صفحه 5 از 402 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 4016

موضوع: رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگه سفارت ويزا را رد كند چه كار ميشه كرد

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behi03
    1. اگر ویزا رد بشه چند ماه بعد دوباره میشه اقدام کرد؟
    2. امکانش هست اگه رد بشه بدون سپری شدن زمان فرمالش برای سفارت ایران سریع و بلافاصله از یک کشور دیگه مجدداً اقدام کرد؟
    3. تاریخ Job Offer باید برای پایان دوره باشه؟ (مثلاً 4 سال بعد)

ممنون
    1. با نظر عابد موافقم ... شما باید تمام تیرهای ترکشتون رو همون بار اول رو کنین و فرض کنین که بار دومی وجود نداره ...
    2. متوجه این سوال اصلآ نشدم ;D
    3. توی job offer ها می نویسن که ما از ایشون و کار کردنشون توی زمینه ای که با ما همکاری می کرد اینقدر راضی هستیم که هر وقتی که درسش تموم شد حاضریم بازم از تواناییهاشون توی شرکت استفاده کنیم .. اصلآ هم بهتره بگن که توی مثلآ دوره دکتری چون در فلان زمینه تجربیات تحقیقاتی پیدا می کنه این تجربیات به شدت به درد ما می خوره ... ! ...
    ممنون hoseinn جان،

2. یعنی سفارت کانادا در تهران ردش کرد بره یک کشور دیگه اقدام کنه.

3. اگر شرکتی باشه که اصلاً طرف آنجا کار نکرده چی؟ نمیفهمن؟ آخه گفتیم : ما از ایشون و کار کردنشون توی زمینه ای که با ما همکاری می کرد اینقدر راضی هستیم که هر وقتی که درسش تموم شد حاضریم بازم از تواناییهاشون توی شرکت استفاده کنیم
    ممکنه اصلاً زمینه کاریم با کار آن شرکت فرق داشته باشه!

چند تا Job Offer بدیم شانسو بیشتر میکنه؟

اصلاً فرقی داره که از یک موسسه تخقیقاتی خوب باشه یا یک شرکت؟
    و همینجور اگر شرکتش Int'l باشه و شعبه در خارجم (مثلاً اروپا) داشته باشه موثرتر هست؟

برای job offerاگه از شرکتی کامپیوتزی نامه بگیزیم در حالیکه رشتمون فیزیک هست تابلو نیست؟؟ما علوم پایه ها که دانشگاه محل تدزیسمون بهمون فقط گواهی اشتغال به کار اونم فقط به فارسی میذه و برای offerبعد از اتمام تحصیلات هیچی نمی نویسه باید چی کار کنیم.؟؟لطفا اگه چیزی به ذهنتون میزسه یگین

2. امکانش هست اگه رد بشه بدون سپری شدن زمان فرمالش برای سفارت ایران سریع و بلافاصله از یک کشور دیگه مجدداً اقدام کرد؟

ممنون
    1. با نظر عابد موافقم ... شما باید تمام تیرهای ترکشتون رو همون بار اول رو کنین و فرض کنین که بار دومی وجود نداره ...
    2. متوجه این سوال اصلآ نشدم ;D
    3. توی job offer ها می نویسن که ما از ایشون و کار کردنشون توی زمینه ای که با ما همکاری می کرد اینقدر راضی هستیم که هر وقتی که درسش تموم شد حاضریم بازم از تواناییهاشون توی شرکت استفاده کنیم .. اصلآ هم بهتره بگن که توی مثلآ دوره دکتری چون در فلان زمینه تجربیات تحقیقاتی پیدا می کنه این تجربیات به شدت به درد ما می خوره ... ! ...
    ممنون hoseinn جان،

3. اگر شرکتی باشه که اصلاً طرف آنجا کار نکرده چی؟ نمیفهمن؟ آخه گفتیم : ما از ایشون و کار کردنشون توی زمینه ای که با ما همکاری می کرد اینقدر راضی هستیم که هر وقتی که درسش تموم شد حاضریم بازم از تواناییهاشون توی شرکت استفاده کنیم

و همینجور اگر شرکتش Int'l باشه و شعبه در خارجم (مثلاً اروپا) داشته باشه موثرتر هست؟
    1- همون روز می تونید دوباره اقدام کنید.
    2-نه نمی شه مگر اینکه تابعیت اونجا رو داشته باشید
    3-نمی دونم.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

ممنون hoseinn جان،

1. نمی دونم !

2. دقیق نمی دونم ... اگه برین یه کشور دیگه باید دلیل داشته باشین که اونجا اقدام کردین مثلآ می دونم کسایی که دانشجوی یه کشوری هستند می تونن برن سفارت کانادا توی اون کشور برای ویزا !! ... اما خب فکر کنم چک می کنن که یه بار reject شدین از یه سفارت خونهء دیگه ! ...

3. نباید این رو بگم اما خب هست و منم می گم ... اونا که نمی آن ببینن شما واقعا اونجا کار می کردین یا نه ! ... اما به نظر من حداقل از جایی بگیرین که چندماهی بودین خیلی بهتره تا اینکه اصلآ توی اون شرکت کار نکرده باشین ... بالاخره ممکنه در مورد کاری که می کردی و اینا حرفی بزنه و اگه امادگی نداشته باشی قضیه loose می شه ...
    خب بالاخره باید یه وجه مشترکی پیدا کنین دیگه ... اینطوری که نمی شه ! ... رشتتون یا رشته ای که دارین اپلای می کنین یا یه چیزی که بهم ربطشون بده ...

نمی شه من مثلآ finance می خونم برم از شرکت طراحی قطعات سد Job offer بگیرم که من دریچه های سد رو خوشگل طراحی می کنم ;D ...

چندتا job offer :
    خب شاید دوتا بهتر از یکی باشه اما دیگه 4 .. 5 تا job offer دادن یه ذره بو دار می شه ... تازه شما دارین با اون نامه می گین که اونجا کار می کردین و اپلای تون افتاده وسط کار کردنتون و می خواین علیرغم میل باطنی برین و زودم برگردین سر کارتون ... برای همین فکر نکنم یکی بتونه بیشتر یکی دوجا اینقدر موثر کار کنه ... من که می گم یه دونه درست و حسابی هم بهتر از دوتاست ...

در جواب aftab هم همین رو می گم ... اگه دارین برای فیزیک اپلای می کنین دیگه نمی شه برین از شرکت کامپیوتری job offer بگیرین ... اگه هم بگیرین یه ذره نا معقول می زنه ... نه ؟ ... در مورد علوم پایه من زیاد اطلاعات ندارم متاسفانه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ahf

Bankstatement برای نشون دادن توانایی پوشش هزینه های اونجاست .. اما آره ، سند خونه هم هست ! ...
    من قبول ندارم. چون با این حساب کسی که فول فاند هست نباید bankstatement نشون بده. ولی می دونیم که bankstatement برای همه لازمه و نشون می ده که اگه طرف بعداً خواست برگرده تو ایران پول داره و مجبور نیست بعد از تحصیلاتش بی پول تو کانادا ول بگرده و انگیزه ای برای برگشتن نداشته باشه.
    ولی همه اینها بهونه است, به کسی ویزا میدن که پول بیشتری بتونه وارد کانادا بکند.
    هر کسی برای اینکه بره و چند ماه اول رو سپری کنه و بالاخره یه مقداری جا بیافته و هزینه های اونجا دستش بیاد احتیاج به یه مقدار پول داره که برای کسایی که فول فاند هستن 10 میلیون کفایت می کنه ... اینطوری نیست که 24 هزارتا رو استاد بیاد دمه هواپیما بهتون دو دستی تقدیم کنه ... ;D ... برای اینکه واسه همه لازمه و مقدارش هم بستگی داره به اینکه شما فاند داری یا نه ! ... یعنی کسی که فاند نداره باید بالای 30-40 میلیون (بسته به هزینه ها و شهر و رشته) نشون بده که بفهمن این درس خوند برمی گرده ؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟ ... من متوجه ارتباط بین این دوتا نمی شم !

خط آخر صحبتت هم کاملآ غلطه ... شما اگه خودتون رو اونقدر مایه دار نشون بدین و در حد سرمایه گذاری با خودتون پول ببرین بازم reject می شین ... چون معلومه که فکر و خیال برگشت دیگه ندارین ... ... شما باید اونقدر پول بذارین که با مقدار فاندی که بهتون دادن بتونین از پس هزینه های یکسال اونجا بربیاین ! ...

پ . ن : خواهش می کنم اطلاعاتی رو که توی فروم می گین از روی برداشت و استدلال های شخصی نباشه !
    پ . ن : اگه من اشتباه می کنم یکی بیاد بگه منم یاد بگیرم !
    سلام

از نظر قانونى و با استناد به سايت سى آى سى هر متقاضى ويزاى دانشجويى بايد هزينه يك سال تحصيل رو ارايه كند و مداركى داشته باشد كه قادر به تامين باقى هزينه هاست.(اين اصل قانون است) حالا شخص متقاضى ميتونه چيزى ارايه نكنه يا مبلغ بيشترى ارايه كنه.

تجربه نشون داده كه در بين تمام بچه ها با هر نوع پذيرش و فاند رى جكتى هست. ولى به نظر من منطق حكم ميكنه كه هر چيزى كه تو چنته داريد ارايه كنيد.(اگر چه اجبارى به اينكار نيست)

در مورد حساب هاى رقم بالا هم تجربه نشون داده كه ميزان ريجكتى خيلى پايين و نزديك به صفر است. سال 2006 و 2007 من و چهار نفر از دوستام با پذيرش هاى واقعا غير جدى (دوره هاى سرتيفيكت از كالج و دانشگاه ها) فقط با كمك حساب هاى بانكى به كانادا اومديم و تو كانادا واسه فوق ادميشن گرفتيم و سوييچ كرديم.

باز هم توصيه من اين هست كه هر چيزى كه فكر ميكنيد به درد ميخوره به سفارت نشون بديد.

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahf

Bankstatement برای نشون دادن توانایی پوشش هزینه های اونجاست .. اما آره ، سند خونه هم هست ! ...
    من قبول ندارم. چون با این حساب کسی که فول فاند هست نباید bankstatement نشون بده. ولی می دونیم که bankstatement برای همه لازمه و نشون می ده که اگه طرف بعداً خواست برگرده تو ایران پول داره و مجبور نیست بعد از تحصیلاتش بی پول تو کانادا ول بگرده و انگیزه ای برای برگشتن نداشته باشه.
    ولی همه اینها بهونه است, به کسی ویزا میدن که پول بیشتری بتونه وارد کانادا بکند.
    هر کسی برای اینکه بره و چند ماه اول رو سپری کنه و بالاخره یه مقداری جا بیافته و هزینه های اونجا دستش بیاد احتیاج به یه مقدار پول داره که برای کسایی که فول فاند هستن 10 میلیون کفایت می کنه ... اینطوری نیست که 24 هزارتا رو استاد بیاد دمه هواپیما بهتون دو دستی تقدیم کنه ... ;D ... برای اینکه واسه همه لازمه و مقدارش هم بستگی داره به اینکه شما فاند داری یا نه ! ... یعنی کسی که فاند نداره باید بالای 30-40 میلیون (بسته به هزینه ها و شهر و رشته) نشون بده که بفهمن این درس خوند برمی گرده ؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟؟ ... من متوجه ارتباط بین این دوتا نمی شم !

خط آخر صحبتت هم کاملآ غلطه ... شما اگه خودتون رو اونقدر مایه دار نشون بدین و در حد سرمایه گذاری با خودتون پول ببرین بازم reject می شین ... چون معلومه که فکر و خیال برگشت دیگه ندارین ... ... شما باید اونقدر پول بذارین که با مقدار فاندی که بهتون دادن بتونین از پس هزینه های یکسال اونجا بربیاین ! ...

پ . ن : خواهش می کنم اطلاعاتی رو که توی فروم می گین از روی برداشت و استدلال های شخصی نباشه !
    پ . ن : اگه من اشتباه می کنم یکی بیاد بگه منم یاد بگیرم !
    سلام

از نظر قانونى و با استناد به سايت سى آى سى هر متقاضى ويزاى دانشجويى بايد هزينه يك سال تحصيل رو ارايه كند و مداركى داشته باشد كه قادر به تامين باقى هزينه هاست.(اين اصل قانون است) حالا شخص متقاضى ميتونه چيزى ارايه نكنه يا مبلغ بيشترى ارايه كنه.

تجربه نشون داده كه در بين تمام بچه ها با هر نوع پذيرش و فاند رى جكتى هست. ولى به نظر من منطق حكم ميكنه كه هر چيزى كه تو چنته داريد ارايه كنيد.(اگر چه اجبارى به اينكار نيست)

در مورد حساب هاى رقم بالا هم تجربه نشون داده كه ميزان ريجكتى خيلى پايين و نزديك به صفر است. سال 2006 و 2007 من و چهار نفر از دوستام با پذيرش هاى واقعا غير جدى (دوره هاى سرتيفيكت از كالج و دانشگاه ها) فقط با كمك حساب هاى بانكى به كانادا اومديم و تو كانادا واسه فوق ادميشن گرفتيم و سوييچ كرديم.

باز هم توصيه من اين هست كه هر چيزى كه فكر ميكنيد به درد ميخوره به سفارت نشون بديد.

موفق باشيد
    يادم رفت كه بگم اين قانون كلى نيست! و صرفا نبايد گرفتن يا نگرفتن ويزا رو به اونBank Statement تعميم داد.
    ولى پارامترى هست كه اگه خيلى قوى باشه ميتونه نقاط ضعف رو تا حد زيادى پوشش بده.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed

ممنون
    شما اصلا رو re-applyحساب باز نكنيد. هر چى داريد همون بار اول ارايه بديد.
    1-زمان بندى شما بايد به شكلى باشد كه به شروع ترم جديد برسيد.
    2- شما در كشورى ميتونيدتقاضا بديد كه تابعيت (ايران عزيز ) يا كشورى كه اقامت اون رو داشته باشيد. يا اون جا دانشجو باشيد. با ويزاى توريستى نميتونيد از يك كشور ديگه تقاضا بديد.
    3-به نظر من تو Job Offer بنويسيدبعد اتمام اتمام تحصيلات

موفق باشيد

ممنون aabed جان،
    1. درسته ولی سفارت کانادا حساب کتاب نداره آخه!
    زمان قانونیش برای اقدام مجدد چند ماهه؟

2. اگر کسی پذیرش داشته باشه و همسرشم بخواد به عنوان همراه باشه در حالیکه در یک کشور دیگه درس بخونه و کارت اون کشور رو داشته باشه ممکنه بلافاصله از طریق آن کشور(اگر ویزا در تهران رد شد) که همسرش آنجاست اقدام کنه؟ (البته همسر به عنوان همراه باشه)

3. اگر چند تا Job Offer بدیم که برای زمان اتمام تحصیلات باشه بهتره؟
    1-شما بايد حداقل 2 ماه قبل از شروع ترم آقدام كنيد.
    2-به نظرم بهتره همسرتون به سفارت كانادا در اون كشور بره و از اون ها اين سوال رو بپرسه. چون اين قضيه به نظر سفارت بستگى داره كه مدارك رو از شما بگيره يا نه.

3-منم موافقم كه چند تا Job Offerاونم براي چند ساله ديگه خيلى تابلو هست. اين Job Offer يك چيز فرماليتست و سفارت هم اون رو چك نخواهد كرد.(اين رو از من نشنيده بگيريد) من Job Offer رو خودم درست كردم!(با يك آسكنر و پرينتر خوب) تجربيياتش هم بعد ها تو خارج كشور خيلى به دردم خورد!
    شما هم تلاشتون رو بكنيد كه يك واقعيش رو بگيريد ولى اگر نشد, شما هم ميتونيد يكى تهيه كنيد. اولا شركت مرتبط باشه و دوم پاكت و مهر و سر برگش چيز خوبى باشه .سوم اينكه شماره تماس شركت يك شماره اشنا باشه كه اگر به احتمال خيلى خيلى ضعيف سفارت زنگ زد كسى پاسخگو باشه. و اخر اينكه ببريد ترجمه رسميش كنيد. شنيده ها حاكى است با پرداخت كمى هزينه بيشتر به دار الترجمه ها بدون روزنامه و مدارك ثبت شركت اينكارانجام شدنيست .(اين روهم از من نشنيده بگيريد)

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط negar85
    من از يه دانشگاه توي مونترال پذيرش گرفتم و مداركم هم براي سفارت كامل بود ولي سفارت ويزا نداد چيكار ميشه كرد؟ ( دلايل رد: اثبات برگشت به ايران) . مي خواستم بدونم مي شه اعتراض داد و رسيدگي مي كنند و براي رفع اثبات برگشت به ايران چه مداركي لازم است؟ >
    با توجه به اينكه از ديشب 2 تا پيغام خصوصى برام در اين زمينه اومده سى ميكنم كه اون رو اينجا توضيح بدم.

راستش نميدونم كه چرا سفارت به ادميشين هاى دانشگاه هاى كبك ويزا نميده. مخصوصا پذيرش هاى كورس آپشن بدون فاند كه من تا حالا هر چى ديدم رى جكتى بوده.يعنى مدارك رو اين اينور ميديد ,دو هفته بعد ريجكتى رو به دستتون ميدن!!(نه مصاحبه ايى و نه چيزى) تو همه ريجكشن لتر ها هم نوشته You are not a genuine student!
    كه اين هم فكر كنم به خاطر اين هست كه كنسول اين دانشگاه ها رو خيلى جدى نميدونه.(به استثنا Mcgill)

در ضمن اگر من توصيه هايى رو براى كمك به دوستان ارايه ميدم ,هدفم فقط كمك هست و اين آصلا دليل نميشه كه بعضى از دوستان من رو به "فريب كارى" و "غير اخلاقى بودن "متهم كنند. چون اگر اينجور بخواهيم حساب كنيم هدف همه ما قانع كردن كنسول يا فريب دادن اون هست. پس لطفا جا نماز آب نكشيد، آگر پيشنهادى براتون مناسب بود ازش استفاده كنيد, در غير اين صورت اون رو نا ديده بگيريد.پيشاپيش ممنونم.

در مورد ريجكتى وRe-apply بايد بگم كه كارتون براى قانع كردن كنسول خيلى سخت تر از دفعه قبل هست و دلايلى به مراتب محكم تر نياز داريد. اون قدر محكم كه كنسول رو تحت تاثير قرار بده.اين دلايل بايد قوى تر از وابستگى هاى مالى يا كارى باشه ، بلكه بايد خانوادگى باشه. يعنى ثابت كنه كه شما بعد تحصيل بايد!! برگرديد.
    من چند نمونه موفق از اين نوع رو كه بار دووم ويزا گرفتند رو مينويسم:
    1- يكى از خانوم ها بعد از رجكتى مداركى مبنى بر بيمارى قلبى مادرش به سفارت ارايه كرد كه به دليل بيمارى مادرش بايد به ايران برگرده و مادرش بهش نياز داره و ويزا گرفت!!(مدارك ساختگى بود و از يك پزشك اشنا گرفته شده بود)
    2-يكى از دوستان يك گواهى فوت پدرش رو به سفارت ارايه كرد و يك نامه داد كه به دليل مشكلات بى شمار خانوادش بايد به ايران برگردو خانوادش بهش نياز خواهند داشت.و ويزا گرفت!!(مدارك واقعى بود).

وموارد ديگه كه به دليل "خود سانسورى" و "شان اكادميك فروم" از گفتم انها معذورم.

موفق باشيد

Junior Member

پیش فرض Reject Student Visa

سلام

من دیروز برای ویزای دانشجویی برای اولین بار Reject شدم. من فوق شریف هستم و از calgary پذیرش داشتم با super fund عالی. برام دو تا دلیل نوشت:

Limited tie to Iran

failing Satisfy me that you are geniune student.

حالا به نظر شما چیکار میتونم بکنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Reject Student Visa

سلام
    میتونم بپرسم از کدوم سفارت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)