صفحه 1 از 278 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2778

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

دوستان گرامی.
    لطفا پیش از پرسیدن سوالات خود، مطالب چند پست اول را به دقت مطالعه فرمایید زیرا جواب اکثر سوالات شما در این چند پست داده شده است. همچنین برای مطالعه ی تجربیات دوستان در سال های اخیر، به تاپیک
    پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (آرشیو شده تا 2015) مراجعه نمایید.

خواهشمند است با رعایت قوانین، در پویایی و کارایی این تاپیک همکاری هرچه تمام تر را داشته باشید.

با تشکر
    مدیریت ApplyAbroad
    ویرایش توسط hpmoner : May 26th, 2015 در ساعت 09:32 PM
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Senior Member sepidejoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien Telecommunication Engineering

پیش فرض پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

دروود بر شما دوستان عزیز

این تاپیک شاید یکی از مهمترین تاپیکهای انجمن اتریش باشه چون شروع کار شما با این تاپیک خواهد بود و با اطلاعات این تاپیک میتونید کار اپلای کردن رو شروع کنید

دقت کنید کلیه مطالب درج شده در این پست حاصل تجربه چند ساله کاربران این انجمن هست و مواردی هست که قطعا افراد به واسطه اون تونستن کارهای پذیرش رو انجام بدن ، پس همه مطالب رو با دقت بخونین و در پایان اگر سوالی برای شما باقی موند در همین تاپیک مطرح کنید

در ابتدا مدارک لازم جهت درخواست پذیرش از دانشگاههای اتریش در مقاطع مختلف :

مقطع کارشناسی :
    - فرم اپلیکشن که قابل دانلود از سایت دانشگاه مورد نظر میباشد
    - مدارک دبیرستان و ریزنمرات (اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی)
    - گواهی عدم ممانعت از تحصیل (این مدرک میتواند گواهی اشتغال به تحصیل در همان مقطع و همان رشته در حال تحصیل منحصرا دانشگاه های سراسری ( روزانه شبانه - غیرانتفاعی و پیام نور در صورتی که زیر نظر وزارت علوم باشند - گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد مورد قبول نیست ) یا مدرک پایان دوره آن رشته و مقطع باشد ( همه دانشگاههای سراسری و آزاد و .. اما برخی از دانشگاههای سختگیر مثل کلاگنفورت دیگر مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارند اما گراتس - وین و .. فعلا قبول دارند ) باشد.
    - کپی برابر اصل صفحه اول پاسپورت ( در دارالترجمه ها با هزینه پایین براتون این کارو میکنن )

مقطع کارشناسی ارشد :
    فرم اپلیکشن که قابل دانلود از سایت دانشگاه مورد نظر میباشد
    ارائه دانشنامه و ریزنمرات مقطع کارشناسی رشته مورد تقاضا
    نامهی عدم ممانعت از تحصیل که میتواند گواهی اشتغال به تحصیل در همان مقطع و همان رشته در حال تحصیل منحصرا دانشگاه های سراسری ( روزانه شبانه - غیرانتفاعی و پیام نور در صورتی که زیر نظر وزارت علوم باشند - گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه آزاد مورد قبول نیست ) و یا اتمام مقطع کارشناسی ارشد رشته مورد تقاضا ( همه دانشگاههای سراسری و آزاد و .. اما برخی از دانشگاههای سختگیر مثل کلاگنفورت دیگر مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارند اما گراتس - وین و .. فعلا قبول دارند ).
    - کپی برابر اصل صفحه اول پاسپورت ( در دارالترجمه ها با هزینه پایین براتون این کارو میکنن
    - برخی دانشگاهها رزومه و انگیزه نامه هم میخوان ازتون. حتما به سایت دانشگاهتون سر بزنید

لازم به ذکر است که به تازگی "عدم ممانعت تحصیلی" که از وزارت علوم و یا در مورد برخی دانشگاه های از جمله دانشگاه آزاد از خود دانشگاه قابل دریافت است اقدام به تقاضای پذیرش کرده و گفتنی است که متاسفانه دیگر با اینگونه نامه ها امکان گرفتن پذیرش مقدور نیست.

مقطع دکتری:
    فرم اپلیکشن که قابل دانلود از سایت دانشگاه مورد نظر میباشد
    بر اساس تجربیات متقاضیان پیشین که موفق به دریافت پذیرش شده اند اغلب در این مقطع نیازی به ارائه گواهی قبولی و ... در همین مقطع نبوده است.توصیه می کنیم مدارک مورد نیاز را از سایت دانشگاه مورد نظر خود بررسی کنید.در این مقطع رزومه کاری مرتبط با رشته مورد تقاضا نقش مهمی ایفا می کند.چنانچه تمایل به دریافت کم هزینه تحصیلی دارید بهتر است با اساتید رشته مورد نظر خود مکاتبه کنید و یا امکانات موجود در هر دانشگاه را از نظر دریافت فاند بررسی کنید.

مرحله بعد پیدا کردن دانشگاه یا دانشگاههای مورد نظر شما برای ادامه تحصیل در اتریش است که میتونید از لینک روبرو این کار رو انجام بدید :http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ies_in_Austria

بعد از انجام مراحل بالا و جمع آوری مدارک لازم ، همه این مدارک رو به آدرس دانشگاه ارسال میکنید و منتظر جواب میمونید ( به همین راحتی )

نکته : بازم میگم برای انجام پذیرش احتیاجی نیست هزینه های سنگینی به شرکتها و موسسات پرداخت کنید و همچین برای گرفتن پذیرش هیچ نیازی به وکیل یا شخصی در اتریش نیست پس خودتون با مطالعه همین تاپیک و استفاه از تجربیات کاربران قدیمی میتونید این کار رو انجام بدید

نکته : برای شروع کارها و جمع آوری مدارک باید به ددلاین دانشگاه (آخرین فرصت ارسال مدارک ) توجه کنید که معمولا اوایل سپتامبر ( برای ترم زمستان ) و اوایل فوریه برای ترم تابستان ) هست
    نکته : (برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز ، ددلاین فرستادن مدارک و درخواست پذیرش و شروع ترم موارد مذکور را در سایت دانشگاه جستجو کنید)
    نکته : مدارک مذکور جهت ارائه به دانشگاه باید منحصرا به زبان آلمانی ترجمه شده و تمامی مراحل تائید دادگستری و امور خارجه و سفارت را طی کند.

نکته : معمولا باید بین8 تا 12 هفته منتظر جواب پذیرش باشین که از طریق پست توسط دانشگاه به آدرس شما ارسال خواهد شد
    نکته : آدرس پستی و کد پستی خود را کامل و درست در فرم اپلیکیشن بنویسید تا برای ارسال مدرک توسط دانشگاه اترشی به مشکل بر نخورید ( چون مدراک با پست عادی برای شما ارسال میشود و قابل پیگیری نیست )

نکته مهم :با توجه به زمانی که جهت ( جمع آوری مدارک، ارسال آنها به دانشگاه اتریش،دریافت پذیرش،رزرو خوابگاه و تحویل مدارک به سفارت جهت اخذ ویزا{بین 4 تا 6
    ماه}) سپری میشود بهتر است 8 یا 9 ماه زودتراز ترمی که میخواهید در اتریش باشید کارهایتان را شروع کنید
    ویرایش توسط sh_shafiee : August 20th, 2016 در ساعت 12:49 AM
    !Austria , I'm here

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه "اضافه کردن امتیاز به کاربر "
    استفاده کنید***

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

در ادامه یکسری از سوالات احتمالی و متدوال شما رو قرار میدیم که به کمک دوستان خوبمون جمع آوری شده :
    سوالات متداول :

1-آیا برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های اتریش نیاز به دانستن زبان آلمانی و یا ارائه مدرک از ابتدای درخواست پذیرش دارم؟
    شما برای درخواست پذیرش در دانشگاه های اتریش نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی از ابتدا ندارید اما چنانچه رشته مورد نظر شما به زبان آلمانی ارائه می شود و شما این زبان را نمی دانید، پذیرش شما مشروط بوده و بایستی پس از رسیدن به اتریش و ثبت نام در دانشگاه در کلاس زبان ثبت نام کرده و در مهلت معین شده از طرف دانشگاه به سطح مورد نظر در زبان آلمانی برسید و پس از قبولی در امتحان زبان و ارائه مدرک قبولی به دانشگاه رسما به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل شوید.

2-آیا راهکار و مراحل ارائه شده در این پست همواره جهت پذیرش در دانشگاه کافی می باشد؟
    سعی ما در این پست تنها ایجاد یک نمای کلی از مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش برای شما بوده و همواره توصیه میشود تمامی مراحل و مدارک مورد نیاز را از سایت دانشگاه مورد نظر خود که تنها و معتبر ترین مرجع می باشد دنبال کنید.

3-امکان قبولی در مقطع ارشد بدون قبولی در دانشگاه و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و تنها با ارائه گواهی عدم ممانعت تحصیلی چقدر است؟
    بر طبق قوانین جدید از سال 2016 نامه ی عدم ممانعت وزارت علوم و نامه ی قبولی در کنکور قابل قبول نبوده و شما تنها با ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه سراسری (پیام نور با ازمون- برخی دانشگاههای غیرانتفایی- دانشگاه دولتی) و برای برخی دانشگاهها با ارائه ی دانشنامه میتوانید در همان مقطع پذیرش بگیرید.( اکثر دانشگاهها دانشنامه را هم قبول ندارند و بر ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل تاکید دارند)

4-با داشتن مدرک کاردانی میتوانم در مقطع کارشناسی اپلای کنم؟
    خیر.صرف ارائه مدرک کاردانی منجر به رد درخواست شما خواهد شد

5-از آنجائیکه از پایان تحصیلات من در مقطع کارشناسی و یا ارشد سال ها میگذرد، آیا میتوانم دوباره برای مقطع پیشین اقدام کنم؟
    بله شما در این صورت صد در صد در هر مقطه و رشته ای که پیشتر موفق به اتمام و دریافت مدرک آن شده اید می تواند پذیرش بگیرید.

6-از پایان تحصیلات من در مقطع کارشناسی و یا ارشد میگذرد و خواهان تحصیل در مقطع بالاتر هستم آیا شانسی برای قبولی دارم؟
    خیر. برای پذیرش در مقطع بالاتر به نامه اشتغال به تحصیل در همان رشته و مقطع و یا مدرک تمام کردن آن رشته و مقطع دارید.

7-آیا امکان درخواست پذیرش رشته ای متفاوت با رشته تحصیلی را دارم؟
    فقط در صورت ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه مورد تایید اتریش در رشته و مقطع مورد نظر میتوانید پذیرش بگیرید حتی اگر رشته مرتبط با رشته ی قبلی شما نباشد و در غیر اینصورت چنین چیزی امکان پذیر نیست لیکن در موارد بسیار اندکی که رشته ها مرتبط هستند این احتمال ممکن است وجود داشته باشد. مثلا تغییر گرایش شما از مخابرات به الکترونیک. که قطعا پیش نیاز دروس مورد لزوم را میخورید.

8-از موسسات پذیرش تحصیلی بسیاری شنیده ام که امکان اخذ پذیرش توسط خودم به هیچ وجه وجود ندارد و الزاما باید کار خود را به این موسسات و وکلای آنها واگذار کنم.آیا سحت این مطلب را تائید می کنید؟
    تنها توصیه ما به شما این است که تحت هیچ شرایطی در دام این موسسات و افراد گرفتار نشده و فریب دروغ ها و روایات کاسبکارانه آن ها را نخورید.متاسفانه در سایر نقاط دنیا برخلاف کشور ما این بازار داغ نه تنها رونقی ندارد تا آنجا که بلکه این موضوع که شخصی دیگر برای شما پذیرش بگیرید امری غیر قابل درک است! در ضمن واژه متداول مورد استفاده توسط این موسسات یعنی وکیل به هیچ عنوان صحت ندارد و منظور از این واژه فریبنده اگر واقعا به وجو خارجی داشته باشد شخصی عادی و فاقد صلاحیت و مقام مورد ادعا - وکیل- توسط این موسسات در اتریش بود که هیچ گونه توانایی فوق افراد عادی ندارند و همان کاری را انجام می دهند که خودتان نیز می توانید انجام دهید.

9-می خواهم در رشته ای متفاوت از رشته تحصیلی ام تحصیل کنم.موسسات پذیرش تحصیلی به من این وعده را داده اند که در ابتدا برایم در رشته تحصیلیم پذیرش گرفته و متعاقبا پس از عزیمت به اتریش میتوانم به سادگی تغییر رشته بدهم.آیا این موضوع صحت دارد؟
    متاسفانه یکی دیگر از تبعات گرفتار شدن در دام موسسات پذیرش تحصیلی همین موضوع است که به کرات برای متقاضیان رشته هایی متفاوت با رشته تحصیلی اتفاق افتاده است و راه بازگشتی برای آنان باقی نگذاشته است.
    شرایط درخواست پذیرش در اتریش هیچ تفاوتی با زمان ایران بودن شما ندارد.چنانچه فاقد شرایط قبولی در رشته خاصی باشید حضور فیزیکی شما در اتریش هیچ کمکی به این موضوع نخواهد کرد و ناچار به ادامه تحصیل در همان رشته ای هستید که برایش پذیرش گرفته اید.هرگز فریب این دروغ شایع موسسات و افرادسئدجو را نخورید.

10-من هیچ مدرکی از جمله گواهی قبولی، اشتغال به تحصیل و ... ندارم و میخواهم در رشته X پذیرش بگیرم.موسسات پذیرش تحصیلی قول پذیرش را به من داده اند.آیا این موضوع را تائید می کنید؟
    در این حالت ممکن است موسسات پذیرش تحصیلی به صورت زیر اقدام کنند:
    توسل به راهکارهای غیر قانونی و جعل مدرک دانشگاهی و .. برای شما (معمولا در مواردی که برای مبلغ قرارداد مبالغ بالا و غیر منطقی پیشنهاد می کنند) که به هیچ عنوان استفاده از آن را به خاطر تبعات بعدی به شما توصیه نمی کنیم.

11-چگونه می توانم بدون دانش زبان خودم بدون نیاز به موسسات و دلالان اقدام به اخذ پذیرش کنم؟
    از آنجائیکه دانستن زبان اعم از انگلیسی -و در مورد کشور اتریش زبان آلمانی- از ضروریات زندگی در یک کشور خارجی است به شما توصیه می کنیم هرچه سریعتر شروع به یادگیری زبان نمایید.اما پیش از طی کردن این پروسه طولانی چنانچه خواهان پذیرش هستید و با یک تصمیم گیری درست و منطقی می خواهید این راه را طی کنید به شما این نوید را می دهیم که با مطالعه مطالب موجود در این سایت و تعقیب مراحلی که سایر متقاضیان پیشین که موفق به اخذ پذیرش شده اند طی کرده اند و در صورت لزوم اخذ راهنمایی از افراد با تجربه سایت حتما موفق به طی این مراحل و اخذ پذیرش خواهید شد.

12-آیا دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی، غیر انتفاعی وآزاد و ... مورد تائید دانشگاه های اتریش هستند؟
    این موضوع به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد مخصوصا تصمیم در مورد معتبر بودن دانشگاههای غیر انتفایی بر عهده ی خود دانشگاه میباشد و نمیتوان در این خصوص نظر قطعی داد.توصیه می کنیم در مواردی که در مورد دانشگاه خاصی تردید دارید حتما توسط ایمیل یا تماس تلفنی امکان این موضوع را از دانشگاه مورد نظر خود در اتربش استعلام کنید. اما به طور کلی در پست قبل در این مورد توضیح داده شد

13- چه گزینه هایی از نظر رشته و دانشگاه وجود دارد که نیاز به ارائه گواهی قبولی، اشتغال به تحصیل و یا مدرک پایان تحصیلات نداشته باشد؟؟

1-در برخی رشته های هنری از جمله موسیقی از شما هیچ گونه مدرک تحصیلی درخواست نخواهد شد و شرط قبولی در دانشگاه تنها قبولی در امتحان ورودی می باشد.اطلاعات مربوط به امتحان و مواد امتحانی را باید بر اساس رشته مورد نظر و دانشگاه از سایت دانشگاه پیدا کنید.
    2-ممکن است در مورد برخی رشته ها از جمله زبان مدرکی به جز قبولی از شما بخواهند.مثلا ممکن رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد تنها نیاز به ارائه کارشناسی زبان انگلیسی و مدرک آیلتس با نمره خاصی نیاز داشته باشد و یا حتی برخی دانشگاه ها نیاز به آیلتس هم نداشته باشند.در این مورد مدارک مورد نیاز را به تفکیک دانشگاه بررسی بررسی کنید.
    3-مدارس فنی با نام FH مربوط به برخی رشته های فنی که تا مقطع کارشناسی ارشد امکان ادامه تحصیل در آنها میسر است نیازی به ارائه مدارک مذکور ندارند.میتوانید اطلاعات بیشتر در این خصوص را در اینجا دنبال کنید.
    4-در مواردی برخی متقاضیان با ارائه گواهی قبولی از کشوری غیر از ایران (از جمله هند و ...) موفق به دریافت پذیرش رشته مورد نظر خود شده اند.از آنجایی که اغلب دانشگاه های اتریش از شما گواهی قبولی و امکان ادامه تحصیل در رشته مورد تقاضا را در کشور ایران (کشوری که از آن مدرک دیپلم دریافت شده است) می خواهند، امکان دریافت پذیرش با گواهی قبولی از کشوری دیگر صد در صد نیست و بهتر است این امکان را به تفکیک دانشگاه بررسی کنید.
    5-همیشه تمام امکان های موجود را برای رشته مورد نظر خود بررسی کنید.همیشه این امکان وجو دارد که با مکاتبه مستقیم با دانشگاه راهی برای قبولی در رشته مورد علاقه خود پیدا کنید.(از جمله برخی دانشگاه ها که در صورت دارا نبودن شرایط ورود به دانشگاه امکان ثبت نام در دوره آمادگی دانشگاه را برایتان فراهم میکنند)
    ویرایش توسط sh_shafiee : August 20th, 2016 در ساعت 01:00 AM دلیل: تغییر قوانین پذیرش
    !Austria , I'm here

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه "اضافه کردن امتیاز به کاربر "
    استفاده کنید***

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش (پست اول را بخوانید) 2015

با سلام

به نوبه خود از اطلاعاتی که در پست اول و دوم قرار دادید ممنونم.

من در دانشگاه وین از دو تا رشته زیر قصد دارم یکی رو انتخاب کنم:
    1-Computer Science
    2-Business Informatics
    الان نیاز دارم واحد های درسی که در این رشته ها در دانشگاه وین ارائه میشه رو پیدا کنم ( برای تطابق واحد میخوام بدونم با کدوم یکی از این دو رشته واحد های کمتری بهم پیش نیاز می خوره)

در سایت دانشگاه وین هم خیلی جستجو کردم اما لیست واحد و دروس این دو رشته رو نتونستم پیداکنم.

کسی هست که من رو در این زمینه راهنمایی کنه.

Junior Member ensieh57 آواتار ها

با سلام و تشكر از دوستان عزيزي كه دلسوزانه اطلاعاتشون رو در اختيار مابقي متقاضيان قرار مي دهند .. خصوصا سپيده خانم با توضيحات خوبي و جامعي كه داده اند ....
    سوال اولم اينه كه براي كساني كه مي خوان در رشته هايي درخواست بدهند كه ازمون ورودي داره ... از جمله رشته هاي

روالش به چه صورت هستش ...آزمونش شامل چي ميشه و كي برگزار ميشه (بعد از پذيرش ، بعد از گذراندن دوره زبان و يا ....)

سوال دوم اينكه كه : همونطور كه مي دونيد دانستن زبان الماني حرف اول رو مي زنه در كشور اتريش .....خواهشم اينه كه دوستاني كه پذيرش گرفتن و اتريش رفتن ...مي شه براي من و مابقي دوستان بنويسيد كه براي يادگيري زبان الماني تا قبل از گرفتن ويزا ..چه راهي رو پيشنهاد مي كنين كه بهتر ، سريعتر و مفيد تر باشه ؟؟ رفتن به موسسات يا خصوصي ؟؟ اگر كسي رو توي اين زمينه كسي مي شناسه ميشه راهنمايي مون كنه ...باتشكر

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheh62 نمایش پست ها
    با سلام

به نوبه خود از اطلاعاتی که در پست اول و دوم قرار دادید ممنونم.

من در دانشگاه وین از دو تا رشته زیر قصد دارم یکی رو انتخاب کنم:
    1-Computer Science
    2-Business Informatics
    الان نیاز دارم واحد های درسی که در این رشته ها در دانشگاه وین ارائه میشه رو پیدا کنم ( برای تطابق واحد میخوام بدونم با کدوم یکی از این دو رشته واحد های کمتری بهم پیش نیاز می خوره)

در سایت دانشگاه وین هم خیلی جستجو کردم اما لیست واحد و دروس این دو رشته رو نتونستم پیداکنم.

کسی هست که من رو در این زمینه راهنمایی کنه.

من در هر دو دانشگاه تکنیک وین و وین در مقطع لیسانس این رشته ها رو دیدم. لینک این پایین هست. از همون لینک واسه مستر هم میتونید پیدا کنید. دانشگاه وین اسم رشته ها رو به آلمانی زده . روش کلیک کنید تمام اطلاعات مورد نظرتون هست .

http://studentpoint.univie.ac.at/vor...en/?no_cache=1

http://www.tuwien.ac.at/en/teaching/bachelor_programs/
    !Austria , I'm here

استفاده کنید***

Junior Member

با سلام . من دندانپزشکی خوندم و تموم شده است اما الان می خواهم در اتریش ادامه تحصیل بدهم و یا در انجا کار کنم . در ضمن در ایران مطب هم دارم و کار می کنم .اگر ممکن است من را راهنمایی کنید که برای این کار چه مدارکی لازم است و آیا به نظر شما من خودم می توانم این کار را انجام دهم یا این که این کار برای رشته من پیچیده است ؟

Junior Member

امروز من مدارک م رو برای ترجمه تحویل دارالترجمه دادم.
    که شامل دانش نامه ها و ریزنمرات بود.
    الان در ایران من مدرک لیسانس رو گرفتم و قصد دارم برای لیسانس مجدد در دانشگاه وین اقدام کنم.
    دارالترجمه به من گفت باید تاییدیه تحصیلی از سنجش ببرم مبنی بر اینکه من در کنکور شرکت کردم و رتبه کنکورم در اون معلوم باشه.
    آیا واقعا نیازه با وجود اینکه من مدرک لیسانس دارم؟( در پست اول همین فروم خوندم که مدرک پایان دوره برای دانشگاه وین کافیه اما با چیزی که از دارالترجمه شنیدم شک کردم.)
    کسی میتونه راهنماییم کنه در این زمینه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheh62 نمایش پست ها
    امروز من مدارک م رو برای ترجمه تحویل دارالترجمه دادم.
    که شامل دانش نامه ها و ریزنمرات بود.
    الان در ایران من مدرک لیسانس رو گرفتم و قصد دارم برای لیسانس مجدد در دانشگاه وین اقدام کنم.
    دارالترجمه به من گفت باید تاییدیه تحصیلی از سنجش ببرم مبنی بر اینکه من در کنکور شرکت کردم و رتبه کنکورم در اون معلوم باشه.
    آیا واقعا نیازه با وجود اینکه من مدرک لیسانس دارم؟( در پست اول همین فروم خوندم که مدرک پایان دوره برای دانشگاه وین کافیه اما با چیزی که از دارالترجمه شنیدم شک کردم.)
    کسی میتونه راهنماییم کنه در این زمینه؟
    احتمالا منظورشون تاییدیه سازمان مرکزی (برای دانشگاه آزاد) و یا تاییدیه وزارت علوم ( برای دانشگاه سراسری - غیرانتفاعی - پیام نور ) هست. که مدرکتون قبل از ترجمه باید تایید شه. رتبه کنکور و این چیزها لازم نیست .
    !Austria , I'm here

استفاده کنید***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میکروبیولوژی دانشگاه آزاد

سلام،من کارشناسی میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد هستم و سال گذشته ارشد علوم تغذیه وزارت بهداشت قبول شدم و آلمانی هم در شرف دادن امتحانش هستم و انگلیسی من هم خیلی خوب هست، می خواستم بدونم آیا دانشگاه وین به من پذیرش می دهد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)