صفحه 394 از 402 نخستنخست ... 294344384385386387388389390391392393394395396397398399400401402 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,931 تا 3,940 , از مجموع 4016

موضوع: رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

ا سلام و خسته نباشید.
    من دانشجوی ترم 4 دکترای برق مخابرات سیستم شریف هستم که تصمیم به انصراف گرفته و اپلای کرده ام. دو ترم است که واحدی نگرفته و معدل دکترای بنده 15 می باشد که نمره ی پایینی محسوب می شود(البته دلیل خاصی دارد این نمرات پایین). الان پذیرش دکترای برق دانشگاه واترلو را گرفته ام و پذیرشم فول فاند می باشد. متاسفانه یکی از استادهایی که برای بنده ریکامندیشن نوشتند، به دانشگاه اعلام کردند که بنده دانشجوی دکترا هستم و درنتیجه دانشگاه واترلو از بنده ریز نمرات دکترا خواستند. نامه ی ادمیشن هم برای بنده آمد، در داخل آن از من ریز نمرات دکترا خواسته شده است. درنتیجه باید به سفارت دلیل انصراف از دکترا ایران را اعلام کنم. به نظر شما چه دلایلی منظقی و محکم خواهد بود؟
    متاسفانه سند خانه و زمین ندارم برای بحث ویزا و عملا تنها حسابی که دارم 25 ملیون پول دارم و حالا مقداری دلار که نقدی دارم. چطور این ها را ارائه دهم؟
    ممنون میشوم راهنمایی کنید.
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به نظر شما چه دلایلی منظقی و محکم خواهد بود؟

از دید من شرایط خیلی بغرنجی نیست.

بهترین پاسخ از دید من این است که بفرمایید سوپرویژن و امکاناتی که برای اتمام دکتری در موضوع تحقیقتان دارید در کانادا فراهم است و در ایران این شرایط فراهم نیست. توضیح بفرمایید که همزمان با ایران برای دکتری کشورهای دیگر هم اقدام کرده بودید و الان بعد از دوسال موفق شده اید از واترلو پذیرش بشوید. اگر استادتان فرد شناخته شده ای باشند که کار خیلی راحت تر است. یک دلیل خوب دیگر هم که کمک میکند این است اساتید ایرانی شما خودشان توصیه نامه داده اند و با تغییر محل تحصیل موافقت و همراهی کرده اند.

در تمام مراحل هم واقعا صداقت داشته باشید و کاملا شفاف عمل بفرمایید. اگر در سال اول بودید واقعا کار راحت تر بود از دید من. چون کم نیستند دانشجویانی که استاد یا دانشگاهشان را در اوان کار عوض میکنند. الان هم البته دیر نیست.

امید که همه کارها به خوبی انجام بشود و مجدد به درس در محیط جدید مشغول شوید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط agm72 نمایش پست ها
    ا سلام و خسته نباشید.
    من دانشجوی ترم 4 دکترای برق مخابرات سیستم شریف هستم که تصمیم به انصراف گرفته و اپلای کرده ام. دو ترم است که واحدی نگرفته و معدل دکترای بنده 15 می باشد که نمره ی پایینی محسوب می شود(البته دلیل خاصی دارد این نمرات پایین). الان پذیرش دکترای برق دانشگاه واترلو را گرفته ام و پذیرشم فول فاند می باشد. متاسفانه یکی از استادهایی که برای بنده ریکامندیشن نوشتند، به دانشگاه اعلام کردند که بنده دانشجوی دکترا هستم و درنتیجه دانشگاه واترلو از بنده ریز نمرات دکترا خواستند. نامه ی ادمیشن هم برای بنده آمد، در داخل آن از من ریز نمرات دکترا خواسته شده است. درنتیجه باید به سفارت دلیل انصراف از دکترا ایران را اعلام کنم. به نظر شما چه دلایلی منظقی و محکم خواهد بود؟
    متاسفانه سند خانه و زمین ندارم برای بحث ویزا و عملا تنها حسابی که دارم 25 ملیون پول دارم و حالا مقداری دلار که نقدی دارم. چطور این ها را ارائه دهم؟
    ممنون میشوم راهنمایی کنید.
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

به نظر شما چه دلایلی منظقی و محکم خواهد بود؟

از دید من شرایط خیلی بغرنجی نیست.

بهترین پاسخ از دید من این است که بفرمایید سوپرویژن و امکاناتی که برای اتمام دکتری در موضوع تحقیقتان دارید در کانادا فراهم است و در ایران این شرایط فراهم نیست. توضیح بفرمایید که همزمان با ایران برای دکتری کشورهای دیگر هم اقدام کرده بودید و الان بعد از دوسال موفق شده اید از واترلو پذیرش بشوید. اگر استادتان فرد شناخته شده ای باشند که کار خیلی راحت تر است. یک دلیل خوب دیگر هم که کمک میکند این است اساتید ایرانی شما خودشان توصیه نامه داده اند و با تغییر محل تحصیل موافقت و همراهی کرده اند.

در تمام مراحل هم واقعا صداقت داشته باشید و کاملا شفاف عمل بفرمایید. اگر در سال اول بودید واقعا کار راحت تر بود از دید من. چون کم نیستند دانشجویانی که استاد یا دانشگاهشان را در اوان کار عوض میکنند. الان هم البته دیر نیست.

امید که همه کارها به خوبی انجام بشود و مجدد به درس در محیط جدید مشغول شوید.

پایدار باشید
    خیلی ممنونم از پاسختان.
    من از ترم دوم تصمیم گرفتم و امتحام زیانم رو آذر ماه سال پیش دادم. با توجه به این که زبانم ضعیف بود مجبور شدم که چند ماهی زبان بخونم و نمره ی 6.5 بگیرم. آیا گفتن این که وقت صرف امتحان زبان و اکسپت یک مقاله ام کرده ام منظقی به نظر می رسد؟ البته به خاطر سربازی اجباری نمی توانستم انصراف بدهم تا پذیرش جدید بگیرم. این موصوع رو هم بگویم؟
    خیلی مممنونم

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود

به عنوان یک استراتژی کلی برای اطلاعات دادن پیشقدم نشوید. اگر سوال کردند ان موقع شفاف و صادقانه بفرمایید.

از دید من مقاله دادن کانسرن سفارت نیست و برای سربازی هم - البته دوستانی که تجربه دارند باید همفکری کنند - همین که از کشور توانسته اید خارج شوید و به سفارت بروید یعنی مانعی برای شما نیست.

امید که به زودی به نتیجه دلخواه برسید

خیلی ممنونم از پاسختان.
    من از ترم دوم تصمیم گرفتم و امتحام زیانم رو آذر ماه سال پیش دادم. با توجه به این که زبانم ضعیف بود مجبور شدم که چند ماهی زبان بخونم و نمره ی 6.5 بگیرم. آیا گفتن این که وقت صرف امتحان زبان و اکسپت یک مقاله ام کرده ام منظقی به نظر می رسد؟ البته به خاطر سربازی اجباری نمی توانستم انصراف بدهم تا پذیرش جدید بگیرم. این موصوع رو هم بگویم؟
    خیلی مممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

خیلی ممنونم از پاسختان.
    خیلی مممنونم
    سلام دوست عزیز؟ جسارتا میشه بفرمایید کی قرار هست ک اقدام کنید برای ویزا؟ پذیرشتون برای ترم سپتامبر عست؟ و اینکه الان تمام مراکز ووک برای انگشتنگاری بسته هست باید چکار کنیم؟ به نظر شما اپلای کنیم یا نه؟ ممنون میشم اگر اطلاعی دارین در میون بذارین

نقل قول نوشته اصلی توسط Abouabou نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز؟ جسارتا میشه بفرمایید کی قرار هست ک اقدام کنید برای ویزا؟ پذیرشتون برای ترم سپتامبر عست؟ و اینکه الان تمام مراکز ووک برای انگشتنگاری بسته هست باید چکار کنیم؟ به نظر شما اپلای کنیم یا نه؟ ممنون میشم اگر اطلاعی دارین در میون بذارین
    بله اپلای کنید . ترم سپتامبر بصورت آنلاین برگزار میشه، چه ویزاتون بیاد تا قبلش و چه نه . درضمن بعضی از دفاتر وک باز شدن مثل اربیل و باکو ، ولی امکان سفر خارجی نیست

سلام و ارادت دوستان. بنده به خاطر محدودیتها نتونستم شهریه دانشگاه رو بدم. بعد از چند بار مکاتبه با دانشگاه، این عزیزان خیلی لطف کردن و شهریه بنده رو ویو کردن. به نظر شما نامه ادمیشنی ک میدن با نامه ادمیشن معمولی فرق داره؟ به نظر شما این ویو شدن شهریه رو تصمیم افیسر خیلی تاثیر بد داره. این متن ایمیل هست ک دانشگاه داده. ممنونم از جوابتون دوستان
    Thank you for your patience as we explored options for you to make the deposit payment. I truly believe you are sincere in your attempts to make this payment happen. Unfortunately, the current restrictions on currency transfers from Iran are causing problems for many students, not just yourself.

The decision has been reached to waive the $7500 deposit because of your circumstances. Your official letter of acceptance will shortly be issued to you.

I wish to clearly state that UNBC cannot assist you with your application for a study permit to come to study at UNBC and we have no influence over the decisions made by the Government of Canada.

Further, I wish to sincerely state the fact that because you were unable to make a deposit to UNBC, this may severely hinder your ability to get a study permit, as the Government of Canada​ needs assurances that you can financially support yourself while in Canada. The inability to transfer money from Iran to Canada is a significant barrier. We are currently working with numerous Iranian students who are in very significant financial trouble because they cannot transfer funds and are unable to find employment because of Covid-19, or other factors

Junior Member

سلام دوستان .
    وفتتون بخیر.
    من دانشجوی دکتری در ایران هستم و ترم ششم درسم هست. قصد انصراف بعد از گرفتن ویزا دارم. به استاد خارجی نگفتم که دانشجو دکتری هستم .
    الان در مرحله اپلای گفته شده که همه اطلاعات دوره های درجریان رو ارائه بدید و گرنه ادمیشن شما در خطر قرار میگیره!
    می خواستم ببینم چقدر این خطر جدیه؟
    از کجا ممکنه بفهمند ؟
    میتونه دلیلی برای رد ویزای من باشه؟

چون به استاد از اول نگفتم نمیخوام الان بفهمه و اثر منفی رو ذهنش داشته باشه وگرنه دلیلی برای نگفتنش ندارم

Junior Member

دورد بر شما، وقت بخیر
    درخواست ویزای من برای کانادا رد شد (زمان بررسی پرونده 2 هفته) و آفیسر به دلایل زیر استناد کرده است. دوستان لطف می کنید راهنمایی کنید به ویژه برای مورد اول:
    -I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your immigration status.
    -I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your personal assets and financial status.
    پرونده ارسالی:
    پذیرش با بورسیه کامل برای مقطع دکترا داشتم. از هنگ کنگ برای ویزا اقدام کردم و ویزای دانشجویی هنگ کنگ داشتم. مدرکی که برای برگشتن به ایران ارائه دادم یک گواهی پیشنهاد شغلی (گواهی کار به همراه پیشنهاد شغلی) بود که از شرکتی که قبلاً در آن کار می کردم گرفته بودم.
    از راهنمایی تون سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط shgh2019 نمایش پست ها
    دورد بر شما، وقت بخیر
    درخواست ویزای من برای کانادا رد شد (زمان بررسی پرونده 2 هفته) و آفیسر به دلایل زیر استناد کرده است. دوستان لطف می کنید راهنمایی کنید به ویژه برای مورد اول:
    -I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your immigration status.
    -I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your personal assets and financial status.
    پرونده ارسالی:
    پذیرش با بورسیه کامل برای مقطع دکترا داشتم. از هنگ کنگ برای ویزا اقدام کردم و ویزای دانشجویی هنگ کنگ داشتم. مدرکی که برای برگشتن به ایران ارائه دادم یک گواهی پیشنهاد شغلی (گواهی کار به همراه پیشنهاد شغلی) بود که از شرکتی که قبلاً در آن کار می کردم گرفته بودم.
    از راهنمایی تون سپاسگزارم
    سلام دوست عزیز،
    خیلی متاسفم. میشه در مورد پروندتون ی مقدار بفرمایید.چند سالتون هست و چند سال گپ داشتید!؟ دو هفته بعد از سابمیت کردن اپلیکیشن جواب اومد یا بعد از دادن بایو!؟

ممنون از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)