صفحه 53 از 402 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 4016

موضوع: رد شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علتها و راهکارها

Member
    رشته و دانشگاه
    3D Design, University of Iowa

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن درخواست ويزاي تحصيلي - علل و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahmanabc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه کبک (Université du Québec) پذیرش گرفتم با اسکالرشیپ 24 تا برای دکترای علوم محیطی (ژئوفیزیک). الانم برای مجوز ورود به کبک ثبت نام دارم میکنم... فرنچ هم چند ماهیه کلاس رفتم و در حد بیسیک متوجه میشم... انگلیسیم هم عالیه... البته قرار شده ترم اول دو تا کورس فرنچ هم برم... میخواستم ببینم:
    1. برای مصاحبه، سفارت دعوت میکنه به آنکارا یا کلا همه چیز مکاتبه ای هست؟
    2. اگه مصاحبه داره، ممکنه به فرانسه باشه؟!
    3. من که فول اسکالرشیپ هستم (بدون در نظر گرفتن تی ای) به نظرتون باید بازم تاییدیه مالی یا ترجمه رسمی سند خونه داشته باشم؟
    4. کسایی که معافیت پزشکی دارن باید کارت نشون بدن (چون کارتم الان در دست تعویضه و یه برگه به همه معافی ها دادن!)
    5. آیا اصلا معاینه پزشکی اجباریه یا نه؟
    6. مبلغ اپلیکیشن فی برای انکارا چقدره و چطور باید پرداخت شه؟!
    7. شروع فصل 27 آگوسته. به نظرتون تا چند ماه قبلش باید برای ویزا اقئام کرده باشم؟ چقدر طول میکشه مراحل ویزا و CAQ روی هم رفته؟!
    8. به چه چیز من ممکنه گیر بدن؟!

ممنون

ASAP اقدام کن ، پروسه ویزا طولانی هست ....

درمورد Tie میشه نوشت که بابام اینجا آپارتمان ساخته و میخواد یکیشو بده به من؟
    و اینکه میشه نوشته بابام کارگاه هم داره و ساپورت از نظر کاری هم دارم تو ایران.
    البته همش واقعیت هستا.

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    البته همش واقعیت هستا.
    دومی رو مطمئنم میشه و اتفاقا اینکه از نظر کاری اینجا برات موقعیت وجود داشته باشه، دقیقا tie حساب میشه.
    ولی اولی رو نمیدونم.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    البته همش واقعیت هستا.
    کلا real state میتونه tie حساب بشه. لازم نیست بگی میخواد یکیشو بده بهت. کپی سند رو بزاری رو مدارکت کافیه. البته اینجا بین علما بحثه که برای سفارت کانادا در کشور دوست و همسایه ی ترکیه آیا باید سند ترجمه بشه یا نشه؟

Senior Member pafj آواتار ها

جواب این سوال برام خیلی مهمه! من خاله+ 2 تا دایی و یکی از عمه هام کانادا هستند، و خواهرم هم پرونده مهاجرتی باز کرده، می خواستم بدونم کلا امیدی هست برای من که ویزای تحصیلی بگیرم یا وقتم رو صرف کشور های دیگه کنم؟ هنوز جواب دانشگاه ها نیومده ولی اگرم پذیرش بگیرم بدون فاند هست !

Junior Member

با سلام
    از آنجایی که درخواست ویزای دانشجویی من رد شده ( و برای درخواست مجدد باید پرونده ام تغییری کرده باشه ). من طی یک ایمیل از استاد دانشگاهی که به من پذیرش داده ( که اتفاقا مسئول تحصیلات تکمیلی اونجا هم هست) درخواست کردم که اگه میتونه یک نامه حمایتی برای سفارت کانادا در آنکارا برای من بفرسته تا بتونم مجددا درخواست ویزا کنم.

خوشبختانه یا متاسفانه این استاد قبول کرده که نامه بده ولی از من خواسته یک متن پیش نویس براش بفرستم. خودم هرچی فکر می کنم که استاده نامه را چه جوری شروع کنه و چه جوری تمام کنه ( البته خودم باید انجام بدم) هیچی به ذهنم نمی رسه!!!
    البته از اونجایی که یکی از دلایل رد بنده فاصله زیاد بین فوق لیسانس و پذیرش دکترا بوده ( 11 سال) طبیعتا نامه باید حول و حوش همین موضوع و سوابق تدریس و مقالات و ... باشه.
    از دوستان عاجزانه خواهشمندم در خصوص متن نامه هیچ راهنمایی خود را ولو اندک از بنده دریغ نفرمایند.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط hmort نمایش پست ها
    با سلام
    از آنجایی که درخواست ویزای دانشجویی من رد شده ( و برای درخواست مجدد باید پرونده ام تغییری کرده باشه ). من طی یک ایمیل از استاد دانشگاهی که به من پذیرش داده ( که اتفاقا مسئول تحصیلات تکمیلی اونجا هم هست) درخواست کردم که اگه میتونه یک نامه حمایتی برای سفارت کانادا در آنکارا برای من بفرسته تا بتونم مجددا درخواست ویزا کنم.

خوشبختانه یا متاسفانه این استاد قبول کرده که نامه بده ولی از من خواسته یک متن پیش نویس براش بفرستم. خودم هرچی فکر می کنم که استاده نامه را چه جوری شروع کنه و چه جوری تمام کنه ( البته خودم باید انجام بدم) هیچی به ذهنم نمی رسه!!!
    البته از اونجایی که یکی از دلایل رد بنده فاصله زیاد بین فوق لیسانس و پذیرش دکترا بوده ( 11 سال) طبیعتا نامه باید حول و حوش همین موضوع و سوابق تدریس و مقالات و ... باشه.
    از دوستان عاجزانه خواهشمندم در خصوص متن نامه هیچ راهنمایی خود را ولو اندک از بنده دریغ نفرمایند.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز من خوشحال میشم بطونم کمکی بکنم.
    یک کمی راجع به شرایط خودتون بیشتر بگید بهتر می تونم نظر بدم .
    1- رشته پذیرش و شرایط فاند
    2- سابقه کاری این 11 سال و ارتباط اون با رشته پذیرش
    3- رشته فوق لیسانس
    4- میزان دارایی که تو پرونده اول ارائه کردید و غیره
    اگر خواستید پیغام خصوصی بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mb_b نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من خوشحال میشم بطونم کمکی بکنم.
    یک کمی راجع به شرایط خودتون بیشتر بگید بهتر می تونم نظر بدم .
    1- رشته پذیرش و شرایط فاند
    2- سابقه کاری این 11 سال و ارتباط اون با رشته پذیرش
    3- رشته فوق لیسانس
    4- میزان دارایی که تو پرونده اول ارائه کردید و غیره
    اگر خواستید پیغام خصوصی بدید.
    با تشکر از الطاف دوستان
    1- رشته مهندسی برق قدرت با فاند 19000 از دانشگاه کبک
    2- 3 سال طرح خدمت سربازی در دانشگاه آزاد و 4 سال بعد هم به عنوان هیات علمی ( به دلیل دوری راه از خانواده استعفا دادم سال 86) از سال 84 هم در برق منطقه ای هستم
    4- گواهی بانکی 85 میلیون برای خودم + قولنامه فروش آپارتمان + گواهی پیشنهاد شغل از محل کارم
    برای همسرم 60 میلیون در حساب مشترک با پدرشان + سند یک آپارتمان
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    جواب این سوال برام خیلی مهمه! من خاله+ 2 تا دایی و یکی از عمه هام کانادا هستند، و خواهرم هم پرونده مهاجرتی باز کرده، می خواستم بدونم کلا امیدی هست برای من که ویزای تحصیلی بگیرم یا وقتم رو صرف کشور های دیگه کنم؟ هنوز جواب دانشگاه ها نیومده ولی اگرم پذیرش بگیرم بدون فاند هست !
    بودن کسایی که حتی خودشون پرونده مهاجرتی داشتن و ویزا گرفتن. شما که برای دانشگاه اپلای کردی، دیگه تا آخرش برو که پشیمون نشی. ایشالا ویزا هم میگیری.

نقل قول نوشته اصلی توسط hmort نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر
    نظر شخصي من اينه كه بايد استادت بگه كه اين مدت فاصله واسه شما يك نكته مثبته و باعث شده ديد عملي نسبت به رشتت پيدا كني و اين ديد عملي ميتونه دستمايه انجام پژوهش هاي خيلي مفيد باشه. بد نيست حتي بگه كه رشته شما جوريه كه بايد فرد حتما تجربه كار داشته باشه توش و اين يه مزيته واسه تو نسبت به كسايي كه ليسانس و فوق ليسانس رو پشت سرهم گذروندن و بدون داشتن هيچ ديدي نسبت به صنعت و مشكلاتش ميخوان دكترا بخونن.

پ.ن. خواهشا اينبار حواستو بيشتر به حساب بانكيت جمع كن. اخه برادر من حسابي كه ميانگينش ٦ميليونه كه نبايد ماندش ٨٥ ميليون باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)