نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: Proof of Means of Financial Support

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض Proof of Financial Support

یکی از مهمترین مسائل در گرفت ویزا ، مسائل مالی می باشد، که باید بیشتر از همه به ان اهمیت داد و خیلی از افراد بودن که به خاطر کمبود یا نقص در مدارک مالی ریجکت شده اند

از دوستان تقاضا دارم لطفا نظراتشان را در این مکان برای استفاده بقیه دوستان قرار دهند با تشکر
    ویرایش توسط ali.kalamy : May 4th, 2015 در ساعت 09:02 PM
    ​هیچ آداب و ترتیبی مجو هر چه می خواهد‏ دل تنگت، بگو

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : Proof of Financial Support

Proof of financial support

You must prove that you can support yourself and the family members who accompany you while you are in Canada. You can prove that you have

:sufficient funds to support yourself in Canada by showing some of the following

proof of a Canadian bank account in your name if money has been transferred to Canada
    proof of a student/education loan from a financial institution
    your bank statements for the past four months
    a bank draft in convertible currency
    proof of payment of tuition and accommodation fees
    a letter from the person or institution providing you with money
    proof of funding paid from within Canada if you have a scholarship or are in a Canadian-funded educational program

The following table shows the minimum amounts that you will need

Number of persons All provinces except Quebec Quebec
    Single student Tuition plus $10,000 for a 12-month period (or $833 per month Tuition plus $11,000 for a 12-month period (or $917 per month
    + one family member $4,000 for a 12-month period (or $333 per month $5,100 more for a person 18 years of age or older for a 12-month period (or $425 per month
    $3,800 more for a person under 18 years of age for a 12-month period (or $317 per month)
    + each additional family member $3,000 for a 12-month period per dependent child of any age (or $255 per month $5,125 more for a person 18 years of age or older for a 12-month period (or $427 per month
    $1,903 more for a person under 18 years of age for a 12-month period (or $159 per month

If there are foreign-exchange control measures in your country, you must provide proof that the exchange control authorities will allow you to export funds for all of your
    expenses

ویرایش توسط ali.kalamy : May 4th, 2015 در ساعت 09:42 PM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : Proof of Means of Financial Support

Proof of funds to cover all your expenses

Copies of bank statements or bank book covering the past 6 months

Proof of assets such as real estate property, investments or other forms of income

If a person or organization outside Canada is funding your studies: detailed
    explanation letter and proof of financial capacity of that person or organization
    .(.employment letter, bank statements, proof of real estate property, etc)

If host in Canada will be funding your expenses: detailed explanation letter from
    :your host indicating how you are related; their proof of income such as
    employment letter, bank statements, the most recent copy of a Notice of
    Assessment from Revenue Canada or T4; and proof of their status in Canada
    .(.citizenship, permanent resident, valid authorization or permit holder, etc)

ApplyAbroad Guru

این BS شش ماهه در فرم IMM 5816 E (اینجا) ذکر شده و نکته مهمی است. از آنجا که این آپدیت 04-2015 و مدرک رسمی اداره مهاجرت و سفارت کانادا در آنکارا نیز هست، به نظر میرسد بهتر است دوستان از این پس برای صورتحسابهای بانکی گردش شش ماهه را ملاک قرار دهند.
    http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM5816E.pdf
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

توضیحات کلی و چند راهنمایی برای تهیه مدارک مالی ویزای دانشجویی

بند 220 «مقررات مهاجرت و حمایت از پناهجویان» در مورد صدور اجازه ی تحصیل (Study Permit) از این قراره:

"آفیسر مجاز به صدور جواز تحصیل به یک فرد بیگانه، به استثنای مشمولین بند 215، 1، d یا e، نیست، مگر آن که فرد مذکور امکانات مالیِ کافی و در دسترس در اختیار داشته باشد تا بدون اشتغال در کانادا بتواند:
    آ. هزینه ی شهریه دوره یا برنامه ی آموزشی مورد نظر خود را بپردازد،
    ب. از عهده ی مخارج زندگی خود و هر عضوی از خانواده ی او که طی دوران ِتحصیلِ برنامه ریزی شده، همراه او هستند، بر آید،
    پ. هزینه ی آمد و شد خود و اعضای خانواده ی او، آن طور که در ب. شرح داده شد را به کانادا بپردازد."
    (برای متن اصلی نگاه کنید به وزارت دادگستری دولت کانادا، قوانین تثبیت شده، IRPR SOR/2002-227 )

طبق دستورالعمل وزارت شهروندی و مهاجرت، وظیفه ی ویزا آفیسر در تعیین مصداق قانون بالا اینه که در وضعیت مالی متقاضی دو چیز رو تعیین کنه:
    یک. آیا متقاضی پول کافی داره تا همه ی هزینه ها رو، اون طور که قانون شرح داده، برای سال نخست بپردازه؟
    دو. آیا مدارکی موجود هست که نشون بده متقاضی امکان پرداخت هزینه های سال های دوم به بعد، تا پایان ِدوره، رو داشته باشه؟
    (برای جزئیات نگاه کنید به operational manual 12)

پاسخ هر دو سال باید مثبت باشه. برای تعیین اولی، مجموع حساب بانکی شخص + فاند تضمین شده + دارایی پشتیبانِ مالی مورد توجه قرار می گیره. برای دومی، فاند تضمین شده و وضعیت شغلی و اعتبار پشتیبان تعیین کننده است.
    برای محاسبه ی هزینه ها، وبسایت CIC راهنمایی کرده و دوستان هم جدولش رو در بالا قرار دادند که از قرارِ شهریه به علاوه ی 10 هزار دلار برای یک نفر (اگر راهی استان کوبِک هستید، 11 هزار دلار) هست. به ازای هر عضو خانواده مقدار خاصی با توجه به کودک یا بزرگسال بودنشون به این مقدار کمینه اضافه میشه.

دقت کنید که آفیسر حق نداره به این دلیل که موجودی حساب شما (یا اسپانسر شما) از مبلغ مورد نیاز برای کل دوره ی تحصیلی (مثلن 2 سال فوق لیسانس یا 5 سال دکترا) کمتره، پرونده ی شما رو رد کنه، اما می تونه به این خاطر که احتمال توانمندی مالی در آینده در مورد شما ضعیفه پرونده رو رد کنه. برای اثبات استمرار توانمندی مالی دو چیز می تونه مفید باشه: یک. funding ِتضمین شده از طرف دانشگاه/موسسه به طوری که به صراحت گفته باشه برای همه سال های تحصیله. دو. داشتن یک پشتیبان مالی با شغل و درآمد پایدار.

فاند:
    اگر دانشگاه مبلغ فاند رو اشاره نکرده، بهتره زیاد روش حساب باز نکنید.
    اگر مبلغ رو برای یک سال نوشته اما اشاره نکرده که این مقدار تضمین شده برای کل دوره ی تحصیل، نیازمند مدارک مالی تکمیلی قوی هستید.
    اگر فاندتون تضمین شده، اما منوط به پیشرفتِ تحصیلیِ مطلوبه، به حد کافی قوی هست و می تونید روش حساب کنید. اما باز هم ارایه ی پشتیبان با شغل پایدار اکیدَن توصیه میشه. اگر فاندتون تضمین شده چه بهتر که روی عبارت کلیدی در نامه ی فاند رو با ماژیک هایلایت کنید که موقع بررسی از قلم نیفتن!

پشتیبان:
    حامی مالی شما بهتره از خویشاوندان، به خصوص پدر و مادر باشه. شغل پایدار از موجودیِ بسیار برای اسپانسر مهم تره. در راهنمای کار آفیسر ها، این طور مثال زده شده:

A single student entering a four-year degree program with an annual tuition fee of $15,000 must demonstrate funds of $15,000 to satisfy the requirements, and not the full $60,000 which would be required for four years. Officers should be satisfied however that the probability of funding for future years does exist i.e. parents are employed or scholarship is for more than one year.

سفارش میشه که تعهد رسمی (محضری) از پشتیبان ارایه کنید! چنین سندی هیچ قدرتی به دولت کانادا نمی ده و ضمانت اجرایی در خارج از ایران نداره، اما نشون میده که پشتیبان شما در این کار جدیه و حاضره به طور رسمی مدرکی رو امضا کنه.

حساب بانکی:
    حساب بانکی به شکل های گوناگون قابل ارایه است. هیچ دستورالعمل دقیقی در مقرارت یا راهنمای کار آفیسر ها گفته نشده. اعتبار مدارک مالی شما در گرو نظرِ شخصی ویزا آفیسره که حتا می تونه با توجه به قراین دیگه ای در پرونده با مدارک خیلی ضعیف هم یه متقاضی رو قبول کنه و دیگری رو رد کنه.
    معمولَن CIC از متقاضی ها می خواد که گواهی حساب سه، چهار یا شش ماهه ارایه بدن. بانک های کشورمون اغلب گواهی انگلیسی رو به شکل خلاصه صادر می کنند: موجودی، میانگین خروجی، میانگین ورودی. این رسم در بانک های کانادا رایج نیست و مردم موقعی که با مراجع دولتی سر و کار دارن صورت ماهیانه ی حساب که ریز تراکنش رو قید کرده ارایه می کنند. به هر حال چیزی که به شدت توصیه میشه پرهیز از گواهی هاییه که تنها موجودی لحظه ای رو نشون میدن. در ضمن نیازی نیست که حساب شما "گردش" زیادی داشته باشه. چه بسا حساب بانکی شما از نوع پس اندازه و مدت هاست سپرده ای درش دست نخورده مونده. این موضوع بستگی به نوع حساب و شرایط دارنده اش داره. برای نمونه، اگر ادعا می کنید که عمو شما تاجره و حامی شما خواهد بود، بهتره حسابی ازش ارایه بدید که گردش خیلی زیادی داره و الخ.
    موجودی حساب دانشجو/والدین: مقادیر عددی رو پیش تر گفتم و هر از گاهی افزایش مختصری پیدا می کنه. اما گاهی افراد می پرسن باید حساب دانشجو موجودی بالایی داشته باشه یا حامی یا هر دو. قاعده ی مشخصی وجود نداره، اما بهتره میزان موجودی حساب متقاضی، اگر پیش از این به کار مشغول نبوده، زیاد نباشه، یا اگر هست توضیحی برای منبعش ارایه بشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

خیلی ممنون از توضیحات مفیدتون
    میخواستم مطمئن بشم که اگه گردش حساب شش ماهه از طرف خویشاوند، مثلا عمو باشه، قابل قبوله برای سفارت؟
    دوستام که تا پارسال رفتن میگفتن حسابی با مبلغی که میخواستن رو برای چند روز، کمتر از یک هفته، درست کردیم و گردش حساب رو برای اون مدت بردیم بالا و نامه رو گرفتیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.kalamy نمایش پست ها
    Proof of funds to cover all your expenses

Copies of bank statements or bank book covering the past 6 months

Proof of assets such as real estate property, investments or other forms of income

If a person or organization outside Canada is funding your studies: detailed
    explanation letter and proof of financial capacity of that person or organization
    .(.employment letter, bank statements, proof of real estate property, etc)

If host in Canada will be funding your expenses: detailed explanation letter from
    :your host indicating how you are related; their proof of income such as
    employment letter, bank statements, the most recent copy of a Notice of
    Assessment from Revenue Canada or T4; and proof of their status in Canada
    .(.citizenship, permanent resident, valid authorization or permit holder, etc)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ruderford نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توضیحات مفیدتون
    میخواستم مطمئن بشم که اگه گردش حساب شش ماهه از طرف خویشاوند، مثلا عمو باشه، قابل قبوله برای سفارت؟
    دوستام که تا پارسال رفتن میگفتن حسابی با مبلغی که میخواستن رو برای چند روز، کمتر از یک هفته، درست کردیم و گردش حساب رو برای اون مدت بردیم بالا و نامه رو گرفتیم.
    بله، باید ایشون را به عنوان ساپورتر معرفی کنید، بله ، خیلی ها هم با موجودی ویزا گرفتن ولی این اطلاعات بر اساس قوانین cic است

Junior Member

خیلی ممنون
    ببخشید من گیج شدم، 1- این مبلغی که برای ارزیابی توانایی مالی میخوان، معادل 1 سال باید باشه یا کل دوره تحصیلی؟ برای 4 سال دکترا که مبلغ خیلی زیادی میشه
    2- من باید از حساب بانکی خودم هم گزارش ارائه بدم؟! من تا الآن دانشجو بودم و دانشجویی زندگی کردم، پول حساب من که اصلا مبلغی نمیشه برای اونا

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.kalamy نمایش پست ها
    بله، باید ایشون را به عنوان ساپورتر معرفی کنید، بله ، خیلی ها هم با موجودی ویزا گرفتن ولی این اطلاعات بر اساس قوانین cic است
    بخشید 1 سوال دیگه هم داشتم، سند خونه باید برای ساپورتر (عمو) باشه یا میشه که ایشون فقط ضمانت بانکی رو بدن و ما سند خونه خودمون رو ببریم؟
    مرسی از راهنماییتون
    ویرایش توسط sanysh : May 16th, 2015 در ساعت 11:33 AM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنون
    ببخشید من گیج شدم، 1- این مبلغی که برای ارزیابی توانایی مالی میخوان، معادل 1 سال باید باشه یا کل دوره تحصیلی؟ برای 4 سال دکترا که مبلغ خیلی زیادی میشه
    2- من باید از حساب بانکی خودم هم گزارش ارائه بدم؟! من تا الآن دانشجو بودم و دانشجویی زندگی کردم، پول حساب من که اصلا مبلغی نمیشه برای اونا
    1- برای یک سال باید باشد ولی شما باید ثابت کنید که سال های بعد هم می توانید هزینه ها را پرداخت کنید مثل فاند، فیش حقوقی خود یا ساپورتر و غیره
    2- نه نیازی نیست،

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

بخشید 1 سوال دیگه هم داشتم، سند خونه باید برای ساپورتر (عمو) باشه یا میشه که ایشون فقط ضمانت بانکی رو بدن و ما سند خونه خودمون رو ببریم؟
    مرسی از راهنماییتون
    شما می توانید سنده خونه خودتون هم ترجمه کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)