کرده بودم مدرک میده و توضیح داده بودم براشون که چرا. اولویت خودم هم این هست تا ارشد.
    کالج یا دانشگاه دیگه ای تو کشور انگلیسی زبان ندیدم همچین دوره ای ارایه بده هنوز (چون موضوع جدیدیه) حتی تو امریکا فکرکنم فقط یه کالج بود که اونم در این حد ارایه نمیکرد.
    بله باید صبر کنم بعد انتخابات اقدام کنم دوباره.
    من اگر بخوام ترجمه سند خونه و مغازه پدرم رو بذارم، باید ترجمه شناسنامه خودش رو هم بذارم؟
    و اینکه میخوام نامه جاب افر از شرکتمون بگیرم بذارم به همراه حقوق پیشنهادی، میتونم اینم اضافه کنم در صورت به وجود اومدن مشکل مالی، علاوه بر پدرم اونا هم ساپورت میکنن؟
    گذاشتن گردش حساب هم تاثیری داره؟ من فقط تمکن گذاشته بودم که میزان موجودی رو نشون میداد، چون گردش حساب صفحاتش زیاد بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FMS نمایش پست ها
    تقریبا سه ماه المان بودم برای کارآموزی و مهر ورود و خروج داره پاسپورتم.
    دلیل انتخاب این دوره این بود که صورت کاربردی اون موضوعی که برای پروژه لیسانسم کار کرده بودم مدرک میده و توضیح داده بودم براشون که چرا. اولویت خودم هم این هست تا ارشد.
    کالج یا دانشگاه دیگه ای تو کشور انگلیسی زبان ندیدم همچین دوره ای ارایه بده هنوز (چون موضوع جدیدیه) حتی تو امریکا فکرکنم فقط یه کالج بود که اونم در این حد ارایه نمیکرد.
    بله باید صبر کنم بعد انتخابات اقدام کنم دوباره.
    من اگر بخوام ترجمه سند خونه و مغازه پدرم رو بذارم، باید ترجمه شناسنامه خودش رو هم بذارم؟
    و اینکه میخوام نامه جاب افر از شرکتمون بگیرم بذارم به همراه حقوق پیشنهادی، میتونم اینم اضافه کنم در صورت به وجود اومدن مشکل مالی، علاوه بر پدرم اونا هم ساپورت میکنن؟
    بسیار عالی. در هرصورت آفیسر به Travel History شما موردی نگرفته و از این نظر مطمئنه که قرار نیست برای پناهندگی اقدام کنید.
    اما باید قویا اعلام کنید که بر میگردید. اینکه گفتید ممکنه بعد تحصیل قانونی بخوام بمونم تو کانادا همه رشته های شمارو پنبه کرد و به نوعی خود زنی بوده! بنظرم خیلی وقتا نباید با آفیسر رو راست بود سر موندن فقط! چون فقط دنبال بهونه هستن.

شما برای اثبات جستجوتون برای رشته ای که کالج داده مدرکی ارائه کردید؟ چون عموما آفیسر ها بعضی وقتا حتی اسم رشته رو هم گوگل نمیکنن ببینن چیه! شما میتونید برای قوی تر کردن، از استادتون توی کالج توصیه نامه بگیرید یا ازشون خواهش کنید به سفارت آنکارا ایمیل بزنن و بگن که شمارو مثلا نیاز دارن و یا قولی بدن که مثلا ما در طی پذیرش کلی مکاتبه داشتیم و این شخص فقط برای تحصیل میادو بر میگرده کشورش. عموما کالج ها و دانشگاها این لطف رو میکنن و ایمیل میزنن.

توی فایل Financial Support و Client Information جفتش ترجمه شناسنامه پدر رو درج کنید و از درج پاسپورت خودداری کنید چون تو پاسپورت نسبت شما به پدرتون درج نشده و از طرفی اگه ببییند مثلا شما تک فرزند هستید و برادر دیگه ای ندارید خودش میتونه تای هم شناخته بشه.

ببینید اگه جاب آفر میگیرید این موارد رو حتما عنوان کنید.
    سابقه کار حداقل ۱-۲ ساله داشته باشید. سر سربرگ رسمی باشه، بصورت پارت تایم باشه چون شما دانشجو بودید در حین کار. حقوق و وظایف درج بشه. آدرس ایمیل شرکت و تلفن و حتی سایت اگه داشته باشه شرکت رو درج کنید. چون کارای پارت تایم بیمه ندارن، پس نیازی به اثبات بیمه هم نخواهید داشت. و حدالامکان خودداری کنید از عنوان کردن شرکت خودتون. برای مثال اگه پدرتون مدیر هست، این خیلی میتونه برای آفیسر ساده باشه که شما دارید جاب آفر ساختگی میدید. سعی کنید خودتون فارسی بنویسد و بدید برای ترجمه با مهر مترجم تنها. چون همین میتونه تاییدی باشه برای آفیسر که غیر از خودش، فرد دیگه ای هم قبلا این نامه رو بررسی کرده و موظف برای چیزی که ترجمه کرده هست.

البته این ها همه پیشنهادهایی هست که میتونه به پرونده تون کمک کنه.

دوستان سلام و روزتون بخیر
    مطمئن نیستم که اینجا جای سوال من هست یا نه ولی خوشحال میشم اگر راهنمایی کنید و از تجربه خودتون بگید
    من حدود 2 سال پیش خدمت سربازی رو سپا و درقالب امریه به عنوان مهندس توی یه پروژه قطار شهری گذروندم و الان هم دارم خودم رو برای اقدام برای ادامه تحصیل در کانادا اماده میکنم
    موضوعی که منو نگران کرده اینه که آیا این میتونه برای ویزای من مشکلی ایجاد کنه ؟ اگر نه آیا من میتونم اون 19 ماه خدمت در پروژه رو به عنوان سابقه کار توی رزومه بیارم ؟
    توی کارت من 21 ماه خدمت خورده(دوماه آموزشی و 19 ماه پروژه) و درجه هم ستوان هست. ینی از ظاهر کارت شاید چیزی از سابقه خدمت من معلوم نباشه، ممکنه لازم بشه که کتمان کنم که توی سپا بودم و بگم مثلا نیرو انتظامی بودم ؟

Junior Member

دوستان سلام.
    میخواستم بدونم آفیسرهای کانادا هم مثل آفیسرهای آمریکا روی موضوع پایان نامه و مقاله هایی که اینجا انجام دادیم حساس هستن که از موضوعات حساس نباشه؟ یا فقط روی بحث های مهاجرتی تمرکز میکنن؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان

من 32 ساله هستم و هفته پیش برای ویزا اقدام کردم و متاسفانه ریجکت شدم ممنون میشم اگر پیشنهادی دارید مطرح کتید ، من از کالج AVIRON که یک کالج VOCATIONAL در استان کبک هستش در رشته جوشکاری پذیرش گرفتم و پرونده خودم را براتون مطرح میکنم به شرح زیر :

1- لیسانس متالورژی از دانشگاه آزاد ساوه سال 2014
    2- آیلتس 6.5 جنرال
    3- تعهد رسمی Affidavit عمه بنده که شهروند کانادا هست و مبلغ قابل توجهی در حساب خودش نشون داده حدود 1 ملیون دلار و متعهد شده که کلیه شهریه و مخارح و محل اسکان من را تامین کند
    4- من در ایران یک خانه به نام خودم دارم
    5- سابقه کار مرتیط با رشته متالورژی به مدت 3 سال اخیر
    6- چندین گواهی یا Certificate مرتبط
    7- اختراع مرتیط با رشته متالورژی
    8- حساب بانکی 130 ملیون تومانی که حدود 50000 دلار بانک گزارش کرده است
    9- CAQ هم دریافت کردم

این شرح کامل پرونده بود و اما علت ریجکتی بنده به شرح زیر هستش :

• I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in
    subsection 216(1) of the IRPR, based on the purpose of your visit.
    • I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in
    subsection 216(1) of the IRPR, based on your personal assets and financial status.

من 2ماه و نیم هم تا شروع کلاسم زمان دارم و اینکه برای CAIPS note امروز درخواست دادم ، لطف کنید نظرات و راهنمایی های خودتون رو بفرمایید بسیار ممنونم

Junior Member

پذیرشتون رو از کالج به دانشگاه تغییر بدین و مبلغ موجودی رو افزایش بدین چون دلار آزاد حساب میشه بر اساس تجربیات اخیر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz13656 نمایش پست ها
    پذیرشتون رو از کالج به دانشگاه تغییر بدین و مبلغ موجودی رو افزایش بدین چون دلار آزاد حساب میشه بر اساس تجربیات اخیر
    من چون خیلی از نزدیکانم کالج گرفتن و رفتن ، به نظرتون مبلغ را تا 400 ملیون تومان افزایش بدهم و ری اپلای کنم شانشم بالا تر هست ؟

Junior Member

درسته اما درصد ردی های کالج خیلی بیشتر شده پس نباید ریسک کرد.میشه گفت من تمام صفحات فروم کانادا رو مطالعه کردم. من هم شرایط شمارو داشتم و مجددا با پذیرش دانشگاه اقدام کردم البته هنوز جواب ویزا نیومده. من اینبار از خودم حساب بانکی نزاشتم ( البته یک حسابی ارزی مشترک با همسرم دارم که ۵۳ هزار دلار امریکا هست) غیر از اون ساپورتر رو همسرم معرفی کردم و ایشون گردش ۶ ماهه + تمکن گذاشتن. ببینین من خوندم تو قسمت حساب بانکی همین دیروز که یکی از دوستان نوشته بود جواب آفیسر نوت این بوده که قیمت دلار تو بازار آزاد حدود ۱۴۰۰۰ هست! حالا شما در نظر بگیرید شهریه یک سال + هزینه زندگی با دلار آزاد ، اگر چند هزار تا هم بالاتر باشه به نظر من بهتر از کمتر بودن هست. بازم دوستان شاید تجربیات بهتری داشته باشن.
    موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان، من درسم پارسال تموم شده، لیسانس مهندسی صنایع و برای کانادا هم پذیرش کالج Langara داشتم رشته‌ی Business Administration که این مدرکش Post-Degree Diploma بود و هم از دانشگاه کنکوردیا برای مستر صنایع. چون شهری که واقعا می‌خواستم برم Vancouver بود با کالج اقدام کردم. بار اول ریجکت شدم به دلایل مشابه بقیه همه گفتن که به دلیل استادی پلن ضعیف بوده که واقعا هم ضعیف بود. دوباره همه موارد رو مرور کردم و با مشاور صحبت کردم و دو صفحه استادی پلن دقیق نوشتم و توضیح دادم که از صنایع خیلی‌ها میرن بیزینس میخونن و من چه اهدافی دارم تو ایران. این بار هم ویزام ریجکت شد.
    الان همه می‌گن که با مستر کنکوردیا اقدام کنی شانس داری و این ریجکت کردنا برای اینه که مدرک کالج رو قبول ندارن و کلا سخت میگیرن. میگن بعد اونجا عوض می‌کنی دانشگاهت رو.

می خواستم ببینم چطوری میشه تو استادی پلن جدید توجیه کرد این قضیه رو که چرا دفعات پیش می‌خواستم بیزینس بخونم ولی الان دارم می‌گم می‌خوام صنایع رو ادامه بدم؟ کسی بوده یک بار با کالج اقدام کنه نشه و بعد عوض کنه به دانشگاه بتونه ویزا بگیر؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)